Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

(19)
Konstruktywna debata na tak ważny temat bardzo by się przydała, choćby dla rozładowania części obaw i lęków w społeczeństwie. Ewa Kopacz próbowała to czynić. Ale Jarosław Kaczyński ponownie rozpalił złe emocje.
 • 2015-09-16 20:25 | MartinHansen

  Liczby

  Wystąpienie Kaczyńskiego słabe, bez emocji, wie że zwycięstwo ma już w kieszeni,Czy da mu ono jeszcze kilka punktów?Może?Moim zdaniem Polacy wcale nie są bardziej ksenofobiczni od innych europejskich społeczeństw, ale na pewno mniej "dyplomatyczni" niż przeciętni Holendrzy, Niemcy czy Duńczycy, którzy wiedzą o czym nie wolno głośno mówić...
  A wystąpienie Kaczyńskiego dzisiaj jest ledwo zauważone, a jutro będzie zapomniane. Zbyt dużo dramatycznych wydarzeń dzieje się na naszych oczach aby ktokolwiek głębiej analizował wystąpienia naszej opozycji sejmowej
  Pisze Pan "Konstruktywna debata na tak ważny temat bardzo by się przydała, choćby dla rozładowania części obaw i lęków w społeczeństwie związanych z uchodźcami."
  Jedyne co mogłoby rozładować obawy przed uchodźczymi to zahamowanie a przynajmniej ograniczenie ich napływu przez ochronę zewnętrznych granic Unii. A na to się niestety nie zanosi. Ponad milion w tym roku, w przyszłym pewnie dużo więcej, bo przemytnicy udoskonalą swoje metody. Za nimi podażą miliony Afrykańczyków,, którzy też nie mają nic do stracenia. To nie jest histeria. Na naszych oczach dokonuje się wielka zmiana demograficzna, która nie wiadomo co z sobą przyniesie. A więc czy rzeczywiście nie ma się czego bać? Kanadyjscy naukowcy zajmujący się procesami emigracyjnymi już dawno zauważyli, że większość ludzi nie boi się sąsiada o innym kolorze skóry, czy innej religii. Problemem jest tempo i skala zmian. Mały dyktator Orban jako jedyny broni granicy swego państwa. Czy to co się dzieje na granicy serbsko-węgierskiej to przedsmak tego co nas czeka w innych rejonach Europy? O ile łatwiej byłoby zrobić tak jak władze Serbii i Chorwacji, podstawić autobusy i wyeksportować emigrantów do Austrii, Niemiec i Skandynawii. To jest dopiero karykatura solidarności!!!
 • 2015-09-16 20:45 | Rakoczy

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Panie Redaktorze i czytelnicy paskiego tekstu.
  Pan Kaczyski od lat ma fobie dyktatora w kapeluszu,
  Pamietam jak z bratem i wieloma jeszce zyjacymi politykami, teraz takze poza skrajnie prawicowym PiS, glosili demagogie w Porozumieniu Centrum.,
  Dzisiejsze grymasy prezesa populistzcznej partii, kaczyskiego przeciwko pani premierce Kopacz y´z Platformy Obywatelskiej, to popis kuriozum politycznego nigdy niespelnionego czlowieka, ktory tylko sieje wiatr, a Polska stanie si e sie zasciankiem Europy i swiata.
  Czy pan Kaczyski ze swymi zausznikami, np. Kwiatkowskim, dzis w RMF, gadal bzdury, ten od antypolskiego prezydenta Andreja Dudy, vide blamaz w Londynie i Berlinie, i wielu klakierow, tylko dla posad i apanazy, jesli umrze, to w Polsce bedzeie spokoj ?
  Panie redaktorze, dzieki za panski terazniejszy artykul o malosci Jarka Kaczynskiego, polskiego socjalaisty w masce prawicowca ....

  Rakoczy
 • 2015-09-16 21:04 | Rakoczy

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Kaczynski do kionca swych dni na tym ziemskim padole bedzie populistycznym klakierem polskiej polityki !
  Pozdrawiam, nie tylko Pana redaktora. ale tez adwersaryz.
  Rakoczy
 • 2015-09-16 21:40 | leniuch102

  Balon z dętym "problemem uchodźców" wlaśnie wystrzelił Kopaczowej w twarz.

  Tak się składa, że żaden, ale to żaden z uchodźców nie chce mieszkać w Polsce, dlatego Polski tak naprawdę ten problem nie dotyczy. Uchodźcy uchodzą z Turcji, kraju bezpieczniejszego niż Polska: http://www.oecdregionalwellbeing.org/region.html#TR10 i tylko odrobinę biedniejszego.
  Histeria wokół tematu jest wyłącznie medialna i podziwiam PiS że dopiero teraz ją wykorzystał. Godna pochwały wstrzemięźliwość.
  Teraz pytanie brzmi: czy PiS samodzielnie zyska większość konstytucyjną, czy poprosi o nią Kukiza.
  Tę pozycję wypracowały mu media i Frau Kanzlerin, Polaków strasząc, obrażając i im grożąc.
 • 2015-09-16 23:14 | Jacek, NH

