Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

(17)
Dobrze, że Polska wypisała się w tej sprawie z Klubu Wyszehradzkiego, który w całej Europie zyskał już wizerunek krajów wrogich uchodźcom i nieskorych do pomocy nikomu. Źle jednak, że skończyło się decyzją wymuszoną.
 • 2015-09-22 20:01 | axiom1

  Od momentu pojawienia sie 'solidarnoisci' 5 mln polakow wyemigrowalo.


  Polska powinna przyjac uchdzcow. I nie tylko z powodu wspierania zawieruchy w ich krajach.

  Przyjecie muzulmanskich uchdzcow pozwoli na liberalizacje rynku wiary. Rynek wiary w Posce jest zmonopolizowany przez kk. Pozwala to kk sciagac monopolistyczne ceny od wiernych. Liberalizacja rynku wiary otworzy konkurncje czego polski wierny bedzie beneficjantem. Podobnie jak na innych rynkach.

  Z czego kk rowniez bedzie zadowolony. Przeciez wspierali polska transformacje do wolnego rynku i sie tym chwala.

  Stwierdzenie lekarza pediatry ze Polska nie przyjmie ekonomicznych immigratow jest nie moralne.
  Polska wspierala wojny i nawet brala udzial na Bliskim Wschodzie, Bakanach i Ukrainie. Co zniszczylo infrastrukture, miejasca parcy i normalne funcjonowanie ekonomi. Co spowodowalo obecna fale immigracji.

  Z Polski wyemigorwalo 5 mln ludzi od 1980 i 99.9% z nich bylo emigrantomi ekonomicznymi. Zachod winny za spowodowanie zawieruchy w Polsce przyjal polskich emigrantow.
 • 2015-09-22 21:43 | Patagon

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Kto i gdzie i na jakiej podstawie bedzie tych ludzi selekcjonowa? Przypadnie nam reszta ktora odrzuca koncerny niemieckie. Swiatelko w tunelu jest, Ci ludzie wiedza jaki jest poziom zycia i opieki u nas a gdzie indziej i nie bedzie mocy zeby ich zatrzymac. Czyli dobrze ze rzad sie zgodzil przyjac tych uciekinierow, i tak nie zdolamy ich sila utrzymac.
 • 2015-09-22 22:42 | archbishop

  Gwóźdź do trumny PO i Budapeszt w Waszawie.

  I tą decyzją rząd premier Kopacz strzelił sobie w stopę. Wg. ostatnich badań większość Polaków nie chce uchodźców (tu źródło), a kto ostatnio wypowiedział się zdecydowanie przeciwko ich przyjmowaniu? Sam Prezes, nie muszę nawet wspominać, jakiej partii. Można go nie lubić ale nie da się ukryć, że doskonale wyczuł nastroje społeczne, ujawnił się we właściwym momencie, z odpowiednim przekazem. I teraz jego partia weźmie władzę, nie mam wątpliwości. A potem już nic nie będzie miało znaczenia, uchodźcy pryskać będą z kraju nad Wisłą niczym z Syrii i Afganistanu bo w Warszawie będzie Budapeszt. Z całą jego orbanowską, antyimigracyjną, antyeuropejską i antyniemiecką polityką. I z czego tu się cieszyć, panie redaktorze? Tu płakać trzeba! PO znów udowodniła, że jest partią z księżyca i ziemskie rosterki są jej całkowicie obce. Zapłacimy za to wszyscy.
 • 2015-09-23 00:25 | kruk

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Niezaleznie od slusznych uwag autora o naszej opieszalosci, jednak to ulga wiedziec, ze Polska glosowala za kwotami uchodzcow.
  Gdyby jeszcze udalo nam sie pomyslnie zintegrowac tych, ktorzy u nas osiada na stale, zyskalibysmy nie tylko dobra opinie w UE, ale rowniez stalibysmy sie lepsi jako spoleczenstwo. Powszechne u nas wyobrazenie, ze niemal kazdy muzulmanin to terrorysta marzacy o narzucaniu nam szariatu, moze ustapiloby miejsca bardziej przytomnemu spojrzeniu na innowiercow.
 • 2015-09-23 08:16 | ampleforth

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Nikt jednak nie spytal uchodzcow a ci mowia : Germany or nothing! - Sky News 23/09/15
 • 2015-09-23 11:47 | pola_24

