Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim. Lekcja trzecia: Obcy

(7)
Uchodźca to dziś figura obcego. Tego, kto zagraża naszej swojskości, budząc rozmaite – najczęściej wyimaginowane – obawy.
 • 2015-09-21 08:08 | axiom1

  O momentu pojaienia sie 'solidarnoisci' 5 mln polakow wyemigrowalo.

  Polska powinna przyjac uchdzcow. I nie tylko z powodu wspierania zawieruchy w ich krajach.

  Przyjecie muzulmanskich uchdzcow pozwoli na liberalizacje rynku wiary. Rynek wiary w Posce jest zmonopolizowany przez kk. Pozwala to kk sciagac monopolistyczne ceny od wiernych. Liberalizacja rynku wiary otworzy konkurncje czego polski wierny bedzie beneficjantem. Podobnie jak na innych rynkach.

  Z czego kk rowniez bedzie zadowolony. Przeciez wspierali polska transformacje do wolnego rynku i sie tym chwala.

  Stwierdzenie lekarza pediatry ze Polska nie przyjmie ekonomicznych immigratow jest nie moralne.
  Polska wspierala wojny i nawet brala udzial na Bliskim Wschodzie, Bakanach i Ukrainie. Co zniszczylo infrastrukture, miejasca parcy i normalne funcjonowanie ekonomi. Co spowodowalo obecna fale immigracji.

  Z Polski wyemigorwalo 5 mln ludzi od 1980 i 99.9% z nich bylo emigrantomi ekonomicznymi. Zachod winny za spowodowanie zawieruchy w Polsce przyjal polskich emigrantow.
 • 2015-09-21 11:18 | axiom1

  Re:Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim. Lekcja trzecia: Obcy

  Kowalski

  Czy nie chcial bys liberyzacji rynku wiary ?

 • 2015-09-21 18:42 | Mauro Rossi

  Pofilozuj z Jarkiem Makowskim :)

  Panie Boże wielki zapłać.
  Kazanko jak w prowincjonalnym kościółku na dowolny temat.

  Między najpierwotniejszym odruchem człowieka: "zabij obcego", a bezwarunkowym przyjęciem go i pokochaniem jest sporo rozsądnych możliwości. O tym można rozmawiać - proszę zajrzeć do Die Welt (rozmowa z V. Klausem), to się Pan przekona. I dostrzeże różnicę.
 • 2015-09-21 18:48 | malpa-z-paryza

  Re:Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim. Lekcja trzecia: Obcy

  zamkniecie sie na siebie samego...

  doznalam tego doswiadczenia, zapraszjac moich rodakow do Francji, jako ze lubie gotowac i serwuje kuchnie francuska staralam sie zaciekawic, zapoznac moich gosci. Katastrofa. Chcieli jesc à la polonaise...

  nie ciekawosc w naszym narodzie, a jak jest to tylko aby krytykowac, a jacy oni sa ... etc etc.
 • 2015-09-21 20:47 | MartinHansen

  Re:Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim. Lekcja trzecia: Obcy

  "Lubimy swojskość. Bo ją znamy. Rozumiemy. Dlatego czerpiemy rozkosz z przebywania wśród ludzi, którzy myślą, czują i mówią tak, jak my myślimy, rozumiemy, mówimy. "
  To chyba bardzo naturalny stan, w prawicowej prasie nikt nie okazuje choćby odrobiny współczucia uchodźcom, a w Polityce nikt nie pisze o zagrożeniach związanych z muzułmańską emigracją do Europy. Nikt się nie wychyla, taka sobie swojskość.
 • 2015-09-21 21:22 | jakowalski

  Re:Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim. Lekcja trzecia: Obcy

  Axiom
  Rynek wiary w Polsce jest od dawna uwolniony, a więc monopolista traci na nim swą pozycję. Przyznaję, że zbyt wolno...
 • 2015-09-30 18:59 | azur

  Re:Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim. Lekcja trzecia: Obcy

  Uchodźcy nie zważają na to, czy się to komuś podoba, czy nie, idą tam, gdzie im pasuje. Na razie głównym ich celem są Niemcy, więc kłótnia polityków o uchodźców w Polsce nie ma najmniejszego sensu.