Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

(16)
Wybór stolicy Estonii i rocznicy podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow miał duży ładunek symboliczny. Co najmniej dwa wnioski płyną z debiutu dyplomatycznego prezydenta.
 • 2015-08-23 20:56 | Tanaka

  Nie po to jechał Duda do Estonii, by zaraz z Estonią coś pozytywnego zawiązywać.

  Estonia jest tyciusia, a Polska OGROMNA. Uczenie się od Estonii jak się robi system głosowania przez internet jest dla Polski za mało poważne. Estonia służy Dudzie, by się nadąć i załkać.
  Duda nie umie mówić inaczej niż na sposób wiecowy i pusty. W Estonii mógł się czuć wygodnie, bo i tak nie miał o czym z prezydentem Estonii rozmawiać.
  Powiedział co mówił wcześniej i tak jak wcześniej mówił.To wszystko. Swoją pierwszą prezydencką podróż uznał za triumfalną.
 • 2015-08-23 21:12 | jakowalski

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Po co ta wizyta? Ratować Orła? Ale go tam przecież od dawna nie ma!
 • 2015-08-23 21:24 | axiom1

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Nie rozumiem nad czym autor sie zachwyca.

  Prezydent Andrzej Duda, osoba bogobojna, nieskazitelnie czysta, uczciwa, i gdyby traktowal religie jako swa prywatna materie, nie wykorzystywal godzin pracy dla prywaty (religii) na koszt podatnika, bylby osoba swieta.

  I wtedy kierujac sie zasadami wiary, dyplomacji, interesami Polski i Europy i zwyklej ludzkiej zyczliwosci opracowal by nowa strategie polskiej polityki zagranicznej po czym poinformowal by o tym polakow i szukal by w Sejmie votum zaufania.

  A on, zanosi sie na to, mysli ze polityka zagraniczna to jego prywatna sprawa i bedzie podazal sladami poprzednikow co przyniesie Polsce i Europie Wschodniej i nawet Swiatu ruine

  Obecna polityka zagraniczna Polski oparta jest na tych trzech filarach;
  1- Na kolanach przez Watykanem
  2- Czolgajac sie przed Washingtonm, Bruksela, Nato i kazda z wiekszych korporacji
  3- A wobec wschodu jest to polityka wscieklego psa i paskudnie podlej swini.
  Realizaujac taka polityke prezydent pomaga amerykanskiemu imperialiscie w przerzucaniu kosztow utrzymania swej armi na kraje wasalskie. Pomaga to rowniez amerykanskiej zbojeniowce utrzymywac klientele w rzekomo zagrozonych krajach wasalskich. Ale niestety jest to dorga do zaglady dla Polski, Europy Wschodniej z potecjalem zaglady Swiata.
  Z tym trzeba skonczyc. Glownymi celami polskiej polityki zagranicznej winno byc;

  1) Doprowadzic do pokoju na Ukrainie i w Europie Wschodniej. Po bandyckiej interwencji USA w ukrainski zamach stanu przy wspolpracy europejskiego wasala w tym Polski, Europa Wschodnia i Polska i cala Europa sromotnie za to placa. Ale nie amerykanski bandyta. Europa stracila 200 milionowy rynek zbytu na wschodzie. To gigantyczna strata. Ponadto istnieje potecjal wojny co dodatkowo obciazy Europe Wschodnia.
  Teraz nie ma innej mozliwosci, tylko sfederalizowana Ukraina ma szanse i to powinno byc celem polityki polskiego prezydenta. Winnien sie on rowniez domagac by USA poniesli koszty tego kryzysu.

  2) Doprowadzic do pokoju na Bliskim Wschodzie i Polnocnej Afryce. Po bandyckiej interwencji USA i przy wspolpracy europejskiego wasala ekonomie krajow Afryki Polnocnej i bliskiego Wschodu zostaly zniszczone. Europa stracila tam rynki zbytu po czym jest najezdzana przez miliony uchodzcow. Amerykanski bandydta nie poniosl zadnych konsekwencji. Dopoki nie bedzie tam pokoju i odbudowy ekonomi Europa bedzie za to placic. Poska dyplomacja zagraniczna winna sie tym zajac dla dobra Europy i Polski.

