Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

(28)
Rozmowa ze Stanisławem Strasburgerem o prawdziwych uchodźcach w Niemczech i o polskich mitach na ich temat.
 • 2015-09-23 13:38 | malpa-z-paryza

  miedzy wurstem a halal

  bradzo dobry tekst!
  zamiast wpadac w histerie uczmy sie na bledach innych!
  te same bledy zostaly popelnione we Francji, dzisiaj wyciaga sie wnioski i nadrabia zaleglosci, ale i tak jestesmy do przodu, bo na wysokich stanowiskach urzedowych mamy pokolenia imigrantow z Algerii, Maroka..
  a z drugiej strony Francja jest krajem laickim, gdzie filozofia jest w szkolach a nie religia! i to tutaj sie walczy aby w przestrzeni publicznej nie bylo ZADNYCH elementow religi, ostanio rzad prowadzi rozmowy aby meczety, immanowie byli pod kontrola panstwa. aby imanowie nie wykladali "swej" prawdy ktora nie jest zgodna z konstytucja francuska i prawami czlowieka.

  nastepny bardzo wazny aspekt, to wolnsc kobiety we Francji, mamy taki system edukacji, ze od 3 roku zycia maluchy chodza do " maternelle " to takie przedszkole gdzei ucza sie juz.. i to nie dwie godziny dziennie, tylko siedza az do 16:30! po za tym pelno jest zlobkow, nianiek kwalifikowanych, mlode francuzki nie siedza w domu z dziecmi! Dzieki temu systemowi, nie ma problemu narodzin. W Niemczech mlode kobiety, ktore chca miec dzieci sa uwiezione, zasada trzech liter K caly czas funkcjonuje.

  ale ogolnie jescze jest daleko do idealu....
 • 2015-09-23 16:03 | Patagon

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Argument Netanyahu byl prosty: zbyt duzo Ich i za malo wiedzy o Nich. No i Izrael jest 2 razy bogatszy niz my. Zreszta oni nie chca w Polsce zostac, wszyscy wyjada na Zachod. Moze wiec dla swietego spokoju przyjac ich i zrobic 'czym chata bogata tym rada' i troche zaczekac. Kto chce sie z biedy do biedy przeprowadzic chocby ta nasza bieda byla zielona wiecej niz ichniejsza szara i piaszczysta.
  Kto i gdzie i na jakiej podstawie bedzie tych ludzi selekcjonowa? Przypadnie nam reszta ktora odrzuca koncerny niemieckie. Swiatelko w tunelu jest, Ci ludzie wiedza jaki jest poziom zycia i opieki u nas a gdzie indziej i nie bedzie mocy zeby ich zatrzymac. Czyli dobrze ze rzad sie zgodzil przyjac tych uciekinierow, i tak nie zdolamy ich sila utrzymac.
 • 2015-09-23 19:18 | Rakoczy

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Tak, madrze napisane.
  Chce by w POlsce bylo wiecej zrozumienia dla potrzeb ludzi roznych wyznan i oczkiwan.
  ktorzy przybeda do naszego kraju.
  Czego boja sie celebryci z polskiego Episkopatu z prymasem o naziwisku Polak ?
  Proces dominaji religii muzulmanskich jest faktem.
  Polska. to miejsce w ktorym dazda sobie rade.
  Czego boja sie Kaczynski z warszawskiego Zoliborza i jego podwladna Szydlo i wskazany na posade prezydenta POlski, Duda ?
  Dieki za inspirujacy do rzetelnej analizy tekst.
  Tak. bierzmy wzor z panstwa niemieckiego. gdzie tysiace ludzi wspiera potrzebujacych pomocy.
  Wiwat pani kanclerz Niemiec, Merkel !
  Rakoczy
 • 2015-09-23 21:00 | jakowalski

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało?