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  "Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice. Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu przygotowuje list do Kancelarii prezydenta, premiera i senackich oraz sejmowych komisji ds. łączności z Polakami za granicą. Padają w nim dramatyczne słowa: "My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny. Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie… List będzie reakcją naszych rodaków na słowa Ewy Kopacz, która stwierdziła, że nic nie wie o apelach Polaków z Mariupola."
 • 2015-09-16 23:21 | gdanskkochatylkosiebie

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  No właśnie Panie Szostkiewicz. Sam Pan napisał, że PiS tymi słowami JK wygrał wybory. Zatem zanim zacznie Pan krytykować PiS i prawicę, za to, że robi wszystko, żeby zdobyć władzę, niech Pan zacznie edukować społeczeństwo. Gdyby nie takie a nie inne odczucia społeczne to dziś nie KK i nie prawica miałaby rządu dusz w kraju. Jesli na islamofobi można zdobyć więcej głosów niż na islamofilii to znaczy, że najpierw powinno zmienić sie społeczeństwo.
 • 2015-09-16 23:45 | Jacek, NH

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  "Nikt nie ma prawa podejmować decyzji wbrew woli narodu! Tym jednym zdaniem wypowiedzianym w sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego zacząłem i mógłbym skończyć... skąd ten pomysł, aby na miesiąc przed wyborami wyjść i przemówić z sejmowej trybuny otwartym tekstem. Dokładnie takie wystąpienie dał prezes PiS, przemówił głosem przeciętnego Polaka, który ma serdecznie dość telewizyjnego bełkotu o potrzebie solidarności i poszanowania odmienności. Ile można słuchać bredni o biednych „uchodźcach”, gdy Internet pęka o filmów i zdjęć pokazujących azjatycką dzicz napływającą do Europy w jednym celu – napaść się na zasiłku i narzucić swój fanatyzm."
 • 2015-09-17 03:09 | edan

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Nie wiem czy debata o imigrantach powinna być elementem szoł Platformy, jednak z niej samej nic nowego się nie dowiedziałem. Kwota na jaką polski rząd miał się zgodzić nie padła. W samym przemówieniu było bardzo dużo tych samych ogólników klepanych już od dłuższego czasu oraz odniesień do solidarności, humanitaryzmu i emocji. Jak zwykle zero konkretów. Pani premier do perfekcji opanowała sztukę nieudzielania odpowiedzi, uników, kluczenia i dawania sprzecznych sygnałów (raz jest za solidarnością po rozmowie z Merkel, a następnie z grupą V4 sprzeciwia się "automatyzmowi"). Nie podzielam również optymizmu, że "wystąpienia (członków rządu) były rzeczowe i konkretne". Jak zwykle padły wyświechtane standardowe formułki o pełnej gotowości, procedurach mechanizmach i tak dalej, a pani Piotrowska na stanowisku MSW to jakiś nonsens. Mam na myśli jej nieobecność na poniedziałkowym spotkaniu w Brukseli. Jeżeli jedynym kryterium pani Kopacz przy wyborze tej byłej katechetki na minister było "psiapsiółstwo" to jest to powód do niepokoju odnośnie przygotowań do przyjęcia kilku tysięcy imigrantów. Obywatele, którzy zadają sobie jakieś pytania i choć trochę śledzą polską debatę oraz stan gotowości państwa nie w pełni mogli otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, jak również poczuć się doinformowani. Ta nijakość tej debaty w zestawieniu z bojącą się ważnych spotkań minister Piotrowską i chowaniu jej przed ewentualnymi pytaniami (obawa przed kompromitacją?) ze strony dziennikarzy daje niezbyt budujący obraz polskich przygotowań. Prezesa Kaczyńskiego sobie daruje. To było pewne, że wszystko skrytykuje.
 • 2015-09-17 08:27 | zynek

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Pan Kaczynski swoim krotkim przemowieniem ZAORAL cale PO, PSL i wszytskich "proeurpejczykow za pieniadze Unii".
 • 2015-09-17 10:45 | MartinHansen

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Ambasador Szwecji w Polsce odniósł się do słów p.Kaczyńskiego stwierdzając, że na terenie całej Szwecji obowiązuje prawo szwedzkie, a nie szariat. Teoretycznie tak. W praktyce jest różnie. Można by p.ambasadorowi zaproponować wyprawę do jednej z licznych dzielnic emigranckich. Trzeba mieć tylko dobra obstawę, pojedynczy patrol policyjny nie wystarczy, bo młodzież arabska nie lubi na swoim terenie obcych,,,

  Lars Korsell, researcher and head of the organized crime unit att the national crime prevention bureau.

