Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

(28)
Pan prezydent kluczy. Czego to nie wygaduje, by to, co przedtem było jasne i jednoznaczne, stało się mętne i wieloznaczne. Niestety, ale jest to dość żałosne.
 • 2015-08-10 13:09 | KtośKtoś

  To też wy?

  http://www.zelaznalogika.net/dwukrotnie-najlepszy-lecz-nikomu-nieznany-i-bez-wiekszego-dorobku/

  No chyba dziennikarze "Polityki" nie mogą przeboleć, że 2 razy wpisali p. Dudę jako tego w grupie "najlepszych posłów" :D
 • 2015-08-10 13:23 | ecres

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Jaskółka z pana redaktora .Niedługo czas odlotów.Bo jestem cholernie ciekawy ,czy za panem pójdą różne telewizornie ,które idą ramię w ramię z prądem.Jest jeszcze czas na obwieszczanie prawdy.Bo w pażdzierniku może wybuchńąć u nas rtewolucja a plony będzie zbierać pociotek krwawego Felka.
 • 2015-08-10 14:03 | Stanisława

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Tu nie ma niczego czego byśmy nie znali. To wszystko już było :obiecanki-wianki, mleko z miodem itd. Kłamstwa, fałsz i obłuda czyli nasz chleb powszedni. I żadnej odpowiedzialności, żadnego honoru !!!.
 • 2015-08-10 14:23 | neveronsundays

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Teraz pewnie bedziemy sie martwic, ze w koncu PIS nie wygra i wtedy dopiero bedzie lamento, ze nie mogli zrealizowac swoich obietnic. A swoja droga, bieda jest w kraju, wlasnie widzialam zdjecie zapchanej przez wypadek A1 miedzy Pelplinem a Toruniem. Polna droga a ludzie pasa kozy po rowach.
 • 2015-08-10 14:59 | axiom1

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Dziennikarstwo Polityki maci zamydla, znieksztalca i nic nie rozumie. Co gorsze klamliwie informuje spoleczenstwo.
  Wladyga nie pisze racjonalnie ani logicznie.

  W sprawie tych 500 zl. Lo-bosze jaki to koszt nieslychany, nie stac nas na to,.. bla bla,,,,bla. .

  Panie Wladyka Polski nie stac na rzad PO ktory w tym roku zadluza kraj czyli polskie dzieci az o 47 mld zl. Panie Wladyga to jest o 5875 zl na glowe polskiego dziecka i tylko w tym roku. Bo dlug publiczny dzieci beda splacaly.

  Tak juz jest przez ostatnie 8 lat. Rezimy dezertera Donka i lekarza pediatry zadluzyly polskie dzieci az o 500 mld zl. O 1100 mld zl w ciagu ostanich 25 lat.


  Panie Wladyga, jezeli kazde polskie dzicko dostanie 500 zl a jest ich 8 mln to bedzie to 'kosztowac' 4 mld zl.

  Natomiast Szydlo wielokrotnie podawala skad wezmie fundusze. Miedzy innymi z poprawy sciagania podatkow speodziewane jest 52 mld zl. PO nie-rzadem PO sprawnosc podatkowa spadla z 17% PKB do 14%. PO stworzyla za duzo swietych krow.

  Podobnie ma sie sprawa z innymi obitenicami. Nalezy na nie patrzyc z punktu widzenia calego budzetu a nie osobno i wrzeszczec ze beda kosztowac.

  Fakt ze Duda polecil rezimowi lekarza pediatry przygotowac sie do dotacji 500 zl na dziecko jest zlosliwie interpretowany. Rezim ma infrastrukture i ludzi aby przyfotowywac ustawy i realizowac projekty. Czy Duda ma to kopiowac w kancelarii prezydenckiej ???

  To bylo by marnotrastwem. Duda polecil rezimowi przygotowac sie do dotacji 500 zl dla kazdego polskiego dziecka. Jezli rezim odmowi kooperacji Duda wunnien rozwiazac ten debilny rzad-a raczej nie-rzad i przyspieszuc wybory.

  Dodam ze to 4 mld zl rozdane dzieciom beda oczywiscie wydane co w kraju jak Polska dodatkowo ozywi gospodarke 8-10 razy te 4 mld zl, czyli o 32-40 mld zly z czego co najmniej 25% wroci do budzetu w postaci podatkow. Ale takich mechanizmow makroekonomi dziennikarstwo Polityki nie zna.

