Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

(18)
Nie będzie to dla prezydenta zadanie łatwe. Musi się dobrze zaprezentować i zaciekawić polityków o na ogół znacznie większym doświadczeniu.
 • 2015-08-17 15:42 | axiom1

  Tu nie ma zadnych konkretow !!! Kiepskie dziennikarstwo. Dziadostwo i tyle.

  Po co prezydent ma odziedzac te kraje. Co on chce zalatwic? Dlaczego nie ma informacji na ten temat ?

  A przdewszyskim jakie on ma upowaznienie by cokolwiek zalatwiac ? Z kim to dyskutowal, kto to zatwierdzil ?

  Przeciez widomo ze sa pewne uprawinienia dla tego stanowiska ale i obowiazek konsultacji.
  Prezydent nie moze robic co chce.

  Czy ksiadz spowiednik bedzie z nim jezdzil. Czy prezydent zabierze modlitewnik ??? Jezeli tak to powinien za to zaplacic z wlasnej kieszeni. Przeciez religia to prywatna sprawa.

  Te podroze wygladaja na strate czasu i pieniedzy. Podroz zeby podrozowac. Lepiej przeznaczyc pieniadze dla polskich nie dojadajach dzieci. Dac przyklad ze prezydent on nie dba.
 • 2015-08-17 15:59 | bernardroland

  o zdjeciach prezydenta

  ja zupelnie nie na temat. Sorry. Uderzajace swoim nieprofesjonalizmem sa zdjecia prezydenta. Zdjecie w tytule rzuca sie szczegolnie negatywnie w oczy. Skrzyzowane na piersi rece sugeruja mur, odgrodzenie sie (czemu przeczy - infantylny - usmiech), umiejscowienie po prawej stronie sugeruje brak perspektywy, bliski kniec. Nie mowiac o swietle z obydwu stron, robiace z twarzy ziarno kawy z ciemnym rowem w srodku...
 • 2015-08-17 16:47 | axiom1

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Przede wszystkim jaka ma byc polska polityka zagraniczna ?

  Obecnie jest to polityka
  - Na kolanach przez Watykanem
  - Czolgajac sie przed Washingtonm, Bruksela, Nato i kazda z wiekszych korporacji
  - A wobec wschodu jest to polityka wscieklego psa i paskudnie podlej swini.

  To polityka ktora niszczy Polsce bizness i powoduje bezrobcie w kraju. Polityka ktora wypedza ludzi i kapital i zatrzymuje rozwoj. To polityka ktora stwarza napiecia w Europie Wschodniej z perspektywa wojny i zaglady.

  Czy cos sie zmienlio ? Dlaczego dziennikarz Polityki nie informuje ?
 • 2015-08-17 16:51 | azur

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Duda nie pojedzie do Brukseli. A jak u niego z angielskim?
 • 2015-08-17 17:49 | Tanaka

  "Na razie rutyna, to dobrze" U świeżego prezydenta - już rutyna i od razu dobrze?

  Jedzie Duda do Estonii, z którą Polski nic prawie nie łączy poza Unią oraz wydumanym strachem przed Rosją, zwlaszcza Polskę Będzie się Duda przebijał na strachy - komu portki się więcej trzęsa.
  " W lato się co prawda nic nie załatwi - wakacje", więc Duda nic nie zalatwi, ale pozwiedza Pojedzie do Bukaresztu a tam - ciepło. Prezydent zorientuje się na miejscu, że ciepło i że mógł wziąć kąpielówki Nic tam nie załatwi - bo ciepło, lato, wakacje i wszyscy moczą się w morzu.
  Z Bukaresztem też Polski nic prawie nie łaczy, prócz Unii i NATO, więc będzie Duda patrzeć przez lornetkę, co słychać na Krymie.
  W ten sposób przygotuje" nowe koncepcje", z którymi pojedzie do Berlina, żeby dać się poznać kiedy nikogo nie ma na miejscu da się poznać tym, że ma nos opalony na czerwono od Bukaresztu, to znaczy, ze jest nowa koncepcja polityczna Dudy doradca, pan Szczerski, bedzie zadowolony, bo w silnym kapitaliźmie jest to sojusz "transakcyjny".
 • 2015-08-17 18:19 | axiom1

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Poleci rowniez do swego Pana do Washingtonu.
 • 2015-08-17 18:23 | murator

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Prosze pisac : "Cimoszewicza Seniora" - jako ze jest jeszcze Cimoszewicz Junior (nie mówiac o Lepperze Juniorze !!!)
 • 2015-08-17 20:17 | jakowalski

