Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kim będzie nowy polski prezydent

(4)
Obejmując najwyższy urząd, Andrzej Duda rozpoczyna nowy etap w polskiej polityce. Może być oczywistym prezydentem PiS, notariuszem politycznej wendety. Albo zaskoczyć wszystkich.
 • 2015-08-05 00:23 | kruk

  Kim bedzie nowy polski prezydent

  Zagadka nie mniejsza niz osobowosc Dudy jest polskie spoleczenstwo. Autorzy bardzo trafnie zauwazaja, ze chociaz polscy katolicy fundamentalistami nie sa, to jednak glosowali na czlowieka, ktory deklarowal ideologiczne poddanstwo Kosciolowi. Byc moze zwyczajnie lekcewazyli sobie te sprawe uwazajac, ze i tak wszyscy politycy jakis hold Kosciolowi skladaja, ze to jest po prostu pewien rytual. Poza tym, jak twierdza autorzy, wazniejsze dla spoleczenstwa sa teraz sprawy bytowe. Jak jednak ludzie zareagowaliby na cofniecie ustaw swiatopogladowo liberalnych jest zagadka. Czy problemy ekonomiczne i spoleczne przeslonilyby idee demokracji liberalnej, czy spoleczenstwo zdecydowaloby, ze ustawy broniace praw szczegolnych grup nie sa wazne, bo nie dotycza wiekszosci? Takie poglady mozna spotkac na forach internetowych. Nowy rzad moglaby wtedy pograzyc tylko jego nieudolnosc w sprawach gospodarki. Na dodatek mozna obawiac sie, ze wiekszosc nie rozumie zmian w systemie prawnym, ich wagi dla praw obywatelskich. Pytanie, ktore stawiam jest: na ile polskie spoleczenstwo ceni sobie wolnosc osobista?
 • 2015-08-05 22:06 | 33mas18

  Re:Kim będzie nowy polski prezydent

  Na końcowe pytanie Autora: Na ile polskie społeczeństwo ceni sobie wolność osobistą?, odpowiem: przynajmniej ta część, która wybrała nowego prezydenta, i deklaruje głosowanie na jego partię w październiku, ma wolność osobistą tam gdzie, jak drzewiej mawiano, plecy tracą swą szlachetną nazwę. A druga część, która oddała niewiele mniej głosów na Br. Komorowskiego, z kontynuacją przezeń prezydentury łączyła nadzieje na umacnianie w Polsce przez 5 lat demokracji, a więc także wolności osobistej. Ale obojętni, którzy chociaż woleliby aby w Belwederze nie było zmian, nie pofatygowali się do wyborów, teraz pewnie plują sobie w brodę ze wstydu i ze złości. Przy okazji: Autorzy artykułu w POLITYCE piszą o skutecznym marketingu obozu który wystawił A. Dudę do wyborów. Ja, i chyba nie tylko ja, w tym marketingu dopatruję się kłamstw, bo przecież cała kampania A.D. bazowała na wmawianiu jego wyborcom fałszywego obrazu III RP, a zwłaszcza okresu rządów PO. Czyż taka interpretacja tego marketingu faktycznie narusza zasady Netykiety? Przecież wszyscy oprócz fanów sPISku widzieli te fałszerstwa, i towarzyszące im chamskie ataki wielu polityków tej partii i na Br. Komorowskiego, i na premier E. Kopacz. A czyżbym naruszył Netykietę cytując, za środową Gazetą Wborczą, złotą myśl Adama Mickiewicza: „Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza, odbiera naprzód rozum od obywateli”? Może Redakcja tego prestiżowego portalu wezwałaby polityków, aby swymi czynami i słowami także przestrzegali zasad kultury i dialogu społecznego, aby nikogo nie obrażali ani poniżali. Chyba większość internautów zgodzi się ze mną, iż od polityków, rządzących i opozycyjnych, można i trzeba wymagać więcej niż od nas, zwykłych ludzi bez ambicji wodzenia kogokolwiek za nos.
 • 2015-08-06 02:37 | kruk

  Re:Kim będzie nowy polski prezydent

  @33mas18
  Zgadzam sie ze wszystkim, co piszesz o przegranej prezydenta Komorowskiego, ale mysle, ze apele do politykow to rzucanie grochem o sciane. Oczywiscie nie zaszkodzi taka akcja mediow (o ile jest mozliwa), jednak uwazam, ze to fora internetowe moga zrobic najwiecej. Dzis ogromna czesc wyborcow, zwlaszcza mlodych, informacji i opinii szuka w internecie. Obroncy demokracji powinni sie aktywizowac. Ilu z nich to zrobi? Moze te leniuchy, ktore nie poszly na wybory, w koncu sie ockna i zaczna dzialac?
 • 2015-08-08 10:15 | jpet

  Re:Kim będzie nowy polski prezydent

  "Obroncy demokracji powinni sie aktywizowac. Ilu z nich to zrobi? Moze te leniuchy, ktore nie poszly na wybory, w koncu sie ockna i zaczna dzialac? "
  Ciekawe, że obrońców demokracji wyprodukował ....... ten potworny, komuszy system edukacji!
  Ten nowy, wolny i wspaniały, gruntownie zreformowany, ideowy, antyszambrujący w kruchcie i zakłamujący bieg wydarzeń - na oczach i wbrew świadectwom ich uczestników - ten wspaniały, nowy, ideowy system (opresji) otwartego intelektu właśnie owe "leniuchy" wyhodował.
  "Kruku", Gdzie ci obrońcy demokracji? POPiS- owi ? Lewicowi? Zieleni? Jacy? Poprzez media i ramie w ramię z MEDIAMI zniszczą każdy zalążek niezależnej myśli wraz z jej twórcami i sympatykami.
  "Leniuchy" się nie ockną. Przyszła pora dorodnych zbiorów edukacji powszechnej.
  I to by było na tyle.