Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

(11)
Platforma Obywatelska jest gotowa na zwycięstwo w wyborach – ogłasza szefowa rządu i przedstawia propozycje, z którymi Platforma chce je wygrać.
 • 2015-09-12 15:08 | iwko

  znowu to samo

  Te obietnice są tak samo rozpaczliwe jak referendum Komorowskiego. Bardziej pokazują desperację niż koncepcję państwa. W zestawie obietnic brakuje jeszcze tylko związków partnerskich bo to też obiecują przed każdymi wyborami ale pewnie trzeba im kilku dekad żeby kiwnęli w tej sprawie palcem. Szkoda że tak późno się zorientowali że faszyści spod znaku Kaczyńskiego rosną w siłę. Mimo że wiem że Kopacz częstuje trochę zalatującą już kiełbasą wyborczą życzę im najlepiej. Nie mam złudzeń że lewica czy ktokolwiek inny byłby lepszy. Wiem że są bardziej niebezpieczni opentańcy.
 • 2015-09-12 15:36 | Levar

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  PO obiecywalo podatek liniowy juz 10 lat temu. i co?
  I nic.
  Mam nadzieje, ze ludzie nie dadza sie juz nabrac na obiecane gruszki na wierzbie i na pazdziernikowych
  wyborach oddadza swoj glos na PiS, poniewaz to jest na dzien dzisiejszy jedyna szansa na dokonanie jakichkolwiek
  pozytywnych zmian w Polsce.
 • 2015-09-12 15:36 | KtośKtoś

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  I przez 8 lat, mając większość wszędzie i na każdym poziomie nie dało się żadnych poważnych zmian wprowadzić? Dopiero miesiąc przez wyborami można obiecać rewolucję? :D
 • 2015-09-12 15:41 | woytek

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  Likwidacja składek ZUS I na NFZ - to znane nam z PRL rozwiązanie . Jakie to będzie miało przełożenia na wielkość emerytur i od jakiego wieku obywatel żyjący w Polsce będzie mógł pobierać to świadcznie socjalne? Czy będzie one przypominało zapomogę nie pozwalającą umrzeć z głodu?
  "Szczodrość" Platformy przybija oferty innych ugrupowań kochających władzę .
 • 2015-09-12 16:18 | lusia24

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  Kompletne szaleństwo. To jeszcze gorsze niż referendum Komorowskiego. Zlikwidować składki ZUS to najpierw trzeba powiedzieć jak będą naliczane emerytury. OFE już zlikwidowano, ale pieniądze zostały podobno na kontach indywidualnych. To co dalej? Każdemu równo? Kto za to zapłaci, jeżeli podatek PIT zostanie zmniejszony do 10%. Jakie ukryte dochody ma państwo, ze może sobie pozwolić na taką rozrzutność. Dlaczego nie waloryzowano co roku kwoty wolnej od podatku? Podobno się nie dało, a teraz można? Co z wiarygodnością? Dla mnie o wiele więcej warta niż lekką ręką rzucone obietnice. Czyżby zbyt długa kampania rzuciła się na rozum? A już zaczynałam lubić Ewę Kopacz, a tu taka wtopa. Chyba zostaje dla mnie wiernego wyborcy PO już tylko Nowoczesna.pl
 • 2015-09-12 16:20 | abchaz

  nigdy tak nie było żeby jakoś nie było

  Szwejk.
  Ja się cieszę ,ze zamiast faceta z ciepłą wodą lecz całkowicie bez jaj (wielu wykończył bez jaj) jest Dama ,dyskretnie jaja skrywająca i bez skrytobójczych zamiarów.
  Byc może zostanę fanem E.Kopacz.
 • 2015-09-12 16:39 | barnaba

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  Problem polega na tym, że powyższe pomysły spowodują mniejsze wpływy do budżetu. Do tego dołóżmy likwidację stawki ZUS i NFZ. Przyjrzyjmy się, jakie będą tego efekty:

  Wersja 1 - najbardziej prawdopodobna- po wyborach okaże się, że jednak się nie da i wszystko zostanie po staremu. Zwłaszcza, że PO najprawdopodobniej wybory przegra.

