Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czego potrzeba lewicy, żeby weszła do Sejmu? – pytał Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM.
 • 2015-07-31 10:39 | PMac

  Probleem liderów czy choćby frontmanów jest absolutnie kluczowy

  Gdy słyszę że koncepcję "nowej zjednoczonej lewicy" wystękał po zażyciu wielkiej ilości środków przeczyszczających PZPR-owski dziad Miller z groteskowym błaznem Palikotem, to mi się chce po prostu rzygać. I podobne odczucia ma dziś większość moich znajomych o lewicowych i lewicujących poglądach. Ktoś z Państwa też? Moim naturalnym wyborem MUSI więc być PO (przy wszelkich zastrzeżeniach) i jakimś ratunkiem dla środowisk lewicowych byłaby wyborcza koalicja właśnie z PO. Potrzeba wszystkich rąk na pokład by bronić Polski przez chorą "republiką wyznaniową" w typie irańskim z elementami koncepcji ekonomicznych Grecji sprzed dekady i pojmowania demokracji w stylu Aleksandra Łukaszenki.

  Każda ze stron powinna trochę ustąpić, ale zacząć trzeba od wysłania na emeryturę tego całego obciążającego skansenu. Ktoś wszakże musiałby go zastąpić...
 • 2015-07-31 10:41 | axiom1

  Dzieci drogie, dziennikarze polscy,..

  Czas najwyzszy dostosowac sie do realiow obecnego swiata.
  Pojecia lewica-prawica zrodzily sie w drugiej polowie 19 wieku i odnosza sie do wlasnosci zrodel produkcji. (wlasnosc miejsc pracy)
  Kapitalisci (prawica) zawladali miejscami pracy a proletariat (lewica) byli tam w miejscach pracy tylko ‘wykorzystywani’.
  Istnialy wiec partie polityczne reprezentujace jednych i drugich.
  Takie stanowisko jest obecnie absurdem a nawet debilizmem. Niestety nieustannie powielanym przez pseudo intelektualistow i wszelkiej masci zadymiaczy.
  Rozwazmy struktury kapitalowe duzych korporacji. Np General Elekctric (GE).
  GE ma setki milionow akcjonariuszy, bezposrednich i posrednich. Posrednich po przez fundusze inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, emerytalne, medyczne i banki,…
  Czasy inwywidualnych kapitalistow wlascicieli duzych firm juz dawno sie skonczyly czas to rozpoznac.

  Poza wkladem akcjonariuszy korporacje maja rowniez dlugi w swej strukturze kapitalowej i tu znowu inwestuja instytucje czyli fundusze inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, emerytalne, medyczne i banki,…
  A kapital funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, emerytalnych, medycznych i bankow,.. pochodzi od wszystkich ludzi pracy !!! Ktorzy po przez umowy o prace regularnie wplacaja skladki do funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, emerytalnych, medycznych i bankow.
  (Tu widac ze likwidacja przywilejow pracowniczych jest zamachem na funkcjonowanie ekononomi kraju)
  Czyli ludzie pracy sa posrednimi wlascicielami swoich miejsc pracy !!! Jak w socjalizmie.
  Czyli pracownik np General Electric jest jednoczesnie prawicowcem i lewicowcem. Jest rowniez kapialista i proletariatem.

  Widac to rowniez na przykadzie malutkich jednoosbowych biznesow. Np, jednoosobowa firma hydrauliczna zawladana przez Kowalskiego zatrudnia Kowalskiego.
  Czyli Kowalski jest jednoczesnie prawicowcem i lewicowcem. Jest rowniez kapialista i proletariuszem.
  Podobnie to wyglada w kazdej firmie.
  Na polskiej scenie politycznej nie ma wiec ani lewicy ani prawicy. Dziennikarstwo i komentatorzy pieprza w kolo brednie, produkty swych wlasnych halucynacji.