  Za wczesnie zeby oceniac Dude i w nie uczciwy sposob. Swego Komorusia dziennikarstwo Polityki nie ocenialo nawet po 5 latach. On mial byc tylko po to zeby byl.
 • 2015-08-10 15:58 | jerzy.n19

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  @ KtośKtoś
  Nie zauważyłem, by ktokolwiek dezawuował dorobek Andrzeja Dudy jako pracowitego i rzetelnego posła.
  Natomiast o Andrzeju Dudzie jako reprezentancie środowiska PiS, z racji obserwacji tegoż środowiska przez lata, zdanie mam niepochlebne.
  Co mi po tym, że wykształcony, niegłupi i pracowity, jeśli służy złej sprawie? Jeśli uwiarygodnia ewidentne kłamstwa smoleńskie i osłania przekręty SKOK-ów?
  Tym większa wynika z tego szkoda, niż gdyby robił to jakiś niedouczony burak, bo najprostsi ludzie by się na tym poznali, a tak można ich bujać dalej ku chwale KK, PiS, a ze szkodą dla zwykłych ludzi, którzy, jak zwykle, ockną się bezsilni i z pustymi rękami.
 • 2015-08-10 16:15 | malpa-z-paryza

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  PiS potrafi grac na emocjach ludzi...
  wie kiedy trzeba walnac, wystrzelic jak Filip z konopi z najwieesza glupota a nastepnie kota odwroci i pokazac ciepla strone..
  a lud i tak to kupi.
 • 2015-08-10 16:44 | stachu03

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Ktoś określający siebie jeszcze nic nie zrobiwszy jako niezłomnego jest dla mnie megalomanem, określiłbym to dosadniej, ale nie uczynię tego, bo nie jestem z kręgu zwolenników Pana Prezydenta.. To dziecinada, delikatnie określając. Niezłomnym już raz próbował być i nadal jest w sprawie SKOK-ów. Do dziś zero refleksji i wyjaśnienia własnego udziału, a 3,2 mld zł nie będących własnością SKOK-ów pieniędzy innych podmiotów na ratowanie SKOK-ów wydano. Obietnice wyborcze, na szczęście, to jeszcze nie realizacja i wydawanie realnych pieniędzy. Obiecali, Duda i Szydło, ok. 60 mld. zł. Pikuś, nie będą płacili z własnych kieszeni. Pan Prezydent zostawił sobie etacik na UJ, to chyba pierwszy taki prezydent wolnej Polski, czego się boi? Jest zaradny? Pani Szydło wróci do Brzeszczy podnosić je z ruin, rządziła tam w okresie prosperity, i co? Można zobaczyć w Brzeszczach. Na czarno to widzę, dosłownie i w przenośni. Niezłomnie do tyłu z nierealnych, ruinujących Polskę obietnic popieram, Prezydent myśli ! Oby nie doszedł do leninowskiej tezy i praktyki: jeden krok w tył, dwa kroki w przód.
 • 2015-08-10 17:25 | azur

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Duda wycofuje się z obietnic, bo jest niezłomny.
 • 2015-08-10 18:16 | Byniek

  Obiecanki cacanki, a głupiemu radość.

  Przecież to takie proste,te z sufitu wzięte obietnice ( z obu stron ), wielokroć powielane i nadal żadnych wniosków, nawet watpliwosci,czy głębszej refleksji.. Co za społeczeństwo, jak dzieci. Naiwne i bezkrytyczne, po prostu w swojej masie, głupie.
 • 2015-08-10 20:42 | ampleforth

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Obecny prezydent dopiero rozpoczal swoja kadencje a juz wszelkimi sposobami probuje sie go pozbawic kredytu zaufania, nie daje mu sie nawet tych stu dni o ktore kazdy nowy rzad czy nowy prezydent prosi, jest za to mnostwo krytyki na wyrost, nagonka medialna trwa i nasila sie kazdego dnia. Podsumujcie moze solidnie kadencje ostatnich pieciu lat i przynajmniej bedzie jakies odniesienie. Tu potrzebny jest natychmiastowy audyt aby na jesieni nie powtorzyla sie sytuacja, gdzie za swoje niedociagniecia obwinia sie swoich przeciwnikow, pomijajac paradoks, ze oba polityczne obozy maja przeciez sluzyc spoleczenstwu a nie prowadzic wojny o wplywy. gdzie w tym calym chaosie jest miejsce obywatela? Jaki jest jego status quo?!
 • 2015-08-10 21:56 | takei-butei

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  "Kancelaria Premiera przestała publikować raporty z kontroli państwowych instytucji" - pisze "Rzeczpospolita".

