Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Już dzisiaj rozpocznie się demontaż tęczy z placu Zbawiciela

(5)
Prezentacja na placu Zbawiciela składającej się z ponad 20 tys. kolorowych sztucznych kwiatów „Tęczy” – rozpoczęta w roku 2012 – od początku miała mieć charakter czasowy.
  • 2015-08-26 21:34 | Mauro Rossi

Demontaż tęczy a wybory

Proszę nie robić sobie żartów z własnej inteligencji. Jeśli tęcza ma być zdemonotana do końca roku, to czemu robi się to w sierpniu? Nawet jeśli potrzeba 2 miesięcy do ustawienia jej w innym miejscu to można zacząć demontaż na początku listopada. Powodem oczywiście są październikowe wybory, ale podpowiem: nawet bez tęczy przed kościołem rządząca ekipa ich nie wygra. Wyborcy będą pamiętać, ile kosztowała podatników ta zabwa połączona z graniem ludziom na nosie. Teraz wystawią rządzącym rachunek.
  • 2015-08-28 00:57 | edan

Re:Już dzisiaj rozpocznie się demontaż tęczy z placu Zbawiciela

Wiem, że tą negatywną opinią nie wyjdę na znawcę i konesera sztuki współczesnej, ale ta tęcza była hmm, po prostu kiczowata. Jak tak ma wyglądać polski modernizm, to ja widocznie jestem konserwatystą.
  • 2015-08-28 08:15 | sprint

Widac, ze idzie nowe i wszyscy sie juz do tego szykuja. Szkoda, ze nasz kraj zacznie zsuwac sie do roli katolifatu w Europie. Czy wroca kamienowania, jak w szariacie, wszak to jest pomysl na smierc wziety z Pisma sw. Czyli do katolifatu calkiem mamy blisko.
  • 2015-08-28 11:34 | kubadziu

@edan
    Sztuka współczesna rzadko kiedy cieszy oko. Ważne jest, co tęcza ujawniła swoją obecnością w przestrzeni Warszawy. Ta praca powiedziała o współczesnej Polsce bardzo dużo i na tym polega jej wartość artystyczna.
  • 2015-08-29 01:57 | edan

-> kubadziu
    Tak, wiem że sztuka współczesna rzadko cieszy oko, a częściej jej celem jest prowokacja i zainicjowanie jakiejś dyskusji. Przez użycie pojęcia kiczu chciałem zwrócić uwagę, na samą formę tej instalacji wpisującą się w przestrzeń publiczną. Polskie miasta i miasteczka są usiane obiektami architektonicznymi często o bardzo marnej estetyce. To chyba nasza cecha narodowa, że nie zwracamy uwagi na to co nas otacza. "Polityka" poświęciła niejeden artykuł na te tematy (w malarstwie "Jelenie na rykowisku", w architekturze "gargamelizmy"), a teraz (przynajmniej dla mnie) dojdą (celowo popełniam błąd, taka prowokacja) "tenczyzmy". Oczywiście, ktoś może napisać, że autorka wybierając taką formę wyrazu (metalowe rusztowanie i plastikowe kwiatki) wpisuje się w jakąś tam narodową tradycję i tak dalej, ale ja idąc ulicą chciałbym zobaczyć i coś artystycznego i coś prowokacyjnego, ale zarazem łamiącego estetyczną nijakość przestrzeni.