Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polityka zagraniczna do „korekty”? Niekoniecznie

(9)
Nie widzę tu wielkiego pola dla korekty – czyżby Polska do tej pory wyrażała swą politykę w sposób niespokojny?
 • 2015-08-06 15:10 | woytek

  obrazem polskiej polityki zagranicznej są jej ministrowie od tej polityki

  Obrazem medialnym polityki zagranicznej są ministrowie od polityki zagranicznej . Ten obraz medialny MSZ był zupełnie nieudany.
  Nadmierne gadulstwo, brak kindersztuby, wędrowanie od partii do parti, goniąc za osobistą karierą / casus Sikorski / to obraz całkowicie kompromitujący reprezentatnta polskiej dyplomacji. Brak osobistej powagi i historyczne uwagi, ni z gruszki , ni z pietruszki, to dodatkowe ozdobniki polskiej dyplomacji. Szczególne miejsce Polski na styku dwóch światów wymaga od polskich polityków również szczególnych zalet. Przez ostatnie lata nie znaleziono na tę pozycję w MSZ odpowiednich kandydatur.
 • 2015-08-06 17:01 | axiom1

  Re:Polityka zagraniczna do „korekty”? Niekoniecznie

  Oczywiscie, w polityce zagranicznej nie ma nic do korekty. Bo takiej polityki nie ma. Ani nie ma wizji ani strategi.
  Wasal nie moze miec swojej polityki.

  Jest natomiast wiernopoddancze wykonywanie polecen i rozkazow Pana z Ameryki.
 • 2015-08-06 18:27 | PMac

  Ale po co podejmować dyskurs z czystym, załganym populizmem?...

  Przecież te wszystkie "korekty", "naprawy", "odbudowy ze zgliszcz", "wracanie wolności przez Pana", "wyzwalanie się z roli kondominium" to nie są żadne merytoryczne projekty ani żadne refleksje dotyczące państwa. To jest tylko taki slang dla "ciemnego ludu" PiSowskiego (bardzo ciemnego), który to dziś kupuje. Dotąd liczba głupków stanowiła constans oscylując wokół 1/3 ogółu Polaków, z wielką przewagą osób o wykształceniu podstawowym. Dziś dołącza do tego młody "prekariat" po który po g.nianych studiach zaliczonych na zrzynaniu z Wikipedii jest rozczarowany, że nie stać go na najnowszego iPhone'a w dniu premiery. Żarty na bok - są często w trudnej sytuacji, lecz dokładnie takiej samej jak prekariat w wielu rozwiniętych krajach (może poza tymi, które śpią na ropie, jak Norwegia) i warto mu powiedzieć że łatwych rozwiązań dla niego nie ma. Żaden cud nie sprawi, że pracodawcy rzucą się rozdawać etaty i zwiększać płace jednocześnie płacąc wszelkie świadczenia. Rozumiem, że muszą na kimś wyładować frustracje, ale też trzeba im cierpliwie tłumaczyć, że głosując na PiS zamienią sraczkę na nowotwór z przerzutami i zrobią tu drugą Grecję w rok.

  Nie dyskutujmy więc z byle kim i byle czym - walczmy!! Oczywiście tylko słowem, ale naprawę bezkompromisowo, na każdym froncie, zwłaszcza w mediach społecznościowych zalanych dziś przez PiSiorski bełkot i jazgot, podczas gdy ludzie na poziomie odwracają ze wstrętem wzrok "no nie zniżę się....". A właśnie trzeba! Może jak skreślisz z facebooka połowę "przyjaciół" którym pobłażasz, to coś do kogoś dotrze. Może jak nazwiesz idiotę po imieniu - idiotą, to się obrazi, ale pomyśli, czy nie ma czegoś na rzeczy.
 • 2015-08-06 20:43 | azur

  Re:Polityka zagraniczna do „korekty”? Niekoniecznie

  Polityka zagraniczna do korekty? Raczej prezydent Duda do korekty. Opowiada niestworzone historie o Polsce w ruinie, armii, którą trzeba dopiero zbudować tak, żeby wszyscy nas się bali (Rosja też?), o bardziej zdecydowanej polityce zagranicznej. Sądząc z jego słów, w Polsce nic nie ma, i dopiero genialny Andrzej Duda, z równie genialnym prezesem Kaczyńskim, wszystko stworzy od nowa.
 • 2015-08-06 23:59 | zadymausa

  "Polska" polityka zagraniczna???

  Czy Polska ma Polityke zagraniczna?Czarno na bialym widac ,ze nie ma.Dotychczasowe postkomunistyczne rzady nie mialy i nie maja polityki zagranicznej.Polska ciagle gdzies sie miota.Nie mozna sie temu dziwic gdyz kraj z gospodarka III-ciego swiata i ambicjami bez granic nie potrafi sie znalezc w dzisiejszej rzeczywistosci.Podam tylko jeden najistotniejszy dowod na wasz totalny obled.Kazdy wie co stalo sie po II wojnie swiatowej.Kazdy wie ,ze wyscig zbrojen doprowadzil do nieodwracalnych zmian w ukladzie sil na swiecie.Powstaly 2 niezaprzeczalnie najpotezniejsze armie.Jednak kazdy Polak mysli ,ze jednej z tych armii moze stawic czola.Polaku zastanow sie czy chcesz walczyc przeciwko armii amerykanskiej?Jesli nie to tym bardziej nie masz szans z Rosja!!!I tu od razu widac wasza tzw"polityke zagraniczna"Kraj ktory mial 5 lat okupacji niemieckiej sam stal sie okupantem.Kraj ktory przezyl codzienne ludobojstwo sam wcielil sie w mordowanie niwinnych.To jest polityka zagraniczna?Wprowadzenie obcych wojsk na stale do Polski zagraza bezpieczenstwu panstwa a nie odwrotnie.Czas sie opamietac.Chociaz watpie.Ktos ostanio mi powiedzial,ze Niemiec I Rosjanin nigdy nie byl przyjacielem Polaka.Zgadza sie ale czy ktos pomyslal dlaczego???
 • 2015-08-07 00:02 | kruk

  Re:Polityka zagraniczna do „korekty”? Niekoniecznie

  Prezydent Duda chce pokazac, ze wniesie do polskiej polityki zagranicznej jakies istotne zmiany. To mogl byc uklon w strone Kaczynskiego i tych czlonkow PiS, ktorzy uwazaja, ze Poska jest za bardzo ulegla wobec UE a w szczegolnosci wobec Niemcow.
  Stad to slowo o polityce "stanowczej". Pan Szczerski mogl sie poczuc zadowolony. Miejmy nadzieje, ze "stanowczosc" nie bedzie powrotem do polityki godnosciowej, tak bliskiej sercu Kaczynskiego.
 • 2015-08-07 00:25 | kruk

  Re:Polityka zagraniczna do „korekty”? Niekoniecznie

  Przepraszam, chodzilo o slowo "jednoznaczny", ale to na jedno wychodzi.
 • 2015-08-07 09:16 | Andrzej Falicz

  Po co zmieniac prezydenta

  W ogole le[piej nic nie zmieniac...
  Przeciez jest wam dobrze.
 • 2015-08-07 09:43 | azur

  Re:Polityka zagraniczna do „korekty”? Niekoniecznie

  Jeśli ktoś tu jest niespokojny, to raczej nie polska polityka zagraniczna, ale nowo wybrany prezydent.