Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

(15)
Czuję podskórnie, że politycy wszystkich opcji mają obywateli za debili – mówił Jerzy Baczyński w Poranku Radia TOK FM.
 • 2015-09-03 10:51 | pawel markiewicz

  Zignorowac Referendum(s) i Wybory

  Slowo "Wybory" zaklada koniecznosc i mozliwosc wskazania jednej propozycji kosztem innych. A jaki wybor bedziemy mieli w Pazdzierniku. Te same zakute lby, kretacze, intellektualne zera, matoly bez przyszlosci, hochsztaplerzy dla ktorych tylko Wiejska jest miejscem gdzie cos moga zarobic. PO, PiS, PSL, SLD - nie ma znaczenia kolor partyjny, bo wszystkie nasze tzw partie polityczne proponuja nam kandydatow, z ktorych bodaj czy 5% zasluguje na miano poslow. Reszta to PADlina!

  Uwazam, wbrew przekonaniom, ze trzeba pognac cala holote jaka nam sie proponuje. Nie idzmy na wybory! Nie warto. Ta banda kandydatow jest gwarancja kontynuacji farsy jaka jest polska polityka
 • 2015-09-03 11:14 | azur

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Ciszej nad tym referendum. Cześć jego pamięci!
 • 2015-09-03 11:30 | jsn111

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Panie Redaktorze!
  to dopiero początek!
 • 2015-09-03 13:48 | ecres

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Głupoty popełniane przez polityków w czasie pokoju to irunda.Gorsze są błędy.Miliony w te czy we w te ,przy w kształtującej się demokracji to też irunda.Ale nie daj Boże w chwili zagrożenia z zewnątrz ,będzimy mogli liczyć na madre decyzje.Cz wodzowie wyciągnięci z kapelusza zapewni nam bezpieczeństwo//?O to jest pytanie i trwoga.
 • 2015-09-03 15:45 | jvelzkeyek

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Jedni drugich są warci.
  Jedni i drudzy są zażarci.
  I Jedni i drudzy Polsce szkodzą .
  I Jedni i drudzy tymi sami ścieżkami chodzą.
  Dla jednych i drugim Polska jest tłem.
  I jedni i drudzy są pospolitym złem.
  Polacy i jednym i drugim się przyglądają.
  W wyborach się okaże których popierają.
  A może ani jedni , ani drudzy nie dostaną poparcia.
  Polska czeka bez jednych i drugich nowego otwarcia.
 • 2015-09-03 16:22 | axiom1

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Dziennikarstwo ubogie i bojazliwe. Gdybyscie wy wymagali od politykow pracy i wynikow co jest waszym obowiazkiem takie miernoty jak Komorowski, Tusk, lekarz pediatra, Kaczynski... nigdy by sie nie pchali do polityki. Nie niszczyli by zycia calemu narodowi. Zajeli by sie czyms pozytecznym na wolnym rynku.

  Kiedy wy wreszcie dojrzejecie, dorosniecie do powagi wykonywanego zawodu ?
 • 2015-09-03 16:32 | Jacek, NH

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Artykuł dyspozycyjnego pana Redaktora- typowa "przykrywka". "Szefowa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz Jolanta Gruszka załatwiła Kornelowi D. stanowisko wicedyrektora jednego z departamentów w Najwyższej Izbie Kontroli. W Platformie Obywatelskiej nie ma ludzi odpornych na korupcję, są tylko jeszcze nienagrani. Gardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO - Partia Oszustów jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści. POlityczne obszczymury."
 • 2015-09-03 18:38 | mzak

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Politycy mówią to, co obywatele chcą słuchać. Politycy to wybrańcy narodu. Jaki naród- tacy są jego wybrańcy.
  Skoro bzdury w kampanii prezydenckiej zapędziły rodaków do urn, to po co się wychylać? Propagandę planują politykom firmy od PR. Pretensje do nich To są wasze, Narodzie pieniądze. Żądaj efektów!
 • 2015-09-04 01:32 | woytek

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Cytat z blogu sąsiada , dobrze opisuje problemy wyborów w quasi demokracjach.:

  "Prezydenci powinni być kupowani przez kraje poszukujące obrońców, napastników lub skrzydłowych do prezydenckiej kadry narodowej, tak jak to się robi w europejskich ligach piłkarskich. Poszczególne kraje mają różne problemy, więc różne zapotrzebowanie na charakter prezydenckiego zawodnika. Polsce by się przydał agresywny środkowy obrońca dobrze wykonujący egzekucje rzutów karnych na bramkę przeciwnika. Prezydent Andrzej Duda jest wielką niewiadomą. Miejmy nadzieję,że dobrze zagra w polskiej drużynie politycznej.
  Gdyby były takie możliwości zakupu prezydentów na okres określany w umowie, to ciekawe, jakie ceny transferowe by uzyskali obecni prezydenci z Unii Europejskiej?
  Czy prezydenci z krajów Europy wschodniej by grali w lidze mistrzów , czy by siedzieli na ławce rezerwowej , grzejąc ławę , czekając na kolejny sezon?"
 • 2015-09-04 02:48 | edan

