Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

(21)
Prezydent Ukrainy wygłosił najważniejsze przemówienie od miesięcy. I dał Polsce do zrozumienia, że w konflikcie rosyjsko-ukraińskim nie ma ona do odegrania wielkiej roli.
 • 2015-08-25 07:39 | Byniek

  Pilnuj szewcze kopyta.

  Żałosna jest polityka Polski wobec Ukrainy. Odrzucani, lekceważeni, pomijani, nie ustępują, snują sny o potędze,.
 • 2015-08-25 08:37 | Slawczan

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Taki jest los myszy chorej na przerost ambicji. Co gorsza skutkuje to u nas na ,,froncie wewnętrznym" gdy gawiedź karmiona propagandą na temat ,,naszej wzrastającej roli" w Unii? W świecie? galaktyce? zaczyna się na to łapać. Bo jakiś urzędniczyna z Brukseli powiedział (to w nawiasie omówienie jakże kluczowy to urzędas)... , bo wybór Tuska...I biedni politycy muszą potem realizować politykę na miarę oczekiwań gawiedzi bo zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek, który powie, że rząd realizuje tchórzliwą, kundlistyczną politykę etc. Finalnie mamy tyle do gadania ile znaczy nasza pozycja w ekonomii Unii a tu od 1989r ,,realizujemy się" na półeczce przeznaczonej dla krajów postkolonialnych - to pozwolą nam poskręcać wymyślone przez siebie pralki, to pozwolą nam sobie sprzedać trochę ziemniaków i malin. Generalnie jeżeli przedstawiciel naszej elity dobrze posłuży ,,ichnim" interesom na niwie krajowej (vide: Bielecki czy Lewandowski) to potem nagrodzą go korytem w ,,centrali".
  A tu się uroiło, że MY będziemy grać i rozgrywać, z tym, że tyle mamy do grania co kundel na łańcuchu. USA każą szczekać - szczekamy, jeżeli Niemcy uznają, że mają biznes w dalszym konflikcie z Rosją to będzie on trwał - jeżeli uznają, że im się nie opłaca to dokonają ,,resetu" i kundel zostanie na lodzie.
  Tego niestety Andrzejek nie wiedział? Pewnie przedstawi to jako pokłosie ,,kundlistycznej polityki Tuska" bo ,,gdyby świętej Pamięci Prezydent żył to by..." zapewne nie było nawet do kogo zadzwonić (chyba, że do Orbana o ile by ten nie został zrugany za wysługiwanie się Ruskim). Po prostu żaba pcha łapę do podkucia, do czego jeżeli dojdzie bedzie bardzo bolało.
  Poroszenko wie kto pociąga za sznurki i tyle. Ot różnica w inteligencji - Andrzejek ukręcił loda na 11tys złotych (pomijam, że zrobił jak wszyscy) a Petro na kilka miliardów (pardon: sprywatyzował).
 • 2015-08-25 09:45 | z daleka

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Kazdy kto ma troche wyrobienia politycznego i orientuje sie w tzw. real-polit wiedzial, ze tak bedzie. Obrazuje to tylko manowce i niemoc polskiej polityki zagranicznej w wykonaniu obecnego Prezydenta. Polska od samego poczatku stala sie strona w tym konflikcie a nawet wiecej, oredownikiem sprawy ukrainskiej, Ruskim wiec jeden wiecej oredownik ukrainy nie bedzie potrzebny przy stole negocjacyjnym podobnie jak i Ukrainie, ktora ma juz ich dwoch. Polska mialaby szanse na uczestnictwo w takich rozmowach, ba, moglaby sama je inicjowac gdyby prowadzila neutralna polityke wobec tego konfliktu- w tym wzgledzie wiekszym wyrobieniem politycznym wykazal sie byly dyr. kolchozu, a obecny Prezydent Bialorusi, ktory w Minsku zorganizowal negocjacje zwasnionych stron gdzie przyjechali zarowno Prezydent Francji jak i Kanclerz Niemiec.. Obecny Prezydent naszego kraju to dreamer, ktory skonczy w osamotnieniu.
 • 2015-08-25 10:08 | rzm