  Spróbujcie coś na temat tego skandalu znaleźć w "Polityce"...
 • 2015-08-10 22:01 | Sylwester1955

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Zadziałał ten sam mechanizm co prtzy poprzednich wyborach i straszeniu PiSem. Ludziska wystraszyli się, że wygra platforma i ministrami znowu będą fachowcy od wszystkiego. Nowak, Grabarczyk czy Mucha
 • 2015-08-10 23:33 | kruk

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Byc moze PiS sie skompromituje zanim zacznie rzadzic? Wygrana Andrzeja Dudy byla zaskoczeniem nie tylko dla zwolennikow Komorowskiego. Jak powiedzial Ludwik Dorn w Gazecie Wyborczej, prezes Kaczynski jeszcze nie ochlonal ze zdziwienia i nie ma planow na prezydenture swojego kandydata. Jednoczesnie obserwujemy sprzeciw jakiejs waznej czesci spoleczenstwa wobec nierealnych obietnic i nazywania Polski krajem w ruinie. Jezeli by jeszcze prezydent Duda wykazal sie nieporadnoscia, szanse PiS na wygrane wybory bylyby marne.
 • 2015-08-11 03:09 | MariuszJB

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Ależ tempo z tymi "rozliczeniami"... Chłopu 3 dni na urzędzie stuknęły i jak to możliwe że on jeszcze swych obietnic nie zrealizował? No jak?! Jakim prawem?! Jasna sprawa - okłamał, oszukał, naciągnął, oszwabił i wyłudził... :)

  A tak bardziej serio - nie wiem czy jakiekolwiek obietnice, albo jakaś ich część, zostaną zrealizowane. Ale to co się dzieje aktualnie z tym rzekomym cedowaniem realizacji "ustawy 500 zł" na rząd, interpretowane ochoczo jako wycofywanie się prezydenta rakiem z obietnic, to raczej próba wciągnięcia rządu na minę podobną do tej, na którą rząd chętnie chciałby wmanewrować prezydenta z Radą Gabinetową... Duda mógłby machnąć projekt ustawy i wysłać go do sejmu, gdzie projekt zostałby odrzucony z wytłumaczeniem "nie ma kasy". Dla PO też mało komfortowa sytuacja przed wyborami, ale nie tak niekomfortowa jak udział rządu w napisaniu ustawy. Ciężko potem odrzucić własny projekt. A Duda "wyciąga rękę", "zachęca do współpracy", tłumaczy - skądinąd nie bez racji - że on przecież nie ma niezbędnych "danych", nie chce pisać ustawy z sufitu, bo jeszcze nie daj boziu ta jakaś ułomna by wyszła... :)

  Polityczne podchody i gierki.
  I tyle.
 • 2015-08-11 08:28 | Lucjank

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Dopóki będą łatwowierni prostaczkowie, to sekta pisowska będzie kwitła. Jedynym paliwem demagogów jest ludzka głupota.
 • 2015-08-11 08:37 | psr18gh

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Facjata jak Maliniak. Czyż nie ?
 • 2015-08-11 08:51 | azur

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Niezłomnie i całą parą wstecz. Oto program naprawy i wydźwignięcia Polski z ruin.
 • 2015-08-11 12:09 | takei-butei

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Jako p.o. prezydenta Komorowski pierwszą wizytę zagraniczną odbył po miesiącu, a jako prezydent - po 40 dniach. A tymczasem "Polityka" upomina, że Duda już, już powinien odbyć wizytę za granicą. Nie minęło kilka dni...

