Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ustawa reprywatyzacyjna ma uderzyć w oszustów

(2)
Do ostatniej chwili ważyły się losy tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. Na wniosek prezydenta wybranym przepisom przyjrzy się Trybunał Konstytucyjny.
 • 2015-08-04 15:01 | woytek

  To się pan prezydent "popisał" na samym końcu służby dla kolonizatorów Polski

  "Najwięcej wątpliwości budzi przepis dotyczący mienia publicznego (szkoły i przedszkola, parki, służba zdrowia, siedziby instytucji rządowych i samorządowych), ich zwrot nie wiązałby się bowiem ze zwrotem odszkodowań, nie przewidywał również żadnej innej formy rekompensaty. Rozwiązania te kwestionowali przede wszystkim Dekretowcy, wątpliwości zgłaszali również rządowi prawnicy.

  Ustawa „wprowadza nowe przesłanki rozpatrywania wniosków byłych właścicieli. Są one dla nich niekorzystne, bo rozszerzają podstawy prawne umożliwiające odmowę realizacji ich praw. "

  Czy prawo ma być korzystne dla Polski, czy dla kolonizatorów , którzy przejmą Polske na własność? - oto jest pytanie
 • 2015-08-05 11:54 | jolinek

  Re:Ustawa reprywatyzacyjna ma uderzyć w oszustów

  Fraza o "małej wnikliwości sądów" to klucz w tej sprawie. Polska specjalność to albo infantylizacja (np. "pieniążki"), albo eufemizm ("nieprawidłowości" tam, gdzie powinno być "kradzież", "przekręt", "malwersacja). Przyklepywanie meto\dy na kuratora, na lewe testamenty, fałszywe pełnomocnictwa itd. bez badania prawomocności roszczeń, weryfikacji kwitów, badania umów indemizacyjnych należy nazwać po imieniu. To nie mała wnikliwość tylko świadomy, z premedytacją współudział we współczesnej wersji szmalcownictwa. I nader ciekawe - dlaczegóż to orzekający w "imieniu Rzeczypospolitej" sędziowie pozostają anonimowi? Dlaczego nazwiska sędziów zasłużonych w dziele legalizowania szmalcownictwa nie są publikowane? Podobnie jak notariuszy, adwokatów, szyldów kancelarii? Zasłużeni dla "naprawy krzywd historycznych" nie czynią tego wszak bezinteresownie, w to nie uwierzę. W Warszawie najwyraźniej unieważniono rachunek prawdopodobieństwa. Skoro miasto poniosło w czasie wojny ok. 500 tys. strat w ludziach, to jakim sposobem przeżyli akurat wszyscy bez wyjątku (ok. 42 tys.) właściciele nieruchomości oraz ich spadkobiercy? Polecam opinię prawną prof. Ewą Łętowską oceniającą ten sędziowsko-adwokacko-notarialno-urzędniczy układ legalizowania grabieży. Dotyczy to także "zwracania" mienia publicznego kościołowi katolickiemu, który - przypomnę - w doskonałej kondycji ekonomicznej przetrwał PRL, a teraz nie płaci podatków katastralnych, od dochodów, nie ujawnia finansów i bez oporów doi Rzeczpospolitą. To jest dokładnie ten sam mechanizm, który pozwala działać mafii. Żadna i nigdzie nie przetrwa ani doby, bez parasola ochronnego i współdziałania zdeprawowanych urzędników państwa i bez bierności obywateli. Dobrze nam tak!