Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

(19)
Czasami trzeba zrobić to, co niewygodne, zdobyć się na coś, co jest niekomfortowe.
 • 2015-09-23 20:34 | fronczaska

  Można a nawet trzeba postąpić inaczej

  http://warszawawpigulce.pl/mocny-wpis-przeciw-imigrantom-usuniety-z-dyskusji-za-popularny/?fb_action_ids=858075700935591&fb_action_types=og.likes&fb_ref=above-post

  "Mam rodzinę na wyspie Kos, w Atenach i na Peloponezie – jedna moja kuzynka jest żoną greckiego policjanta, a mąż drugiej pracuje w Urzędzie Miejskim (pracownik samorządowy). Mam także rodzinę w Rzymie.

  Mnie kitu się nie da wepchać. Mam wiadomości z pierwszej ręki. Kuzynki mi opisują, co mają pod oknami.
  Znam języki obce i umiem czytać ze zrozumieniem, także po polsku.

  W takiej sytuacji nie dam się wziąć na zmanipulowane zdjęcia „uchodźców”, na których są głównie kobiety. Porażająca większość tych ludzi – w realu – to młodzi faceci, którzy zachowują się roszczeniowo oraz agresywnie.

  W ich kulturze takie zachowanie jest przyjęte, a nawet pożądane – bo islam – czy w ogóle tamten rejon świata – tak kształtuje postawę męską. W zderzeniu z naszą kultura – może być tylko bum!

  Jeżeli więc pani chce pomagać – to przecież może pani zaprosić na swój koszt z 10 syryjskich rodzin i się nimi zająć we własnym domu. Jest pani wolnym człowiekiem, wie pani co pani robi – proszę bardzo, śmiało, nasze prawo pozwala pani zapraszać gości z Afryki czy Bliskiego Wschodu i ich utrzymywać. Proszę ogłosić zbiórkę darów w internecie, mam dwa wolne koce, to wesprę pani inicjatywę.

  A tak ogólnie: protestuję, ponieważ pani działalność jest niebezpieczna dla moich interesów. Nie życzę sobie nieopanowanych, poza kontrolą, przemian w moim otoczeniu – zwłaszcza że naszym problemem podstawowym jest Ukraina oraz Putin, który zaczął marsz na Zachód. Czego ani pani ani Europa nie życzycie sobie widzieć.

  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjęcia u nas tych ludzi, których pani nazywa „uchodźcami”.
  Miałabym jednak znacznie mniej uwag na ten temat, gdyby zwolennicy przyjęcia tych uchodźców nie operowali kłamstwem historycznym np. na temat Iranu w 1942 (a może po prostu nie znacie historii waszego kraju, i opowiadacie te głodne kawałki w dobrej wierze?) – oraz nieprawdą na temat stanu polskiej gospodarki, a także nazywali rzeczy po imieniu: to są imigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.

  Nie należy szermować kłamstwem, tylko postawić sprawy jasno, uczciwie.
  A w tej sprawie łgarstwo goni łgarstwo.
  Za bardzo państwo się przyzwyczailiście do manipulacji. Albo działacie w dobrej wierze lecz w niewiedzy jak jest tzn. ktoś wami manipuluje.

  Bez względu na powody, państwo nie szanujecie inteligencji oraz wiedzy i doświadczenia życiowego tych, z którymi rozmawiacie.

  Dlaczego nie mówicie o akcji łączenia rodzin? – przecież prawodawstwo europejskie to zaleca – to jest obligatoryjne, co oznacza że jak przyjmiemy jednego człowieka – to on ma prawo ściągnąć rodzinę.
  To jest dalszych 10 osób, takie rachunki są zrobione we Francji.

  Jeżeli więc teraz zgodzimy się wziąć 20 tysięcy ludzi – to jest REALNA zgoda na 200 tysięcy ludzi. A z tego co słyszałam, mowa o 81 tysiącach wyjściowo.
  Podobno uchodźców ma być co najmniej 2 x więcej niż już jest, a jest ich 800 (osiemset) tysięcy – z czego nasza kwota to ok. 5,6%.
  Czyli po akcji łączenia rodzin mówmy o prawie milionie obcych, w większości muzułmanów w ciągu 3-5 lat (od razu ich przecież nie ściągną, trochę to zajmie, w przeciwieństwie do pani myślę dalekowzrocznie oraz systemowo tzn. umiem operować kilkoma wskaźnikami naraz).

  Jak on się utrzymają w kraju, który jest w ekonomicznej zapaści, zadłużony na 3 biliony, nie ma na emerytury dla własnych obywateli, nie ma własnego majątku narodowego oprócz lasów – i po wyjeździe 3 milionów własnych emigrantów ma kilkanaście procent bezrobocia – w tym także strukturalnego (powyżej 20%). My NIE POTRZEBUJEMY PRZECIEŻ LUDZI DO PRACY. Niech jadą tam, gdzie jest praca.