  Ciekawe, czy tak samo "Polityka" popędzała Komorowskiego...
 • 2015-08-11 12:58 | andrzej52

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  2015-08-11 08:51 | azur
  Pamiętasz kto powiedział :
  "stanęliśmy nad przepaścią, ale zrobimy krok do przodu" (tak jakoś to było)
  A powiedzial to tow. Wieslaw, pasuje jak ulał do retoryki PiS-u
 • 2015-08-11 13:00 | andrzej52

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  "Twoja wypowiedź została zarejestrowana i ukaże się w serwisie po akceptacji przez moderatora."
  Ukazalo sie po raz kolejny po naciśnięciu przycisku "dodaj".
  W związku z tym, żegnaj "POLITYKO"
 • 2015-08-11 13:01 | Harry z MA

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Jaki jest koń, to każdy widzi, ale nie wtedy gdy moherowy beret opadnie na oczy. Pan Duda ma jeszcze szanse być prezydentem wszystkich Polaków, ale musiałby radykalnie zmienić podejście do uprawianej polityki. Będzie to aż tak trudne, że prawie niewykonalne a z jego przedwyborczych zapowiedzi pozostaną tylko "dudy smalone". Niestety.
 • 2015-08-11 17:24 | Janusz 40

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu - to polityczne, a nie merytoryczne stwierdzenie

  Warto siegnąć do tekstu przedwyborczych przemówień prezydenta Andrzeja Dudy - nigdy nie mowił, że "ustanowi" wyższą kwotę wolna od podatków. 500 zł. na dziecko, czy "obniży" wiek emerytalny. Jako prawnik i parlamentarzysta - doskonale wie jaka jest procedura ustalania norm prawnych. Obiecywał, że bedzie o to zabiegał - ma prawo wnoszenia projektów ustaw, ale nie zawsze dysponuje wszystkimi danymi potrzebnymi do sformułowania tekstu propozycji ustawowej i tylko w tym sensie liczy na wspólpracę z rządem. Prezydent może oczywiście powołać odpowiednich ekspertów i korzystać z GUS, ale to niepotrzebnie wydłuża procedury przedłożenia projektów ustaw.

  Dopatrywanie się wycofywania Prezydenta z zapowiadanych inicjatyw ustawodawczych jest nieuprawnione, a forma, w jakiej się to zarzuca nie ma merytorycznego charakteru, a jedynie jest podyktowana względami politycznymi, które przede wszystkim zasadzają się na dbanie o interes partyjny, a nie interes Polaków...
 • 2015-08-11 23:20 | azur

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Prezydent Duda niezłomnie wycofuje się ze wcześniejszych obietnic.
 • 2015-08-11 23:46 | _obserwator_

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  @ axiom1

  Od profanacji matematyki zwanej królową nauk aż cierpnie skóra.

  "Natomiast Szydlo wielokrotnie podawala skad wezmie fundusze. Miedzy innymi z poprawy sciagania podatkow speodziewane jest 52 mld zl."

  W budżecie na 2015 przewidziano dochody na poziomie 298 mld. PiS planuje do tego dorzucić w 2016 co najmniej 52 mld. Czyli około 17% więcej. Jest to niestety czysty populizm. Założenie na poziomie 5% więcej niż polityczna konkurencja byłoby realne przy lepszej organizacji i koordynacji, a 17% to albo ściema dla ciemnego ludu albo hiperoptymizm.


  "Dodam ze to 4 mld zl rozdane dzieciom beda oczywiscie wydane co w kraju jak Polska dodatkowo ozywi gospodarke 8-10 razy te 4 mld zl, czyli o 32-40 mld zly z czego co najmniej 25% wroci do budzetu w postaci podatkow. Ale takich mechanizmow makroekonomi dziennikarstwo Polityki nie zna. "

  Po prostu czary ;) Rozdaję ludziom 4 mld a wraca do mnie 10. W takim przypadku nie powinno być żadnych kryzysów na świecie. axiom1 marnujesz się tutaj na forum - świat czeka na takiego szamana ekonoma.
  Efektywność rzędu 800-1000% jest nierealna w ekonomii. Niechby te 4 mld wygenerowały ostatecznie 6 mld - to byłby dobry wynik.A wyliczenie ile wróci do budżetu też jest z kosmosu. Nawet pan Gowin na konferencji PiSu zwrócił na to uwagę (za co zaraz dostał po łapach). W Polsce mamy różne stawki VAT. Zakładając, że większość pójdzie na produkty dziecięce i spożywcze to stawka VAT będzie niższa niż 23% (skąd te "co najmniej 25%"). Więc i zysk państwa z podatku będzie adekwatnie mniejszy.
 • 2015-08-12 07:54 | mzak