  “Yes, it is pretty sensational that there are enclaves where Swedish law no longer applies,”
 • 2015-09-17 11:04 | ecres

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Jak przypomni się Norynberga ,to wykonywców rozkazów zabraknie.W tym nadzieja.
 • 2015-09-17 18:12 | Jacek, NH

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  "Jak to jest z islamem we Szwecji? Portal Lisa pisał w 2014 r. o "muzułmańskich gangach"! Tymczasem jeszcze w 2014 r. zarówno TVN24, jak i natemat.pl, zupełnie inaczej relacjonowały kwestie związane z problemem uchodźców i imigrantów z krajów arabskich, którzy próbowali osiedlać się w krajach Europy.":
  Portal TVN24.pl donosił:
  “Całe przedmieścia Sztokholmu takie jak Rinkeby, Husby czy Norsborg stają się zamkniętymi osadami muzułmańskimi. Od ponad roku dochodzi tam do poważnych niepokojów społecznych. Płoną dziesiątki aut, a policja i strażacy są atakowani kamieniami zrzucanymi z wiaduktów. Sprawcy najczęściej zostają bezkarni [...] Policja nie potrafi sobie z tym poradzić. Bezradni są także politycy.
  A portal natemat.pl informował:
  “Muzułmańskie gangi, strefy zakazane dla białych, wezwania do wprowadzenia szariatu – Szwecja też to zna. I się boi.
 • 2015-09-17 18:34 | kaesjot

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  "Gość w dom, Bóg w dom" - powiedział baran otwierając wrota owczarni przed stadem wilków.
 • 2015-09-18 15:38 | tommuc

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Witam
  wystąpienie prezesa Kaczyńskiego było bardzo sprawne- piszę to chociaż nigdy na niego nie głosowałem.
  przykłady przez niego przytoczone ze Szwecji, Francji i innych państw europejskich mówią same ze siebie- co więcej kilka kliknięc w klawiaturę i możemy sobie obejrzeć, jak wyglada porażka "multikulti" w Europie zachodniej.
  możecie mnie Państwo nazwać zacofanym ksenofobem, ale ja po prostu nie chcę tu roszczeniowych imigrantów
  pisałem że nigdy nie głosowałem na Pis i Prezesa, ale teraz sam już nie wiem...
  Tomasz Muca
 • 2015-09-18 21:07 | jakowalski

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Na ogół się z Jarosławem Kaczyńskim nie zgadzam, ale w tym temacie ma on moje 100% poparcie..
 • 2015-09-20 08:26 | jakowalski

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Cytuję z POLITYKI:
  Japonia jest liderem w dziedzinie robotów i premier Shinzo Abe chce tę pozycję umocnić, inwestując w „rewolucję robotów”. W Japonii, tak jak w Polsce, wzrost demograficzny jest niski, czuć niechęć wobec imigrantów. Roboty są japońską odpowiedzią na brak rąk do pracy w trudnych zawodach. Rząd obiecał więc zwiększyć rynek robotów pięciokrotnie do 2020 r. W sektorze usług liczba robotów ma się powiększyć nawet dwudziestokrotnie.
  Z założenia roboty będą unikać ludzkich błędów, będą myśleć i działać szybciej od człowieka, ograniczać koszty i eliminować słabości charakterologiczne. Robot się nie obrazi, nie przyjdzie do pracy na kacu, nie będzie rasistowski czy leniwy.
  "Jak współżyć z robotami?" Jan Zielonka
  http://zielonka.blog.polityka.pl/2015/09/19/jak-wspolzyc-z-robotami/?nocheck=1
 • 2015-09-20 19:59 | znafca in spe

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Wyglada na to, ze bedzie trzeba opodatkowac same roboty lub ewentualnie dodatkowo firmy ktore je "zatrudniaja".
 • 2015-09-25 10:51 | Mimi79

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  @ Jacek , tommuc
  No tak faktycznie, my muzulman do tego, zeby zrobili zadyme nie potrzebujemy. Wystarczy ze mamy kiboli, demonstracje gornikow i kostke granitowa w Warszawie. Polak potrafi!

  Szwecja ma problem, ale zeby porownac sytuacje w Polsce do tej w Szwecji trzeba sporo wyobrazni. Po pierwsze ilosc imigrantow w Szwecji jest duuuuzo wyzsza, niz w Polsce. Duzo duzo! Wiec w ogole co to za porownanie. Nawet jezeliby jakies nedzne 5000 zostalo sprowadzonych do Polski, to raczej nie osiedla sie w jednym miejscu, tylko zostana rozproszeni po kraju.

  Po drugie, i nie mniej wazne, to kwestia tego co sie z tymi ludzmi dzieje po tym, jak juz dostana pozwolenie na pobyt. Szwecja zaniedbywala przez dlugie lata kwestie integracji i to sie jej teraz czkawka odbija. Polska tego problemu jeszcze nie ma. I zamiast jeczec jakie to okropne sa skutki imigracji, powinna wyciagnac wnioski z bledow naszych sasiadow, i zaplanowac struktury, ktore beda mogly sprawnie wprowadzic przyjezdnych w realia zyciowe w Polsce. • 2015-09-28 09:11 | azur

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  Kaczyński nie rozumie, że imigranci to bogactwo. Przykładem są Stany Zjednoczone i reszta krajów Ameryki, które powstały z pracy imigrantów. Słowianie też kiedyś przywędrowali na terytorium Polski z terenów dzisiejszej Ukrainy.