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Czyli morał z zamieszania z tym referendum B. Komorowskiego jest taki, że najlepiej zachować dystans do "jedynie słusznej" opcji politycznej i nie angażować się po jednej stronie zbyt emocjonalnie. Zachowuje się wtedy dobre samopoczucie i brak jest tego <déjà vu> , że brało się udział w kreowaniu polityków szkodzących polskiej demokracji. Rozumiem, że tej jesieni nie zobaczę okładki "P" z tytułem "Kopaczu musisz" i zdjęciem tej pani.
 • 2015-09-04 09:17 | janadam48

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Moim zdaniem żadna partia nie wyciągnęła wniosków z tzw.efektu Kukiza. No bo kogo ja widzę na jedynkach?
  Ciągle ci sami. To są wieczni kandydaci,którym stołek posła lub senatora SIĘ NALEŻY. Kandydaci popierani głównie
  przez jedyną partię rządzącą od przewrotu. Partia ta to przedstawiciele Pana B.na ziemi. Nie ważne czy jedynką
  jest paranoik słyszący głos zarodków, czy gość radzący jeść mirabelki albo inny pajac uważający,że wymordowanie przez ukraińcówsetek tysięcy polaków to mały pikuś. Ważne aby miał poparcie lokalnego klechy. No i te ucieczki, przechodzenie z partii
  do partii! Kiedyś ku wielkiemu oburzeniu dziennikarzy pan Palikot nazwał taki proceder prostytucją polityczną. Efekt tego jest taki ,że sejm składa się z takich prostytutek, czyli burdel nami rządzi. Do tego dochodzą jeszcze,schowani na czas kampanii wyborczej,przywódcy partyjni. Po ukryciu przywódców krajowych, polską powiatową zaczęli otwarciejuż rządzić przedstawiciele PIS. Przykład? Cieszyn ,przewodniczący rady powiatu ,Andrzej Bacza publikuje na FB taki oto tekst:POszukiwane 1000ha na innowacyjny projekt (myślę będzie 100% dofinansowania z UE) na wykup gruntów w terenie zalesionym + kawałek nasypu kolejowego (mirabelki) i budowę ogrodzenia pod napięciem z przeznaczeniem na zielony park dla członków i sympatyków odchodzących w mroki historii. Skansen będzie wpisany na listę UNESKO. Platformy widokowe (dla dorosłych) - montaż publiczno-prywatny. Czas trwania projektu zuwagi na przewidywalny POziom agresji 10 lat. Lekcje historii nowożytnej na miejscu dla dzieci starszych od roku 2025." Oprócz radnych z PO nikt tego watażki nie potępił. Jest to pokazanie nam wyborcom czym będzie zajmować się PIS.
 • 2015-09-04 10:09 | anastazja

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Ja też już bym chciała,żeby było po wyborach. Już mi wszystko jedno kto wygra,aby było koniec tego kłamstwa, insynuacji otp.
  Właśnie słucham pani Szydło jak straszy uchodźcami. Nawet to biedne dziecko wyrzucone z morza nie poruszyło jej sumienie. Ona ma wygrać dla Kaczyńskiego i nic się nie liczy.Okropne.
 • 2015-09-04 13:55 | kaesjot

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  axiom1 - przypomnij sobie wielokrotnie cytowana przeze mnie wypowiedź o naszych politykach.
  I ty myślisz, ze oni są w stanie coś użytecznego zdziałać na wolnym rynku !?
  Przecież większość z nich nawet kiosku Ruchu nie prowadziła !
 • 2015-09-04 14:27 | janadam48

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Właśnie w TV przyszła pani premier B.Szydło w towarzystwie Dudy (związkowca) żąda od PO przywrócenia wieku emerytalnego. Czyli PO ma spełniać obiecanki wyborcze Pana Prezydenta dr Andrzeja Dudy. To jakiś absurd! Życzę PISowi samodzielnego rządzenia i spełnienia chociażby połowy obiecanek. Jak się spełnią te obiecanki to będę żył jak poseł, nic nie będę robił a kasa będzie płynąć szerokim strumieniem. Obawiam się tylko,że jak imigranci dowiedzą się o tym to z moich oczekiwań zostanie wielkie g....o!
 • 2015-09-06 15:45 | azur

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Ja też mam dość, ale boję się, że najgorsze jest jeszcze przed nami. Wzajemne obrzucanie się błotem potrwa do wyborów a może i dłużej. Trzeba sprawę wziąć w swoje ręce, iść do wyborów i głosować na tych, którzy przynajmniej gwarantują dalszy stabilny rozwój Polski, a nie na tych, którzy obiecują gruszki na wierzbie i inne niedowarzone pomysły na bakier z ekonomią i zdrowym rozsądkiem.