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  Nie przesadzajcie z tymi obietnicami! Obiecywali jedynie to, co ludziska chcieli słuchać! Tak się w Polsce zdobywa władzę. Najmniej bzdur mówił w kampanii Adam Jarubas, bo on jest samorządowym praktykiem, wynik miał cieniutki. Polacy kochają wizje, fantazje i zemstę, podbudowaną wpojeniem wizji, jaki to Jaś Kowalski, jest k., ważny. Zawsze Ciut inteligentniejsi wykorzystywali nas i doili na wszelkie możliwe sposoby. Ostatecznie, zabory zafundowaliśmy sobie sami. Propaganda wyborcza to nic nowego. Poparcie A.Dudy potwierdza wysoki poziom zidiocenia narodu. Dlaczego ktoś wymaga, aby obiecanki realizował?
  Ja nie mam pretensji. Nie wierzyłem, nie głosowałem- nie mam pretensji. Kandydaci potraktowali mnie jako bezmyślnego idiotę,
  nasze oceny minęły się.
 • 2015-08-12 11:59 | axiom1

  Re:Andrzej Duda w sprawach obietnic niezłomnie do tyłu

  2015-08-11 23:46 | _obserwator_

  Obserwatorze, nie obserwujesz z powaga i uwaznie.

  W 2007 przchod budzetu z podatkow wynosil okolo 17% PKB. Obecnie 14% W miedzyczasie nie bylo zmiany prawa podatkowego co wskazuje ze rezim PO poluzowal w sciaganiu podatkow. Gdy efektywnosc w sciaganiu podatkow wroci na poziom 17% bedzie to oznaczac dodatkowe 52 mld zl w budzecie. To jest oczywiste i realne i nie koloc sie o przecinki.

  Pogoogluj pod haslem 'economic multiplier' i dowiesz sie jaki efekt moze miec wprowadzenie do konsumpcji dodatkowch 4 mld zl. Oczywiscie sa zalozenia oparte na realiach. Powstrzymaj sie przesady i prob osmieszania ekonomicznych realiow.

  Ponadto jezeli w budzecie przszlego rzadu znajdzie sie 4 mld zl dla dzieci to wcale nie oznacza ze inne pozycje w obecnym budzecie beda nie zmienione. A jest tam duzo do zrobienia. Pomysl, tylko porzucenie polityki wscieklego psa i paskudnie podlej swini wobec wschodu zaoszczedza $15 mld zl rocznie bo nie bedzie potrzeby sie zbroic.

  Rezim PO pzez 8 lat zadluzal polskie dzieci o kwoty rzedy 5875 zl na glowe, kazdego roku.

  Obecna awantura o 500 zl na glowe polskiego dziecka jest po prostu swinstwem.
 • 2015-08-13 23:53 | woytek

  Re:Andrzej Duda - zaczął kilka dni temu . a już go obrzydzają wyborcom ?

  Pan prezydent skazany jest przez media piszące po polsku na schemat w jaki wcześniej wciśnięto PiS , że niby antyrosyjski, niby dewot, niby wisi u pasa Jarosława Kaczyńskiego i na tym schemacie będa jechać do konca jego kadencji.
  A prezydent to człowiek uczciwy aż do bólu , przerażony utratą polskiej suwerenności ekonomicznej i politycznej, musi szukać oparcia w KK ponieważ w POlsce jest to ostatni bastion patriotyzmu.
  Lemingi będą go obgryzać jak kojoty, ale jesienne wybory zbliżają sie nieublaganie i zmiany muszą nastąpić. Ten "20 stopień zasilania" latem , obnażył dramat polskiego bezpieczeństwa energetycznego. To ostatnie, 8 letnie rządy PO, są najbardziej winne upadkowi Polski.
  Ukraina w czasie wojny sprzedaje energię Europie i Krymowi , a Polska zgrywa obłudnika walczącego o wolność I demokrację ?
  Francja sprzeda Mistrale bez straty, a Polska wychodzi na tych sankcjach jak Zabłocki na mydle.