Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

(12)
Marcin Dubieniecki, dzisiaj znany jako adwokat, kiedyś wschodząca gwiazda prawicowej partii politycznej, usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.
 • 2015-08-26 14:20 | woytek

  syn działacza SLD Dubieniecki nie musi dokumentować pochodzenia pieniędzy na kaucję ?

  Co to jest za kraj w którym postawiony przed sędzią oskarżony nie musi dokumentować pochodzenia pieniędzy wpłacanych na kaucję ? W normalnych krajach sędzia by nie przyjął kaucji nieudokumentowanej.
  W normalnym kraju sędzia podaje do publicznej wiadomości powody, które nim kiierowały, zwalniając oskarżonego z aresztu tymczasowego.
 • 2015-08-26 14:54 | ampleforth

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Po co ten pasek na oczach skoro Dubieniecki zgodzil sie na publikacje swojego wizerunku?
 • 2015-08-26 14:56 | azur

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Na razie prokurator złożył zażalenie na decyzję sądu o wyjściu Dubienieckiego za kaucją 600 tys. zł. A pozostali czworo będą siedzieć? Pewnie nie mają tak potężnych protektorów. Tylko gdzie tu prawo i sprawiedliwość?
 • 2015-08-26 15:58 | Byniek

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Kto to zrozumie ?

  Spośród kilku podejrzanych, w tym jedna osoba niepełnosprawna, o wyłudzenie 13 mln. zł ,herszt tej przestepczej grupy ( jak wynika z doniesień )może wyjść na wolność za niewielką ( jak dla niego i rodziny ) kaucją, a pozostali ida do aresztu, bez sznsy na " wykupienie się" z niego..
 • 2015-08-26 16:37 | andrzej52

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Skąd wiesz, że pieniądze na kaucje pochodza z niewiadomego źródła ?.
  Mnie bardziej zastanawia sama kaucja, jeśli oskarżony nie sklada wyjaśnień i nie przyznaje się do winy.
 • 2015-08-26 18:10 | sławek.m

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Kolejna "dziwna" decyzja sądu. Pięcioro podejrzanych, czworo siedzi, szef odmawia składania zeznań i może wyjść (no na razie nie może, bo prokuratura przynajmniej chwilowo to zablokowała). A później zdziwienie, że nikt nie szanuje sądów i ich wyroków.
  Ponadto z PFRONem też coś bardzo nie tak. Pracowałem w zakładzie pracy chronionej i PRFON jak wpadnie na kontrolę to węszą jak psy (to komplement, bo tak powinni). A tutaj dają kasę i brak kontroli. Na miejscu CBA też bym się za to wziął.
 • 2015-08-26 18:51 | azur

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Na razie Dubieniecki nie wyjdzie z aresztu. Cóż to za potężna gra sił rozgrywa się na zapleczu tej sprawy. Z jednej strony uczciwy i sumienny prokurator, z drugiej obawa przed wyjściem na jaw ciemnych interesów i machlojek. Teraz rozumiem, że Dubieniecki odmówił składania zeznań, bo mógłby pogrążyć osoby z najwyższych urzędów w państwie.
 • 2015-08-26 22:54 | mzak

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  To jest jedna z wielu patologii! Gigantyczne przewały są w sektorze organizacji pozarządowych, zupełnie bezkarne. Szacuję, że co najmniej 30 proc żywności dla ubogich z pomocy UE idzie w nicość. Proszę poszukać wartości tej pomocy i policzyć, ile to jest. Obrazek z polskiej, ubogiej wsi. Magazyny żywnościowe organizacji pozarządowej rozdającej żywność dla ubogich. Rząd ponad 20 aut osobowych. To ubodzy, uprawnieni rolnicy przyjeżdżają po dary. A PFRON? Kasa, Misiu, kasa dla uprzywilejowanych. Kwoty z "afery" są śmieszne. Chyba konkurencja wystawiła drobnicę, z polityczno-wyborczym, zresztą podtekstem. PFRON, fundusze pomocowe UE, NFOŚiZW to państwowa sprywatyzowana i upartyjniona kasa. Wrzask PiS na temat sfałszowanych wyborów w sejmikach miał podtekst finansowy. Tam jest 40 proc funduszy UE. W 15 województwach PO/PSL ma większość dostęp do większości gigantycznych pieniędzy. Narodowi wciska się bzdury o dzieciakach do szkoły. wieku emerytalnym, finansowaniu partii. To są pierdoły dla narodu aby miał złudzenia że posada na coś wpływ. Walka idzie o gigantyczną kasę w funduszach, spółkach skarbu państwa, O to walczą partie z przystawkami. O setki tysięcy synekur. Sprawy obywateli? Kogo z rządzących interesują oni więcej, niż przy urnie wyborczej?
 • 2015-08-27 07:53 | anastazja

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Kilkanaście lat temu powiadomiłam odpowiednie organy o przekrętach w zakładzie pracy chronionej w mojej miejscowości.
  Pracodwcy dawali po 400 sprawnym pracownikom na badania, które potem przedstawiali na komisji d/s niepełnosprawności. Lekarz w komisji otrzymywał łapówkę od zakładu, a więc wszyscy te grupę otrzymywalli. Niestety nie było reakcji.
 • 2015-08-27 11:45 | saurom

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Jak widać PO nadal stosuje szmatławe metody aresztuje się człowieka, który jest w separacji z córką Kaczyńskiego? Tyle, że to nie jest rok 2005 i chwytu z fałszywym podpisem Cimoszewicza nie da się powtórzyć.
 • 2015-08-28 00:08 | murator

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Czekam na zamkniecie szajek z Raiffeisen, Deutsche Bank, Dresdner Bank (jak mawiano w Niemczech : "hinter jedem Tank - läuft einer von der Dresdner Bank" czyli za kazdym czolgiem biegnie jeden z Dresdner Bank), za zamkniecie tych co rozwalili Starachowice i inne polskie firmy !

  PS.
  2015-08-26 14:54 | ampleforth
  Pasek jest po to poniewaz Dubieniecki jest Ojcem córki Lecha Kaczynskiego - red. Pytlakowski zas dorzuca cegielke do muru nienawisci po przerznietych przez PO wyborach prezydenckich
 • 2015-08-28 08:52 | azur

  Re:Dubieniecki w areszcie warunkowym na trzy miesiące

  Na razie Dubieniecki siedzi w areszcie śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie. Ponure to miejsce.