  jak zakończyć okupację Krymu i Donbasu; chętny do mieszania

  Demonstracje wspierające okupantów, czy to na Krymie, czy na Donbasie nie mają znaczenia. Wiadomo, że demonstracja na rzecz Ukrainy będzie brutalnie stłumiona, rządzą ci, którzy panują militarnie nad tymi terenami. Można tylko głosować nogami, jak w przypadku udawanych referendów. W Mariupolu znalazło się wtedy parę-paręnaście tysięcy zwolenników Rosji i przed kilkoma otwartymi lokalami wyborczymi utworzyły się kolejki. Pozostałe dużo ponad 200 lokali w tym półmilionowym mieście nie zostały w ogóle użyte. Inaczej jest na Krymie, tam ofiar śmiertelnych było mało, a spora część ludności popierała Rosję, chociaż nie wiemy czy większość. Dzisiaj jednak znaczna część mieszkańców Krymu widzi że półwysep przekształcony w wyspę umiera bez turystyki i bez rolnictwa, wraca do problemów, jakie miał zanim Rada Najwyższa przekazała go radzieckiej Ukrainie. Szybkiego rozwiązania nie widać, ale wolne już rysuje się na horyzoncie - bankructwo Rosji. Ropa spadła właśnie do 44 dolarów za baryłkę, rubel do 70 rubli za dolar.
  Polska może mieć pewien udział w rozwiązywaniu konfliktu, ale na razie nie pokazała tego znacząco ani od strony finansowej, ani militarnej. Propozycja przemeblowania rozmów rzucona bez uzgodnienia jest tym, czego można by się spodziewać po prezydencie PiS-u. Już sam ten styl jest ostrzeżeniem, że lepiej takich ludzi nie dopuszczać do mieszania w tym kotle.
 • 2015-08-25 10:48 | J.E. Baka

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Ukraina to państwo upadłe. Niestety. Zmarnowali swoje ćwierćwiecze i teraz zbierają tego owoce. A nasi politycy nadal bujają w obłokach i chyba wciąż mają w tyle głowy tę nasza nieszczęsną I Rzeczpospolitą.
 • 2015-08-25 15:19 | woytek

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Sama próba wciskania palca między drzwi jest pierwszą poważną porażką obecnje ekipy otaczającej prezydenta Andrzeja Dudę. Ukraina jest miejscem konfontacji interesów Europy , Rosji, Ameryki i Izraela .
  Próba zaistnienia w tym konflikcie kolejnego rozjemcy była z góry skazana na porażkę, nawet wtedy , kiedy by była wspierana przez jednego, czy dwóch graczy, bioracych udział w tym konflikcie.
  Dramatem Ukraińców jest dopuszczenie do takiego stanu w jakim się obecnie znaleźli.
  Kryzys światowy marginalizuje pozycję Ukrainy . Problemy dawnych mocarstw zmieniają ich miejsce w podziałe wpływów na bieg wydarzeń w odległych od Ukrainy miejscach . Pogłębiający sie kryzys ekonomiczny zmienia sytuację Ukrainy dosłownie z dnia na dzień. Polska musi również o tym pamietać, szykując się do tego zbliżającego się kryzysu we własnym kraju.
 • 2015-08-25 15:23 | pawel markiewicz

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  No jak mozna nie sluchac rad ge nialnego stratega. Co za chamstwo w stosunku do Prezydenta Dudy. On przeciez od boga namaszczony. No tak przynajmniej mowi jego mamusia a ona jets profesor to wie
 • 2015-08-25 15:51 | Markuss

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Tak tak, tym razem demonstracje w Kijowie to bedzie "prowokacja"zorganizowana przez samego Putina, nie tak jak poltora roku temu gdy ukraincy wyszli na ulce Kijowa sami, spontanicznie i nikt, nawet Vicky Fuck-the EU Nuland nie miala z tym nic wspolnego. A Polska to dokladnie to:

  https://www.youtube.com/watch?v=HoxMnOE_1Cg
 • 2015-08-25 16:26 | chris6

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  @rzm
  Jakbym czytał pravda.ua lub unian. By the way - pozdrów ministra Stecia. A i nie zapominaj, że w Polsce też są tobie podobni, co śpiewają " jedna atomowa i wrócimy znów do Lwowa( tfu.. Krymu)"
 • 2015-08-25 16:42 | kontestator

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Lepiej mieć jednego wroga, zamiast dwóch. Dlatego Polska powinna całkowicie zaprzestać wspierania Ukrainy w wojnie z Rosją. Powinniśmy wstrzymać również wszelką pomoc humanitarną a przebywającym w Polsce Ukraińcom, nakazać powrót na Ukrainę.I niech sobie Ukraina toczy wojnę z Rosją jak najdłużej. Dopóki walczą, przynajmniej my mamy spokój. Należy również poprzeć częściowe zniesienie sankcji dla Rosji.
 • 2015-08-25 17:32 | takei-butei

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  2015-08-25 15:19 | woytek

  Czy to porażka, czy nieporażka?: "Ukraińska i polska strona omówią we wrześniu możliwość przyłączenia Warszawy do rozmów o uregulowaniu sytuacji w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy - oświadczył wiceszef administracji prezydenta Ukrainy ds. zagranicznych Kostiantyn Jelisiejew."

  "Na briefingu w Kijowie powiedział, że Ukraina koordynuje stanowiska ze stroną polską i "dziś, zaraz po Berlinie, odbyłem rozmowę z dyplomatycznym doradcą prezydenta" Andrzeja Dudy."