  A ja uważam, że miejsce Syryjczyków jest w Syrii, a nie w Polsce i dla tego też popieram walkę legalnego rządu syryjskiego z ekstremistami muzułmańskimi z tzw. państwa islamskiego, walkę, w której Syrii przeszkadza jak może Zachód z USA na czele. Ponadto, to ponieważ to nie Polacy, a Francuzi, a przedtem Turcy kolonizowali Syrię, to Francja oraz Turcja, a nie Polska, mają obowiązek przyjąć do siebie uchodźców syryjskich oraz zapewnić im godziwe warunki do życia. Jedyne, co mogą tu zrobić Polacy, to popierać słuszna walkę Syryjczyków o odzyskanie przez nich ich własnej Ojczyzny, czyli Syrii, z rąk tzw. państwa islamskiego.
  Ponieważ Polska jest dziś krajem przeludnionym, krajem w którym nie ma miejsca dla imigrantów, krajem, który NIE jest w stanie zapewnić miejsc pracy czy też mieszkań dla milionów Polaków, którzy z tego powodu muszą masowo emigrować z Polski w poszukiwaniu miejsca pracy oraz dachu nad głową, to proszę redakcję POLITYKI o zrozumienie tych realiów, zamiast bezsensownie apelować do Polaków o przyjecie do ich, jakże dziś już przeludnionego kraju, tysięcy, a kto wie, może i nawet milionów ekonomicznych imigrantów.
  Przecież jedyne, co Polska może dziś zrobić dla Syryjczyków, poza poparciem ich słusznej walki narodowo-wyzwoleńczej z tzw. państwem islamskim, to jest udzielić azylu politycznego garstce wybitnych działaczy syryjskich, prześladowanych dziś przez tzw. państwo islamskie, ale tak naprawdę, to na nic więcej nie jest stać biednej, przeludnionej Polski, będącej przecież od lat źródłem masowej ekonomicznej emigracji.
 • 2015-09-24 01:02 | kruk

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  @ malpa-z-paryza
  Znam Fracje z ubieglego wieku, mam do tego kraju gleboki sentyment i ogromny podziw dla jego kultury. Dlatego podzielam Twoj entuzjazm. Z wlasnego doswiadczenia znam laicka szkole francuska i sledze uwaznie jej obrone przed religijnymi uzurpatorami. Na poczatku XXI wieku Francja zabronila dziewczetom nakrywania glowy w szkolach, zakazujac jednoczesnie noszenia innych symboli religijnych. Pamietam, ze autorytety islamu orzekly wowczas, iz muzulmanie powinni przestrzegac prawa swieckiego Francji. Poza szkola kazdy moze nosic co chce. To jest przyklad jak mozna godzic sporne postawy. Ogladajac programy telewizyjne i filmy francuskie mozna przekonac sie jak swietnie znaczna czesc przybyszow z innych kultur integruje sie z Francuzami i jak bardzo wladzom na tej integracji zalezy.
  W 1978 pewien stypendysta z Nowosybirska, pracujacy w CNRS, tak wyrazil swoje uznanie dla tej nacji: no tak, byli kolonialistami, ale prosze, teraz ksztalca mlodziez z dawnych kolonii. Majac najwieksza w Europie mniejszosc muzulmanska, Francja pozostaje soba. Czego my sie boimy?
 • 2015-09-24 01:21 | edan

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Ja też jestem za tym, żeby do Europy przyjąć dodatkowe 20 mln imigrantów( te starzejące się społeczeństwa Unii). Jednak dla r ó w n o w a g i proponuję otwarcie możliwości azylowych Wietnamczykom i Chińczykom. Błędem jest ograniczenie strumienia imigracyjnego tylko do jednego kręgu cywilizacyjnego, (w obecnym kryzysie migracyjnym) w zdecydowanej większości muzułmańskiego. Świadczy to o d y s k r y m i n a c j i przez Brukselę sporej części ludzkości żyjącej w niedemokratycznych systemach, narażonej na uwłaczającą egzystencję w niehumanitarnych warunkach, biedzie, wojnie gdzie godność ludzka jest deptana (tak" pastorzyca" Merkel w humanitaryzmie, moralności i etyce jest teraz niekwestionowaną liderką i ekspertką), a przez to kwalifikującej się do ubiegania o azyl w UE. Proponuję w imię lewicowych ideałów wprowadzenie określonych parytetów, żeby poszczególne kraje czy regiony świata nie odczuły obecnej sytuacji jako rasistowską dyskryminację ze strony "białej" Unii. Dobrym przykładem polityki równowagi imigracyjnej jest Singapur, który nie dopuszcza do przewagi jakiejś grupy etnicznej czy religijnej.
  W Ba Lanie Wietnamczycy są od lat mając różny status nie do końca legalny, ale PRACUJĄ i co najważniejsze starają się nie wchodzić w konflikt ze społeczeństwem, do którego przybyli, zachowując przy tym własną silną świadomość narodową. Czy ktoś potrafi podać przykład kraju Unii, gdzie byłyby problemy integracyjne z Wietnamczykami ? W Niemczech dzieci wietnamskich imigrantów już w pierwszym pokoleniu mają jedną z najwyższych zdawalności egzaminów porównując ich do np. Turków. Nie słyszałem też, żeby Wietnamczycy czy Chińczycy (w ich krajach nie ma demokracji jak mniemam) szli przez pół świata jako "uchodźcy" (ach te magiczne słowo dające przepustkę do lepszego świata na dodatek na zaproszenie pani kanclerz) z hasłem "Dżermany" na ustach i ustawiali się w kolejkach po niemiecki socjal. Bruksela powinna wprowadzić parytety imigracyjne dla kontynentów, żeby z r ó w n o w a ż y ć i wzbogacić ("ubogacić" jakby to rzekła Joanna Mucha) strukturę imigracyjną ciągnącą do Europy. Do tego jednak trzeba pragmatycznego myślenia, a nie emocjonalnego motania się córki pastora.
 • 2015-09-24 08:44 | Set1

