Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jeremy Clarkson wraca z nowym programem o samochodach

(8)
Nowy program ma powstać w płatnym internetowym serwisie Amazon Video. Fani są zachwyceni. Twórcy zarobią fortunę.
  • 2015-07-30 20:02 | lonefather

Jeremy Clarkson wraca

Bardzo lubilem ogladac Top Gear, ale po "incydencie" podpisalem petycje za NIE PRZYJMOWANIEM Clarksona z powrotem.

Nie tylko ja sie pod tym podpisalem. Petycje protestujaca przeciwko Clarksonowi podpisalo niemal 5 (piec) razy wiecej ludzi niz za. Panie dziennikarzu.

I w artykule zabraklo wlasnie tego, ze niemal 2 500 000 widzow podpisalo sie PRZECIW, bo o standardy trzeba walczyc wlasnie tak, ze w imie zasad, zwalnia sie Clarksona.

A Pan "dziennikarz", niech sie nie dziwi juz nigdy w zyciu, ze BBC ma poziom, a tam gdzie on pracuje, poziom jest coraz nizej i nizej i nizej ... az go wogle nie ma.
  • 2015-07-30 22:28 | mzyo

Re:Jeremy Clarkson wraca z nowym programem o samochodach

Nareszcie. Teraz już dzieci i idealiści lewicowi bez odpowiedniego poziomu IQ nie będą mięli przymusu oglądania programu. Amazon nie jest państwowym nadawcą.
  • 2015-07-30 23:56 | flip

@mzyo
    Znam sporo dzieci i lewicowych idealistow ktorzy bardzo lubili Top Gear, nawet jesli nie zgadzali sie ze swiatopogladem Clarksona. Mnie programu szkoda, bo Chris Evans nie ma polowy charyzmy Clarksona a kolekcja bialych Ferrari mowi wiecej o stanie jego konta niz o tym, jaki z niego "petrolhead". Moim zdaniem program spadnie z anteny raczej predzej niz pozniej. I to nawet nie chodzi o prowadzacego. Bo Top Gear to nie tylko Clarkson, Hamster i Cpt Slow. Bez Andyego Wilmana jakosc techniczno-merytoryczna bedzie nie do utrzymania...

@lonefather
    Po pierwsze petycja "reinstate Clarkson" zebrala nieco ponad milion podpisow a nie pol miliona, latwo sprawdzic. Po drugie "sack Clarkson petition" jest znacznie trudniejsza do znalezienia i widnieja na niej podpisy troche ponad 1000 ludzi. Nie wiem, gdzie zapodziales swoja petycje z 2.5 miliona podpisow ale moj google jej nie znajduje. BBC ma poziom tylko jesli chodzi o nieliczne programy "misyjne" (typu Africa Davida Attenborough), reszta to taki sam chlam jak na ITV.
    Uwazam ze Twoj atak na "redaktora", kimkolwiek by nie byl jest zlosliwy i personalny, co nie swiadczy o Tobie najlepiej. Spory zawod, bo Twoje posty sa zazwyczaj znacznie bardziej wywazone... Naprawde szkoda.

Co do Clarksona to masz prawo miec swoje zdanie. To prawda, ze Clarkson potrafi sie zachowywac jak ostatnia swinia i ma poglady, z ktorymi trudno normalnemu czlowiekowi sie zgodzic (choc duzo z tego to tylko jego "television persona"). Zawsze byl znany z tego, ze byl trudny we wspolpracy, ale tym razem jego werbalny i fizyczny atak na Oisina Tymona (z ktorym pracowal od lat) byl tak dziwaczny, ze dla mnie wyglada bardziej jak objaw zaburzen psychicznych a nie podlej osobowosci. Powszechnie wiadomo, ze Clarkson ma za soba ciezki rozwod i podejrzenia nowotworu zlosliwego (a mowia ze zlego diabli nie biora), co moglo mu zdestabilizowac psychike. Moze zamiast wyrzucac Clarksona szefostwo BBC powinno go bylo poslac na leczenie psychiatryczne... Tymczasem ktos z wierchuszki BBC porownal Clarksona do Jimmyego Savila co jest chore i mowi sporo o obiektywizmie tych ludzi. Savile to zboczeniec, ktoremu blisko juz do Lawrientego Berii. Zupelnie nie ten kaliber. A Jeremy Clarkson, ze wszystkimi swoimi wadami, byl i pozostaje jedynym dziennikarzem motoryzacyjnym ktory zdolal zgromadzic publicznosc liczona w miliony w samym UK (i wielokrotnie wiecej na swiecie). Nikt sie nawet nie zblizyl do tego wyniku, nawet majac gotowy format (Top Gear US, Top Gear Russia etc). To jedyny taki talent na swiecie i moze jednak zasluguje na specjalne traktowanie?

