Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tragedia uchodźców jest także tragedią Europy

(67)
Jeśli Unia Europejska zdradzi swe wartości, przestanie być potrzebna i rozpadnie się jak domek z kart. Pomagając uchodźcom, pomagamy samym sobie: ocalamy twarz.
  • 2015-09-04 19:18 | Andrzej Falicz

Skad Trzaskowski wezmie uchodzcow?

O ile sie nie myle PO moze obiecac, ze przyjmie million uchodzcow.
    Nie ma to wiekszego znaczenia bo zaden uchodzca nie chce "ujsc do Polski".

No chyba ze Trzaskowski chce "solidarnych" obozow z drutami kolczastymi gdziie bedzie sie trzymalo uchodzcow pod straza zeby nie uciekli jak 3 miliony Polakow.
  • 2015-09-04 19:18 | ChemicalPete

Imigranci - głos rozsądku

O ile nie byłem i nie jest PISowcem, a zawsze też uważałem redaktorów Polityki jako głos rozsądku (zaś samą gazetę czytam regularnie od...nastu lat), to to co się dzieje w sprawie imigracji ze Wschodu mnie przeraża.
    Pozwolę sobie tutaj zacytować odpowiedź z fb na list aktywistki proimigracyjnej. rosiłbym o pochylenie się nad tym tekstem:Mam cichą nadzieję, że pan Szostkiewicz (swoją drogą osobą, którą szanuję), przegląda czasem dział komentarzy pod swoimi tekstami.

