Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

(11)
Europa zdaje właśnie egzamin. Testowi poddani są wszyscy Europejczycy – w tym chrześcijanie i Żydzi w Polsce.
 • 2015-09-12 17:48 | woytek

  dramat Afryki Północnej jest zainscenizowany przez kraje mające tam dawniej kolonie i Izrael

  Czy Rada zaapelowała do premiera Izraela , aby pomógł sąsiadowi w rozwiązaniu dramatu Syrii , a nie dolewał oliwy do ognia ?
 • 2015-09-12 19:27 | anic

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  Takie to pitolenie o miłosierdziu, które nie rozwiązuje żadnych problemów.
  Europejskie kraje w przeszłości "zasłużyły się" w Afryce terrorem, wyzyskiem, ograbianiem tych państw ze wszystkiego co było możliwe.
  Może teraz czas na zainwestowanie w tę część świata. Nie na zasadzie miłosierdzia i fundacji budujących studnie tylko na wprowadzenie prawdziwego biznesu. Afryka ma potężny potencjał. To co nakradli z tego kontynentu dzisiejsi decydenci świata, jak zniszczyli godność tych ludzi tam, mogą teraz oddać realizując projekty biznesowe w tych krajach.
 • 2015-09-12 19:38 | camel_

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  Wojtku, Izrael pomaga Arabom o wiele więcej niż Polacy potrafią sobie to wyobrazić. W Syrii oliwy do ognia dolewają Arabowie przy wsparciu USA: Assad nie chciał się zgodzić na budowę gazociągu, co okazało się wyrokiem na niego.

  A co do artykułu: Europejczycy poddawani są testowi ...na naiwność. Czy pozwolą na zasiedlenie kontynentu przez przybyszy z krajów trzeciego świata i powolną acz nieuniknioną wymianę ludności, co przeciez będzie oznaczać koniec cywilizacji europejskiej, czy też się opamiętają? Na razie siedzą głęboko w samookłamywaniu się, że najeźdzcy są "biednymi uchodźcami" i "to nasza odpowiedzialność by ich tutaj osiedlić i utrzymać". Fakty są jednak diametralnie inne niż przedstawia je propaganda, usiłująca przygotować grunt pod masowe osiedlanie przybyszów. Polaków podgryza się ostrożnie, zaczynając od niegrożnych paru tysięcy z jednej strony i zawstydzania wyzwiskami, porównaniami do Holokaustu z drugiej. Jak już każda rozsądna myśl zostanie tą demagogią, wspartą coraz silniejszą cenzurą, uciszona, wtedy nastąpi etap drugi - zapełnianie kraju przybyszami.

  To, że mam rację wiem stąd, że owa kampania jest tak pełna kłamstw i propagandy: a to, że bez nich nie damy sobie rady sami ze sobą (nieprawda, są obciążeniem nie pomocą i są na to dane), że nie da się ich zatrzymać w żaden sposób (do lat 80-ych zeszłego wieku nie było problemu z utrzymaniem granic a teraz nagle nie ma żadnej możliwości ich upilnowania?), że jesteśmy moralnie zobowiązani do ustąpienia naszej ziemi obcym, bo ... tu wiele pokrętnych wytłumaczeń, że przybysze się przystosują, że jesteśmy źli i ksenofobiczni i okropni i zacofani i ich nie znamy, jakby te same media nie serwowały nam codziennie doniesień o agresji w trzecim świecie i nie pokazywały obrazów agresywnych zachowań tłumów imigrantów.

  A cenzura? Wiecie o walkach pomiędzy Kurdami i Turkami we ...Frankfurcie? O zamachach przy użyciu granatów i napadach w Szwecji? Nie? Ja wiem, mówią mi o tym znajomi, zaś w mediach -- cisza. Pomyślcie proszę czym spowodowana.
 • 2015-09-12 20:01 | MartinHansen

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  Stanowczo protestuje przeciwko mieszaniu się organizacji religijnych do problemów, które w demokratycznych państwach rozwiązują politycy. Dotyczy to zarówno emigracji jak i aborcji, dotyczy to wszystkich wyznań i kościołów...
 • 2015-09-12 21:05 | Patagon

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  Wlasnie, argument Nataniaha byl prosty: zbyt duzo Ich i za malo wiedzy o Nich. No i Izrael jest 2 razy bogatszy niz my. Zreszta oni nie chca tu zostac, wszyscy wyjada na Zachod. Moze wiec dla swietego spokoju przyjac ich i zrobic 'czym chata bogata tym rada' i troche zaczekac. Kto chce sie z biedy do biedy przeprowadzic chocby ta nasza bieda byla zielona wiecej niz ichniejsza szara i piaszczysta.
 • 2015-09-13 01:46 | kruk

