Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Młodzi – bezideowi: czyja to wina?

(3)
Nasza beznadziejna bezideowość i oportunizm uczyniły z naszych dzieci zoologicznych liberałów. Myślą, że państwo to zakład usługowy, w którym się „płaci i wymaga”. Ma być tanio i dobrze. I z tą żałosną nauką idą dziś do urn.
 • 2015-07-31 15:06 | erg57

  prawda acz niepełna

  to nie tylko kwestia wychowania. To kwestia własnego braku ideowości i może i naszych rodziców nalezy już za to winić. Szereg z nich uznawało pewne rzeczy i osiagniecia za tak oczywiste, ze przestali ich bronić i oddali walkowerem. Stad niewielu sie dziś zająknie, że np. marksizm to bynajmniej nie zbankrutowana ideologia bo na kazdym kroku widzimy dziś jak wiele zbywanych kiedys jako propagandowe tez krytycznych wobec kapitalizmu staje sie jeszcze bardziej aktualne a nie mozna ich pominąć łatwym wskazaniem, że to "sowiecka propaganda" . Tylko, że to wymagałoby znowu wielkiej odwagi cywilnej i pracy u podstaw a o to dziś faktycznie trudno, gdy z jednej strony "marchewka" celebrytów i kultura "reality show" a z drugiej kredyty i komornicy, pogoń za pieniądzem w często złudnej nadziei, że akurat mnie się uda. I powszechna, przygniatajaca wiara, że inaczej sie nie da,wszystko juz było i siie nie sprawdziło więcnawet jak ci źle to wiedz że "lepiej być nie może". I postawa ta jest wspierana przez media i kiepskie szkoły nastawione co najwyżej na "tu i teraz". Skąd więc ta mlodziez ma brać nawet same pytania nie mówiąc o odpowiedziachj?
 • 2015-08-09 21:44 | rationalist-from-bloodlands

  Re:Młodzi – bezideowi: czyja to wina? Czysta schizofrenia

  1. Jacy my? ja takim rodzicem jak p. Hartman nie jestem.
  2. Jaki "Bog, Honor, Ojczyzna"? Predzej "Fura, Komora i Kondom". Od 25 lat lewica w POlsce to Kalisz, Miller a teraz Palikot. Kto moze brac powaznie takich ludzi? I kto moze brac powaznie kogos kto z nimi wspoldziala jak p. Hartman? Walcza o prawo do aborcji i malzenstw homoseksyualnych - a to takiee istotne? Kogo to w POlsce interesuje? Pare staruszek i paru pralatow. Mlodziez ma to w nosie. mlodziez wie ze syn radnego ma BMW, siostra X spi z radnym i dlatego w wieku 18 lat ma firme ktora drukuje ulotki dla Urzedu Miasta (z Matka Boska jak radny jest z PIS albo bez jak jest z PO)
  3. Od 25 lat trwa heroiczna walka z jakimkolwiek mitem zalozycielskim n-tej RP. Jaruzelski stal sie czlowiekiem honoru a Rymkiewicz wieszczem, ale to spsienie standardow to wspolne dzielo PISU, PO, SLD i caje reszty bandytow w garniturach. Prosze posluchac rozmow politykow z restauracji p. Sowy, prosze posluchac uwag na temat panstwa Elbanowskich itd.
  4. 4 lata temu bito w L. Kaczynskiego jakw beben i bylo OK Teraz bija w Komorowskeigo i jest zle. Myslicie ze mlodzi to idioci? NIe pamietacie festiwalu obietnic Tuska?
  5. Co do AK czy zolnierzy wykletych - w czym problem? Zna Pan jakies inne przyklady zachowan obywatelskich z ktorymi moze sie identyfikowac mlodziez? Bo cale srodowisko Unii Wolnosci przehandlowalo swoj autorytet broniac KIszczakow i Jaruzelskich. W odroznieniu od ludzi z WiN ktorzy byli wierni swoim idealom do konca. Moze byly to idealy dyskusyjne ale pzrynajmnij ktos za nie zginal bez nadziei na zysk. O ludziach Solidarnosci trudno to powiedziec.
 • 2015-09-17 12:24 | panszir

  Re:Młodzi – bezideowi: czyja to wina?

  Narzekania na młodzież i ich obyczaje znaleziono już ponoć na tabliczkach klinowych. Pan profesor wpisuje się więc w wielowiekową tradycję. Niestety, poziom refleksji zawartej w artykule jest dość mizerny - z artykułu niewiele wynika, ponad to, że Pan Profesor jest niezadowolony z wyników wyborów oraz że nie lubi Kościoła, prawicy i wszystkiego co z nimi związane. Potem dość toporne połączenie pierwszego z drugim (że niby wynik wyborów to wynik tego co Kościół i prawacka ideolo zrobiła z naszymi dziećmi) i .... nic więcej. Słowem to raczej artykuł o autorze, niż o młodzieży.

  I właśnie dlatego warto ten artykuł było przeczytać i pięknie za niego dziękuję Panu Profesorowi. To doskonała ilustracja bezradności intelektualisty, który staje w obliczu sytuacji, gdy otaczającej go rzeczywistości nie da się wytłumaczyć na gruncie ideologii, która mu porządkuje obraz świata. Pouczające ...