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-we-wrzesniu-rozmowy-o-roli-polski-w-sprawie-donbasu/fw2rtq
 • 2015-08-25 18:05 | Slawomirski

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Konflikt Rosji z Ukraina absorbuje Moskwe. Francja i Niemcy sie nim zajmuja i to wystarczy. Polska ma teraz czas by sie zbroic i tym sie powinien zajmowac prezydent.
 • 2015-08-25 19:49 | takei-butei

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  2015-08-25 15:23 | pawel markiewicz

  Bardzo sobie cenię twoje komentarze, pamiętam dobrze, że to samo, co teraz o Dudzie, pisałeś o stałych bywalcach Majdanu: Wałęsie, Kwaśniewskim, Sikorskim, Borusewiczu, Komorowskim. Co ciekawie, Dudę Ukraińcy tak samo traktują, jak i wyżej wymienionych, o czym świadczy dzisiejsza wypowiedź Jelisiejewa, że NIE rozmawiał z Dudą i Warszawa NIE będzie włączona do rozmów. Wiwat pawel markiewicz!
 • 2015-08-25 20:08 | steve118

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Polski kundelek zalicza kolejnego kopniaka. Elyty dalej się dobrze czują i udają zadowolonych. A zwykły obywatel musi się za te puste łby wstydzić.
 • 2015-08-25 21:03 | kontestator

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Prezydent Duda wykazał dobrą wolę i słowa które wypowiedział go nie kompromitują. Jeżeli Ukraina nie chce wsparcia ze strony Polski, to bardzo dobrze dla nas. Mamy argument, aby przestać zajmować się Ukrainą i ją wspierać. Jeśli w przyszłości Ukraińcy będą chcieli wsparcia, niech szukają go gdzie indziej. Słowa Poroszenki poszły w świat, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
 • 2015-08-25 21:48 | jobrave

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  No cóż, parunastu użytkowników, łącznie z wyżej podpisanym, od samego początku pisało, to, co Pani Redaktor, od kilku tygodni dopiero odkrywa. Cały czas twierdziliśmy, że Polska nie liczy się jako gracz ani w tych, ani w żadnych innych rozgrywkach n arenie międzynarodowej. Przepowiadaliśmy, że bycie stroną w konflikcie rosyjsko - ukraińskim tylko nam zaszkodzi, bo nie tylko zrobimy z siebie błaznów i stracimy resztki szacunku, ale jeszcze dostaniemy za to po d...
  A teraz jeszcze doszło do tego, że nikt na nas napaść nie chce, nawet "kacapy". Dziękuję Bogu, że od lat nie mieszkam w Polsce, czego i innym życzę.
 • 2015-08-25 21:54 | jobrave

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Stawiam za wzór Pana Prof. Jana Zielonkę, który ma zaufanie do czytelników i nie bawi się w moderację, cenzurę i nie zgrywa wiecznie obrażonej księżniczki. Myślę, że Sz. Pani Redaktor powinna pójść jego śladem. Dodam jeszcze, że takie cenzurowanie świadczy o niskim poczuciu własnej wartości i kompleksach. Wiem, że Pani Redaktor tego nie puści, ale może da jakiś powód do zastanowienia się nad sobą. Rezygnuję z prenumeraty.
 • 2015-08-26 00:59 | jobrave

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  @Ziomekp1,
  :)))))))))))))))))))))
 • 2015-08-26 11:26 | Andrzej Falicz

  Andrzej Duda

  Udało się prezydentowi Polski za jednym zamachem pokazać Polakom prawdę o rosnącej jakoby naszej roli na arenie międzynarodowej "dzięki polityce PO".
  Od momentu autorskiego pomysłu platformy "partnerstwo wschodnie " sukcesy...były jedynie tworami wirtualnymi platformianych mediów.

  Jednocześnie bez względu na efekt zwrócił on uwagę, że Polska może zachować swojego rodzaju podmiotowość pomiędzy dwoma mocarstwami jedynie robiąc laskę trzeciemu.

  Niezależnie jak to przykre wygląda na to, że inaczej się nie da.

  Przy okazji spuścił powietrze z Unii Europejskiej, która jako podmiot realnej polityki nie istnieje nawet jeżeli chodzi o samą Europę.

  Mistrzowskie zagranie!
  Widać różnicę klasy między malym partyjnym intrygantem Schetyna i Onufrym Komorowskim otoczonym komunistycznymi generalami po moskiewskiej akademii a Dudą z doradcą uważnym powszechnie za jednego z najwybitniejszych europeistow w Polsce.
 • 2015-08-26 13:13 | jakowalski

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Według POLITYKI: Komorowski cacy, Duda be.
 • 2015-08-26 15:14 | azur

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Faktycznie format Poroszenki jest dużo większy, to kawał chłopa.