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Bardzo przepraszam, ale to jest nonsens. Autor myli prawdziwa opinie publiczna z nachalna propaganda w lewicujacych mediach. Mieszkam w Niemczech od lat i nie obracam sie tu wsrod faszystow, lecz ludzi wyksztalconych, na wysokim poziomie moralnym. w Niemczech ludzie sa na skraju zalamania organizacyjnego i emocjonalnego, prawie milion osob naplynelo nieleganie do ich kraju. nikt nie wie kim ci ludzie sa, bo nie maja paszportow. podaja sie za syryjczkow. nikt tego nie weryfikuje. mieszkaja w namiotach a wkrotce bedzie zima. Wtedy to sie okaze, ze owa symboliczna regula podzialu nie dotyczy 120 000 lecz 1 000 000 ludzi. polska polityka zagraniczna popelnia olbrzymi blad wylamujac sie z grupy wyszehradzkiej i ulegajac absolutnie irracjonalnej argumentacji niemieckich i luxemburskich politykow. co zas do spoleczenstw multi-kuli - smiem twierdzc, ze turysta nie jest w stanie ogarnac sytuacji. tu nie chodzi o kolorowe kafejki. tu chodzi o niemieckie szkoly, ktore sa zamykane, bo nauczyciele boja sie uczniow. Rodacy opamietajcie sie, bo zmuszacie mnie zeby glosowac na Pis
 • 2015-09-23 13:15 | daw_us

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Dziękuję za głos rozsądku - redakcja Polityki się kompletnie pogubiła. Na początku dopuszczała jeszcze chociaż małe "ale", ale z przykrością stwierdzam, że teraz intelektualnie redaktorzy gazety nie dali rady - zero analizy, zero statystyk, tylko myślenie życzeniowe. Smutne.

  (Żeby nie było wątpliwości - mam 26 lat i czytam ten tygodnik od 2004 roku, i nie jestem żadnym "pisiorem")

  Pozdrawiam
 • 2015-09-23 13:45 | malpa-z-paryza

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  UNIA nam zalozyla gdzies okolo 12 tys uchodzcow, wyklocili sie o mniej..
  wstyd.
  bo co to jest na narod liczacy ponad 40 milionow?
  hipokryzja Pis, ktora buntuje sp^poleczestwo, co gorsza gra emocjami tymi najbardziej prymitywnymi .. bo prawica zawsze sie boi zmian, nowosczesnosc, modernizacji...
 • 2015-09-23 13:49 | jobrave

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Być może moja podejrzliwość wobec polityków, to pogranicze patologii, a może nawet, to patologia w całej okazałości, ale trudno mi uwierzyć, że kierują się oni dobrem uchodźców. Wątpię w to, że u podstaw tego hołubienia migrnatów leżą szczytne idee humanitaryzmu i chyba słusznie, albowiem ci sami politycy, którzy twierdzą, że kierują się szlachetnymi pobudkami, twierdzą jednocześnie, że owi uchodźcy/imigranci ekonomiczni są potrzebni, by zastąpić gnuśnych, europejskich samców, jak również po to, by ożywić gospodarkę, co oznacza, iż potraktowani mają być jako tania siła robocza. Ale nie o tym chciałem, lecz o wyłamaniu się Polski z Grupy Wyszehradzkiej. Polska postąpiła dokładnie tak, jak życzyły sobie tego Niemcy, które nie są zainteresowane, jakimkolwiek-niekontrolowanym przez siebie - organizmem, takim, jak alians państw Ęuropy Środkowej, czyli strefy niemieckich wpływów. Taki organizm, czyli Czworokąt plus Rumunia, to blisko 90 milionów ludzi, czyli nieco ponad populację Niemiec, to pięć państw Unii Europejskiej, które wystepując razem, mogłyby się skuteczniej opierać różnym naciskom, niż pojedyncze, a nawet same mogłyby różne naciski wywierać i to nie tylko w sprawach uchodźców. Nie może mi to przejść przez klawiaturę, ale wypada mi się zgodzić z pretendentką do fotela premiera, że Polska oszukała swoich partnerów i to w wyjątkowo wstrętny sposób, zrywając w ostatniej chwili porozumienia, które trzy dni wcześniej zawarła z państwami-stronami, wprowadzając w osłupienie ich delegatów. W polityce, takie deptanie układów, to rzecz normalna i wiąże się z wyborem mniejszego zła, albo sporych korzyści. Ja chaciałbym wiedzieć jakie korzyści z tej wolty odniosła Polska, czy np. zmniejszy się dzięki temu bezrobocie, czy zejdzie z Polaków odium ksenofobów, rasistów i antytsemitów? Oczywiście, że nie, ale być może PO stanęło przed groźbą zakręcenia niemieckiego kurka z pieniędzmi na działanlność partii, a może był szantaż w rodzaju: "nie wyłamiecie się, to posadek w Brukseli nie będzie, a te wszystkie granty szlag trafi." Różnie teraz ludzie mogą sobie myśleć, ale na pewno nie przyjdzie im do głowy, że Polska jest państwem suwerennym, a stąd już tylko krok, by przyznać rację J. Kaczyńskiemu, że, to "kondominium niemieckie", no, a kolejny krok, to głosowanie na PiS, który konsekwetnie twierdził, że Polska jest niemieckim kundelkiem, a teraz twierdzenie spotęgował do sześcianu. I kto, oraz w jaki sposób temu zaprzeczy?
  Straciliśmy niepowetowaną okazję, do uczestniczenia w przedsięwzięciu, które mogło być przeciwwagą dla unijnego mocarza, które mogło wypracować własne instrumenty polityczne, gospodarcze, własne metody nacisku w obu wymienionych sferach, no ale, to już chyba "pociąg pojechał", a my znów z łapskiem w nocniku.
 • 2015-09-23 15:35 | Obserwer