Pozdrawiam,

flip
  • 2015-07-31 05:15 | bever

Jeff Bezos to wyjatkowo chytry i skapy czlowiek, chcialby najpewniej pracownikow nieoplacanych, tyrajacych z usmiechem. Zawiodlem sie, ze dla kasy takie glupstwa chce robic. Sporo rzeczy mam w domu z Amazona, ta tv tez $99/ rok.
    Teraz jeszcze ludzie na wrotkach wsrod regalow z towarem, a szef mierzy czas jak w zakladach Forda. Ale testuja roboty do pakowania paczek i drony do ich dostarczania. Jak na razie, jesli dzis kupie na Amazon, to jutro juz mam. A co bedzie gdy pracownicy straca prace? Wymrze gatunek zwany klientem.
  • 2015-07-31 10:20 | andrzej52

Na głównej obok siebie, zdjęcie Clarksona z rozdziawiona paszczą i lwa.
    Czyż nie są podobni ?
    Obawiam się , że ten biedny lew miał wieksze IQ.
  • 2015-07-31 18:21 | comet

"Nareszcie. Teraz już dzieci i idealiści lewicowi bez odpowiedniego poziomu IQ nie będą mięli przymusu oglądania programu."

Czyzby? Przecie program Clarksona prezentowal poziom godny gimnazjalistow!
  • 2015-07-31 20:36 | lonefather

@flip

Tez nie moge odszukac, ale podpisywalem jako nr 2 480 327, co sobie zapisalem, i petycja miala byc dostarczon do BBC po przekroczeniu wlasnie 2 500 000. Nie jestem pewien kto ja organizowal. J zreszta podpisywalem dopiero po jakims miesiacu od zwolnienia. Moze byc, ze niesprawiedliwie objechalem Redakcje (ktokolwiek to jest), ale jak sie podpisuje petycje dwa i pol miliona, a nie ma o niej skowa, to nie masz powodow do zachowania spokoju. Drugim co mnie ruszylo, to jednak dziecinny ton radochy, ze jednak bedzie ...

Hmmm KAzdy ma jakies slabosci.

Mam niemal identyczne odczucia jak Ty,jesli chodzi o program. Perelka jedyna w swoim rodzaju, wiec pewnie sie nie zdziwisz, ze w pierwszym odruchu, bylem bardziej za ukaraniem finansowym, co kazdego zawsze zaboli, niz zwolnieniem. W ostatecznym rozrachyunku przewazylo butne i bez najmniejszej skruchy zachowanie Clarksona.

Podobnie mam wrazenie, ze nie wszystko wyszlo na jaw i nie ma pewnosci, czy jedynym czynnikiem bylo pobicie. Nikt sie nie zajaknal o tym fragmencie kontraktu, ktory mowi co sie dzieje z akcjami, w razie zrozwiazania umowy ... Co budzi watpliwosci.

Gdy minal z miesiac i nastroje sie wyciszyly, mialem spotkanie w mieszanym towarzystwie, etnicznie mieszanym i wpadlismy w temat Top Gear. Wyobraz sobie ze ludzie z Indii i Pakistanu, wybaczyli Clarksonowi i uwazali, ze Oisin Tymon powinien wycofac sie i pozwolic szefowstwu BBC przyjac go z powrotem. JAk jeden tak uwazali, bo, uwazaj, Clarkson to wielka gwiazda i czlowiek wybitny, i dlatego nalezymu sie wybaczac wiecej niz innym ludziom... Dla mnie "NO COMMENTS!!!!!"

I ta opinia, ludzi, co niecale sto lat temu wyszli z otwartego niewolnictwa, ta filozofia niewolnika, uswiadomila mi, ze nie, ze nie wolno do tego dopuscic, bo jak raz sie zrobi wyjatek, to dalej juz moze szybciutko sie stoczyc.

I dlatego zdecydowanie NIE Jeremy Clarkson.

pozdr
  • 2015-08-02 05:55 | Bolanda Paletowa

Chodzi zresztą o najlepiej opłacanego celebrytę BBC

bzdura droga Polityko, jego pensja to tylko 1m funtow, reszta to udzialy w spolce, lepej od niego zarabiaja w BBC Graham Norton i Johnatan Ross...4.5 i 6 m funtow pensji

bzury pleciecie po trzykorc bzdury i bzudry jeszcze raz, wysssane z palca newsy zaslyszane gdzies plotki, wystarczy sprwdzic portal BBC