“Mam rodzinę na wyspie Kos, w Atenach i na Peloponezie – jedna moja kuzynka jest żoną greckiego policjanta, a mąż drugiej pracuje w Urzędzie Miejskim (pracownik samorządowy). Mam także rodzinę w Rzymie.
    Mnie kitu się nie da wepchać. Mam wiadomości z pierwszej ręki. Kuzynki mi opisują, co mają pod oknami.
    Znam języki obce i umiem czytać ze zrozumieniem, także po polsku.
    W takiej sytuacji nie dam się wziąć na zmanipulowane zdjęcia „uchodźców”, na których są głównie kobiety. Porażająca większość tych ludzi – w realu – to młodzi faceci, którzy zachowują się roszczeniowo oraz agresywnie.
    W ich kulturze takie zachowanie jest przyjęte, a nawet pożądane – bo islam – czy w ogóle tamten rejon świata – tak kształtuje postawę męską. W zderzeniu z naszą kultura – może być tylko bum!
    Jeżeli więc pani chce pomagać – to przecież może pani zaprosić na swój koszt z 10 syryjskich rodzin i się nimi zająć we własnym domu. Jest pani wolnym człowiekiem, wie pani co pani robi – proszę bardzo, śmiało, nasze prawo pozwala pani zapraszać gości z Afryki czy Bliskiego Wschodu i ich utrzymywać. Proszę ogłosić zbiórkę darów w internecie, mam dwa wolne koce, to wesprę pani inicjatywę.
    A tak ogólnie: protestuję, ponieważ pani działalność jest niebezpieczna dla moich interesów. Nie życzę sobie nieopanowanych, poza kontrolą, przemian w moim otoczeniu – zwłaszcza że naszym problemem podstawowym jest Ukraina oraz Putin, który zaczął marsz na Zachód. Czego ani pani ani Europa nie życzycie sobie widzieć.
    Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjęcia u nas tych ludzi, których pani nazywa „uchodźcami”.
    Miałabym jednak znacznie mniej uwag na ten temat, gdyby zwolennicy przyjęcia tych uchodźców nie operowali kłamstwem historycznym np. na temat Iranu w 1942 (a może po prostu nie znacie historii waszego kraju, i opowiadacie te głodne kawałki w dobrej wierze?) – oraz nieprawdą na temat stanu polskiej gospodarki, a także nazywali rzeczy po imieniu: to są imigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.
    Nie należy szermować kłamstwem, tylko postawić sprawy jasno, uczciwie.
    A w tej sprawie łgarstwo goni łgarstwo.
    Za bardzo państwo się przyzwyczailiście do manipulacji. Albo działacie w dobrej wierze lecz w niewiedzy jak jest tzn. ktoś wami manipuluje.
    Bez względu na powody, państwo nie szanujecie inteligencji oraz wiedzy i doświadczenia życiowego tych, z którymi rozmawiacie.
    Dlaczego nie mówicie o akcji łączenia rodzin? – przecież prawodawstwo europejskie to zaleca – to jest obligatoryjne, co oznacza że jak przyjmiemy jednego człowieka – to on ma prawo ściągnąć rodzinę.
    To jest dalszych 10 osób, takie rachunki są zrobione we Francji.
    Jeżeli więc teraz zgodzimy się wziąć 20 tysięcy ludzi – to jest REALNA zgoda na 200 tysięcy ludzi. A z tego co słyszałam, mowa o 81 tysiącach wyjściowo.
    Podobno uchodźców ma być co najmniej 2 x więcej niż już jest, a jest ich 800 (osiemset) tysięcy – z czego nasza kwota to ok. 5,6%.
    Czyli po akcji łączenia rodzin mówmy o prawie milionie obcych, w większości muzułmanów w ciągu 3-5 lat (od razu ich przecież nie ściągną, trochę to zajmie, w przeciwieństwie do pani myślę dalekowzrocznie oraz systemowo tzn. umiem operować kilkoma wskaźnikami naraz).
    Jak on się utrzymają w kraju, który jest w ekonomicznej zapaści, zadłużony na 3 biliony, nie ma na emerytury dla własnych obywateli, nie ma własnego majątku narodowego oprócz lasów – i po wyjeździe 3 milionów własnych emigrantów ma kilkanaście procent bezrobocia – w tym także strukturalnego (powyżej 20%). My NIE POTRZEBUJEMY PRZECIEŻ LUDZI DO PRACY. Niech jadą tam, gdzie jest praca.
    No a przecież podstawowy problem z tą ludnością jest taki, że oni nie pracują. Nie pracują jako grupa społeczna (procentowo) w żadnym europejskim kraju, w którym mieszkają od lat. To nie jest inwestycja społeczna tylko rozsadnik przestępczości oraz klienci opieki społecznej – syndrom wyuczonej bezradności. Nasze wsie postpegierowskie nie zostały nauczone odpowiedzialności za własny los – w ciągu 26 lat – a pani chce socjalizować ludzi innej narodowości i religii, których zasady ZAKŁADAJĄ HERMETYCZNOŚĆ i NIEASYMILOWANIE? Chce pani być lepsza od Francuzów – z ich kolonialnymi doświadczeniami z Algierii i Senegalu? – czy od Brytyjczyków?
    Jaki jest odsetek dzieci i młodych kobiet w tej grupie, która do nas jedzie, niech mi pani powie?
    Bo w tej grupie, którą rzekomo pani Miriam wyrwała bohatersko spod kul (część tych ludzi już WRÓCIŁA DO SYRII czyli pod te straszne kule) – było 27 procent dzieci (osób poniżej 18 roku życia, małych dzieci było bardzo mało – to są dane oficjalne Straży Granicznej).
    Dziwna sprawa jak na wielodzietne rodziny syryjskie – i uchodźców, którzy chronią co mają najważniejszego.
    W Iranie – w 1942, jak już jesteśmy przy tym – były takie proporcje: 3 cywilów (gł. kobiety lub dzieci) na 1 faceta w wieku poborowym, zdolnego do noszenia broni.
    Tak wyglądają prawdziwi uciekinierzy, proszę pani, zawsze i na całym świecie.
    Ci nasi to nie byli uchodźcy tak nawiasem, tylko ludność cywilna sojusznika (rząd polski) przejęta przez Brytyjczyków od drugiego sojusznika (ZSRR) w ramach międzynarodowej umowy anglo-polsko-rosyjskiej.
    Tak to formalnie wyglądało: nikt nie uciekał przez Morze Kaspijskie łódkami, zarzynając po drodze innych.
    Arabowie, Persowie (czy Syryjczycy) nie byli stroną w sprawie.
    Nic nie zawdzięczamy tamtemu światu czy rejonowi, innymi słowy. Nie mamy też żadnych rachunków z Afryką.
    Brytyjczycy zrobili bardzo dobrą statystykę w Iranie – wręczyli nam zresztą za to rachunek – w 1945 roku. To nie była żadna pomoc humanitarna, tylko usługa.
    I Polska dostała rachunek za koszta naszego rządu w Londynie oraz koszta armijne. Nie tylko krwią zapłaciła swoich żołnierzy oraz pilnowaniem pól roponośnych w Iranie ( – bo o to chodziło Brytyjczykom, którzy rządzili wtedy na 90% powierzchni Iranu, to był zdaje się nawet protektorat – tylko dlatego nas w ogóle wzięli z ZSRR, że od roku mieli bunt tubylców na pokładzie – i potrzebowali naszych mężczyzn pod broń – brakowało im sił, a Anders umiał się targować i wytargował, że żołnierze wyjdą z rodzinami – i tak uratował tysiące wojennych sierot oraz samotnych kobiet).
    Polecam, żeby pani coś przeczytała na temat Iranu, zanim zacznie sadzić innym niedouczonym tę tanią propagandę o naszych zobowiązaniach wobec świata.
    Proszę poczytać o tysiącach ludzi – kobiet i dzieci, które via Iran trafiły (tam ich Angole osiedliły) na terenach, gdzie szalała mucha tse-tse: nie było wody za to, chleba ani lekarstw – i na terenach byłego obozu koncentracyjnego dla Burów.
    Chyba że pani się zgadza, żeby w identyczne warunki u nas trafili teraz ci Syryjczycy. Ale z kolei ja się na to nie zgadzam.
    Nie zgadzam się na katastrofę humanitarną w Polsce.
    Bo pani działania tym się właśnie skończą: katastrofą humanitarna – taki będzie pierwszy efekt. A potem będzie niechęć przyjezdnych do nas – i rozbuchana roszczeniowość. Tak działa ludzka psychologia.
    W tej sprawie mieszają ludzie, którzy być może mają wielkie serce, ale mały rozum. Gdzie pani da mieszkanie – tylko tym 20 tysiącom ludzi? Przecież wielu Polaków nie stać na własne mieszkanie – wsadzi pani tych uchodźców do namiotów i da im łopatę do odśnieżania okolicy oraz walonki, czy jak?
    A jak w zimę będziemy mieli mrozy po minus 25 stopni – to co pani zrobi z tymi ludźmi? – pójdzie im parzyć rumianek, jak dobra ciocia w tych ich blaszanych barakach, bo tylko favele można postawić na szybko? Będzie pani bronić dobrego imienia naszego kraju, gdy zaczną pisać o polskich obozach koncentracyjnych dla nieszczęsnych uchodźców? – będzie się pani poczuwać do obowiązku? – bo ja mam roboty po pachy z rozsupływaniem kłamstw dotyczących II wojny i komunistycznej okupacji.
    Jak zapewni pani szkołę dzieciom?
    Jak pani te dzieci chociaż nauczy polskiego? – ma pani program takiej nauki? – a dziewczynki będą się uczyć razem z chłopcami czy osobno? – skąd pani weźmie nauczycieli? Przecież PO zlikwidowała szkoły: samorządy nie mają pieniędzy. Sześciolatki mają naukę na ZMIANY – jak w latach 50-tych. Szkoły są przepełnione.
    Jak pani uzupełni wykształcenie dorosłych? – które ich arabsko-afrykańskie umiejętności nam się przydadzą? Do czego wykorzystamy ten Kapitał Ludzki? Uruchomimy fabryki produkujące tam-tamy? – raczej nie, bo nie mamy know-how. A może kebaby? A może zaczniemy eksportować dżihad?
    Bo co my poczniemy z 20 tysiącami ludzi bez kwalifikacji, przydatnych w Europie: zrobimy z nich zamiataczy ulic? – przecież u nas ulice zamiatają samochody-polewaczki. To może hodowców kóz? – fajny pomysł, tylko ziemie muszą kupić – a ziemia u nas droga. Jeszcze ma być podatek katastrastralny: ciekawe, czy na kozim serze da radę zarobić na podatki, ZUS-y i kataster?
    Bo to będzie razem z 95% dochodów każdej małej firmy rodzinnej…
    Skąd pani weźmie opiekę lekarską? – także specjalistyczną?
    Przecież nasz system opieki medycznej jest niewystarczający dla nas samych (po wyjeździe 3 milionów ludzi!) – nikt nie marzy o poziomie europejskim w tym względzie dla własnych obywateli. Ludzie czekają na operacje po 2 lata – teraz mają czekać po 2,5 – bo pani jest młoda, zdrowa i ma dobre serduszko dla małych dzieci z Afryki?
    Jak pani będzie zwalczać lokalne choroby, które ci ludzie ze sobą przywiozą? – na całym świecie z tym jest problem, o czym tacy dobrzy ludzie jak pani – nie informują, bo i po co.
    A wie pani może, jak jest koszt leczenia amebozy – oraz koszt diety po amebozie? Bo ja wiem. I wiem, ilu lekarzy od takich chorób mamy w Polsce.
    Aaaaa…. – a może to prawda, co słyszałam, że opiekę medyczną i filtr epidemiologiczny mają zbudować prywatne firmy, ludzi powiązanych z WSI, którzy mają już europejskie kontrakty medyczne na sumę rzędu 30 milionów złotych?! – to znaczy, że „litościwi ludzie martwiący się o uchodźców” to są płatne trolle, propagandyści i naganiacze?
    To znaczy, że ci przyjezdni biedacy wszystko dostaną na tacy… Więcej niż polskie głodne dzieci, lepiej niż nasi starzy i chorzy kombatanci, Powstańcy Warszawscy, tak? A przez jaki czas będą na wykwintnym garnuszku Europy? – i co potem? – gdy już się przyzwyczają do dobrego życia? Co będzie POTEM?
    Jak pani to zamierza zrobić?
    Jak pani będzie zwalczać obrzezanie kobiet – zabójstwa honorowe – i przemoc wobec kobiet kobiet w tej kulturze?
    Da im pani do poczytania „Wysokie obcasy”? Czy powachluje pani tych ludzi konwencja antyprzemocową? A może pozamiata pani temat poprawnością polityczną? – ograniczy mi pani wolność słowa – zamknie mnie pani a klucz wyrzuci w Śródziemne Morze?
    Czy pani opiekowała się kiedyś chociaż psem ze schroniska? – czy pani wie ile zachodu kosztuje wyprowadzenie go na prostą? Ucywilizowanie?
    Pani nie ogarnia realnych kosztów społecznych, nie mówię nawet o zwykłych materialnych – tej operacji. PRZECIEŻ TO SĄ LUDZIE.
    Na Boga, to ludzie. Mają znacznie więcej sfer do wyprostowania niż półdziki pies, którego ktoś bił – pies który spędził życie przywiązany do budy.
    To jest problem z wyobraźnią przestrzenną.
    Ludzie to nie są kawałki papieru ani bity – te głupoty, które pani wypisuje nic nie kosztują, ale my mówimy o LUDZIACH, którym nie jesteśmy w stanie realnie zaoferować NAWET takich warunków pobytu, jakie ma u nas domowe bydło.
    Ja szanuję ludzi, w przeciwieństwie do pani.
    Wiem cokolwiek o ich potrzebach. Wiem co to jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ za drugiego człowieka.
    Poza tym, jak mawiają Chińczycy, jeżeli komuś uratowałeś życie – jesteś do końca życia za niego odpowiedzialny. Tak właśnie jest w tym przypadku, przecież oni tu zostaną, bo w Afryce wojna jest CIĄGLE. Od lat 60-tych. I NARASTA. My nie mówimy o akcji humanitarnej typu zawieźć wodę i pampersy – my mówimy o implantowaniu setek tysięcy przyszłych obywateli.
    Dlaczego pani oszukuje – choćby sama siebie – w tym względzie? Czas spojrzeć na fakty, zamiast snuć chore nieodpowiedzialne rojenia o uratowaniu Aryki, która musi to zrobić sama i na własny koszt. Takie jest życie proszę pani. Nam Polakom nikt nie pomagał.
    NIGDY. Za wszystko płaciliśmy słone rachunki.
    Pomiędzy tymi ludźmi są dżihadyści.
    To nie bajka tylko fakt: to widać i na Peloponezie i na wyspie Kos. Jak ich pani chce wyłapać, jeżeli nie macie wspólnego języka? A wystarczy taki jeden, żeby się rozerwał w warszawskim metrze w imię Allaha, iżby zrobiło się pani bardzo przykro. To że pani zresztą się zrobi – to nie problem, ale moje dziecko i dziecko sąsiadów też jeździ metrem.
    Ja nie chcę ponosić odpowiedzialności za cały głodny świat.
    My mamy własne problemy geopolityczne: Europa się nie spieszy, żeby je rozwiązywać – wręcz odmawia nam pomocy, więc niech się problemami basenu Morza Śródziemnego – i swoim postkolonialnym rachunkiem zajmie sama.
    Nie było uczciwości wobec Polski nawet w głupiej sprawie odszkodowań za skutki rosyjskich sankcji: dostaliśmy najmniej, a straciliśmy najwięcej. No a kwota energetyczna? Teraz zwrotnie mogę ogłosić brak zainteresowania dla problemów innej części Europy.
    Polacy zawsze byli w porządku wobec uchodźców, których nikt im nie wciskał gwałtem, jak w tym przypadku.
    Brytyjski Iran to był zresztą bodaj jedyny przypadek w naszej tysiącletniej historii tego rodzaju. Zawsze było odwrotnie np. przez ileś wieków uciekali do nas Żydzi – z całej Europy. To my mamy tradycje faktycznej tolerancji, także religijnej i obyczajowej – chyba szkoda, że zna pani bartoszewski wariant naszej historii, a nie ten prawdziwy.
    W XX wieku przyjmowaliśmy Ormian, Greków, że rzucę spod palca – bo te historie znam najlepiej. Ostatnio przyjęliśmy jako społeczeństwo nieznaną, ale wielotysięczną, liczbę Ukraińców. Ach, sami sobie to załatwili – to dzielni ludzie – nie są uchodźcami formalnie, bo tyrają jak woły. Im nie przysługuje wsparcie ani zasiłek 3 tysiące na rodzinę czy osobę (w końcu nie wiadomo). Niemniej znaleźli u nas schronienie przed wojną.
    Teraz NIE jesteśmy przygotowani do przyjęcia i obsługi takiej liczby ludzi jak 20 tysięcy – już nie mówię o 81 tysiącach, bo taka jest procentowo polska kwota, a tym bardziej o przyjęciu ich rodzin (czyli docelowo 200-800 tys.).
    Nie ma nawet dostatecznej liczby TŁUMACZY, już nie mówię o asystentach kulturowych – żeby się zająć tymi analfabetami (to ważne, bo będą niesamodzielni), którzy swoje muzułmańskie porządki zaprowadzają wszędzie, gdzie trafią (polecam opowieści nieszczęsnych Ukraińców, którzy zostali zmuszeni w naszych ośrodkach dla uchodźców zamieszkać z Czeczenami – i to nie jest dowcip, że w krajach skandynawskich masywnie wzrosła liczba gwałtów: ci „uchodźcy”, jak ich puścić luzem – gwałcą – na wyspie Kos też gwałcą, nawet własne miłosierne opiekunki).
    Proszę mi nie opowiadać, że przyjadą do nas Syryjczycy – i że to chrześcijanie. Bo nie pani o tym decyduje, kto gdzie pojedzie, tylko Europa.
    Pani nam tutaj chce przehandlować Niderlandy + Inflanty; to są kocopoły i pani chciejstwo a nie realia.
    A Europa hojnie obdziela czarnoskórymi muzułmanami. Bo, po pierwsze, ich jest przeważająca liczba – a po drugie: Syryjczyków którzy są najmniej kłopotliwi dostana lepsi od Polski. Tak samo lepsi jak byli lepsi przy podziale kasy za skutki sankcji: kraje skandynawskie, Niemcy oraz Francja.
    Co jeszcze? – pani nie ma pojęcia zielonego na temat katolicyzmu – wyśmiewa pani religię albo zwalcza – a obecnie posługuje się nią pani instrumentalnie: uważa ją za łom do walenia mnie po głowie.
    Nie okazuje pani szacunku katolikom, nie zadawszy sobie trudu, żeby sprawdzić, dlaczego ta paskudna ubeczka Krwawa Luna Brystygierowa (kumpelka z pracy mamy i taty byłej pani prezydentowej Komorowskiej tak nawiasem), nawróciła się na stare lata.
    Mówi mi pani „kochaj bliźniego swego” – a ja przecież kocham moją rodzinę, moich rodaków i mój kraj – to jest mój podstawowy chrześcijański obowiązek, zadbać o ich potrzeby, wykonać swoje obowiązki. Poza tym regularnie płacę na misje, od lat, jak mnie stać.
    Nie szermujcie katolicyzmem jako argumentem. Bo to śmieszne. Nie wiecie nawet co powiedział Jezus na temat prawa do samoobrony.
    Mamy takie prawo. A kilkadziesiąt tysięcy ludzi – w większości młodych facetów, którzy stanowią forpocztę muzułmańskiej nawały w kraju, który na podstawie Układu Poczdamskiego jest właściwie jednonarodowy – wymaga samoobrony.
    Przy samoobronie nikomu nie wolno przesadzić.
    Najmniejszy koszt to zamknięcie granic i nie przyjęcie tych ludzi.
    Jeżeli ich weźmiemy – to z Afryki runie lawina emigrantów. Tym pani pomoże, a tamtym – nie?
    Przecież ten problem musi być rozwiązany lokalnie, naprawdę tego nie widać?
    PS. Nie protestuję przeciwko wydaniu na to jakichś pieniędzy – pod warunkiem, ze projekt pomocy na miejscu będzie trzeźwy – i da gwarancję że 3/4 nie zostanie rozkradzione.
    PS 2. Ci ludzie nie dorośli do demokracji – mają inny system – antydemokratyczny – ich kultura taka jest. Pani chyba naprawdę nic nie czytała – pani nie wie, co to społeczeństwo patriarchialno-feudalne, w dodatku zarządzane przez imamów i oparte na zasadach religijnych, które odrzucają tolerancję – i promują wojnę z niewiernymi.
    Albo ich pani wynarodowi – JAK? (czy prawo europejskie pozwala polonizować obcych?) – i wtedy mogą być obywatelami demokratycznego państwa, albo oni zabiją pani kulturę – a co gorsza MOJĄ. Ja nie chcę takich problemów, dość mi kłopotów z pani niedojrzałym podejściem do naszej rzeczywistości oraz historii.
    PS 3. 20 tysięcy Polaków mieszka w Kazachstanie. ONI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO.
    Pani nie obchodzi ich los, bo pani nie zna historii własnego kraju: to są potomkowie tych, których nie udało się Andersowi zabrać ze sobą do Iranu.
    Dla mnie to są jedyni ludzie warci zainteresowania. REPATRIANCI.
    A tak w ogóle, to najbardziej interesują mnie 3 miliony, w tym miliony wykształconej za moje pieniądze młodzieży, które wyjechały za chlebem. Ja ich chcę REPATRIOWAĆ, zamiast się szarpać z cywilizowaniem muzułmanów.
    To droga zabawa i zbędna. I wcale nie zapobiegnie katastrofie demograficznej w naszym kraju – odwrotnie, akurat pogłębi problem – załamie nasz budżet, zmusi nas do walki szerokim frontem z problemami, których nie znamy – a z którymi cała Europa sobie nie radzi od wielu lat.
    Polska miała problem z przyjęciem 100 (stu) uchodźców – Polaków z Donbasu. Premier Kopacz miała to w nosie, nie mieliśmy możliwości i pieniędzy. Gdyby prawica, która pani uważa za NIETOLERANCYJNĄ I NIEHUMANITARNĄ – nie narobiła rabanu pod niebiosa, to ci ludzie byliby sczeźli w Donbasie.
    A teraz nagle astronomiczne wielkości nie wiadomo kogo, nie wiadomo skąd i po co? – za moje pieniądze? Pani chce być dobrą ciocią za moje pieniądze?
    PS. 4 Ktoś zapytał, skąd wzięłam liczby, bo on słyszał że bierzemy tylko 2 tysiące uchodźców. Proste jak konstrukcja cepa.
    W Europie JUŻ jest 800 tysięcy wniosków o azyl (a to początek).
    http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uchodzcy-w-europie-juz-800-tys-wnioskow-o,236,0,1745900.html
    Polska kwota wynosi 5,65 procenta.
    https://www.google.pl/search?q=kwota+uchod%C5%BAcy&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAgQ_AUoAmoVChMIrbma_IncxwIVIs9yCh1MBQhM&biw=1280&bih=867#imgrc=7bSJ1yTzsm3z_M%3A
    Proszę wziąć kalkulator i obliczyć, czy to są 2 tysiące.
    Bo mnie wychodzi, że 5% od 800 tysięcy to 40 tysięcy JUŻ TU I TERAZ, na wejściu.
    Rząd pani Kopacz, a wcześniej Tuska – nie potrafił postawić się Europie w żadnej istotnej sprawie. Myśli pani, że teraz się skończy na 2 tysiącach? Wetkali im 2 tysiące – to wetkają cała kwotę. To jest prawo znane w negocjacjach – a nasz rząd już pękł: już zgodził się wziąć ileś tysięcy (są różne dane od wyjściowo 2 do 10 tysięcy, ludzi z Erytrei – proszę sobie sprawdzić na mapie, gdzie to jest).
    Podjęto za mnie zobowiązanie, na które mnie – i nas jako państwo oraz naród – NIE STAĆ.
    I niech mi pani nie wciska kitu o solidarności i humanitaryzmie; NIGDZIE TYCH PRZYBYSZY NIE CHCĄ. Bo mają coś w głowie, oprócz propagandy – a przede wszystkim wiedza, że koegzystencja kultury zachodniej i muzułmańskiej NIE JEST MOŻLIWA
    http://wpolityce.pl/polityka/259953-unijne-kwoty-dla-uchodzcow-to-wyraz-bezsilnosci-europy-sparalizowanej-przez-wlasne-biurokratyczne-i-ideologiczne-dogmaty
    Na koniec – ktoś mi zarzucił w komentarzach filozofię Kalego.
    A skąd, nie jestem Kali. Ja tylko wyrosłam z cierpienia za miliony, w przeciwieństwie do niego oraz pani. I nauczyłam się asertywności: to współczesna cnota. Dlaczego pani mnie wpycha w średniowiecze?
    Kiedy Jan Karski prosił o bombardowanie torów do obozów koncentracyjnych – świat miał to głęboko. Kiedy płonęła Warszawa – świat miał to głęboko. Teraz ja z głębokim smutkiem popatrzę jak tonie Afryka, pociągając za sobą Europę – bo jestem mądrzejsza o miliony umarłych.
    Proszę mi nie zawracać głowy humanitaryzmem.
    To jest Idea, która polega na zawiezieniu wody i pampersów, a nie sprowadzaniu ludzi do siebie, na swoją zielona, zbankrutowaną wyspę i użeraniu się z muzułmanami na własnym gruncie.
    Nie mam ochoty na Dzikie Pola na warszawskiej Ochocie ani na wsi pod Gdańskiem tj. na konsekwencje faktu, że pani nie potrafi przewidywać skutków własnego działania. Nie.”