  Re:Unia osiągnęła spóźnioną decyzję!!!!

  @pola-24 widze, że mamy podobne widzenie spraw imigrantów za pomocą politycznej metody na hurra. Niestety mieszkając nad Wisłą mam dla ciebie @pola złą wiadomość. Ten bajzel i to bezprecedensowe rozpasanie na granicach UE wzięły się z niebezpiecznego i bezsensownego oświadczenia wicekanclerza Niemiec , ze mogą Niemcy przyjąć 500 tys. rocznie uchodźców przez najbliższe 10 lat. Media, politycy w ramach dalszej poprawności politycznej ten fakt skrzętnie zamaskowują teraz , nie odnoszą się do tego podobnie jak do zachęt wystosowywanych przez Merkel. Generalnie średnio inteligentny obserwator wydarzeń na kontynencie wie dobrze, że szczyt MSW w Brukseli musiał jakoś ten rozbuchany niemiecki "humanitaryzm" rozładować, bo raczej mamy klimat taki, iż zima przyjdzie tylko nie wiadomo jaka. I wiadome jest , że te tysiące ludzi z klimatów gorących pod namiotami zwyczajnie jej nie przetrzymają. I jest , istnieje realna groźba humanitarnej katastrofy w Niemieckich landach na oczach całego świata.

  Co do wyłomu kolejnego Polski z G. Wyszehradzkiej, każdy kto tutaj pisze hymny pochwalne na cześć braku konsekwencji, wiarygodności i braku zasady dotrzymywania umów jest takim samym negusem , ptałachem jak cale to towarzystwo , które ośmiela się właśnie taką wizje i wizerunek Polski i Polaków kreować w świecie.
  Wiarygodność, stabilność w postawie i poczynaniach , przynajmniej kiedyś w stosunkach międzynarodowych była cennym argumentem i liczyła się ta doskonała cecha najbardziej.
  Teraz jak widzę , wszystko uległo marginalizacji, zasady poszły się kochać na meandry głupawki tych , którzy wszystko mają na sprzedaż, relatywizmu na pełnych obrotach.

  Polska jak pójdzie taką drogą to sama unicestwi się bez niczyjej pomocy.
  Poziom dna jaki reprezentują te gremia polityczne pod każdą nazwa w Polsce i wywożą ten poziom na fora międzynarodowe , jest tak beznadziejny , że aż dramatycznie tragiczny.
  Skora jednak w społeczeństwie jest on taki sam czyli poziom bez poziomu to co się dziwić.
 • 2015-09-23 21:05 | jakowalski

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Pola-24
  Masz 100% racji. Polityka Merkel doprowadzi przecież znów do władzy w Niemczech skrajną, nacjonalistyczną prawicę.
 • 2015-09-24 11:28 | pola_24

  to tylko pierwszy krok

  Tylko pierwszy krok...