  Wersja 2 - PO jednak wybory wygra i będzie próbowała program zrealizować.
  1. Likwidacja składki ZUS oznacza likwidację ZUS i obowiązkowych ubezpieczeń społecznych. Krótko mówiąc- dasz radę zaoszczędzić, będziesz miał emeryturę. Nie dasz rady? Zapraszamy do Pomocy Społecznej. Ta, po zmniejszeniu wpływów z PIT, będzie notorycznie niedofinansowana, więc pozostaje ustawić się pod najbliższym kościołem.
  2. Likwidacja składki NFZ pociąga za sobą koniec obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Zatem, albo wykupujesz ubezpieczenie prywatne (ze wszystkimi jego ograniczeniami, na przykład nie pokrywające najdroższych terapii np. leczenia urazów wielonarządowych, transplantacji, terapii onkologicznej czy też z ofertą ograniczoną do młodych, zdrowych przed 40 rokiem życia), albo ryzykujesz, ze może się uda i z każdej hospitalizacji lub wizyty u lekarza otrzymujesz rachunek.
  3. Bon refundacyjny na leki dla 3 mln Polaków oznacza najprawdopodobniej, że pozostałe 35 mln będzie miało leki pełnopłatne lub w najlepszym wypadku ich koszt będzie zwracany przez prywatne ubezpieczalnie. Te 3 mln korzystających z miłosierdzia państwa to najprawdopodobniej osoby do 18 r życia i kobiety w ciąży, pewnie też księża i rolnicy.
  4. "jednorodny kontrakt zastępujący inne umowy" - czy czasem nie chodzi o likwidację umów o pracę? W efekcie tego każdy będzie podpisywał z pracodawcą umowę, opodatkowaną na 10% i na stawkę nie niższą niż 12 zł/godz- co odpowiada mniej więcej obecnej stawce 7-8 zł/godz (te 4-5 zł, tracimy jako składki i podatki). I na tym mniej więcej skończą się prawa pracownika. Płatny urlop będzie miał ten, kto sobie go wynegocjuje. Płatnego chorobowego nie będzie, chyba, że ktoś wykupi odpowiednie ubezpieczenie.

  W efekcie PO pod chwytliwymi hasłami próbuje sprzedać społeczeństwu system skrajnie liberalny, pozbawiony osłon socjalnych. System odpowiadający młodym, zdrowym, dobrze wykształconym, z wielkich miast.
  Dla reszty Polaków będzie to po prostu powrót do filozofii XIX-wiecznego kapitalizmu. Systemu, który obecnie istnieje w Liberii, Burundi lub Sierra Leone. Który doprowadzi w ciągu kilku lat albo do masowej emigracji, albo do faszystowskiej lub bolszewickiej rewolucji.

  I piszę to, jako osoba młoda, zdrowa, z trzeciego co do wielkości miasta w Polsce. Na systemie tym prawdopodobnie bym zyskał. Ale los kraju nie jest mi obojętny, a egoizm uważam za wadę, a nie powód do dumy.
 • 2015-09-12 17:55 | takei-butei

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  PO zabrała ludziom 150 miliardów z OFE i upiekło się. PO podniosła wiek emerytalny do 67 (kobietom aż o 7 lat) i upiekło się. Po teraz cwanie podniesie podatek i... upiecze się.
 • 2015-09-15 20:45 | sztubak

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  Niestety PO totalnie odbiło, najpierw Komorowski a teraz Kopacz udowadniają, że dla utrzymania władzy zrobią wszystko.
  Wydali miliardy na cyfryzację ZUSu a teraz proponuję jego likwidację!
  Czy nie jest to przypadkiem próba ukrycia jednego z największych szwindli w postkomunistycznej Polsce?
 • 2015-09-20 09:25 | Tonio

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  Szanowna Pani Premier, od obiecywania cudów jest Episkopat, Pan Prezydent i kierujący z tylnego fotela Prezes z pełnym uszanowaniem (cyt. JI) Jarosław. PO prze gęgało 8 lat unikając decyzji nie tylko bardzo ważnych ale i ważnych. Nie oczekuję jako wyborca nowych obiecanek, tylko innej wyliczanki tzn. zrobiliśmy to i to, na takim etapie realizacji jet to, tego bez zgody wszystkich, no powiedzmy większości nie zrobiliśmy. Dojrzała demokracja eliminuje z życia publicznego wszystkie miernoty intelektualne, kadencyjność w w obu izbach parlamentu pozwoliłaby wysprzątać choć częściowo Sejm i Senat i wprowadzić ludzi mających autorytet nie koniecznie z tytułami naukowymi bo to akurat w parze nie chodzi.""
 • 2015-09-22 08:32 | jakowalski

  Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

  Największym problemem Polski od roku 1990 jest to, że za mało ludzi w Polsce pracuje w stosunku do całej jej ludności, czyli inaczej wysokie, chroniczne i strukturalne bezrobocie (główny skutek tzw. transformacji) i związane z tym tragicznie wręcz niskie płace. Głównie przez to mamy za małe wpływy do budżetu a więc deficyt budżetu oraz problemy z emeryturami.