Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Komunizm i Socjalizm w polsce.

(2)
2015-08-19 15:02 | makaveli524
Witam! Krótko i na temat... W Polsce panował socjalizm czy komunizm do 1989r.? Z tego co wiem socjalizm i komunizm to nie to samo więc pytam.
  • 2015-08-20 23:43 | jakowalski

    Re:Komunizm i Socjalizm w polsce.

    Dlaczego usnięto ten mój wpis: "W latach 1944-1989 w Polsce próbowano, ze zmiennym i na ogół nie najlepszym szczęściem, zbudować socjalizm, który jest tylko początkowym etapem w budowie komunizmu. Niestety, ale obrzydzić Polakom komunizm, ustrój polegający na możliwie najpełniejszym zaspokajaniu potrzeb człowieka, obecna reżymowa propaganda wmawia Polakom, że w w/w latach panował w Polsce komunizm, gdy tymczasem ustrojem ówczesnej, rządzonej przez partie komunistyczne (PPR a później PZPR) Polski, był tzw. kapitalizm państwowy, jako że przecież w Polsce Ludowej istniały i działały poza giełdą, wszystkie inne instytucje typowo kapitalistyczne, takie jak pieniądz, procent, banki, weksle (oraz czeki, będące rodzajem weksli), firmy ubezpieczeniowe, spedycyjne (n.p. C. Hartwig), maklerskie (w żegludze morskiej), spółki akcyjne (n.p. Polimex-Cekop S,A,) etc. etc."?