  A sprawa jest prosta. Partie polityczne powinny miec za cel poprawe zycia ludnosci i zdrowia gospodarki kraju. Partie polityczne powinny miec realistyczne plany aby te cele osiagnac. Partie polityczne powinny sie ubiegac o poparcie spoleczne i tylko po to aby dostaly mandat na realizacje tych reaalistycznych planow.
  Media i komentatorzy powinni tylko i wylacznie oceniac realizacje zobowiazan parti politycznych wobec mandatu ktory dstaly od obywateli. Tego zadania media wogole nie wykonuja.
  Jest natomiast burdel, stan anarchi, kompletna niekompetencja na scenie politycznej i medialnej. I zatruwanie umyslow pojeciami jak lewica czy prawica.
 • 2015-07-31 11:03 | Andrzej

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Jak to nie ma lewicy? PiS to partia o programie typowo lewicowym, populistycznym, a ten ich katolicyzm to nieporozumienie. Partie centro-prawicowe to PO i PSL. Ruch Kukiza to nie wiadomo co, podobnie jak partia Palikota.
 • 2015-07-31 11:42 | mzakrzewski

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Nie widzę pomysłu na lewicę. Nie widzę lidera. Jestem lewicowy z od 2 pokoleń ale na obecny mix nie zagłosuję.
  To zlepek pomysłów, idei nie ma w tym programu. Jest walka o stołki. Tyle. Nawet jeśli lewica wejdzie do parlamentu- nie odegra żadnej poważnej roli. Oni z poziomu Wiejskiej, Wołomina, Warszawy, nie dostrzegają Polski takiej, jaka jest. Można było przygotować program punktujący patologie PO, bzdury PiS. Pokazujący biedę i zacofanie gospodarcze ale też szanse i nadzieje dla wykluczonych:edukacyjnie, zawodowo. Określając stan faktyczny Polski. Ale jest ryzyko- że się nie trafi ze starci się dzisiejsze apanaże. Walka o in vitro jest ważna ale nie najważniejsza. Są dwa obszary do zagospodarowania zacofanie edukacyjne oraz część seniorów 65 lat plus, 4-5 mln pomijanych w programach rządowych. Lewica powinna walczyć o sejm i władzę za 4 lata. Ale mądrze. Onegdaj L. Miler powołał partię. Napisałem do nich o informacje programowe. Przysłali mi plik przekazów na wpłaty datków... Ja jestem lewicą 60 lat plus. Widzę ludzi lewicowych na żyjących na ulicy, nie w super autach, garniturach za 10 tys zł. To nie są ideolodzy ani wzory do poparcia.
 • 2015-07-31 12:03 | Piotr

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Za lewicę z Palikotem ,Grodzka ja uprzejmie dziękuję zaś co do programu to nie ma żadnego który by był adekwatny do dzisiejszej sytuacji czyli załamaniu tzw. kapitalizmu można wygrać dużo, tylko jest jeden warunek p r o g r a m trzeba mieć.
 • 2015-07-31 12:43 | slima11

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Mądrzy ludzie lewicy ,zagŁosują na PO.Z przyczyn .egalitarnychBo tylko PO pozwoli im kończyć żywot spokojnie,bez szykan ,zabierania emerytur i ttd.Natomiast madrzzy ludzie na prawicy pójdą głosować na PO aby tez spokojnie żyć w tym pięknym ,rozwijającym się kraju.Skutek taki ,że PIS nie wygra.I dlatego zapewnijcie jak największa liczbę obserwatorów z zachodu ,aby obalali brednie o sfałszowanych wyborach.
 • 2015-07-31 13:04 | saurom

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Mądrzy ludzie zagłosują na PIS, gdyż tylko ta partia zagwarantuje im, że nie będzie żadnych przekrętów. Tylko PIS zagwarantuje, że nikt nie będzie ograniczał wolność obywatelskich.

 • 2015-07-31 14:22 | slima11

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Pamiętając o zaszczuciu lekarzy i śmierci B.BLIDY.
 • 2015-07-31 14:55 | takei-butei

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Trzeba jedynki na liście wyborczej dać dobrym, lepszym i najlepszym: Sobotce, Jagielle, Janikowi, Długoszowi, Millerowi, Celińskiemu, Palikotowi...
 • 2015-07-31 17:54 | Slawomirski

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Szanowni redaktorzy Polityki

  Przeczytajcie co axiom 1 napisal i przestancie macic ludziom w glowach.