  Tu cytat z dzisiejszej FAZ (Frankfurter Allgemeine) – nie mam polskiej czcionki wiec wrzuce tylko tlumaczenie z googla:

  Für Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) ist die nun beschlossene Umverteilung von Flüchtlingen innerhalb der Europäischen Union keine einmalige Aktion. Es müsse ein „dauerhaftes Verfahren“ für eine Verteilung der Flüchtlinge gefunden werden, forderte Merkel. Sie sagte: „Wir haben jetzt einen ersten Schritt gesehen, aber wir sind noch lange nicht am Ende, da wo wir hinkommen müssen.“

  „Dla niemieckiej kanclerz Angeli Merkel (CDU), przyjęty podział uchodźców w Unii Europejskiej nie jest działaniem jednorazowym. To musi przerodzic sie w "stały proces" dla dystrybucji uchodźców, wezwała Merkel. Merkel powiedziała: "Widzieliśmy pierwszy krok, ale nie dlugo nie jest koniec...“

 • 2015-09-25 10:30 | ewa leonarda

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Gratuluję artykułu i podpisuję się pod jego wypowiedzią w całej rozciągłości.
  Działanie Niemiec nie wynika ani z poprawności politycznej ani z humanitaryzmu, lecz z wyliczeń ekonomicznych. Migrant to lepsza emerytura dla Niemca i utrzymanie rozwoju gospodarki na dotychczasowym poziomie. Polska będzie niedługo miała dokładnie ten sam problem i warto to sobie przemyśleć zamiast bać się uchodźców.
  Mieszkam w Ratyzbonie, która przyjmuje uchodźców od ponad 15 miesięcy - jakoś nie zmieniło to ani miasta, ani statystyk bezpieczeństwa (czyli przestępczości) i nie zauważyłam by miasto stało się raptem muzułmańskie, ani też nie ma zamachów terrorystycznych jednego za drugim. NIE MA CZEGO SIE BAC!
 • 2015-09-27 15:01 | woytek

  Re:Unia nie osiągnęła osiągnęła porozumienia w sprawie grupy uchodźców

  Niemiecki chaos w Unii Europejskiej
  Niemiecka kanclerz pani Merkel okazała się siewcą niepokoju i chaosu na skalę Unii Europejskiej. ”… all Syrian asylum-seekers welcome to remain in Germany – no matter which EU country they had first entered…” To, co po tym zaproszeniu nastąpiło jest już katastrofą humanitarną. Próba podzielenia się skutkami tej tragedii z innymi państwami Unii Europejskiej tworzy spiralę niepokoju i podważa zaufanie obywateli mieszkających w UE do sprawności organizacyjnej tej ponadnarodowej struktury.
  Tak dziwnego exodusu setek tysięcy uchodźców nie zna historia cywilizacji śródziemnomorskiej. Telefon komórkowy w ręku uchodźcy z Afryki Północnej i Azji okazał się bronią groźniejszą od Kałasznikowa. Uchodźca uzbrojony w laptop, telefon komórkowy i mapkę starannie przygotowaną przez organizatorów tego podboju Europy przekracza granice państw europejskich, które okazały się kreską na mapie Europy, istniejącą tylko w głowach urzędników brukselskich.
  Uchodźcy wchodząc do Europy opuszczają tereny własnych krajów ogarniętych tragedią wojny religijnej podsycanej przez wielkich graczy globalnej polityki i wchodzą do Europy, która pogrąża się w chaosie organizacyjnym i kompetencyjnym. Silniejsze kraje UE wymuszają posłuszeństwo na krajach słabszych ekonomicznie.
  Uchodźcy wędrujący po Europie nie mają żadnych wiarygodnych dokumentów potwierdzających ich tożsamość. Urzędnicy UE nie są przygotowani do sprawdzenia i weryfikowania informacji jakie setki tysięcy młody mieszkańców Azji i Afryki zgłoszą do urzędów imigracyjnych. Wśród uchodźców są wojownicy organizacji terrorystycznych, którzy korzystają z nadarzającej się okazji aby przeniknąć do Europy. Exodus stał się "wielką improwizacją" starannie przygotowaną przez sprawnych organizatorów.
  Dla Unii Europejskiej jest to kolejna porażka, większa od odroczonego bankructwa Grecji. Odpowiedzialność za obie tragedie UE przypisuje Angeli Merkel wybitny amerykański ekonomista Joseph Stiglitz : "Znam mechanizmy działające wewnątrz europejskich instytucji na tyle, żeby powiedzieć, że Niemcy są odpowiedzialne za ten bałagan, który mamy teraz w Europie. Amerykański ekonomista nie pozostawia suchej nitki na rządzie Angeli Merkel."
  Polska opinia publiczna jest tak samo zdezorientowana jak polscy politycy z koalicji rządzącej. Dość długo oczekiwali na decyzję "szarej eminencji" Platformy przebywającej czasowo na delegacji w Brukseli, aby wyłamać się z grupy wyszehradzkiej i zadeklarować przyjęcie znacznej grupy uchodźców. Tak zwana polska "demokracja" kolejny już raz zrezygnowała z próby samoobrony przed dyktaturą globalizmu. Polska polityka zagraniczna popełnia olbrzymi błąd lekceważąc porozumienie "G-4" grupy wyszehradzkiej i ulegając absolutnie irracjonalnej argumentacji niemieckich i luxemburskich polityków.
  Konflikt w Syrii nabiera dopiero rozpędu. Walczą tam trzy grupy bezwzględnych wojowników zaprawionych w wojennych zbrodniach. Nad ich głowami politycy globalnych mocarstw prowadzą targ nad nową mapą wpływów, a oni toną w kałużach krwi mając chwilowe złudzenia, że umierają za jedynie słuszną sprawę.
  Nowością tej nowej globalnej awantury jest dzielenie się odpowiedzialnością i kosztami z krajami nie mającymi nic tym wspólnego. Takim krajem, który zostanie wciągnięty w konflikty globalne europejskich awanturników będzie Polska. Czy zmiana polityczna jaka nastąpi po jesiennych wyborach parlamentarnych przywróci Polsce suwerenność decyzji i prawo do decydowania o ważnych dla Polski sprawach?