  3) Podjac srodki zapobiegawcze przeciwko potecjalnej wojnie na Balkanach. Po bandyckiej interwencji USA przy wspoludziale europejskeigo wasala powstalo tem kilka malych panstewek ktore nie sa w stanie same siebie utrzymac. Z bezrobociem rzadu 40-50% jest to zagrozeniem dla Europy. Znowu amerykanski bandyta nie ponosi zadnych konsekwencji.

  4) Doprowadzic do usprawnienia europejskiej demokracji. W Uni jest balagan. Oficjalne intytucje sa tylko farsa bo wszystkim rzadza Niemcy z za zamknietych dzwi I w swoim tylko interesie. To trzeba naprawic jak najszybciej.

  5) Doprowadzic do referomy europejskiego sektora finansowego. Jest to sector odpowiedzialny za kryzys gospodarczy Europy i jego konsekwencje. Zaden z krajow Europe nie potrafi zbalansowac budzetu.
 • 2015-08-23 22:23 | acotytu

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Putin gloryfikujący Stalina? Głupota, Putin go nigdy nie cytuje,nigdy.
 • 2015-08-24 01:04 | mr.off

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Po pierwsze to, ze A.Duda nie dprasta politycznie/intelektualnie do roli Prezydenta RP, gdyz jest TYLKO chlopcem na posylki J.Kaczynskiego.

  Po drugie to, ze A.Duda to mieszkaniec rzeczywistosci rownoleglej - Krainy Ciemnego Luda, o ktortej tak pieknie/rzewnie spiewal Jacek Kurski - wykreowanej przez Braci Kaczynskich na potrzeby ich politycznej hutzpy (IV RP) w 2005.

  Po trzecie to, ze po 10 latach politycznego dryfu PO-PiS, ktory zamordowal szanse Polski i Polakow 'klasa polityczna' znad Wisly NIE MA NIC DO ZAPROPONAWANIA POLSCE I POLAKOM.

  I Rzeczpospolita oraz Polakow czeka kojejna dekada dryfu

  Po czwarte zas to, ze 'IV Wladza' a la 'POLITYKA" juz tak oglupla, ze nie wie gdzie sufit, a gdzie podloga.

  Co czyni PUDELKA medium opinii polskich inteligentow.

  Zalamka. • 2015-08-24 01:42 | kruk

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Bardzo sluszna uwaga - prezydent RP powinien cos wiedziec i, w czasie wizyty w Estonii, powiedziec na temat kraju gospodarza.
  Andrzej Duda, jako pisowiec, jest mocny w symbolach historycznych. Jezeli jednak nie bedzie potrafil odniesc sie do wspolczesnosci, kraje, ktore chce widziec jako sprzymierzencow Polski, moga poczuc, ze sa przez Polske traktowane instrumentalnie. To jeszcze bardziej oddaliloby perspektywe sojuszu od Baltyku po Adriatyk, do ktorego dazy Duda. Polska jest najwiekszym krajem postkomunistycznym, jednak nie na tyle silnym, zeby paternalistycznie traktowac sojusznikow. Poza wszystkim jestesmy rownouprawnionymi czlonkami UE.
 • 2015-08-24 01:48 | kruk

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  @acotytu
  Putin moze nie cytuje Stalina ale pozwala, zeby gloryfikowali go inni. Jego metody rzadzenia coraz bardziej zblizaja sie do stalinowskich - wlasnie rozpetuje powszechne donosicielstwo. O zapedach autarchicznych i odcieciu spoleczestwa rosyjskiego od swiata nie wspominajac.
 • 2015-08-24 03:00 | woytek

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  To dobrze , ze prezydent Andrzej Duda pojechał do małego kraju , bo problemy małych krajów sa podobne i hasło "proletariusze małych krajów łaczcie się" - staje sie najważniejszym hasłem XXI wieku .
  Mocarstwa lekceważą małe kraje i traktują je instrumentalnie , a przed tym małe kraje muszą się bronić wszelkimi siłami.
  Sama umowa Ribbentrop - Mołotow jest tylko przykładem cynicznego makiawelizmu , a nie żadnym przykładem cech narodowych Rosjan czy Niemców. W interpretacji obecnych , równie cynicznych polityków , pozostaje ta umowa wzorem do naśladowania.
  Makiawelizm nie wyszedł z mody, a obecni politycy nawet prześcigają tych dawnych "mistrzów", jakimi byli ci dwaj ministrowie będący urzędnikami do usług globalnych systemów . Historia nie jest nauczycielką życia . Trzeba ja znać , ale "myślenie" historyczne prowadzi na manowce.
 • 2015-08-24 06:38 | Byniek