  Slawomirski
 • 2015-07-31 23:17 | gramin

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  To co napisał axiom1 to niestety totalne bzdury (jak zresztą prawie wszystko, co axiom1 tutaj pisze).
  Podział ma lewicę i prawicę dalej istnieje, tyle tylko, że dzisiaj nie ma już podłoża ekonomicznego, jak w XIX w., a społeczny i kulturowy. Dzisiejsza lewica (i prawica też) jest czymś zupełnie innym, niż jej XIX-wieczny odpowiednik. Dzieje się tak dlatego, że ekonomiczna XIX-wieczna lewica odniosła oszałamiający sukces i w kulturze Zachodniej praktycznie wszystkie liczące się partie polityczne są w mniejszym lub większym stopniu ekonomicznie lewicowe. Klasyczną XIX-wieczną prawicą w Polsce jest chyba jedynie Korwin-Mikke i większość społeczeństwa traktuje go jak oszołoma. Poza nim nikt inny nie kwestionuje takich rzeczy, jak powszechne ubezpieczenia, świadczenia społeczne itp. niegdyś typowo lewicowe postulaty.

  Dzisiaj Zachodnia lewica jest promotorem zmian w sferze społecznej i obyczajowej. Prawica stara się zastany porządek rzeczy konserwować (co oznacza też konserwowanie socjalistycznych zdobyczy socjalnych).
  W tym kontekście PiS sprzeciwiający się małżeństwom homoseksualnym, postępowi medycyny (in vitro, badania prenatalne itp.), laicyzacji społeczeństwa jest jak najbardziej partią prawicową.

  Co do szans zjednoczonej lewicy w wyborach to czarno to widzę. Dla mnie, i podejrzewam dla wielu innych osób również, formacja w której dużą rolę odgrywa L. Miller jest zwyczajnie niepoważna i niewiarygodna. Miller to największy szkodnik jeżeli chodzi o polską lewicę. Nikt tak jak on nie przyczynił się do całkowitego rozkładu i marginalizacji lewicy w naszym kraju. To "dzięki" takim ludziom jak Miller będąc osobą o lewicowych poglądach zwyczajnie nie mam na kogo głosować i w najbliższych wyborach także na lewicę nie zagłosuję.
  Jedyna szansa dla lewicy to zmiana pokoleniowa, a to niestety nie dokona się podczas tych wyborów.
 • 2015-08-01 03:32 | Slawomirski

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Lewicy w Polsce nie bylo i nie ma. Jest piekny mit Solidarnosci na ktorym nie zbudowano egalitarnego spoleczenstwa. Pisanie rozmaitych bzdur o nieistniejacej polskiej lewicy dezinformuje. Sa liberalowie w PO i konserwatysci w PiS. Liberalowie sa zmeczeni wladza i odpoczna teraz. Konserwatwni dewoci i dewotki przejma wladze. Nikt nic na to nie poradzi a tym bardziej wyimaginowana nieistniejaca lewica.
  Na Zachodzie partie konserwatywne moga byc postepowe i sa bo tego chce ich elektorat.
 • 2015-08-01 09:29 | axiom1

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Dzieci drogie, polskie dziennikarstwo politycze, co wy bierzecie, Jakie substancje. Bo na pewno cos bierzecie. Cos co nie pozwala wam widziec rzeczywistosci. Cos co zmusza was do halucynacji typu lewica-parwica. Nie podejrzewam ze za wasz brak kontaktu z rzeczywistoscia winny jest tylko brak rozgarniecia. Musicie rowniez cos brac.

  Np co lewicowego jest w takiej SLD ? Co lewiciwego reprezentuja w sobie spadkobiercy i nastepcy pzpr-owskich zdrajcow ? Blagam o choc jedno uzasadnienie ich lewicowosci. W czym oni preprezentuja proletariat ?
  Z drugiej strony co prawicowego jest w takim PIS. Przeciez jest wiadome ze PIS wicej dba o proletriat chocby w swych programach niz tzw lewica. A wszystkie partie bez wyjatku reprezentuna skandaliczne dno. I to dzieki wam polityczne dziennikarstwo. Bo staliscie sie ich slugusami zamiast krytykami.