 • 2015-09-28 23:53 | azur

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  No i bardzo dobrze. Może garstka tych uchodźców zostanie w Polsce, reszta wyjedzie do Niemiec. Jakby z nimi wyjechał też Kaczyński, miałby kogo krytykować.
 • 2015-09-30 10:25 | jakowalski

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  Woytek
  Masz 100% rację. Niestety, ale twoja analiza jest o wiele lepsza niż ta będąca „dziełem” redaktorów „Polityki”.
 • 2015-09-30 10:30 | jakowalski

  Re:Unia osiągnęła porozumienie w sprawie grupy uchodźców

  ewa leonarda
  Prawda jest taka, że Niemcy są przeludnione, że mają u siebie miliony bezrobotnych, że na ulicach niemieckich miast pojawia się z roku na rok coraz więcej żebraków i bezdomnych, w tym głównie etnicznych Niemców, a więc Niemcy nie potrzebują imigrantów, szczególnie, że Niemcy, aby być konkurencyjni na rynkach światowych, muszą wciąż unowocześniać swój przemysł, a to oznacza, że niemiecki przemysł będzie z roku na rok potrzebować coraz to mniej pracowników, jako że postęp techniczny jest przecież ze swej natury pracooszczędny, a poza tym, to ludzie są już dziś zbyt powolni i zbyt mało precyzyjni, aby „ręcznie” wytwarzać n.p. mikroprocesory. Przypominam tu, że Niemcy nie mają bogactw mineralnych, a więc muszą eksportować swoje wyroby przemysłowe, aby importować surowce niezbędne dla ich przemysłu, a szczególnie zaś nośniki energii. Wniosek z tego jest taki, że Niemcy nie potrzebują imigrantów a wręcz przeciwnie – to Niemcy powinni emigrować z Niemiec do mniej gęsto zaludnionych krajów, jako że Niemcy są po prostu przeludnione, szczególnie w najbardziej rozwiniętych południowo-zachodnich regionach tego państwa.
  Niestety, ale wielki biznes, który faktycznie rządzi dziś w Niemczech, ma bardzo krótkowzroczny punkt widzenia i widzi on imigrantów jako środek do obniżenia płac, a więc wzrostu zysków - patrz n.p. tu: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18925179,szefowie-niemieckich-koncernow-tak-dla-uchodzcow.html. Tyle, że te zyski wzrosną tylko w krótkim czasie, jako że niższe płace obniżą popyt, a więc także i zyski. Ale tego, to ani kanclerz Merkel, ani też niemieccy kapitaliści jakoś nie potrafią zrozumieć. Stąd też Niemcy czeka w niedalekiej nawet przyszłości poważny spadek stopy życiowej i wzrost bezrobocia. Pytanie, czy to jest dobre czy też złe dla Polski? Moim zdaniem to jest złe, jako że biedniejące Niemcy oznaczają wzrost w nich nastrojów radykalnych, a więc także poparcia dla skrajnej prawicy. A czym się kończą skrajnie prawicowe rządy w Niemczech, to Polacy chyba dobrze wiedzą... :-(