Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pofilozofuj z Makowskim. Lekcja pierwsza: Myślenie

(18)
Czym jest rzetelne myślenie? To rodzaj duchowej siły, dzięki której człowiek uwalnia się od złudzeń.
  • 2015-09-07 14:38 | axiom1

Kazda osoba myslaca jest wrogiem wladzy.

To widac na najwyzszych szczeblach, w partiach politycznych. Kto nie plaszczy sie przed wodzem wylatuje. Kto nie popiera wodza w 110% (tzw demokratyczna jednosc) ten jest wrogiem. Media w tym pomagaja. Na ludzi myslacych organizowane sa nagonki.

KK tez pomaga. Po przez religie w szkolach zabijana jest normalna praca mozgu, procesy myslowe i zdolnosci twworcze.

W rezultacie czterech partyjnych dyktatorow swymi osobami ustala dozwolony poziom inteligencji naa wszystkich szczeblach dowodzenia krajem.

Rezultaty sa wiecej niz tragicze. Rok 2012, Polska 2.15 patentow na kazdy milion mieszkancow. Niemcy 160, Izrael 300, Szwajcaria 235, Korea Pld 400, Japonia 500, Kalifornia 830. !!!

Panie Makowski, myslenie w Polsce jest pojeciem obcym. Polacy wogole nie mysla ani nic nie tworza.
    Gdy premierami i prezydentami sa ludzie po podstawowkach innaczej byc nie moze. Beda oni dazyc do wprowadzenia takiego systemu aby na tle otumanionego narodu wygladac imponujaco. I taki jest cel wladzy juz przez 26 lat.

• 2015-09-07 21:07 | MarcinGt

Re:Pofilozofuj z Makowskim. Lekcja pierwsza: Myślenie

Jak szef propagandy PO będzie uczył filozofii tak jak uprawiał propagandę, to raczej słabo...
  • 2015-09-07 21:16 | zyta2003

A ja bylam w obserwtorium astronomicznym na Atacama ( Chile) i ogladalam nie slidy ale real mleczna droge. Prowadzacy wyklad astronom Kanadyjczyk na pytanie o istnienie boga odpowiedzial krotko: jestem ateista.
    No to mamy 1;1
    Duzo masz jeszcze takich dowodow na boga?
  • 2015-09-07 21:17 | zyta2003

A ja bylam w obserwtorium astronomicznym na Atacama ( Chile) i ogladalam nie slidy ale real mleczna droge. Prowadzacy wyklad astronom Kanadyjczyk na pytanie o istnienie boga odpowiedzial krotko: jestem ateista.
    No to mamy 1;1
    Duzo masz jeszcze takich dowodow na boga?
  • 2015-09-07 21:18 | azur

Myślenie ma kolosalną przyszłość. Dobrze jest myśleć przed, a nie po. Na przykład wielu ludzi dopiero po wyborach łapie się za głowę i pyta: na kogo głosowałem? Podobnie jest w przypadku podejmowania pochopnych decyzji, bez głębszego namysłu. Na przykład o przeprowadzeniu referendum. Jedna nieprzemyślana decyzja, a potem konsekwencje przez całe lata.
  • 2015-09-07 21:39 | jakowalski

Maciekpalcek
    Technik czy nawet inżynier z NASA nie jest naukowcem. Naukowcy z definicji nie mogą być zaś osobami wierzącymi, jako że nauka jest z definicji przeciwieństwem wiary. A jeśli ktoś głosi, ze grawitacja jest głosem boga, to znaczy, że taka osoba jest schizofrenikiem, cierpiącym na omamy (halucynacje, urojenia, zwidy) na tle religijnym.
  • 2015-09-07 22:44 | Jacek, NH

Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim, filozofem PO. Lekcja pierwsza: Myślenie mainstreamu
  • 2015-09-07 22:58 | _sens

@ Jacek, NH nic dodać nic ująć...Polityka zdaje się być z dnia na dzień coraz bardziej żenująca. Propagandowa tuba rządu.
  • 2015-09-08 02:05 | woytek

Informacja z mediów "głównego nurtu":

"Rząd przyjął wstępnie w poniedziałek projekt budżetu państwa na przyszły rok. Oparł go na znanych już wcześniej założeniach. Nasza gospodarka, albo jak kto woli PKB, ma więc urosnąć o 3,8 proc."

