Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego i jak Polska powinna wesprzeć uchodźców

(3)
Uchodźcy. Masa uchodźców. To dziś najważniejszy problem naszej Unii. Nie kryzys finansowy, nie Grecja, nie euro, nie Ukraina ani tzw. Państwo Islamskie.
 • 2015-09-15 17:47 | daw_us

  Przyjmiemy i co?

  Przyjmiemy imigrantów / uchodźców / uciekinierów i co?

  Stwórzmy sobie portret przykładowego Syryjczyka, mężczyzny, w wieku 34 lat z żoną i dwójką dzieci. Polski urząd ds. cudzoziemców wybrał akurat jego na tego szczęśliwca, który będzie mógł spędzić kilka miesięcy (najmniej 6) w jednym z 11 obozów. Jemu się tu nie podoba, pracy nie ma, język trudny i zarobki jakoś takie za małe. Che wyjechać na zachód, za lepszym życiem. Polski pracodawca go nie chce - nie zna polskiego, kultury, modli się do innego Boga albo może zatrudnić na to miejsce 10 Polaków (powód do wyboru).

  Jaki jest sens tej całej relokacji, wydanych pieniędzy, armii urzędniczej, procedur, zasiłków, obozów, skoro efekt będzie taki sam. ponad 80% z nich wyjedzie z Polski do Niemiec, Francji, Szwecji, itd.

  Może zamiast robić ogólnoeuropejską polityczną hucpę o przesiedlenia "obcych" dorzucimy się do budżetu Niemiec (w imię tak mocno przywołanej w artykule solidarności), żeby przypadkiem rząd federalny nie zbankrutował od karmienia 300 tys. ludzi.

  Może trzeba lepszych procedur na granicach, żeby oddzielać uchodźców (tych którym rzeczywiście grozi niebezpieczeństwo) od imigrantów zarobkowych (którzy wyczuli okazję stulecia - UE otworzyła granice i przyjmie każdego!) a nie beztrosko filmować i pisać, jak to tysiące ludzi przedzierają się przez pola (a zima coraz bliżej - może niedługo w TV pokażą nawet zamarzniętego Irakijczyka).

  Bardzo proszę, żebyśmy nie dali narzucić sobie narracji o moralnych obowiązkach, bo nie o moralność tu chodzi, tylko o kasę - kto zapłaci za ich jedzenie i bilet na powrotną drogę.
 • 2015-09-16 17:56 | trayan

  Re:Dlaczego i jak Polska powinna wesprzeć uchodźców

  tylko nie moralna narracja!!! ksenofobia, nacjonalizm, rasim i ekstemizm religijny to jak najbardziej!!! aha, zapomnialbym... KASA!!!!!
 • 2015-10-08 13:17 | Jan Bobiński

  Re:Dlaczego i jak Polska powinna wesprzeć uchodźców

  Szanowny Panie Ostrowski!Bardzo chętnie czytam Pana artykuły i bloga,ale ten artykuł o którym jest tutaj mowa,trochę mnie zadziwił.Porównuje Pan Polaków i muzułmanów,którzy mieszkają w GB.Nie wiem czy oglądał Pan filmiki na You Tubie o muzułmanach w GB?Oni chcą wprowadzić swoje prawa w tym kraju!Czy Polacy też wysuwają jakieś pretensje wobec rządu GB?Sądzę,że takie porównania (o ile te filmiki są prawdziwe) są nie na miejscu.Z Szacunkiem!JB.