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  @woytek
  A jezeli nie zaapelowala do premiera Izraela, to juz nie ma prawa apelowac do nas? A moze jeszcze najpierw powinna apelowac do USA, ONZ, krajow zatoki perskiej itd. Ten typ glupiego argumentu ciagle sie na tym i innych forach powtarza, czesto wykazywany jest jego bezsens a i tak nadal sie go uzywa. Apel jest skierowany do Ciebie i do mnie i to my mamy odpowiedziec (pozytywnie lub nie), a nie czekac na odpowiedz premiera Izraela.
 • 2015-09-13 12:33 | AKon

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  "Europa zdaje właśnie egzamin. Testowi poddani są wszyscy Europejczycy"- to prawda. Europa zdaje egzamin czy ma szacunek do siebie i swoich wartości, do cywilizacji którą stworzyła, która była wzorem do naśladowania i centrum rozwoju oraz dominacji nad światem. Czy może jest już (niestety) w fazie upadku, degrengolady, schyłku swojego istnienia, gdzie siły "postępu" konsekwentnie rozmywają jej charakter. Jednak muszę zmartwic ich zwolenników. Rzeczywistośc nie znosi próżni - za dwieście, trzysta lat wasze dzieci (jesli je jeszcze macie) będą poddanymi w jakiejś kolonii muzułmańskiej. Zastanówcie się jaki los szykujecie swoim potomkom.
 • 2015-09-13 20:56 | Anny

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  „Solidarność“ byla polakom wazna, ale tylko do momentu do kiedy potrzebowali pomocy! Teraz odwracaja sie plecami, szukajac przeroznych wykretow. W przyszlosci "Europa" zachowa sie napewno podobnie wobec polakow!
 • 2015-09-14 07:31 | Jacek, NH

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  "Idzie na nas fala islamu. Tej fali nie powstrzyma się bez przelewu krwi. I to z obu stron. O żadnym asymilowaniu nie może być tu mowy. Zapomnijmy o tym. W mojej ocenie mamy do czynienia z wojną nowego typu. Do ataku idą już nie czołgi, ale masy „ludzkiego mięsa”. Pcha się je niczym do ataku. Rządzący są świadomi, co się dzieje. I sądzę, że są przerażeni tym, co widzą. Jednak nie wiedzą co robić. Próbują więc sięgać po jakieś półśrodki. Półśrodki w tej sprawie niczego nie załatwią."
 • 2015-09-14 10:16 | _sens

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  Przy rozważaniu możliwości przyjęcia do naszego kraju dużej grupy uchodźców
  syryjskich zasadnym jest pytanie o rzeczywisty stan przygotowania do takiej operacji Straży Granicznej i służb odpowiedzialnych za identyfikację cudzoziemców na obszarze Polski. Przyjęcie dużej grupy imigrantów z krajów tak odrębnych religijnie i kulturowo stwarza poważne zagrożenie destabilizacji bezpieczeństwa wewnętrznego kraju wynikające z możliwości przedostania się na teren Polski członków grup terrorystycznych ukrytych w rzeszy uchodźców. W szczególności ryzyko dotyczy:
  – identyfikacji tożsamości osób powiązanych z organizacjami terrorystycznymi na etapie
  przekraczania granicy Polski;
  – identyfikacji tożsamości osób powiązanych z organizacjami terrorystycznymi na późniejszym etapie ich poruszania się na terenie Polski. Należy liczyć się z sytuacją niekontrolowanego przemieszczania się na terenie kraju zarówno pojedynczych uchodźców, jak i grup uchodźców nie posiadających żadnych dokumentów tożsamości. Identyfikacja takich osób będzie znacznie utrudniona i będzie wymagała posiadania przez Straż Graniczną i Policję w radiowozach odpowiedniego sprzętu do weryfikacji odcisków linii papilarnych oraz bezpośredniego połączenia on-line z bazami biometrycznymi EURODAC i AFIS.
  Sprawa jest poważna, gdyż należy się spodziewać, że wielu imigrantów, szczególnie
  posiadających powiązania z organizacjami terrorystycznymi, będzie celowo utrudniało
  ustalenie ich prawdziwej tożsamości i jedyną praktyczną metodą ich identyfikacji będą techniki biometryczne w oparciu o bazy danych EURODAC, AFIS oraz bazy osób powiązanych z organizacjami terrorystycznymi prowadzone przez inne kraje, w tym USA i Izrael.
 • 2015-09-15 20:33 | rs_

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  Ja ze swojej strony sugeruję wspomnianej Radzie, by zaapelowała do Żydów o nieokaleczanie małych dzieci w imię zabobonów.
  To pomoże walczyć z obrzezywaniem dziewczynek po przyjęciu uchodźców.
  A może Rada uważa, że to obrzezywanie to nie zbrodnia?