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18730640,budzet-2016-tak-duzego-deficytu-jeszcze-nie-bylo.html#ixzz3l6HHgDuH

Kłamstwo powszechnie uprawiane w globalnym świecie . Wzrost PKB nie ma nic wspólnego z "rośnięciem gospodarki".
    Polska powiększa dług , więc rośnie również PKB , kiedy kupuje się za pożyczone.. Media kłamią.

Czy filozof może w Polsce filozofować za pożyczone pieniądze ?

• 2015-09-08 06:48 | Withold

Proszę o dalsze "odcinki". Mimo wszystko proszę się nie zrażać komentarzami powyżej.
  • 2015-09-08 13:46 | maciekplacek

Panie Makowski, bez interakcji, tzn. aktywnego udzialu z pana strony ma pan przedszkole dla intellectually challenged.:
    " ... a ja bylam, a ja widzialam,a ja zapytalam i jest 1:1 - do przerwy"
    albo "scientist to nie naukowiec, to ten od srubek", etc.
    A to dopiero poczatek.
    Zgodnie z przewidywaniami; nie ma pan dyskusji i nie bedzie mial, ma pan ... Well, you know.
    Jedynego (mnie) dyskutanta pan skasowal. I wonder why ? (cyniczne westchnienie)
    Nie "docenil" pan potencjalu "intelektualnego" swych would be dyskutantow.
    Zamiast od tematu "Myslenie", na poczatek proponuje rozwiniecie doktryny:
    Learn to read, Read to learn.
    Ale cudow prosze nie oczekiwac, to potomkowie tych co zakladali buciory z gwozdziami by sobie "potanczyc" na lsniacych posadzkach w palacach Potockich, Zamoyskich, Czartoryskich, innymi slowy, wyzyskiwaczy ludu.

Adios !
  • 2015-09-08 21:45 | jakowalski

maciekplacek
    Nie atakuj niekulturalnie innych dyskutantów, a wtedy twoje wpisy nie będą kasowane.
  • 2015-09-08 21:52 | jakowalski

maciekplacek
    Pomyślałeś kiedyś, skąd w tej, tak przecież przeraźliwie wręcz biednej Polsce, wzięły się te ogromne wręcz majątki Potockich, Zamoyskich czy też Czartoryskich? Ilu chłopów pańszczyźnianych musiało harować praktycznie za darmo od rana do nocy i mieszkać w nędznych chatach, aby ci Potoccy, Zamoyscy czy też Czartoryscy, stanowiący przecież tylko nędzne promile całej ludności Polski, mogli mieszkać w tych „swoich” pałacach z lśniącymi posadzkami? Naprawdę nie rozumiesz, że te pałace Potockich, Zamoyskich czy też Czartoryskich pochodzą z kradzieży i wyzysku?
  • 2015-09-08 23:59 | MagdalenaM

Dziekuje Redaktorze i czekam na wiecej, Wiekszosc komentatorow powyzej pomylila chyba blogi, ludzie, ze Wam czasu nie zal.
  • 2015-09-09 08:58 | KrzysztofMazur

A ja bym autorowi polecił zamiast Heideggera polecił Bartosza Brożka 'Granice interpretacji'. Nie ma czegoś takiego jak rozum oderwany od działania ani duch oderwany od ciała. Myślenie, które chce się całkowicie oderwać od praktyki, działania i cielesności nie prowadzi do prawdy, a jedynie do braku treści i bełkotu. Ucieczka od życia w 'medytacje' to nie mądrość tylko intelektualna dezercja i chowanie głowy w piasek, a w praktyce taka postawa ułatwia akceptację szkodliwych działań i przesądów, czego idealnym przykładem jest fanatyczny wielbiciel nazizmu Heidegger, a także wielu innych filozofów popierających ponure dyktatury (np. Sartre, Hegel, Platon).
  • 2015-09-09 12:10 | jakowalski

Generalnie:
    Co tu robi filozofia na forum NAUKA? Przecież filozofia NIE jest nauką, nie posługuję się bowiem filozofia metodą naukową, czyli empiryczną, a oparta jest ona, tak jak religia, na nieudowadnianych, arbitralnie przyjętych założeniach. Zakładając, że Kosmos zbudowany jest z mleka, mogę „naukowo”, drogą dedukcji, „udowodnić”, że gwiazdy są z budowane z budyniu, a planety z sera.
    Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś uprawia sobie prywatnie filozofię w swoim własnym domu, ale sprzeciwiam się reklamowaniu filozofii na forum naukowym.
  • 2015-09-11 20:25 | patogen

Jamiais !!
  • 2015-09-18 21:38 | jakowalski

patogen
    U mean "jamais"?