PS Komentarz oczywiście nie jest mój, pochodzi z bloga http://blogpublika.com/2015/09/03/uchodzcy-a-sprawa-murzynska/ (tytuł bloga odnosi się do słów Pana Radka Sikorskiego nt. Polski jakby co)
  • 2015-09-04 19:24 | __

Re:Tragedia uchodźców jest także tragedią Europy

Rozczaruję pana panie Szostkiewicz. Pana ulubiona Ewa Kopacz podtrzymała zdecydowane stanowisko przeciwne narzucaniu kwot uchodźców...
  • 2015-09-04 20:07 | jakowalski

Re:Tragedia uchodźców jest także tragedią Europy?

Polacy nie emigrowali i nie emigrują masowo do obcych im kulturowo państw muzułmańskich, nawet do tych najbogatszych. Poza tym, to dlaczego Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar czy też Emiraty nie przyjmują tych uchodźców? Dlaczego nie przyjmuje ich Izrael? Dlaczego wreszcie nie przyjmują ich USA, które przecież rozpętały to piekło na Bliskim Wschodzie?
    Poza tym, to ogromna większość Polaków przybyła do Niemiec jako Niemcy. O tym jakoś zapomnieli niemieccy politycy, którzy traktują przecież oficjalnie tych imigrantów z Polski jako Niemców.
    A teraz krótko w punktach:
    1. Miejsce tych nielegalnych, ekonomicznych imigrantów z III świata nie jest w Europie, a w III świecie, czyli w ojczyznach tych imigrantów. Dla tego też Polacy powinni robić co tylko mogą, aby Syryjczycy wracali do Syrii, Irakijczycy do Iraku oraz Somalijczycy do Somalii, a także aby Palestyńczycy mogli wrócić do Palestyny, n.p. naciskając na Izrael, aby zaprzestał on polityki dyskryminowania Palestyńczyków i zezwolił Palestyńczykom na powrót do ich domów w Jerozolimie czy też w Tel Aviv. W przypadku Syrii i Iraku a także Somalii, to naciskać powinniśmy także na USA, aby Stany przyjęły tych uchodźców, jako że to USA a nie Polska napadła na te kraje (udział Polaków okupacji Iraku był na nas wymuszony przez USA, a więc Polacy są w tym przypadku także ofiarą amerykańskiego imperializmu).
    2. Islam oznacza w praktyce dyskryminację kobiet, innowierców i niewierzących etc., a więc zacofanie i ciemnotę oraz zamordyzm. Nie potrzebujemy tego w Polsce – dość mamy już w niej naszej własnej, katolickiej ciemnoty i zacofania, oraz katolickich zabobonów, aby dodać do tego ciemnotę, zacofanie i zabobony islamskie. :-(
    3. Polacy mają prawo NIE wyrazić zgody na islamizację Polski – to jest ich demokratyczne prawo, które chce nam odebrać USA i UE w interesie zachodniego kapitału.
    4. Teorie, że imigranci przynoszą większe zyski gospodarce, niż kosztuje ich sprowadzenie i asymilacja, były może aktualne w XIX-wiecznych USA, z ich olbrzymim terenami, które zrabowano wówczas Indianom i trzeba było je jakoś zagospodarować. Ale nie mają one sensu w dzisiejszej przeludnionej Polsce, w której rodowici Polacy pozbawieni są pracy, godnego zarobku czy też własnego dachu nad głową. Przecież aby dać pracę, godziwy zarobek oraz dach nad głową imigrantom, szczególnie zaś imigrantom nie znającym języka polskiego oraz nie posiadających żadnych przydatnych w Polsce kwalifikacji, to trzeba albo zabrać Polakom, albo też mniej im dać. Polecam lekturę, jakże wciąż aktualnej książki prof. L. Thurowa „The Zero-Sum Society: Distribution and the possibilities for economic change” (1980).
    5. Przecież to idąca na pasku USA Europa Zachodnia posiała wiatr i zbiera teraz burzę. Ale czy to znaczy, że Polacy, którzy z kolonializmu amerykańskiego i zachodnioeuropejskiego nie odnieśli nigdy żadnych korzyści, maja teraz zbierać owoce tej burzy, islamizując Polskę poprzez sprowadzenie do niej tysięcy, a później zapewne i milionów zupełnie nam w Polsce niepotrzebnych imigrantów z III świata?
    6. Dlaczego w Polsce ma być miejsce dla tych, obcych nam przecież kulturowo imigrantów, a nie ma być w niej miejsca dla milionów Polaków, zmuszonych, n.p. tak jak ja, do opuszczenia Polski, jako że w niej nie było dla mnie pracy za godziwą zapłatę, a więc warunków do godziwego życia?
    7. Dlaczego mamy preferować narzucanych nam siłą przez Unię imigrantów, obcych nam językowo i kulturowo oraz pozbawionych potrzebnych nam w Polsce kwalifikacji, a tym samym dyskryminować Polaków, zmuszając ich tym samym n.p. do emigracji? Dlaczego ma być w Polsce miejsce dla tysięcy, a później zapewne i milionów muzułmanów, nie mówiących po polsku, niechętnych do pracy oraz nie posiadających żadnych poszukiwanych w Polsce kwalifikacji? Po co nam te dodatkowe kłopoty z imigrantami? Nie mamy ich obecnie dosyć?
  • 2015-09-04 20:09 | znafca in spe

Tak dla przypomnienia;
    http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/06/panstwo-islamskie-w-polsce-muzulmanie-terroryzuja-pozostalych-mieszkancow-linina-00459859.html
  • 2015-09-04 20:43 | neveronsundays

Od zaraz jestem za tym, zeby Unia Europejska sie rozpadla. Bylo niewiarygodnym bledem przyjmowanie takich krajow jak: Polska, Czechy, Wegry, Slowacja i te trzy panstwa baltyckie. Pieniadze wylozone na rozwoj tych krajow zostaly zmarnowane. Spiszemy je na straty. Przesuniemy granice Unii na Zachod, wstrzymamy dalsze wyplaty i sami zajmiemy sie uchodzcami. Polska poszla na wojne z USA do Iraku, polscy kapelanowie machali kropidlami i niech sobie dalej u siebie machaja. Ja juz nie jestem w tej rozszerzonej Unii i nie chce w niej byc. Mam prawo jako podatnik zarzadac wyprowadzienia tych krajow z Unii. U nas tutaj nie bylo referendum, czy chcemy te kraje przylaczyc, ale teraz masowo wystapimy o odlaczenie.
  • 2015-09-04 20:48 | azur

Szydło pokazuje, że katolicyzm jest jej obcy. Prawdziwego katolika poznaje się w potrzebie.
  • 2015-09-04 21:05 | kaesjot

ChemicalPete - wyczerpująco i przekonywująco.
    Szanowna Gospodyni chyba nigdy od życia kopa nie dostała albo tez jest masochistką.
  • 2015-09-04 21:12 | zowikt

Stawiamy pomniki pani Irenie Sendlerowej, chwalimy się ilu to Polaków zostało Sprawiedliwymi. Oni narażali życie dla ratowania innych, nam nic nie grozi, wystarczy odrobina dobrej woli i może parę groszy z sakiewki, a jednak wszędzie słyszę głośne: nieee!! Co z nas za ludzie?
  • 2015-09-04 21:14 | gerrard

mmm
  • 2015-09-04 21:33 | jakowalski

Zowikt, azur, neveronsundays etc.
    Przyjmijcie po jednym uchodźcy na każdy pokój w swoim mieszkaniu, ale nie zmuszajcie innych do tego. Przypominam wam, że Europa od wielu lat cierpi na klęskę bezrobocia, że nie jest ona w stanie dać pracy rodowitym Europejczykom. W samych tylko Niemczech ilość bezrobotnych wynosi dziś oficjalnie około 3 miliony (na początku tego roku było w Niemczech aż 2798000 bezrobotnych, czyli tylko pól miliona mniej niż cała ludność Berlina) a realnie co najmniej dwa razy tyle, a tymczasem rząd Niemiec chce przyjąć do Niemiec setki tysięcy nielegalnych imigrantów z III świata, o których z góry wiadomo, że będą oni tylko ciężarem dla Niemiec, że nie mają oni ani ochoty do pracy, ani też kwalifikacji do jej podjęcia.
    Czemu to ma służyć? Obniżeniu poziomu życia w Niemczech? Zwiększeniu zysków tamtejszych firm? O co tu chodzi? Jaki jest cel przyjmowania w Europie tych, zupełnie zbędnych ludzi, w sytuacji, gdy w Europie nie ma pracy dla rodowitych Europejczyków? Kto mi odpowie na te pytania?
  • 2015-09-04 21:39 | camel_

Polecam państwu przestudiować historię Libanu, Szwajcarii Bliskiego Wschodu, przepięknego miejsca, dostatniego i spokojnego do czasu, kiedy to przyjęto uchodźców arabskich, muzułmanów. I się zaczęło. Poszukajcie sobie wspomnień Brigitte Gabriel - mieszkającej w USA Libanki, która uciekła spod muzułmanskiego noża. Oto historia państwa, które zaprosiło do siebie i ugościło Arabów.
  • 2015-09-04 21:44 | jakowalski

Po co nam ta Unia, skoro che ona zwiększyć bezrobocie w Polsce i na dodatek sprowadzić do niej, zupełnie nam nie potrzebne, konflikty na tle etnicznym i religijnym? Niech się ona rozpadnie w jej obecnej formie. Może na jej gruzach da się zbudować unię prawdziwie europejską, taką od Uralu po Lizbonę, unię bez dominacji jednego państwa (czyli Niemiec), a unię równych sobie partnerów, w której silniejszy (czyli Niemiec) nie będzie narzucał swego zdania słabszym.
  • 2015-09-04 21:45 | Sceptyczny

@jakowalski
    "Czemu to ma służyć? "
    To ma służyć pomocy ludziom - mężczyznom, kobietom, dzieciom, młodym i starym - uciekającym przed wojną i terroryzmem.
    Podobno cynik zna cenę każdej rzeczy, ale nie zna wartości niczego.
  • 2015-09-04 21:45 | jakowalski