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Kolejna propgandawa agitka, w której nie ma cienia wątpliwości. Zazwyczaj wątpliwości nie mają działacze organizacji pozarządowych zajmuących się jedną sprawą, stąd pomijają inne.

  W Libanie ludzie są wściekli, że im się psuje rynek pracy, a ocenę, co jest opłacalne dla gospodarki i społeczeństwa to może nie zostawiać w rękach kulturoznawców, którzy nie mają na tyle powściagliwości, by mówić z punktu widzenia swojej wąziutkiej specjalizacji.

  Wątek z brakiem kontroli nad imamami jest ciekawy i warto go obserować, jak to za pomocą zmiany modelu wyzanczania imamów pryskają wszystkie problemy z młodzieżą muzłmańską w NIemczech. A jak już okaże się, że będzie sukces, to można przedyskutować, czy Polska jest zainteresowana. Inaczej to idealistyczne domniemania i myslenie zyczeniowe idealisty.

  Wspomina się, że bezkrytyczne przyjmowanie imgrantów z Azji Mniejszej jest w interesie społecznym. To jest duże nadużycie. Myślę, że warto się społeczeństwa spytać, co uważa za swój interes i jaka chce imigracje. Dlaczego nie w referendum. Ale Polityka 'edukuje' spoleczenstwo, wiec to nie zaden partner do konsultancji.

  Oczywiście profilowanie to śliski temat, ale punkt wyjścia, że w Niemczech nie ma problemu z Muzłmanami, a jak jest, to wystarczy zmienic politykę i będzie super, dyskredyduje wywiad. W porządnej analizie tak skomplikowanego problemu, zawsze są wątpliwości, ryzyka, efekty uboczne. Tu tego nie ma, więc to zwykły lewicowy dogmatyzm. Choć jest pewna wartość poznawcza.

  Fragment o chrześcijańskich terrorystach jest nie na temat, tylko faul. Tematem jest, które grupy dobrze się zintegrowały w Niemczech czy Szwecji, a które robią rosnące problemy. Bo jesli Pan Strasburger uważa, że problemów z Muzłmanami nie ma w Niemczech, tylko winny jest system, to jest to lewicow-ortodoksyjne myslenie zyczeniowe. Z takich tekstow w Polityce wynika, ze faktycznym problemem są polscy Katolicy, którzy tu nie maja prawa glosu. Mysle, że zabiorą go już 25 pazdziernika i coraz bardziej mi sie wydaje, ze nie zostanie kamien na kamieniu obecnego ukladu politycznego wspieranego przez Polityke w tak niemadry sposob. CO w tym zlego, ze zaprosi sie 20000 Koptów, a Sunnicie, czy Szyici zamieszkają w swoich niemieckich, czy szwedzkich dzielnicach, w których się świetnie zintegrują. Zresztą, co Pan Kulturoznawca świetnie wie, te grupy nie mogą mieszkać koło siebie, bo się wymordują. Dlatego nigdy w Syrii nie mieszkają razem.