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  A po co on ma podróżować za granicę, skoro polityka zagraniczna Polski prowadzona jest z Berlina, Brukseli i Waszyngtonu?
 • 2015-08-17 22:19 | jvelzkeyek

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Czy do sąsiadów prezydent się uda?
  Wiele do nadrobienia ma prezydent Duda!
  Czy w polityce wiać będzie nudą?
  Ale nie z prezydentem Dudą!
 • 2015-08-18 00:17 | kruk

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Autor pisze: "...w kapitalizmie...stosunki miedzy krajami maja charakter transakcyjny". Mysle, ze tak bylo poczawszy od wspolnot plemiennych, kapitalizm nie jest tu niezbedny. W ukladach miedzy panstwami zawsze bylo cos za cos.
  Zadziwiajace sa zarzuty wobec prezydenta o to, ze marnotrawi czas i pieniadze na podroze, zamiast zajac sie np. biednymi dziecmi.Od zajmowania sie biednymi dziecmi jest rzad a do najwazniejszych kompetencji prezydenta nalezy polityka zagraniczna.
  Mozna bylo nie glosowac na Andrzeja Dude ale zarzucac mu, ze robi co do niego nalezy, to jest posuwac sie w strone nieracjonalnego zacietrzewienia. Poczekajmy na to, jak wypadna wizyty prezydenta, wtedy bedzie mozna dac upust opiniom krytycznym.
 • 2015-08-18 00:25 | kruk

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  @ axiom1
  Najwyrazniej jestes obrazony na prezydenta, bo nie skonsultowal z Toba swojego planu podrozy. Moze prezydent przed kazda wizyta zagraniczna powinien prosic narod o zgode, oglaszajac referendum?
 • 2015-08-18 02:19 | edan

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Po fiasku lansowanej przez Tuska unii energetycznej (niektóre państwa nie chciały poświęcać interesów z Rosją w imię solidarności [dziwne, a w przypadku imigrantów na tąż solidarność się powołują]) i partnerstwa wschodniego po polskiej polityce zagranicznej niewiele zostało. Premier Tusk wykazywał wręcz daleko posuniętą spolegliwość względem Merkel (co miało być równoznaczne z obecnością w głównym nurcie, czy tam jądrze unii), jednak poza stołkiem dla niego to Polska została odesłana na bocznicę, a Francja i Niemcy (czyli te najmądrzejsze jeśli chodzi o dogadywanie się z Putinem) przejęły całkowicie stery w polityce wschodniej Unii. W takiej sytuacji reorientacja i zwrócenie się do państw w regionie jest reakcją na zaistniały stan rzeczy. Jaki będzie skutek takiej polityki czas pokaże. Na plus prezydentowi Dudzie należy policzyć wybór Estonii, a nie Litwy, jak już wybrał kierunek państw bałtyckich. Z Tallinem łączą nas:Unia NATO i problemy z Rosją, a to dużo. Na Litwę pielgrzymowali poprzednicy w ramach odwoływania się do przeszłości, co w ogóle nie przełożyło się na poprawę relacji. Wręcz przeciwnie, Litwini tylko zaostrzali politykę wobec mniejszości polskiej. Wśród naszych sąsiadów nie ma bardziej antypolskiego państwa zarówno biorąc pod uwagę klasę polityczną jak i same społeczeństwo. Kto był na Litwie ten wie.
 • 2015-08-18 03:59 | Bolanda Paletowa

  Chiny Chiny Chiny

  tylko Chiny reszta to wycieczki krajoznawcze, shogunowanie i szlajanie is epo zabytkach na koszt podatnika, rola prezydenta jest w kraju nie w podrozach, szczegolnie kraiku jka Bolanda
 • 2015-08-18 08:04 | axiom1

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Obecna polityka zagraniczna Polski oparta jest na tych trzech filarach;
  - Na kolanach przez Watykanem
  - Czolgajac sie przed Washingtonm, Bruksela, Nato i kazda z wiekszych korporacji
  - A wobec wschodu jest to polityka wscieklego psa i paskudnie podlej swini.

  Z tym trzeba skonczyc. Celami polskiej polityki zagranicznej winno byc;

  1) Doprowadzic do pokoju na Ukrainie i w Europie Wschodniej. Po bandyckiej interwencji USA w ukrainski zamach stanu przy wspolpracy europejskiego wasala w tym Polski, Europa Wschodnia i Polska i cala Europa sromotnie za to placa. Ale nie amerykanski bandyta. Europa stracila 200 milionowy rynek zbytu na wschodzie. To gigantyczna strata. Podato istnieje potecjal wojny co dodatkowo obciazy Europe Wschodnia.
  Teraz nie ma innej mozliwosci, tylko sfederalizowana Ukraina ma szanse i to powinno byc celem polityki polskiego prezydenta. Winnien sie on rowniez domagac by USA poniesli koszty tego kryzysu.