Camel
    Otóż to...
  • 2015-09-04 21:56 | jakowalski

Sceptyczny
    Tym ludziom można pomóc tylko w ich ojczyznach, nie wtrącając się w ich wewnętrzne sprawy, wycofując z nich amerykańskie i zachodnioeuropejskie wojska oraz popieranych i opłacanych przez Zachód najemników, n.p. z tzw. Państwa Islamskiego.
    Przecież to z powodu zachodniej (amerykańskiej i zachodnioeuropejskiej) interwencji w tym regionie, mamy te toczące się tam ostatnio wojny i terrorystów. Niech więc problemy tego regionu rozwiązują ci, którzy je stworzyli, czyli USA i jego sojusznicy na Zachodzie, tacy jak n.p. UK czy Francja, które także do niedawna okupywały i kolonizowały ten region. Co ma zaś do tego wszystkiego Polska, która nigdy nie miała kolonii? Z jakiej racji ma ona dziś ponosić konsekwencje imperialnej, kolonialnej polityki Zachodu? To nie Polska przecież czerpała korzyści z kolonizacji Azji i Afryki, co trzeba wciąż przypominać politykom rządzącym dziś nami.
    Poza tym, to wyjaśnij mi proszę różnicę pomiędzy wartością a ceną. Podpowiem ci tylko, że wśród ekonomistów od lat toczy się dyskusja na ten temat, a jej zakończenia nie widać jest nawet na horyzoncie...
  • 2015-09-04 22:00 | woytek

Re:Tragedia uchodźców jest także narzuconą Europie tragedią

Awantura na Bliskim wschodzie i w krajach Północnej Afryki jest wykonywana w Interesie Izreala i ma na celu odsunięcie niebezbieczeństwa od granic tego państwa i zdestabilizowanie państw mogących popierać Palestyńczyków.
    Patrząc na to z pozycji polityka uprawiającego cyniczny makiawelizm , to jest dobrze prowadzona polityka Izraela.
    Tylko dlaczego Europa jest również destabilizowana problemami wynikającymi z tej awanturniczej polityki ?
    Europa traci poczucie bezpieczeństwa i efekty tego exodus Arabów , będa dla Europy tragiczne.
    Jednak to jest zupełnie obojętne politykom globalnym , a to jest ich brak dalekowzroczności .
  • 2015-09-04 22:18 | Henryk55

Panie Szostkiewicz ,zamiast karmic nas tymi frazesam,nich pan da dobry przyklad i przyjmie pod swoj dach 10 uchodzcow. Mysle ze wikt i opierunek tez-""
  • 2015-09-04 22:20 | jakowalski

Jak to rozwiązął Michnik:
    Z powodu wyjątkowo agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej i wyznaniowej, zamykamy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach.
    Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18712695,polske-stac-nas-na-uchodzcow-jestesmy-gotowi-przyjac-30-tys.html#ixzz3knrNfStl
  • 2015-09-04 22:31 | jakowalski

Sceptyczny
    Państwo polskie daje, praktycznie bezterminowo, po 750 zł miesięcznie dla jednego uchodźcy i po kilkaset złotych na każdą kolejną osobę w rodzinie (trzyosobowa rodzina dostaje 1350 zł). Natomiast zasiłek dla bezrobotnych wynosi w Polsce przez pierwsze trzy miesiące 831 zł na miesiąc, po trzech miesiącach jest on zmniejszany do 652 zł na miesiąc, a wypłacany jest on maksymalnie przez rok. Aby ten zasiłek otrzymać, trzeba przepracować co najmniej rok na pełnym etacie, stąd też otrzymuje go mniej niż 20% Polaków pozostających bez pracy. Reszcie, czyli ponad 80% bezrobotnych, zasiłek ten w Polsce nie przysługuje. Jak widać, państwo polskie traktuje lepiej nielegalnych imigrantów niż swoich własnych obywateli. :-(
  • 2015-09-04 22:39 | ostjan

Czytam relacje w mediach, czytam opinie dziennikarzy, tych w moim odczuciu prawdziwych, czytam komentarze, czytam prasę niemiecką, słucham relacji Polaków mieszkających zagranicą, mających bliski kontakt ze społecznością muzułmańską i jestem przerażony opiniami zbieżnymi z wypowiedzią redaktora Szostkiewicza. Ludzie, którzy powinni mieć zdecydowanie większą wiedzę od reszty społeczeństwa i umieć realnie ocenić zachodzące zjawiska ulegli jakiejś dziwnej psychozie. Ulegli przedziwnemu chciejstwu i wierze że zasady demokracji społeczeństw zachodnich zaakceptują wyznawcy islamu. Amerykanie próbowali narzucić demokrację krajom islamskim. Jakie są tego skutki wszyscy wiemy. Teraz UE próbuje wchłonąć imigrantów muzułmańskich bez względu czy są to uchodźcy, czy emigranci ekonomiczni i ukrywający się między nimi bojownicy ISIS Jak wygląda współżycie z imigrantami muzułmańskimi mamy taką wiedzę. Już teraz w Niemczech policja boi się wkraczać do dzielnic muzułmańskich. Mam prośbę do redaktora Szostkiewicza, którego bardzo szanuję, aby odniósł się do wypowiedzi czytelników.
  • 2015-09-04 22:57 | jakowalski

Ostjan
    Od roku 1981 mieszkam głównie na tzw. Zachodzie. Najdłużej mieszkałem w Australii, a wyjechałem z niej głównie dla tego, że stała się ona krajem coraz bardziej muzułmańskim, co widać szczególnie dobrze w Melbourne czy Sydney. I tak w samolotach linii Qantas nie podaje się dziś wieprzowiny, aby nie obrazić muzułmanów, a muzułmanie zaczynając pouczać resztę mieszkańców Australii jak się mają oni ubierać, co mogą, a czego nie mogą jeść i co mogą, a czego nie mogą pić. Emigrowałem do Australii spodziewając się w niej kultury brytyjskiej, oczywiście trochę zmienionej, ale zawsze europejskiej, a wyjeżdżałem już z kraju III świata: głównie azjatyckiego, ale ze sporą domieszką Afryki. Zgoda, przybyszom z Azji czy Afryki to się może podobać, ale dlaczego oni nie zostali u siebie, a chcą oni zrobić Azję czy Afrykę z Australii i Europy? Dlaczego Europejczycy się na to zgadzają? Rozumiem tu nieco anglojęzycznych Australijczyków, jako że zasiedlili oni ten kontynent usuwając z niego siłą Aborygenów, ale przecież nikt nie może powiedzieć Europejczykom, że nie są oni u siebie w Europie.
    Ja jestem już na emeryturze, a więc patrzę na to nieco z dystansu, ale martwię się o moje dzieci i wnuki, że czeka ich wegetacja w III świecie, na dodatek spowodowana głupotą i krótkowzrocznością polityków, szczególnie zaś niemieckich, z panią kanclerz RFN na czele. :-(
  • 2015-09-04 23:18 | zowikt

Panie Jakowalski (21:33), dla przyzwoitego człowieka nie ma czegoś takiego jak "całkowicie zbędni ludzie". Ludzie to ludzie, po prostu.
  • 2015-09-04 23:28 | krebs06

Patrząc co robi nasz rząd, czytając - w większości obrzydliwe komentarze w internecie, mam wątpliwości czy uda nam się zachować twarz. Przeraża mnie ta znieczulica, ksenofobia i zajadłość. Ale takie to społeczeństwo chyba jest..
  • 2015-09-04 23:40 | emer 60

To pani Merkel inicjuje 3 wojnę, chyba najgorszą bo religijną- to ona ich zaprosiła ze względu na niski przyrost naturalny/ wywiad Schroedera z początku 2015-"Niemcy muszą się pogodzić z islamizacją kraju'/. Niech teraz Niemcy będą odpowiedzialni i ponoszą tego konsekwencje. Nie wszyscy są to biedni uchodźcy, jeżeli stać ich na poniesienie kosztów 800-1100 euro/osobę za podróż. Czy szarego Polaka na to stać?. Czy przeciętny Polak ma taką kwotę w portfelu, bo banki w warunkach wojennych są zamknięte. Kto to finansuje?. Dlaczego ponad 50% to samotni, dobrze odżywieni męzczyźni. Dużo Polaków żyje na granicy ubóstwa a będzie jeszcze gorzej /emerytury kapitałowe/ i mamy ich jeszcze utrzymywać, bo oni nigdy nie będą pracować. Zróbmy to co Dania - już zmniejszyła socjal dla nich o połowę. Zobaczyć warto zachowania tych imigrantów w Niemczech na filmach w necie - straszne! zwiń
  • 2015-09-04 23:53 | kaesjot

krebs06 - wolę zachować spokojny i bezpieczny byt swój i swoich bliskich niż twarz w twoim rozumieniu.
    Jak tak bardzo jesteś empatyczny, otwarty i tolerancyjny to przyjmij ich pod swój dach, spełniaj ich kazde życzenie,m karm ich, przyodziewaj i sprzątaj po nich. A jak twoi podopieczni dopuszczą się przestępstwa wobec innych to solidarnie siądź z nimi na ławie oskarżonych i z pokora przyjmij karę im wyznaczoną, towarzysząc im we więzieniu.
  • 2015-09-05 00:22 | steve118

Szanowny Panie Szostkiewicz z przyjemnością do Pana piszę bo widzę że jestem uważnie i wyjątkowo czytany i dlatego sprawnie wycinany. Proszę nie wstydzić się i wreszcie napisać że większą część arabskich uchodźców powinna przyjąć w swe ramiona USA, główny sprawca tego eksodusu. Niestety nam się też należy jakiś ułamek tego nieszczęścia, bo w Iraku dzielnie żeśmy amerykańskich najbliższych braci wspomagali w czynieniu demokracji. W Libii i Syrii udzielaliśmy wsparcia tylko moralnego bo na szczęście nasze F-16 nie są uzbrojone i są świetne tylko do lotów paradnych. Zazdroszczę Słowakom, Czechom i Węgrom że mają liderów za których naród się nie musi wstydzić i nie posyła żołnierzy na głupie wojenki. Dopiero po napisaniu tej prawdy elementarnej , wszelkie dalsze megalomańskie Pańskie bzdety będą miały jakiś sens i ewentualną akceptacje czytelników. Czy to tak trudno zrozumieć?
  • 2015-09-05 00:25 | Henryk55

Wszyscy wiedza ze to pieklo zostalo rozpetane przez USA.Niech oni teraz przyjmoja uchodzcow.Bogate kraje arabskie tak bliscy kulturowo zamkneli swoje granice.Jak integracja z emigrantami z Afryki, Bliskiego Wschodu ,Afganistanu wyglada w praktyce ,to prosze przyjechac do Szwecji.Gdy muzulmanow bylo 10 tys ,to bylo cicho ,teraz jest ich 500tys.,podnosza glos i chca swoich praw. Nie jest dobrze gdy goscie w twoim domu zaczynaja przestawiac meble.O integracji nie ma mowy.Budowane sa ponstwa w panstwie.Zasilki socjalne do konca zycia.Analfabeci z Afryki ,klasy gdzie jest 20 jezykow-szkolnictwo szweckie rozlozone na lopatki.Przestepczosc w Malmö Geteborgu urosla do rozmiarow .ze wladza musi sciagac posilki z innych miast.W Malmö w samochody policji rzucane sa granaty.Ponad 6tys. gwaltow (90%przez obcokrajowcow)Czy chcemy takiej Polski?""
  • 2015-09-05 00:26 | Malik

przecież to nie są uchodźcy, tylko bojówki islamskie
    https://www.youtube.com/watch?v=lKVMlmC1HSM
    krótki film z Budapesztu, sami młodzi, zdrowi pełni agresji mężczyźni krzyczący "allach akbar" gotowi do użycia przemocy w każdej chwili
  • 2015-09-05 00:40 | Dean08

Fajno, niech będzie te 30 tysięcy (to tylko niecałe 45 mln zł miesięcznie - koszt utrzymania jednego uchodźcy to 1380 zł jak podają). Polska nie zbankrutuje - najwyżej się obetnie jakieś inne zasiłki, albo zapożyczy na koszt wnuków. Co jednak w roku przyszłym gdzie przybędzie kolejny milion czy też dwa? Jak rozumiem weźmiemy kolejne 30 czy 60 tys. ludzi. A w 2017? Czy ktoś myśli chociaż tak daleko co będzie dalej kiedy do potencjalnych chętnych pójdzie komunikat: Europa przyjmuje wszystkich? Co wtedy?
  • 2015-09-05 01:03 | z daleka

Miriam Shaded, urodzona w Polsce córka syryjskiego pastora. Założyła fundację Estera, która zajmuje się sprowadzaniem syryjskich chrześcijan uciekających przed wojną domową do Polski twierdzi, ze muzulmanie nie musza uciekac. Na pytanie o Syrie gdzie zginelo juz ponad 350 tys. ludzi odpowiada nastepujaco:

Tak, ale giną głównie cywile z mniejszości narodowych i chrześcijanie. To najbardziej zagrożone grupy. Kiedy islamiści wchodzą do wiosek, nie mordują muzułmanów. Chyba że chodzi o tych walczących w opozycji, ale to są wojskowi, nie cywile.

Jednak muzułmańska ludność cywilna jest poddana bardzo surowym rygorom, szczególnie kobiety.