  Plus ta teza, że musimy przyjąć muzułmanskich imgrantów.. A co z KOnstytucjiąRP 'Art. 4. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.' Tam nie ma nic o masowym i nieprzemyslanym przyjmowaniu imigrantów. Co nie znaczy, ze nie nalezy im rozsadnie i wg mozliwosci pomagac, ale jak, to temat namyslu, a nie prymitywnej propagandy lewicowego dogmatyzmu.

  Jest jeszcze ten aertykuł Art. 6.2.' Rzeczpospolita Polska udziela pomocy Polakom zamieszkałym za granicą w
  zachowaniu ich związków z narodowym dziedzictwem kulturalnym.' Moze jakies priorytet wynikajace z Ustawy Zasadniczejy?
 • 2015-09-24 09:47 | Tesss

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  "System ubezpieczeń społecznych i konstrukcja państwa opiera się na pewnej proporcji między tymi, którzy pracują i dokładają się do systemu, a jego beneficjentami. Ten system w Niemczech staje się coraz bardziej niewydolny, jakość usług spada, podobnie jak spada poziom życia emerytów." Czy ktokolwiek jeszcze łudzi się, że muzułmańscy imigranci przyjeżdżają do Europy żeby PRACOWAĆ? Sami uchodźcy wypowiadają się, że jadą do Niemiec tylko po zasiłki i z tego powodu nie interesują ich inne kraje jak np. Polska (bo mamy za niskie zasiłki). Niemcy niech zaczną kopać sobie groby.
 • 2015-09-24 10:54 | _sens

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Każdy Europejczyk powinien zadać sobie pytanie: "Gdzie w tym wszystkim jest Izrael?" i próbować odpowiedzieć sobie na to pytanie.
 • 2015-09-24 11:10 | _sens

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  “Syryjski imigrant, który został podcięty przez węgierską operatorkę kamery, zaangażowany w wymordowanie Kurdów w powstaniu w Qamishlo” – poinformował na Twitterze “Duhokpost” z Kurdystanu. – Kurdyjskie źródła mówią, że był on również członkiem Frontu Al Nusra (syryjski odłam Al-Kaidy) przed opuszczeniem Syrii – dodaje.


  Tyle w temacie beztroskiego przyjmowania uchodźców.
 • 2015-09-24 13:22 | Andrzej Falicz

  WZRUSZONY zadaje pytanie Pani Agnieszce

  Czy Pani Agnieszka jako specjalistka od spraw bliskowschodnich a w szczegolnosci Izraela wie cos na temat przyjmowania uchodzcow przez Izrael
  "jedyna demokracje" tego rejonu - toz to duzo blizej niz do Niemiec.

  Jest ich z samego Izraela pare milionow czekajacych w obozach.


 • 2015-09-24 14:21 | ampleforth

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Przede wszystkim Polska nic nie musi a jesli sa jakies priorytety to na pewno nie sa nimi uchodzcy. Polska powinna stworzyc warunki zachecajace do powrotu licznej emigracji zarobkowej, powinna zadbac o repatriacje obywateli zeslanych Sybir oraz tworzyc warunki zachecajace do powiekszania rodzin, gdzie modelem bylaby rodzina 2+3. Uchodzcy nie sa naszym priorytetem.
 • 2015-09-24 15:16 | camel_

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Hmmm, światowym problemem jest nadmiar ludzi, dla których nie ma nigdzie miejsca, nie mają oni możliwości utrzymania się, gospodarki ich nie potrzebują... a tu nagle słyszymy jakieś bajania o tym, że brakuje nam dziesiątków milionów Arabów w Europie. I o jakimś "ratowaniu". Przepraszam, ale SIEBIE nie da się uratować poprzez wymianę NAS na innych. Wymianę ludności. Zaludniając Europę Arabami uzyskamy Arabię. Nic więcej. Bo to Niemcy zbudowali Niemcy, Francuzi Francję a Szwedzi Szwecję. Arabowie są w stanie zbudować Emiraty ...za cudze pieniądze, ...lub nic ważnego, jeśli tych pieniędzy z ropy nie ma.
 • 2015-09-24 20:19 | Sylwester1955

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  W wywiadzie jest wzmianka o ojcu, który w Berlinie nie chce wypuszczać córki z domu. Widać ma się czego obawiać wśród wyznawców religii pokoju.
 • 2015-09-25 01:27 | Herstoryk

