Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

(6)
„Zielone ludziki” jadą dziś do Syrii, jak wcześniej na Krym i do Donbasu. Dla Rosji uratowanie Baszara Asada może być przepustką do wielkości, a dla Syryjczyków – wybawieniem.
 • 2015-09-18 15:10 | gburek

  Afganistan bis

  Jak Rosjanie chca ugrzaznac tak samo jak w Afganistanie, to prosze bardzo. IS i reszta fanatykow bedzie miala zajecie. Jak obie strony sie troche przetrzebia to chyba nie bedzie zle.
 • 2015-09-18 21:18 | jakowalski

  Re:Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

  Tylko w nich nadzieja...
 • 2015-09-19 04:01 | kruk

  Re:Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

  Zgadzam sie z koncowym wnioskiem autora. Gdyby Rosjanom udalo sie pokonac PI, byloby to dobre dla Syrii i dla swiata. Pytanie jednak czy panstwo z upadajaca gospodarka i niezbyt entuzjastyczna armia jest zdolne tego dokonac. Interwencja Rosji moze tylko zaognic i rozszerzyc wojne - tego nalezy sie obawiac, szczegolnie dlatego, ze nie ma co liczyc na sojusz Rosjan i Amerykanow.
 • 2015-09-20 08:51 | jakowalski

  Re:Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

  kruk
  To raczej gospodarka UE upada na naszych oczach, a o siłach zbrojnych UE lepiej jest nie mówić. Jedyny ratunek Europy widzę więc w Rosji, a więc pora zaprzestać prowadzenia antyrosyjskiej polityki zarówno przez Warszawę jak też i Brukselę..
 • 2015-09-21 18:37 | malpa-z-paryza

  Re:Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

  dobry artykul, analiza.
  pytanie czy Zachod zgodzi sie kolaborowac z Assad? Byly takie propozycje we Francji, automatycznie zostaly potepione.
  drugie pytanie: wyslanie wojsk, " ludzikow zielonych" na teran Syrii rozwiaae problem?
  wedlug specialistow, tylko armia tworzonona z ludzi "lokalnych" jest wstanie przeciwstawic sie Etat islamique (IS), poniewaz zna teren, jezyk, obyczaje, kulture, mentalnosc..

  i Bron Boze , aby zachod wszedl w koalicje z Putinem....
  mam nadzieje , ze troche rosadku ma UNIA i Obama.
 • 2015-09-21 19:02 | Nexus

  Re:Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

  Rosja jest de facto bankrutem i peryferyjnym kraikiem, rozpaczliwie próbującym jeszcze jakoś odgrywać rolę mocarstwa. Z niemal bezbronnymi krajami byłego ZSRR może jeszcze sobie jakoś radzić. Z bojownikami ISIS na ich terytorium tylko skazuje swoich żołnierzy na śmierć. Jednak despoci tacy jak Putin czy Assad nie liczą się z życiem swoich obywateli.