80 procent sunnitów popiera utworzenie kalifatu, tylko dzięki temu dwa lata temu powstało Państwo Islamskie. Taka jest mentalność tej społeczności. Inaczej jest z chrześcijanami, a także alawitami, których trzeba wspierać, bo są liberalni. Podobnie jak Kurdów.

To może Polska powinna przynajmniej im automatycznie przyznawać prawo azylu?

Nie. Oni powinni przede wszystkim walczyć na miejscu, tam trzeba ich wspierać. Zresztą przywódcy alawitów nie chcą, aby ich ludność opuściła kraj. Wówczas całą Syrię zostawimy na pastwę ekstremistów muzułmańskich.

Ale to oznacza de facto wspieranie reżimu Baszara al-Asada…

Rzeczywiście, Europa stanęła po złej stronie konfliktu. Nie powinna była wspierać rebeliantów. Fundamentalni muzułmanie, gdy stanowią większość, stają się ogromnym zagrożeniem dla mniejszości – chrześcijan, alawitów, żydów. Mordują ich. Przed wybuchem wojny domowej Syria była najbardziej liberalnym krajem w regionie. Kobiety miały równe prawa, były w rządzie, mogły się ubierać, jak chciały. Był to też bardzo bezpieczny kraj, w szczególności dla chrześcijan. Owszem, Europa mogła postawić na innego przywódcę, wynegocjować odejście Asada. Ale nie powinna wspierać rebeliantów, fundamentalistów islamskich. Dawać im broń, niszczyć cały kraj.

W krajach sąsiadujących z Syrią schroniły się 4 miliony uchodźców. Żyją w obozach, często w złych warunkach. Jest wśród nich wielu muzułmanów. Tym należy pomóc?

Mogą znaleźć schronienie w innych krajach sunnickich. Tyle że Arabia Saudyjska ich nie przyjmuje, odgrodziła się murem. Podobnie państwa Zatoki Perskiej. Pomaga Turcja, Liban, Jordania. Ale te kraje nie chcą z kolei chrześcijan. Każda religia chce więc swoich.

W Europie tylko premier Słowacji Robert Fico odważył się to powiedzieć otwarcie i został skrytykowany przez zachodnie stolice.

Ale miał rację, bo mamy dziś do czynienia na Bliskim Wschodzie z wojnami religijnymi. I nieprzyjmowanie chrześcijan, którzy są najbardziej prześladowani, to działanie dyskryminacyjne. Parlament Europejski wydał rezolucję, w której uznał, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Raport World List z 2015 r. wykazał, że najgorsza sytuacja jest pod tym względem w Syrii i Iraku. ONZ nieraz wskazywała, że islamiści mordują nawet chrześcijańskie dzieci. Nie można zamykać oczu na to, że właśnie ta grupa najbardziej potrzebuje pomocy.

Polski rząd wskazuje na zagrożenie terrorystyczne w razie niekontrolowanej imigracji. Czy to nie przesada?

To bardzo poważne zagrożenie. Wywiad ocenia, że już teraz w Polsce może być przeszło 100 tys. muzułmanów. A przecież celem islamu jest wprowadzenie szarijatu, prawa całkowicie sprzecznego z demokratyczną konstytucją, dla mnie wręcz nazistowskiego, totalitarnego, które wpływa na każdą dziedzinę życia człowieka i łamie jego prawa. Kobiety tych praw są zresztą zupełnie pozbawione. Syryjczycy, którzy przejeżdżają do Polski, są przez to bardzo zastraszeni.

Grożono pani?

Dostaję pogróżki, bo łamię zasady islamu. Gdybym miała żyć pod prawem kalifatu, już dawno bym zginęła. Jestem chrześcijanką, więc zostałabym poddana panowaniu mężczyzny. Mógłby mnie gwałcić, robić wszystko, nawet zabić. Jak mam się nie czuć zagrożona? W Koranie jest dokładnie napisane, co się robi z chrześcijanami, z kobietami.

Ilu syryjskich chrześcijan udało się pani fundacji do tej pory sprowadzić?

W ciągu miesiąca przyjechało ich 167. To projekt społeczny zorganizowany przez parafie, społeczności lokalne, fundacje i ludzi dobrej woli, to oni go finansują. To była oddolna inicjatywa Polaków. Po debacie prezydenckiej pomocy prawnej zdecydowała się nam udzielić pani premier. Dlatego w przyznawaniu wiz bardzo nam teraz pomaga Ambasada RP w Libanie. Państwo polskie daje też ubezpieczenia zdrowotne, organizuje edukację dla syryjskich dzieci, służby graniczne i Urząd ds. Cudzoziemców są dla nas wsparciem.

Jak odnajdują się Syryjczycy w Polsce?

Wynajmujemy im mieszkania albo domy. Zasada jest taka, że w pokoju nie mogą być więcej niż dwie osoby. Nie lokujemy kobiet i mężczyzn razem, chyba że chodzi o małżeństwo lub małe dzieci. Wielu Polaków ma dużo serca dla Syryjczyków. Fundacja współpracuje z 25 opiekunami, którzy zajmują się zapisywaniem dzieci do szkoły, pokazywaniem okolicy, organizowaniem kursów języka polskiego.

Są perspektywy znalezienia pracy dla uchodźców?

W ciągu dwóch tygodni pierwsi Syryjczycy powinni otrzymać status uchodźcy, wtedy dopiero będą mogli ubiegać się o pracę. A jest wiele możliwości: usługi, budownictwo, praca w fabrykach, sprzątanie, praca jako kucharz. To możliwe nawet bez znajomości języka. Z ofertami pracy zgłaszają się polskie firmy. Uchodźcy są rozrzuceni po całej Polsce. Przyjeżdża cały przekrój społeczeństwa, od fryzjerów, robotników budowlanych po inżynierów, bankierów. Mamy doktorów, profesorów, restauratorów, którzy potracili lokale i chcą je odtworzyć.

Nie chcą wyjechać do Niemiec?

Angela Merkel podcięła naszą działalność, gdy oświadczyła parę dni temu, że Niemcy przyznają automatycznie azyl i opiekę Syryjczykom, także tym z Polski. Wtedy część naszych uchodźców wyjechała. To już kilkanaście osób. Byli zadowoleni, mieli pełną opiekę. Ale mit Niemiec przyciąga.

Jakie mają w Niemczech warunki?

Dostają 400 euro na osobę, ale muszą z tego pokryć koszty życia. My dajemy 3 tys. zł na rodzinę pięcioosobową, 2,4 tys. zł na trzy osoby. Po uwzględnieniu niższych kosztów życia w Polsce nie są to gorsze warunki niż za Odrą. Chcemy zresztą zwiększyć te kwoty, ale nie możemy płacić za dużo, bo wtedy ci ludzie stracą motywację do podjęcia pracy.

Ile chce pani sprowadzić syryjskich chrześcijan?

Dziesięć rodzin tygodniowo, ale wszystko zależy od środków. Zaczynają nas wspierać firmy, zagraniczne banki, fundacje. Odnajdujemy najbardziej potrzebujących przez kościoły działające w Syrii, nasza działalność jest już tam powszechnie znana. Sprowadzamy wyłącznie osoby bezpośrednio z Syrii.

Niezależnie od tego polski rząd zgodził się na przyjęcie 2 tys. uchodźców, będzie musiał zapewne o wiele więcej. To jest do zrobienia?

Na razie Polska jest do tego słabo przygotowana, nie ma funduszy publicznych, ekspertów, systemu integracji. Ale być może należałoby zacząć od zmiany ustawy o cudzoziemcach, która z jednej strony jest bardzo restrykcyjna, jeśli idzie o przyznanie wiz, ale z drugiej przyznaje sporo praw osobom, które znalazły się nielegalnie na terenie Polski. Tymczasem ci ludzie powinni radzić sobie sami. Trzeba dać im zatrudnienie. Wtedy do Polski przyjadą tylko te osoby, które naprawdę potrzebują pomocy i będą wdzięczne za bezpieczeństwo oraz możliwość podjęcia pracy.”

a na koncu powinnismy sie wstydzic jako spoleczenstwo, ze tak tlumnie wraz z szeroka rzesza mass-mediow ruszalismy wraz z jankesami by zdemolowac Irak, gdzie jak wszyscy wykrzykiwali mielismy miec nawet wojewodztwo! Dolozylismy sie tym samym do zdestablizowania calego Bliskiego Wschodu, powstania panstwa islamskiego oraz obecnej fali uchodzcow. Nastepnym razem jako spoleczenstwo powinnismy pamietac by tlumnie wyjsc na ulice i powiedziec “NIE” ,gdy nasi odjechani Wodzowie wymysla znow jakas nowa interwencje lub beda piac w mediach by pomagac na Bliskim Wschodzie naszym amerykanskim sojusznikom. Ci sojusznicy, ktorzy sa odpowiedzialni za ta tragedia, narazie palcem nie kiwneli w tej sprawie sa natomiast na tyle bezczelni, by dawac “dobre ” rady Europie w sprawie uchodzcow.
  • 2015-09-05 02:11 | Asteria

Bardzo ładne i poprawne politycznie stanowisko, szkoda tylko, że oparte na argumentacji emocjonalnej, a nie racjonalnej. Też kiedyś podobnie myślałam, ale potem wyjechałam na kilka lat do Belgi, a potem do Francji. Chyba każdy Europejczyk, który żył trochę dłużej w sąsiedztwie społeczności muzułmańskich w tych państwach, miałby do tego artykułu spore zastrzeżenia.

Europie Zachodniej ewidentnie nie wyszła próba asymilacji tej ludności. Oni nie traktują Europy jak swojej ojczyzny, nawet w drugim pokoleniu, to jest wciąż obca kultura, nastawiona wrogo i roszczeniowo do kultury europejskiej i bardzo podatna na wpływy islamistów. Nie mam przekonania, że tym razem będzie inaczej - że uda się wdrożyć metody, dzięki którym muzulmanie z Północnej Afryki czy Bliskiego Wschodu nagle staną się zwykłymi obywatelami Francji czy Polski.... oni sami tego nie chcą. Nie wiemy przy tym do końca, na jakiej liczbie ta imigracja się zakończy (czy w ogóle się zakończy?), a jej koszty społeczne mogą być niewyobrażalne. Z tego powodu jestem przeciwko przyjmowaniu imigrantów i uchodźców na stałe przez państwa UE. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zapewnienie rzeczywiście potrzebującym osobom utrzymania w obozach zlokalizowanych możliwie blisko ich ojczyzn i dążenie do stabilizacji sytuacji politycznej w regionie. Osoby przybywające nielegalnie wyłącznie w celu polepszenia warunków bytowych - niestety odsyłać do krajów pochodzenia.
  • 2015-09-05 03:08 | edan

ChemicalPete-> jedno z celniejszych ujęć tematu, jakie czytałem ostatnio. Nachalna propaganda jaka jest teraz serwowana w głównych medialnych nurtach (tivi i net) jest już naprawdę żenująca(na hedlajnach kobiety z dziećmi, ale jak poszperać po większej ilości zdjęć okazuje się, że więcej jest młodych mężczyzn). Można odnieść wrażenie, że wszyscy w obliczu migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu mają ulec histerii emocji , a przy okazji powinni wyłączyć r o z u m. Oczywiście epatowanie w masowym przekazie martwym chłopczykiem jakie teraz ma miejsce jest swojego rodzaju "szantażem emocjonalnym". Jednak to nie rozwiąże problemu, jak również bezmyślne przyjmowanie wszystkich imigrantów co będzie sygnałem do dalszych migracji (błędne koło). Tutaj można zadać pytania: do jakiego pułapu Unia zamierza przyjmować migrantów, czy po setkach tysięcy, czy już po kilku milionach? (a takie prognozy już są) .[Koszta integracji: koszta społeczne m.i.przestępczość nowych społeczności- czemu "POLITYKA" nie przestawi problemu całościowo? Przecież imigracja nie ma tylko jednej strony medalu. Obywatele powinni poznać każdy jej aspekt oraz jak państwa mające takie mniejszości sobie z tym poradziły. A raczej jaką poniosły klęskę- można o tym poczytać albo jak się ma rodzinę i znajomych w Unii sporo od nich dowiedzieć]. A co z pracą w Polsce? Gdzie te fabryki, w których nawet niewykwalifikowani imigranci mogliby znaleźć pracę przy wkręcaniu tej "śrubki"??Łatwo odpowiedzieć: czy czasami nie w C h i n a ch?? Gdy imigracja jest procesem naturalnym jest do ogarnięcia. W przypadku Polski mamy w tej chwili do czynienia z siłowym wpychaniem obcych kulturowo i niechcących tu przybyć ludzi z najczęściej krajów muzułmańskich. Głównym konstruktorem takiej absurdalnej polityki jest szantażystka Merkel (+Junker+Renzi+Hollande- w większości przywódcy państw, które swoje majątki narodowe zdobyły wyzyskując bezwzględnie kolonie) . Polityczna poprawność i unijna nowomowa spowodowały, że dyskusja o imigracji do Europy została sprowadzona do potoku górnolotnych haseł odnoszących się do "solidarności", "humanitaryzmu", przy jednoczesnym karceniu każdego, kto nie podziela jedynie słusznej wizji Unii w tej kwestii. Na razie nie ma również pomysłu na pomoc "państwom upadłym", które są przyczyną problemu, a z uporem maniaka Merkel chce walczyć ze skutkiem, tylko jak długo nawet najbogatsze państwa to udźwignął?? [koszta utrzymania tych ludzi w obozach dla uchodźców w Afryce i B.Wschodzie jest przecież tańszy niż w Europie i byłby to zastrzyk pieniędzy w te rejony ].Czy nowe setki tysięcy muzułmanów nie zdestabilizują kontynentu? Fala przemocy w wielu krajach zachodnich już miała miejsce z ich strony. Czy mamy powielać ich błędy, bo tak zdecydowała Merkel? Szkoda, że "P" nie potrafi n a c h ł o d n o przeanalizować problemu, tylko publikuje kolejny z rzędu moralizatorski tekst, co trąci tanim kaznodziejstwem.