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  [i Zaludniając Europę Arabami uzyskamy Arabię. Nic więcej.]
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/23/alarm-najazd-niebezpieczenstwo-upadek-cywilizacji/#comments
 • 2015-09-25 09:14 | Herstoryk

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  "Zaludniając Europę Arabami uzyskamy Arabię. Nic więcej."
  Doprawdy? Statystyki i modele tego nie potwierdzają.
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/23/alarm-najazd-niebezpieczenstwo-upadek-cywilizacji/
 • 2015-09-25 18:52 | AKon

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  "Polska również będzie musiała przekształcić się w społeczeństwo wielokulturowe" - to jest zasadniczy powód tej wielkiej histerii europejskiej i polskiej mainstreamowej opinii publicznej, tego nachalnego wzmożenia moralnego, które mam wątpliwą przyjemnośc obserwowac od kilku tygodni. Tak naprawdę celem aktualnie obserwowanej, masowej emigracji wywołanej zamierzenie przez Europę (wpływ miało na to zjawisko wiele czynników) jest przekształcenie Starego Kontynentu (szczególnie jej wschodniej części szczęśliwie nietkniętej dotychczas, nakreślanymi teraz, tendencjami zmian) w ideologicznie monolityczny tygiel kulturowy pozbawiony własnej tożsamości. Uczestniczymy w wielkim, strategicznym projekcie geopolitycznym koordynowanym przez lewacką międzynarodówkę mającym na celu zniszczenie fundamentów kultury europejskiej będącej centrum cywilizacji chrześcijańskiej. Efektem tego ma byc puste społeczeństwo odcięte od korzeni, zjednoczone lewicowo - feministyczną ideologią. Kreatorzy tej patologii zachowują się jednak niczym klasyczne lemingi sprowadzając katastrofę nie tylko na siebie, również na przeciwników interkulturowo-nacjonastycznych dążeń. Przybysze muzułmańscy integrowac się nie chcą i nie będą, co więcej przez wysoką rozrodczośc ich "procentowa" obecnośc w europejskich społeczeństwach systematycznie wzrasta. Lewacka doktryna polityczna także jest im obca, co dobitnie pokazuje zarejestrowany przykład, w jaki sposób zostały potraktowane działaczki organizacji Femen w czasie protestu na spotkaniu muzułmanów we Francji (urodzonych i mieszkających tamże).
  Konkludując, pozwolę sobie wyrazic oburzenie na obrzydliwe i odrażające porównania pojawiające się w polskich mediach głównego nurtu postaw izolacjonistycznych (nawet nie względem poszczególnych krajów, tylko de facto holistycznie Europy) do "nazizmu" , zachowań "nazistowskich"( no, bo przecież nie niemieckich- jak wiemy nasz kontynent zaatakowali "naziści", no a Żydzi ginęli w polskich obozach śmierci , a tak w ogóle to Polacy są wszystkiemu winni - ci szowiniści, ksenofobi, antysemici itd.) Dotychczas wydawało mi się, że tego typu retoryką mogą posługiwac się tylko jawnie antypolskie zachodnie media, chyba mam jednak ograniczoną wyobraźnię i nie doceniam części opinii publicznej znad Wisły w swoim szaleństwie.
  Na koniec dla przypomnienia: NSDAP (Narodowo-Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza, inaczej naziści)- partia polityczna zarządzająca III Rzeszą Niemiecką, odpowiedzialna za ekspansjonistyczną politykę niemiecką pod koniec I połowy XX wieku (nie izolacyjną) zarządzaną w niezwykle bestialski sposób, prowadząca wojny charakteryzujące się licznymi zbrodniami na ludności cywilnej w czasie nich i podczas okupacji zajętych terenów, stosująca terror na podbitych terenach i eksterminację ludności tam zamieszkującej, praktykująca liczne formy ludobójstwa, z tym autorskim, przemysłowym w obozach koncentracyjnych na czele - ofiary tychże to kilka mln osób.
 • 2015-09-26 12:11 | jajo13

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Pominął autor bardzo ważną sprawę. Polska jest krajem prawie 100 % jednorodnym etnicznie, Niemcy mają już bez tych najnowszych przybyszy 20% obywateli o korzeniach spoza Niemiec. W Niemczech obcokrajowiec jest normalnością, w Polsce trochę dziwolągiem.
 • 2015-09-27 14:15 | Abel