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Żyjemy w świecie realnym, a nie symbolicznym. Problemy ( np.uchodźcy ) są też rzeczywistością. Nasza polityka, zarówno zagraniczna, jak i krajowa powinna zająć się tym, co nas dotyka i przeszkadza żyć. Czczenie odległej już przeszłości zostawmy weteranom i harcerzom, przy symbolicznym tylko udziale państwa.
 • 2015-08-24 07:36 | axiom1

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Prezydent Andrzej Duda, osoba bogobojna, nieskazitelnie czysta, uczciwa, i gdyby traktowal religie jako swa prywatna materie, nie wykorzystywal godzin pracy dla prywaty (religii) na koszt podatnika, bylby osoba swieta.

  A on pojechal podzegac mala Estonie. Juz na drugi dzien po wizycie Estonia wzywa do jeszcze wiekszych sankcji wobec Rosji do jeszcze wiekszego stanu napiecia w Europie Wschodniej i zapasci gospodarczej.

  Estonia to przyklad jak zachowuje sie nacpany wasal. Sprowadzaja z Rosji 100% ropy, 100% gazu, ponad 50% elektrycznosci sa sztucznym krajem i utrzymywanym przy zyciu przez unijne dotacje ale rzucaja sie jak pchly w gnojowce.

  Jest skandalicznie nieodpowiedzialne ze prezydent Andrzej Duda, osoba bogobojna, nieskazitelnie czysta, uczciwa, i gdyby traktowal religie jako swa prywatna materie, nie wykorzystywal godzin pracy dla prywaty (religii) na koszt podatnika, bylby osoba swieta, a on pojechal tam dolewac paliwa do ognia.
 • 2015-08-24 08:09 | kaesjot

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Co mnie obchodzi to, co było prawie 80 lat temu ?
  Po raz n-ty przytoczę słowa A. Asnyka , które mimo upływu prawie 150 lat nadal są aktualne :
  " trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe
  a nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę "
  Kiedy doczekamy się mężów stanu myślących naprzód , w perspektywie następnych pokoleń?
  Prawidłowa odpowiedź brzmi - już był !!!
 • 2015-08-24 08:53 | axiom1

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Polskie stanowisko w polityce wschodniej jest hyer-hipokryzja.

  Ten trzeci filar polskiej polityki zagranicznej jest otwarta prowokacja i dazeniem do konfliktu zbrojnego.
  2015-08-23 21:24 | axiom1

  Obecne podzeganie do sankcji przeciwko Rosji jest wypwiedzeniem wojny ekonomicznej. Jest to szczgolna glupota bo Polska jak i Estonia sporwadza ponad polowe potrzebnej enegii z Rosji. 98% ropy, 70% gazu bezposrdenio z Rosji. Ponadto nawet energie elektryczna Polska ma spowadzac z Ukrainy ktora z koleii sprowadza z Rosji.

  Gdyby Rosja odpowiedziala na te polska wscieklosc i zamknela gaz i rope chocby na miesiac prezydent podzegacz Duda, osoba bogobojna i niemalze swieta wylecial by z prezydenckiego palacu w ciagu kilku dni. Uciekl by przed rozwscieczonym tlumem pozbawionym paliwa, gazu i pracy. Uciekl by przed milionami polskich bezrobotnych ktorym niszczy mozliwosc pracy po przez swa wscieklosc wobec Rosji.

  Ale nawet przy jego poziomie edukacji on ciagle jeszcze nie zdaje sobie sprawy do czego dazy. Im polak bardziej wyksztalcony tym glupszy. Prezydent to potwierdza.
 • 2015-08-24 12:48 | ecres

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Jaki wielki kraj ,taka wizyta.
 • 2015-08-24 14:00 | azur

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  Wizyta może i potrzebna, ale nie w tej kolejności. Pierwsza powinna być Bruksela, ale Duda będzie robił uniki, bo nie chce spotkać się z Tuskiem.
 • 2015-08-24 20:07 | MartinBaruch

  Nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać -robienia " łaski " tym z usa c.d.

  Nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać -robienia " łaski " tym z usa c.d.
 • 2015-08-24 20:46 | znafca in spe

  Re:Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Andrzeja Dudy. Co z niej wynika?

  NIC!!!