• 2015-09-05 04:18 | Andrzej Falicz

Przyjac uchodzcow...czy "zamknac uchodzcow" wbrew ich woli?

To zupelnie fikcyjna rozmowa.
    Co to znaczy "przyjac uchodzcow"?
    Na czym ma polegac to chrzescijanskie milosierdzie wpychane nam i uchodzcom na sile w brzuch?

Oni nie chca wcale zostac w Polsce.
    Czy piszac "przyjac" mamy na mysli "zamknac?"

Na Wegrzech ZADEN z uchodzcow zostac nie chce - dlaczego mialby chciec zostac w Polsce?

Uchodzcy solidarnie i jednym glosem wolaj Deuschland Deuschland!
  • 2015-09-05 05:21 | poznan56

Smutne, ze Wegrzy zapomnieli jak Europa i swiat przyjmowaly tysiace ich rodakow po interwencji sowieckiej w ich kraju w r. 1956.
  • 2015-09-05 08:00 | Laclos

Węgry bronią przed uchodźcami Austrie i Niemcy. Czy Orban robi to z własnej inicjatywy, czy jednak nastąpiły jakies ustalenia miedzy rządami? Mysle, ze to drugie. Spontaniczną serdeczność ludzi nie należy mylić z odpowiedzialnościa i wyobraźnia rządzących. A kardynał Schoenborn jest człowiekiem Benedykta XVI, a nie Franciszka.
  • 2015-09-05 10:26 | jakowalski

poznan56
    Węgrzy uciekali wtedy głównie do Austrii, czyli do sąsiedniego państwa z bardzo podobną kulturą, państwa, które do niedawna stanowiło jedność z Węgrami (przypominam: Austro-Węgry). Natomiast Syryjczycy są uciekinierami wyraźnie ekonomicznymi, jako że gdyby oni rzeczywiście uciekali przed wojną, to zatrzymali by się w sąsiedniej Turcji czy Libanie, a nie szukali drogi do dalekich Niemiec, gdzie chcą ci Syryjczycy najwyraźniej na świecie wyłudzać zasiłki. Dziwię się, że tego nie widzisz!
  • 2015-09-05 10:46 | jakowalski

Edan
    Masz raję, niestety. Aby Polska nie została zalana uchodźcami, dla których nie mamy przecież ani pracy, ani pieniędzy na ich utrzymanie (przypominam, że Polska od lat jest państwem imigracyjnym, z którego rodowici Polacy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy), to musimy jak najszybciej wystąpić z UE. Korzyści, jakie mamy z członkostwa w Unii są bowiem iluzoryczne, jako że więcej pieniędzy wypływa co roku z Polski na zachód Europy niż Polska otrzymuje ich w postaci tzw. pomocy unijnej (o czym poniżej), a teraz dochodzi jeszcze konieczność przyjęcia do Polski tysięcy, a później zapewne i milionów przybyszów z III świata, którzy nic do Polski nie przywiozą poza swą nienawiścią i pogardą do nas oraz żądaniami dawania im zasiłków, i to wyższych niż te, które otrzymują bezrobotni Polacy. Imigracja z III świata oznacza więc dla Polski jeszcze większe bezrobocie, jeszcze większe wydatki na cele socjalne oraz przed wszystkim problemy z konfliktami na tle rasy, religii i obyczajów, konflikty, które nie są nam potrzebne, a także wzrost przestępczości.
    Jeśli zaś Polska potrzebuje rzeczywiście jakichś specjalistów, to znajdzie ich bez trudu wśród Polaków pracujących i mieszkających zagranicą: od spawacza po profesora uniwersytetu. Polska NIE potrzebuje więc imigrantów. Polska musi zaś jak najszybciej opuścić UE, jako że nie tylko że grozi nam z powodu tego członkostwa zalanie Polski przez hordy ekonomicznych imigrantów z III świata, ale także dla tego, że Polska wysyła obecnie więcej pieniędzy do Unii, niż z niej dostaje, jeśli wliczy się do tego bilansu nie tylko polskie składki do budżetu Unii, ale także transfery zysków z unijnych firm działających w Polsce. Mowa jest tu głównie o firmach niemieckich (n.p. VW), a także włoskich (n.p. Fiat), francuskich (n.p. Orange), brytyjskich (n.p. Mittal) a nawet i portugalskich (n.p. Biedronka i bank Millenium).
    Stąd też Unia nie jest dla nas, jako że więcej tracimy niż zyskujemy na byciu jej członkiem. Oto prawda o pomocy unijnej dla Polski:
    Łącznie w latach 2007-13 Polska otrzymała 91 mld euro dotacji, czyli około 364 mld zł, a więc około 60 mld zł rocznie. Ale od tego trzeba odjąć:
    - składkę unijną w wysokości 22 mld euro (88 mld zł), czyli około 15 mld zł na rok;
    - koszty dodatkowej unijnej biurokracji w wysokości około 1 mld euro (4 mld zł) na rok oraz
    - transfer zysków z Polski, który szacuje się na 97-104 mld zł rocznie.
    Tak więc bilans roczny wynosi:
    I. PRZYCHODY: Dotacje 60 mld zł na rok.
    II. ROZCHODY: Łącznie 119 mld zł na rok:
    - składka unijna: 15 mld zł na rok.
    - koszta uzyskania przychodu z Unii: 4 mld zł na rok.
    - transfer zysków z Polski za granicę: 100 mld zł na rok.
    SALDO: 60 – (15+4+100) = 60 – 119 = - 59 mld zł na rok.
    Ponieważ w Polsce jest obecnie nie więcej niż 36 mln ludności, to członkostwo w Unii Europejskiej kosztuje przeciętnego Polaka około 1639 zł rocznie, czyli mniej więcej medianę jego miesięcznego wynagrodzenia i to bardziej brutto niż netto.
  • 2015-09-05 10:58 | jakowalski

Krebs06
    Wykup więc dla tych imigrantów ekonomicznych jakiś kraj, n.p. Szwajcarię i ich tam osiedl i utrzymuj, ale na swój własny koszt.
  • 2015-09-05 11:01 | jakowalski

Zowikt
    Niestety, ale istotą kapitalizmu jest istnienie tzw. rezerwowej armii pracy, czyli ludzi de facto zbędnych w okres recesji. Dochodzi do tego postęp techniczny, który jest przecież z definicji pracooszczędny, a więc eliminuje on ludzi z procesu produkcji, także w okresie rozwoju gospodarczego. Polecam ci więc lekturę „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema (Podróż 24 Ijona Tichego). Problem z narastającym bezrobociem technologicznym „rozwiązano” na planecie Indiotów budując machinę zwaną DUPA (Dobrowolny Upowszechniacz Porządku Absolutnego), która to w pełni automatyczna machina przerabiała owych Indiotów, zbędnych przecież po całkowitym zautomatyzowaniu przemysłu, rolnictwa, handlu oraz innych usług na ich planecie, na lśniące krążki, którymi wykładano w estetyczne wzory reprezentacyjne place i ulice ich planety.
    Nie łudźmy się więc, że kapitalizm jest w stanie rozwiązać podstawowy problem kapitalizmu, czyli problem bezrobocia a więc też i bezrobotnych, zbędnych ludzi oraz związany z tym problem niedostatecznego popytu. To przecież zachodni, głownie amerykański kapitalizm wywołał te konflikty na Bliskim Wschodzie (ekonomia, głupcze – tu dostęp do strategicznych surowców, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny), a więc niech USA rozwiążą problemy tego regionu, niech Ameryka wreszcie zmusi Izrael oraz bogate kraje arabskie do przyjęcia uchodźców z Syrii, kraju, który USA rozmyślnie zdestabilizowały z pomocą Izraela i Europy Zachodniej (głównie Niemiec, UK i Francji).
  • 2015-09-05 12:26 | jakowalski

Także:
    Przypominam, że międzynarodowe zobowiązania, jakie wzięła na siebie Polska, dotyczą tylko i wyłącznie uchodźców POLITYCZNYCH, a nie ekonomicznych, oraz że uchodźca polityczny ma obowiązek wystąpić o azyl polityczny w pierwszym bezpiecznym kraju, w którym się on znajdzie, i że dla Syryjczyków takimi krajami (państwami) są dziś głównie Izrael, Liban a przed wszystkim Turcja, czyli państwa bezpośrednio sąsiadujące z Syrią.
    W myśl międzynarodowych konwencji, na które się powołują zwolennicy niekontrolowanej imigracji do naszej Ojczyzny, to Polska ma obowiązek odesłać każdego Syryjczyka, ubiegającego się u nas o azyl polityczny do Izraela, Libanu czy też Turcji, w zależności od tego, przez które z w/w państw dostał się ów uchodźca do Europy.
    Przypominam też, że ponad 99% uchodźców z Syrii jest uchodźcami EKOMOMICZNYMI, szukającymi lepszego życia w Europie, ale ponieważ Polska nie podpisała żadnej konwencji czy umowy, z której wynikałby obowiązek przyjmowania w Polsce imigrantów ekonomicznych, to tacy imigranci muszą wystąpić o wizę imigracyjną do Polski w swej ojczyźnie - w przypadku Syryjczyków w Syrii, albo też w pierwszym bezpiecznym kraju, którego granice oni przekroczyli, czyli w ich przypadku w Izraelu, Libanie albo Turcji.
    Wstyd mi, że muszę tu tłumaczyć takie elementarne prawdy. :-(
    lech.keller(at)gmail.com
  • 2015-09-05 19:08 | Set1

Rece opadaja czytajac takie teksty.

Polecam przeczytac wpis Pana Kamila Bulonis z jego strony Facebookowej (tekst ponizej https://www.facebook.com/kamil.bulonis/posts/10153602955940818?fref=nf&pnref=story) z jego kontaktow z ta masa dwudziestokilkuletnich, agresywnych byczkow idacych do Niemiec na socjal, bo wydaje sie, ze dzieci i kobiety to margines, choc nie widac rzeczowych analiz. COraz wiecej sie tez pisze, ze przenikaja wsrod nich ISISowcy z falszywymi, syryjskimi dokumentami. Hmm, ciekawe po co. Znajomi z Brukseli pisza o regularnej obecnecnosci, od czasu morderstw w Charli Hebdo, wojskowych patroli wokoło Instytucji w Brukseli. Zastanawiam sie, ile jeszcze wiecej trzeba wojska na ulicach chroniacyego przed zamachami, zeby zaczac myslec z perspektywy innej, niz szczere odruchy serca wywolane odpowiednio dobranymi zdjeciami w sieci. Po CHarli Hebdo w niektórych dzielnicach Brukseli przez kilka nocy szalaly radiowozy na sygnale. Ponoc policja wylapywala grupy planujace kolejne zamachy. Moj kolega, Polak, z dziewczyna mial jechac do Paryza tym pociagiem, w ktorym obezwladniono terroryste planujacego mordowanie pasazerow, tyle ze na szczescie przypadkiem skasowal rezerwacje. Nie zycze nam w Polsce takich problemow za 20 lat.

Warto myslec, jak uniknac w Polsce blednej polityki imigracyjnej niektorych zachodnich krajow i zarazam, wg naszych skromnych mozliwosci, skutecznie pomagac najbardziej potrzebujacym i najslabszym. Ale do tego trzeba solidnej i dalekowzrocznej polityki deomgraficznej i imigracyjnej, ktorej w Polsce obecnie, oczywiscie, nie ma, no bo po co.