 • 2015-08-01 14:17 | axiom1

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Polityczne dziennikarstwo zamula polakom glowy juz przez 25 lat. A w miedzyczasie sytuacja kraju ciagle i systematycznie sie pogrsza. Prognozy sa co raz gorsze z roku na rok. Nawet bezndziejne.

  Deficyty rosna, dlug publiczny rosnie, wszystkie dlugi rosna, bezrobocie emigracja, kryzys demograficzny, kryzys zus,... niskie place, bieda,..... O tym wszystkim polskie dziennikarstwo polittyczne nie wie, tego nie widzi.

  Z drugiej strony partie polityczne walcza o koryto ale natet nie proponuja zadnych rozwiazan. Nie maja zadnych strategii dla Polski, zadnych planow. Nawet partia rzadzaca nie wie po co rzadzi. W rezultacie polskie dzieci nawet nie maja sie po co rodzic.

  I znowu polskie polityczne dzinnikarstwo tego nie widzi.

  Nie rozumiem dlaczego to jest trudne. Dlaczego lider polskich politycznych dziennikarzy odznaczony przez rezim nie jest w stanie zademostrowac umiejetnosci rozgarnietego i zatroskanego dziennikarza i obywatela.

  Umuwic sie na wywiad z lekarzem pediatra i ja wypytac. Problemy Polski sa gigantyczne i ciagle sie akumuluja. Jakie Pani ma plany dla Polski, jaka strategie ? Jak naprowic niskie place, zmiejszyc biede, zlikwidowac bezrobocie, emigracje, kryzys zus, kryzys demograficzny. Przeciez po to jest sie politykiem zeby takie sprawy rozwiazywac. Po to partie polityczne czeria fundusze z budzetu.

  Jezeli lekarz pediatra nie wie, nie ma wizji ani umiejetnosci to przeciez jest oczywiste ze powinna sobie znalezc na wolnym rynku posadke gdzies w gminnej przychodni dla dzieci. Na umowie smieciwej oczywiscie.

  W podobny sposob kazdy z partyjnych dyktatorow powinien byc przepytany.

  Dlaczego to jest trudne dla polskiego dzinnikarstwa. Nie rozumiem !!!

  A tu w Polityce lider polskiego politycznego dzinnikarstwa znowu odrwaca uwage blachostkami. Wstyd i hanba. Nwet gorzej bo swa ulomnosc broni cenzura. To skandaliczna postawa.
 • 2015-08-01 15:49 | maciekplacek

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Dwie ofiary "polskiego antysemityzmu" Slawomirski i axiom tyle, jak zwykle, maja do powiedzenia i poradzenia nam tu biedakom w Polsce.
  Ach ta wasza ortografia, towarzysze !
  Nie wyszlo wam tam gdzies za morzem i sadzicie, ze wszyscy, jak wy, wegetuja.
  Budowaliscie tow. axiom i Slawomirski nadgodzinami cuchnac stachanowskim potem syf bolszewicki pt. PRL i taki cuchnacy syf ja odziedziczylem. Ale sie skonczylo. Was tu nie ma i coraz mniej jest waszych towarzyszy. Jednego po drugim szlag trafia.
  Jeszcze najwyzej jedno pokolenie i nie tylko po was nie bedzie nawet wspomnienia a ja, mam nadzieje, doczekam sie rozbiorki tego stalinowskiego symbolu stojacego w sercu Warszawy.
 • 2015-08-02 20:49 | Jerzy zO.

  Re:Populizm jeden z drugim, trzeci gdzieś tam się kręci, Kukiz wrzeszczy… A lewica?

  Czym była zajęta większość panów dyskutantów od afery Michnika, pardon, Rywina ?. Ano flekowaniem instytucjonalnej lewicy, w tym kształcie jakim była. Skoro jeszcze niedawno niegdysiejsze tuzy SLD szczuły do wojny na wschodzie Europy, skoro Polska coraz zamożniejsza, niewątpliwie staje się coraz durniejsza, to o czym i po co jest ta dyskusja w radiu TOK FM ?. Podsuwajcie dalej swoje mikrofony, jak mawia prof. Łagowski, półwariatom, a niedługo nawet przytomniejsza część PO, nie będzie Polsce potrzebna.