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  W jakim świecie żyje pan Strasburger?
  Wśród moich ponad 100 znajomych Niemców znam tylko 5-ciu, którzy "nie mają nic przeciw nielegalnym imigrantom", reszta jest nastawiona zdecydowanie negatywnie. Polski czytelnik musi wiedzieć, że w RFN od lat już panuje niesłychany terror medialny, praktycznie nie ma żadnej niezależnej prasy i telewizji - próby sprzeciwu są brutalnie tłumione wyzwiskami "neonazi", zwalnianiem z pracy, ustaleniem przepisów karnych za poruszanie tabu-tematów (np. przestępczość wśród imigrantów). Praktykuje się zakaz zgromadzeń protestujących przeciwko władzom, blokuje się drogi dojazdowe do miejsc protestu, wstrzymuje się pociągi, wyłącza prąd, organizuje się przestępcze grupy lewaków uzbrojonych w pałki do rozbijania zebrań. O wszystkim tym nie ma żadnych wzmianek w telewizji i prasie, i to nie tylko państwowej. Działa tu znany fenomen poddania się całej elity politycznej "dobrowolnej cenzurze" w imię political correctness - z obawy o stratę stanowiska i "podpadnięcie" policji politycznej, noszącej - co za ironia - nazwę Urzędu Ochrony Konstytucji, tej konstytucji, którą łamie się nagminnie i codziennie. Ten tzw. Verfassungsschutz jest zorganizowany na wzór Geheime Staatspolizei III. Rzeszy, czyli Gestapo.
  Obecną działalność rządu Merkel w sprawie nielegalnej imigracji do Europy słusznie ocenił były minister praw wewnętrznych Friedrich jako niesłychanie błędne i mające wieloletnie fatalne skutki.
  Ale pan Strasburger wie coś innego.
 • 2015-09-28 13:23 | jakowalski

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Abel
  Europa jest przeludniona. Nie ma w niej pracy i nawet mieszkań czy łózek w szpitalach dla milionów Europejczyków, a tymczasem rządzący nami politycy chcą nam sprowadzić do Europy miliony zupełnie nam niepotrzebnych imigrantów, dla których przecież nie będzie ani pracy, ani dachu nad głową, ani też opieki medycznej, że o emeryturach już nie wspomnę. Obawiam się więc, że ta krótkowzroczna polityka Merkel doprowadzi znów do władzy w Niemczech skrajną, nacjonalistyczną prawicę. A co to znaczy dla Polski, to chyba wiemy...
 • 2015-09-28 20:11 | frugopij

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Nam przydałoby się przede wszystkim 20 mln ateistów. I to nie tyle importowanych, co rodzimych, "nawróconych".
 • 2015-09-29 17:31 | azur

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Najbardziej by się nam przydało tych kilka milionów Polaków, którzy wyemigrowali na Zachód, wśród nich wielu profesorów, lekarzy, inżynierów i różnych fachowców. Tylko jak ich ściągnąć, tutaj nawet Duda z Kaczyńskim nic nie poradzą.
 • 2015-09-29 19:15 | jakowalski

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało?

  Pani Agnieszko,
  Zacznijmy od tego, że Niemcy są przeludnione, że mają u siebie miliony bezrobotnych, że na ulicach niemieckich miast pojawia się z roku na rok coraz więcej żebraków i bezdomnych, w tym głównie etnicznych Niemców, a więc Niemcy nie potrzebują imigrantów, szczególnie, że Niemcy, aby być konkurencyjni na rynkach światowych, muszą wciąż unowocześniać swój przemysł, a to oznacza, że niemiecki przemysł będzie z roku na rok potrzebować coraz to mniej pracowników, jako że postęp techniczny jest przecież ze swej natury pracooszczędny, a poza tym, to ludzie są już dziś zbyt powolni i zbyt mało precyzyjni, aby „ręcznie” wytwarzać n.p. mikroprocesory. Przypominam tu, że Niemcy nie mają bogactw mineralnych, a więc muszą eksportować swoje wyroby przemysłowe, aby importować surowce niezbędne dla ich przemysłu, a szczególnie zaś nośniki energii. Wniosek z tego jest taki, że Niemcy nie potrzebują imigrantów a wręcz przeciwnie – to Niemcy powinni emigrować z Niemiec do mniej gęsto zaludnionych krajów, jako że Niemcy są po prostu przeludnione, szczególnie w najbardziej rozwiniętych południowo-zachodnich regionach tego państwa.
  Niestety, ale wielki biznes, który faktycznie rządzi dziś w Niemczech, ma bardzo krótkowzroczny punkt widzenia i widzi on imigrantów jako środek do obniżenia płac, a więc wzrostu zysków. Tyle, że te zyski wzrosną tylko w krótkim czasie, jako że niższe płace obniżą popyt, a więc także i zyski. Ale tego, to ani kanclerz Merkel, ani też niemieccy kapitaliści jakoś nie potrafią zrozumieć. Stąd też Niemcy czeka w niedalekiej nawet przyszłości poważny spadek stopy życiowej i wzrost bezrobocia. Pytanie, czy to jest dobre czy też złe dla Polski? Moim zdaniem to jest złe, jako że biedniejące Niemcy oznaczają wzrost w nich nastrojów radykalnych, a więc także poparcia dla skrajnej prawicy. A czym się kończą skrajnie prawicowe rządy w Niemczech, to Polacy chyba dobrze wiedzą... :-(
 • 2015-09-30 03:22 | Bolanda Paletowa