A dziennikarzom zycze, żeby przestali pisac farmazony i szerzyc fantazje i myslenie zyczeniowe, tylko spojrzeli na problem szerzej:
    1. Które kraje ponosze odpowiedzialnosc za te imigracje (w tym fatalne, konfliktowe granice w tamtym regionie po I wojnie swiatowej) , przez agresje kolonialna i wywolanie wojny w Iraku
    2. Jak wygladaja dzielnice na Zachodzi, w których mieszkają rodacy obecnych imigrantow. Zwlaszcza z punktu widzenia praw kobiet. Rowniez warto popatrzyc, co sie dzieje w niektorych angielskich miastach, gdzie taka grupa wygrywa wybory samorzadowe. I wogole pomieszkac troche w kilku dzielnicach w Roterdamie, czy Berlinie.
    3. Jak rozwiazuja problem nielegalnej imigracji inne demokratyczne pasntwa, jak Izrael, Kore Pd, Australia, czy Japonia?

‘Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów... Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to co widziałem budzi grozę... Ta potężna masa ludzi - przepraszam, że to napiszę - ale to absolutna dzicz... Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki "Chcemy do Niemiec" - czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar w którym się znajdowałem z grupą próbowano rozhuśtać? Rzucano w nas gównem, walili w drzwi żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę... Pytam się w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie... Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski - nie sądzę by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie... Staliśmy trzy godziny na granicy przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby. I to ma być pomysł na demografię? Te wielkie potężne zastępy dzikusów? Wśród nich właściwie nie było kobiet, nie było dzieci - w przeważającej większości byli to młodzi agresywni mężczyźni... Jeszcze wczoraj czytając newsy na wszystkich stronach internetowych podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem a dzisiaj po tym co zobaczyłem zwyczajnie się boję a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi - ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać, I wybaczcie jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem... Dodam jeszcze, że podjechały auta z pomocą humanitarną - przede wszystkim jedzeniem i wodą a oni te auta zwyczajnie przewracali... Z megafonów Austryjacy nadawali komunikat, że jest zgoda by przeszli przez granicę - chcieli ich zarejestrować i puścić dalej - ale oni tych komunikatów nie rozumieli. Nic nie rozumieli. I to było w tym wszystkim największym horrorem... Na tych kilka tysięcy osób nikt nie rozumiał ani po włosku, ani po angielksu, ani po niemiecku, ani po rosyjsku, ani hiszpańsku... Liczyło się prawo pięści... Walczyli o zgodę na przejście dalej i tą zgodę mieli - ale nie rozumieli, że ją mają! W autokarze grupy francuskiej pootwierali luki bagażowe - wszystko co znajdowało się w środku w ciągu krótkiej chwili zostało rozkradzione, część rzeczy leżała na ziemi... Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie miałem okazji oglądać podobnych scen i mam poczucie, że to dopiero początek. Na koniec dodam, że warto pomagać, ale nie za wszelką cenę.’
  • 2015-09-05 21:01 | agus

Szanwony Panie Set1 - tak jak Pan radzi redaktorowi, mieszkam od kilkunastu lat w Berlinie, i to w roznych dzielnicach miasta. To , pisze Pan o zastraszaniu przez muzulmanow, to czysta glupota, albo manipulacja w stylu Goebbelsa. Tekstow o "dzielnicach, do których boja się wchodzic policjanci" slyszalam w Polsce dziesiątki razy. Oczywiście żaden z rozpowszechniających te teksty nie był w stanie naywac takiej dzielnicy. Slyszal od znajomego znajomego, itp. Nich y moich niemieckich znajomych nie zna takie dzielnicy, również policja dementuje takie informacje. Oczywiście, w niemieckich miastach sa dzielnice, w ktorych przestepczosc jest wyzsza, ale ma to taka korelacje z muzulmanami, jak niegdyś warszawskie Szmulki, czy Wawrzyszew. Nie zauwazylam tez, by Polacy w Niemczech byli przerażeni (a powinni być wizja przedstawianą przez Pana) - do Polski wracac nie chcą, następni przyjezdzaja do tych przerazajacych Niemiec. Może Pan powinien pomieszkac, zanim zacznie Pan opowiadac bajki.
  • 2015-09-05 21:32 | znafca in spe

agus

nie przejmuj sie, poczekaj jak te obliczane na ok 1 milion /a moze byc ich wiecej/ "uchodźców" "zamieszka" w Niemczech i rdzenni obywatele tego panstwa beda musieli ich utrzymywac.
  • 2015-09-05 22:08 | woytek

@ jakowalski

Jak to rozwiązął Michnik:
    Z powodu wyjątkowo agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej i wyznaniowej, zamykamy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach.
    Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18712695,polske-stac-nas-na-uchodzcow-jestesmy-gotowi-przyjac-30-tys.html#ixzz3knrNfStl

W XXI wieku zbudowano intelektualną BASTYLIĘ w Warszawie . W pomieszczeniach klimatyzowanych przechowuje się uwięzioną tam wolną myśl obywateli Polski, a po selekcji /do druku /, puszcza się tylko propagandowe kawałki zgodne z przekonaniami dyktatora, sprawującego materialną i polityczną kontrolę nad zatrudnionym tam personelem.
    Tak wygląda "transformacja" po 25 latach obłudy, fałszu i okradania obywateli Polski z jej majątku intelektualnego i materialnego.
  • 2015-09-05 22:47 | dobrymnich

Wypraszam sobie . To nie są uchodźcy tylko emigranci ekonomiczni . Głównie Kurdowie . Pakistańczycy . Albańczycy , Kosowarzy . Towarzystwo to podlączyło się pod Syryjczyków i udaje uchodźców politycznych . I zachowują tak jak zawsze .

http://joemonster.org/filmy/71365/Wegierscy_faszysci_ponizaja_biednych_muzulmanskich_uchodzcow

Jadą wyzyskać europejski system socjalny w zamian dadzą nam dżichad i burki .
    Nie po to Sobieski pod Wiedniem krew przelewała aby teraz jego wysiłek w gó..o obracać własnymi rękami .Niech ich biorą Amerykanie , to oni Zabili Husajna rozbijając Irak w drobny mak , oraz obalili Kadafiego a Libię zamienili w piekło na ziemi .
  • 2015-09-05 23:04 | jakowalski

Dobrymnich
    Oczywiście, że to są w ponad 99% uchodźcy ekonomiczni a nie polityczni, a więc nie mamy żadnego obowiązku im pomagać! Przypominam także, że międzynarodowe zobowiązania, jakie wzięła na siebie Polska, dotyczą tylko i wyłącznie uchodźców POLITYCZNYCH, a nie ekonomicznych, oraz że uchodźca polityczny ma obowiązek wystąpić o azyl polityczny w pierwszym bezpiecznym kraju, w którym się on znajdzie, i że dla Syryjczyków takimi krajami (państwami) są dziś głównie Izrael, Liban a przed wszystkim Turcja, czyli państwa bezpośrednio sąsiadujące z Syrią.
    W myśl międzynarodowych konwencji, na które się powołują zwolennicy niekontrolowanej imigracji do naszej Ojczyzny, to Polska ma obowiązek odesłać każdego Syryjczyka, ubiegającego się u nas o azyl polityczny do Izraela, Libanu czy też Turcji, w zależności od tego, przez które z w/w państw dostał się ów uchodźca do Europy.
    Przypominam też, po raz kolejny, że ponad 99% uchodźców z Syrii jest uchodźcami EKOMOMICZNYMI, szukającymi lepszego życia w Europie, ale ponieważ Polska nie podpisała żadnej konwencji czy umowy, z której wynikałby obowiązek przyjmowania w Polsce imigrantów ekonomicznych, to tacy imigranci muszą wystąpić o wizę imigracyjną do Polski w swej ojczyźnie. W przypadku Syryjczyków w Syrii, albo też w pierwszym bezpiecznym kraju, którego granice oni przekroczyli, czyli w ich przypadku w Izraelu, Libanie albo Turcji.
    Wstyd mi, że muszę tu tłumaczyć takie elementarne prawdy. :-(
    lech.keller(at)gmail.com
  • 2015-09-05 23:07 | jakowalski

Woytek
    Masz 100% rację: W XXI wieku zbudowano intelektualną BASTYLIĘ w Warszawie: w pomieszczeniach klimatyzowanych przechowuje się uwięzioną tam wolną myśl obywateli Polski, a po selekcji (do druku), puszcza się tylko propagandowe kawałki zgodne z przekonaniami dyktatora, sprawującego materialną i polityczną kontrolę nad zatrudnionym tam personelem. Tak to wygląda „transformacja” po 25 latach obłudy, fałszu i okradania obywateli Polski z jej majątku intelektualnego i materialnego. :-(
  • 2015-09-05 23:29 | jakowalski

Set1
    Gdzie wtedy była policja? Gidze było wojsko? Rację ma Putin, pytając się, czy w UE jest jeszcze jakaś władza. Widzę, że tylko jedna jedyna Rosja jest jeszcze w stanie uratować Europę przed staniem się III światem. Kto ma więc interes w niszczeniu Europy poprzez wpuszczenie do niej dzikich hord z III świata? Chyba tylko USA. :-(
  • 2015-09-05 23:36 | jakowalski

znafca in spe
    Zastanawiam się, kto dyktuje Merkelowej tę zgubną dla Niemiec i Niemców politykę imigracyjną. Pamiętam, jak w roku 1981 RFN broniła się rekami i nogami przed napływem Polaków. Mimo że miałem wówczas liczne oferty pracy od niemieckich firm, to koloński Arbeitsamt odmawiał mi wtedy wydania pozwolenia na pracę, motywując to wysokim bezrobociem, mimo że wtedy, czyli w roku 1981, bezrobocie było w Niemczech znacznie niższe niż dziś: było wtedy w RFN tylko nieco ponad milion bezrobotnych a nie prawie trzy miliony jak dziś, a stopa bezrobocia wynosiła wówczas w RFN zaledwie 4% a nie jak dziś, dobrze ponad 6%. Czy to przypadkiem nie Francuzi albo Rosjanie chcą w ten sposób unieszkodliwić Niemcy, a co z tym idzie, także i UE? A może to robota USA?
  • 2015-09-05 23:38 | jakowalski

Agus
    Ty chyba znasz Berlin tylko z filmów i opowiadań. Ja znam Berlin na tyle dobrze, ze wiem iż są tam dzielnice, w których policja ingeruje tylko w przypadku poważnych zamieszek i w militarnym (zomowskim) stylu oraz że są tam dzielnice, w których żaden muzułmanin się nie pokaże. Niemcy sami przyznają, że stracili oni kontrolę nad Berlinem, a podobny los czeka wkrótce także inne większe miasta Niemiec, takie jak przede wszystkim Hamburg, Monachium i Kolonię.
  • 2015-09-05 23:41 | gramin

Czytając komentarze smutek człowieka ogarnia, że w XXI wieku ciągle tak silny w Polsce jest prymitywny, plemienny sposób patrzenia na świat. Poglądy w stylu, lepiej do kraju sprowadzić Polonię z Kazachstanu, niż uchodźców z Syrii, bo ci pierwsi są nasi, a ci drudzy nie, to esencja takiego sposobu myślenia. "Jedynie członkowie naszego plemienia są pełnowartościowymi ludźmi, inni to zwykłe zwierzęta nie zasługujące na jakąkolwiek naszą uwagę"
    Dochodzi do tego irracjonalny i paniczny lęk przed wszelką odmiennością. Na Zachodzie żyje kilka milionów muzułmanów, większość z nich pracuje, płaci podatki i przestrzega prawa. Ksenofobi i rasiści widzą jednak tylko tą marginalną część, która sprawia problemy.
    Pod każdym artykułem poświęconym imigrantom pojawia się taka orgia nienawistnych, rasistowskich i ksenofobicznych komentarzy, że całkowicie popieram decyzję Gazety Wyborczej. Ten prymitywny, plemienny sposób myślenia zupełnie nie pozwala wszystkim rasistom dostrzec w uchodźcy CZŁOWIEKA. OSOBY, która cierpi, traci życie lub najbliższych. OSOBY, która tak samo jak ja chciałaby żyć w bezpiecznych warunkach.
    Niestety dla osób pokroju ChemicalPete, jakowalski i s-ka imigranci nie są ludźmi, są wyłącznie problemem, niechcianym elementem, który może zburzyć ich dobre samopoczucie.
    Z niejaką satysfakcją odnotowuję, że Zachodnia Europa nie myśli w ten ciasny, plemienny sposób i pomimo wściekłego ujadania wszystkich forumowych rasistów emigranci pojawią się w Europie i tym samym zburzą ich iluzoryczny świat. Z czasem pojawią się także i w Polsce i ksenofobi niewiele mogą na to poradzić.
    Dzisiaj pozostaje jedynie wstyd za polskich polityków, bo jako "przywódcy narodu" powinni być ponad jego małostkowych, zakompleksionych i przerażonych obywateli. Niestety nie są.
  • 2015-09-06 02:38 | Herstoryk

Nigdy nie przypuszczałem, że zgodzę się z P. Szostkiewiczem, a tu masz!