  2) Doprowadzic do pokoju na Bliskim Wschodzie i Polnocnej Afryce. Po bandyckiej interwencji USA i przy wspolpracy europejskiego wasala ekonomie krajow Afryki Polnocnej i bliskiego Wschodu zostaly zniszczone. Europa stracila tam rynki zbytu po czym jest najezdzana przez miliony uchodzcow. Amerykanski bandydta nie poniosl zadnych konsekwencji. Dopoki nie bedzie tam pokoju i odbudowy ekonomi Europa bedzie za to placic. Poska dyplomacja zagraniczna winna sie tym zajac dla dobra Europy i Polski.

  3) Podjac srodki zapobiegawcze przeciwko potecjalnej wojnie na Balkanach. Po bandyckiej interwencji USA przy wspoludziale europejskeigo wasala powstalo tem kilka malych panstewek ktore nie sa w stanie same siebie utrzymac. Z bezrobociem rzadu 40-50% jest to zagrozenie dla Europy. Znowu amerykanski bandyta nie ponosi zadnych konsekwencji.

  4) Doprowadzic do usprawnienia europejskiej demokracji. W Uni jest balagan. Oficjalne intytucje sa tylko farsa bo wszystkim rzadza Niemcy z za zamknietych dzwi w swoim tylko interesie. To trzeba naprawic jak najszybciej.

  5) Doprowadzic do referomy europejskiego sektora finansowego. Jest to sector odpowiedzialny za kryzys gospodarczy Europy i jego konsekwencje. Zaden z krajow Europe nie potrafi zbalansowac budzetu.

  A co my tu czytamy ? W czolwej publikacji politycznej, w Polityce. Naprawde dziecko zrobilo by to lepiej.
 • 2015-08-18 09:48 | azur

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Zastanawia brak Brukseli w planie wizyt zagranicznych nowego prezydenta. Podobno obraził się na Tuska, ale to byłoby niepoważne i niegodne sprawowanego urządu.
 • 2015-08-18 10:22 | axiom1

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  2015-08-18 00:25 | kruk

  Przeydent powinien w sposob konstruktywny, logiczny i racjonalny realizowac politykje zagrainiczna Polski a nie swoja wlasna. Powinien przedstawic cele i zadania polskiej polityki zagranicznej pod sejmowa debate i realizowac ja tylko po uzyskaniu votum zaufania.

  On jest reprezentantem narodu a swoim wlasnym.


  Do obowiazkow prezydenta zaliczam rowniez interwencje w sprawie TTIP.

  Haniebny proceder ma miejesc. Osoby tajmene, nie wybranie, nie posidajace formalnych upowaznien, w tajemnicy przed europejczyakmi i polakami negocjuja umowe handlowa z USA. Po czym tajemna i dyktatorska procedura ma nastapic aby te umowe ratyfikowac.

  To nie ma nic wspolnego z europejska cywilizacja ani demokracja.

  Dlatego tez prezydent Polski, osoba bogobojna, nieskazitelnie czysta i uczciwa ma obowiazek interweniowac. Domagac sie odtajenia tych tajnych negocjacji i poddac je pod publiczna debate. Domagac sie zmiany procedur i demokratyzacji.

  To jego oczywisty obowiazek.


 • 2015-08-18 10:51 | ecres

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  To nie polityka zagraniczna a POLITYKA HISTORYCZNA,.Estonia.Wierne państwo Adolfowi i do dziś czczące formacje SS.Ktos napisał że ta podróż to policzek Putinowi .Czylili buzka dla Merkel ,rodaczce Ribentropa/.Zaczynamy nowa erę.Dinozaury polityki zagranicznej poumierały a do boju ruszyły tabuny mamutów.Całe szczęście ,że i na nich przyjdzie pora.
 • 2015-08-18 20:24 | Gama

  Re:Plan zagranicznych wizyt Dudy powinien nas w zasadzie zadowalać

  Co Duda załatwi wizytując kraje w Europie, to nie ważne. Najważniejsze będą wywiady udzielane dziennikarzom jakie to sukcesy odniósł Duda w dalekiej Estonii czy Rumunii. Czekam na to. Może to być dość komiczne przeżycie dla narodu, nawet tego pisowskiego.