  Jeden z nich, może 20-letni chłopak, twierdził,ze pochodzi z Syrii

  to konczy dyskysje na temat uchodzcow,

  to nie uchodzcy, nie Syryjczycy i w 90%

  mlodzierz meska.....3 X klopoty
 • 2015-09-30 08:48 | rs_

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  @frugopij
  Sądzę, że ateistów można przyjąć skądkolwiek i jakichkolwiek, mogą być zarówno rodzimi jak i urodzeni na Alasce czy w Izraelu.
  Ale wiadomo, to POBOŻNE życzenie...
 • 2015-09-30 10:35 | jakowalski

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  azur
  Ci Polacy może do Polski wrócą, kiedy życie na zachodzie Europy, opanowanej przez islamistów, stanie się nie do zniesienia. Ale obawiam się, że pracy to oni w Polsce nie znajdą, chyba, że Polska wystąpi szybko z UE i NATO oraz zacznie rozwijać swój własny przemysł, swoją własną myśl techniczną i swoją własną naukę.
 • 2015-10-01 18:19 | pier108

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  Szanowni Państwo!

  Skopiowałem poniżej fragment hasła z Wikipedii odnośnie populacji w Syrii. W ciągu 33 lat liczba mieszkańców tego kraju wzrosła o 13 milionów ludzi. Taki wzrost liczby mieszkańców, przy ograniczonych zasobach materialnych kraju (woda, żywność, etc...), prowadził w prostej linii do wojny domowej. Dlaczego o tym nikt nie pisze!!! Podobna sytuacja miała miejsce w Egipcie, gdzie po zamordowaniu Anwara Sadata mieszkało ok. 43 mln ludzi, a na 2015 prognozuje się 84,7 mln ludzi. W 2050 roku w Egpcie ma mieszkać 123,5 mln ludzi. Źródło: http://worldpopulationreview.com/countries/syria-population/, http://worldpopulationreview.com/countries/egypt-population/

  Podobne tendencje obserwuje się w społecznościach muzułmańskich już mieszkających w Europie Zachodniej. Dodatkowe 20 mln ludzi pochodzenia muzułmańskiego pojawi się na pewno przy wsparciu obecnej imigracji. Czy tego chcemy? Czy Europa ma być za 30-50 lat muzułmańska? Ja tego nie chcę! Nie chcę też tego dla mojej córki! Ludzie opamiętajcie się! Polska nie musi popełniać samobójstwa, jak to robią teraz Niemcy i Szwecja! Płaćmy ludziom w biednych krajach za to, aby mieli mniej dzieci!

  Według danych z kwietnia 2014 kraj zamieszkiwało wtedy 22 087 048[2]; dla porównania, w 2011 mieszkańców było około 21 337 000, w 2004 17 920 884, a w 1981 – 9 052 628. Wedle szacunków ONZ około 5 tys. osób opuszcza Syrię każdego dnia. UNHCR szacuje, że pod koniec roku około 10,25 mln Syryjczyków będzie wymagało pomocy dla uchodźców[2].

  Syria Population 2014. World Population Review, 29 czerwca 2014. [dostęp 2014-09-18].
 • 2015-10-01 22:33 | jakowalski

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  pier108
  Masz moje 100% poparcie.