Co do większości komentarzy - Jeśli takie są opinie polskiej inteligencji, i to tej otrzaskanej ze światem - ignoranckie, zenofobiczne, wręcz hejterskie, to co można sądzić o reszcie społeczeństwa??

Polacy wydają się szczególnie podatni na platoniczną pogardę i nienawiść - do żydów w kraju prawie bez żydów i do muzułmanów ze śladową ich mniejszością. To trzeci najbardziej islamofobiczny kraj w Europie, po Włoszech i Grecji (http://www.pewresearch.org/fact-tank/2015/01/15/5-facts-about-the-muslim-population-in-europe/). Pozycja tamtych krajów na liście nie dziwi, są frontowe i muszą borykać się z falą imigrantów przy minimalnej pomocy reszty EU, ale Polska?!? Wygląda na to, że Mickiewiczowska lawa może być plugawa nie tylko na powierzchni, ale i do głębi.

PP. Agus i Gramin szacunek!
  • 2015-09-06 02:45 | Herstoryk

PS.

Trzy kraje, gdzie opinia publiczna jest sondaży Pew Center najbardziej przyjazna muzułmanom, to te mające największe ich mniejszości - Francja, Wlk. Brytania i Niemcy. 'Nough said!
  • 2015-09-06 11:02 | jakowalski

Herstoryk
    Kto przeprowadził te badania opinii publicznej, na które się powołujesz? Jak reprezentatywna była w tych badaniach próbka osób biorących w nim udział i jakie były w nim zadawane pytania?
    Widzisz - ja z powodu wykształcenia i wykonywanego zawodu dobrze wiem, jak łatwo można osiągnąć takie wyniki, jakie się chce we wszelakich ankietach, odpowiednio dobierając do nich respondentów oraz odpowiednio dobierając pytania, zadawane w takowych ankietach (badaniach tzw. opinii publicznej).
  • 2015-09-06 11:03 | jakowalski

Herstoryk
    I jeszcze to: Jeszcze bliżej jest przecież tym „uchodźcom” do sąsiedniego Izraela, według syjonistów i ich popleczników jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie. Kto mi więc wyjaśni, dlaczego Izrael nie przyjmuje tych syryjskich „uchodźców” z otwartymi rękami, a pozwala, aby narażali oni swoje życie uciekając przez morze do Europy? Jak widzę, zwolennicy Izraela zamilkli na tym blogu. Czyżby czekali oni na wskazówki z Jerozolimy i Tel Aviv odnośnie tego, jaką linię polityczną mają oni przyjąć w temacie tzw. uchodźców z Syrii?
    A poza tym, to dlaczego Japonia w ogóle nie przyjmuje żadnych uchodźców, nawet z sąsiednich krajów Azji?
  • 2015-09-06 11:06 | jakowalski

To masowe osiedlanie w Europie obcych nam kulturowo nielegalnych imigrantów z III Świata to jest po prostu polityka wielkiego biznesu, którą dobrze znam z Australii: przyjmowania jak najwięcej (legalnych i nielegalnych) obcych kulturowo imigrantów z III świata, w celu zwiększenia podaży taniej siły roboczej, a więc obniżki płac i tym samym zwiększenia zysków oraz prowadzenia polityki „dziel i rządź”, czyli skłócenia społeczeństwa, aby w ten sposób mieć nad nim silniejszą władzę. Ale ta polityka prowadzi przecież donikąd, jako że olbrzymia większość tych imigrantów z Azji i Afryki przyjeżdża (legalnie i nielegalnie) do bogatszych krajów tzw. Zachodu (a więc do Australii, Kanady, Niemiec, Austrii, Skandynawii etc, a także i do USA) nie po to, aby pracować (jedynym istotnym wyjątkiem są tu chyba tylko Meksykanie w USA), ale aby pobierać zasiłki. Inaczej, to nie starali by się oni o azyl praktycznie tylko w najbogatszych państwach Europy, takich jak n.p. Niemcy czy Austria, a występowali by oni, zgodnie zresztą z międzynarodowymi konwencjami, w pierwszym bezpiecznym kraju do którego oni uciekli. W przypadku osób uciekających z Syrii na zachód byłaby to więc Turcja, a także Liban i Izrael (podobno jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie), ewentualnie już w Europie Grecja czy też Bułgaria (tzw. Konwencja Dublińska, stanowiąca że uchodźcy muszą złożyć wniosek o azyl w pierwszym kraju UE, do którego przyjechali) a w przypadku osób uciekających z Syrii na wschód n.p. India czy Indonezja, a nie Australia. To, że uciekają oni nie do islamskich krajów takich jak Turcja czy Indonezja, a tylko do bogatych, „zachodnich” państw takich jak Niemcy czy Australia dowodzi więc bezdyskusyjnie tego, że są to praktycznie w 100% uchodźcy ekonomiczni, a takich żadne państwo nie ma obowiązku przyjmować.
    Tak więc ponieważ praktycznie to 100% uchodźców z Syrii to są uchodźcy EKONOMICZNI, szukającymi lepszego życia w Europie, to ponieważ Polska nie podpisała żadnej konwencji czy umowy, z której wynikałby obowiązek przyjmowania w Polsce imigrantów ekonomicznych, tacy imigranci EKONOMICZNI muszą wystąpić o wizę imigracyjną do Polski w swej ojczyźnie. W przypadku Syryjczyków w Syrii, albo też w pierwszym bezpiecznym kraju, którego granice oni przekroczyli, czyli w ich przypadku w Izraelu, Libanie albo Turcji.
  • 2015-09-06 11:09 | azur

Kopacz zadeklarowała, że Polska przyjmie 2 tysiące uchodźców. Jeśli przyjadą, wkrótce prawie wszyscy wyjadą z Polski do Niemiec. Polska, podobnie jak Węgry, Czechy, czy Słowacja, to nie są dla nich kraje docelowe.
  • 2015-09-06 11:30 | jakowalski

Były czeski prezydent, eurosceptyczny Vaclav Klaus powiedział, że skierował do rządu petycję, w której wzywa do zapewnienia nienaruszalności czeskich granic. Chce też odrzucenia kwot dla relokacji imigrantów przewidzianych przez Komisję Europejską.
    „Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy i krajów Unii Europejskiej” - głosi tekst petycji, który ostrzega przed „ryzykiem i zagrożeniami wynikającymi ze sztucznej mieszanki narodów, kultur i całkowicie odmiennych religii”.
    ”Jest niedopuszczalne, by pod szyldem UE, a przede wszystkim pod naciskiem Niemiec i Francji zasady strefy Schengen były gwałcone, a tym krajom, które dokładają starań, by zasady te były przestrzegane - jak np. Węgrom - groziły sankcje” - czytamy dalej.
    Petycja wzywa rząd Czech do "zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i nienaruszalności granic kraju wszystkimi dostępnymi środkami”, „niezaakceptowania na poziomie UE żadnych kwot lub podobnych środków dystrybucji migrantów” i „domagania się przestrzegania umów w sprawie polityki azylowej”.
    Klaus powiedział wcześniej w tym tygodniu, że Europa, przyjmując imigrantów, popełnia samobójstwo. Była to reakcja na wypowiedź szefa francuskiej dyplomacji Laurenta Fabiusa, który określił jako „skandaliczną” postawę niektórych krajów Europy Wschodniej, które sprzeciwiają się kwotowemu rozmieszczeniu imigrantów napływających do Europy.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18715182,byly-prezydent-czech-pisze-petycje-antyimigracyjna-o-ryzyku.html
  • 2015-09-06 11:34 | jakowalski

azur
    To może Polacy wyjadą masowo do Niemiec, skoro Niemcy tak chętnie przyjmują wszelakich imigrantów. Chyba nie będą nas Niemcy u siebie dyskryminować z tego powodu, ze jesteśmy Polakami a nie Syryjczykami?
  • 2015-09-06 12:49 | kaesjot

Skoro Vaclav Klaus, BYŁY prezydent Czech jest przeciw imigrantom znaczy to to, że mówi to co myśli.
    Nie podejrzewam, aby CZYNNI politycy mieli inne zdanie, tylko mówią to, co im się każe mówić i postępują tak, jak im każą postępować lecz to nie wyborcy. Jest to kolejny dowód na to, że demokracja to "pic na wodę, fotomontaż ".
    Naszła mnie własnie taka myśl, czy nie zacząć starać się o uzyskanie pozwolenia na broń, bo jakby co, to nie mam czym siebie i rodziny bronić a kosa może nie wystarczyć.
  • 2015-09-06 13:50 | domownik100

Znalezione w Sieci https://www.facebook.com/noszkurwamac/videos/vb.426279270205/10156446888640206/?type=2&theater
  • 2015-09-06 13:57 | victorast

Elin Krantz była 27 letnią lewicową fanatyczką, która otwarcie wspierała inwazję kolorowych do Szwecji i która była śmiertelną przeciwniczką partii patriotycznej o nazwie „Szwedzcy Demokraci”. Ta młoda, rodowita Szwedka, będąca ładną blondynką należała do grupy na Facebooku o nazwie „Lubimy różnorodność” i oczywiste już teraz jest że popełniła ogromny błąd. Jej ultra-lewicowa, ekstremalnie liberalna natura doprowadziła ją do opinii, że Szwecja powinna w ogóle nie mieć granic a chora ideologią mieszania się ras stała się jej obsesją i jawnie ją promowała.
    Niestety los chciał, że pewnego wieczora Elin jechała w jednym metrze z negroidem z Etiopii , który wyszedł za nią a następnie śledził ją. Był to Ephrem Tadele Yohaness, który po odsiedzeniu wyroku w USA poprosił o status azylanta w Szwecji na podstawie „prześladowania w USA na tle rasowym”. Rząd w Szwecji przyjął go oczywiście z otwartymi ramionami i zapewnił mu darmowe mieszkanie i dożywotnie zasiłki. Negroid ten, który był bezrobotny przez cały swój pobyt w Szwecji, a wcześniej także w USA, podążył za Elin pod osłoną nocy. Według naocznego świadka próbował nawiązać kontakt z dziewczyną lecz ona nie robiła tego chętnie dlatego ten zaatakował ją, brutalnie zgwałcił a potem zabił.
    Aby mieć pewność, że Elin już nie żyje napastnik wziął 83.6 kg kamień i rostrzaskał jej głowę a potem rzucił jej nagie zwłoki w krzaki i odszedł jakby nic się nie stało. Elin wyraźnie nie zdawała sobie sprawy jak bardzo zmieniła się Szwecja przez ludzi takich jak ona sama i przyszło jej za to zapłacić najwyższą cenę."
    Szwecja jest liderem w Europie i w czołówce światowej jeżeli chodzi o liczbę gwałtów, prawie 100% tych przestępstw popełniają muzułmanie i uchodźcy z Afryki (Somalii)

• 2015-09-06 18:22 | Jacek, NH

"Premier Izraela Benjamin Netanjahu uprzedził w niedzielę, że jego kraj nie zgodzi się na zalanie imigrantami z Syrii i Afryki. Ogłosił też, że powstanie ogrodzenie na granicy z Jordanią". Nie słyszę głosów oburzenia???
  • 2015-09-06 19:46 | jakowalski

Izrael ostro o uchodźcach: Nie pozwolimy, by zalała nas fala nielegalnych imigrantów i terrorystów

Izrael ostro o uchodźcach: Nie pozwolimy, by zalała nas fala nielegalnych imigrantów i terrorystów
    Izrael NIE zgodzi się na zalanie imigrantami z Syrii i Afryki - oświadczył Benjamin Netanjahu. Premier ogłosił też, że powstanie ogrodzenie na granicy z Jordanią.
    Więcej tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18718845,izrael-ostro-o-uchodzcach-nie-pozwolimy-by-zalala-nas-fala.html?lokale=warszawa#BoxNewsLink
  • 2015-09-06 22:33 | Henryk55

W Sztokholmie w dzielnicy Rinkeby policja zmuszona byla oddac strzaly ostrzegawcze ,bo zostala obrzucona kamieniami przez obcokrajowcow.Tosamo czeka Polske.""
  • 2015-09-09 12:49 | waldi-14

Tragedią Europy jest głupota i kompletne zaćmienie umysłów jej, pożal się Boże, elit. 99,99% europejskich polityków, publicystów, dziennikarzy już dawno potraciło głowy. Kompletnie nie wiedzą co robić. To, co robią, jest chaotyczne i przypadkowe, być może ich mocodawcy wiedzą, co robić, ale na razie zachowują to w tajemnicy