  No a przecież podstawowy problem z tą ludnością jest taki, że oni nie pracują. Nie pracują jako grupa społeczna (procentowo) w żadnym europejskim kraju, w którym mieszkają od lat. To nie jest inwestycja społeczna tylko rozsadnik przestępczości oraz klienci opieki społecznej – syndrom wyuczonej bezradności. Nasze wsie postpegierowskie nie zostały nauczone odpowiedzialności za własny los – w ciągu 26 lat – a pani chce socjalizować ludzi innej narodowości i religii, których zasady ZAKŁADAJĄ HERMETYCZNOŚĆ i NIEASYMILOWANIE? Chce pani być lepsza od Francuzów – z ich kolonialnymi doświadczeniami z Algierii i Senegalu? – czy od Brytyjczyków?

  Jaki jest odsetek dzieci i młodych kobiet w tej grupie, która do nas jedzie, niech mi pani powie?
  Bo w tej grupie, którą rzekomo pani Miriam wyrwała bohatersko spod kul (część tych ludzi już WRÓCIŁA DO SYRII czyli pod te straszne kule) – było 27 procent dzieci (osób poniżej 18 roku życia, małych dzieci było bardzo mało – to są dane oficjalne Straży Granicznej).

  Dziwna sprawa jak na wielodzietne rodziny syryjskie – i uchodźców, którzy chronią co mają najważniejszego.

  W Iranie – w 1942, jak już jesteśmy przy tym – były takie proporcje: 3 cywilów (gł. kobiety lub dzieci) na 1 faceta w wieku poborowym, zdolnego do noszenia broni.

  Tak wyglądają prawdziwi uciekinierzy, proszę pani, zawsze i na całym świecie.

  Ci nasi to nie byli uchodźcy tak nawiasem, tylko ludność cywilna sojusznika (rząd polski) przejęta przez Brytyjczyków od drugiego sojusznika (ZSRR) w ramach międzynarodowej umowy anglo-polsko-rosyjskiej.

  Tak to formalnie wyglądało: nikt nie uciekał przez Morze Kaspijskie łódkami, zarzynając po drodze innych.
  Arabowie, Persowie (czy Syryjczycy) nie byli stroną w sprawie.

  Nic nie zawdzięczamy tamtemu światu czy rejonowi, innymi słowy. Nie mamy też żadnych rachunków z Afryką.

  Brytyjczycy zrobili bardzo dobrą statystykę w Iranie – wręczyli nam zresztą za to rachunek – w 1945 roku. To nie była żadna pomoc humanitarna, tylko usługa.

  I Polska dostała rachunek za koszta naszego rządu w Londynie oraz koszta armijne. Nie tylko krwią zapłaciła swoich żołnierzy oraz pilnowaniem pól roponośnych w Iranie ( – bo o to chodziło Brytyjczykom, którzy rządzili wtedy na 90% powierzchni Iranu, to był zdaje się nawet protektorat – tylko dlatego nas w ogóle wzięli z ZSRR, że od roku mieli bunt tubylców na pokładzie – i potrzebowali naszych mężczyzn pod broń – brakowało im sił, a Anders umiał się targować i wytargował, że żołnierze wyjdą z rodzinami – i tak uratował tysiące wojennych sierot oraz samotnych kobiet).

  Polecam, żeby pani coś przeczytała na temat Iranu, zanim zacznie sadzić innym niedouczonym tę tanią propagandę o naszych zobowiązaniach wobec świata.

  Proszę poczytać o tysiącach ludzi – kobiet i dzieci, które via Iran trafiły (tam ich Angole osiedliły) na terenach, gdzie szalała mucha tse-tse: nie było wody za to, chleba ani lekarstw – i na terenach byłego obozu koncentracyjnego dla Burów.

  Chyba że pani się zgadza, żeby w identyczne warunki u nas trafili teraz ci Syryjczycy. Ale z kolei ja się na to nie zgadzam.

  Nie zgadzam się na katastrofę humanitarną w Polsce.

  Bo pani działania tym się właśnie skończą: katastrofą humanitarna – taki będzie pierwszy efekt. A potem będzie niechęć przyjezdnych do nas – i rozbuchana roszczeniowość. Tak działa ludzka psychologia.

  W tej sprawie mieszają ludzie, którzy być może mają wielkie serce, ale mały rozum. Gdzie pani da mieszkanie – tylko tym 20 tysiącom ludzi? Przecież wielu Polaków nie stać na własne mieszkanie – wsadzi pani tych uchodźców do namiotów i da im łopatę do odśnieżania okolicy oraz walonki, czy jak?

  A jak w zimę będziemy mieli mrozy po minus 25 stopni – to co pani zrobi z tymi ludźmi? – pójdzie im parzyć rumianek, jak dobra ciocia w tych ich blaszanych barakach, bo tylko favele można postawić na szybko? Będzie pani bronić dobrego imienia naszego kraju, gdy zaczną pisać o polskich obozach koncentracyjnych dla nieszczęsnych uchodźców? – będzie się pani poczuwać do obowiązku? – bo ja mam roboty po pachy z rozsupływaniem kłamstw dotyczących II wojny i komunistycznej okupacji.

  Jak zapewni pani szkołę dzieciom?
  Jak pani te dzieci chociaż nauczy polskiego? – ma pani program takiej nauki? – a dziewczynki będą się uczyć razem z chłopcami czy osobno? – skąd pani weźmie nauczycieli? Przecież PO zlikwidowała szkoły: samorządy nie mają pieniędzy. Sześciolatki mają naukę na ZMIANY – jak w latach 50-tych. Szkoły są przepełnione.

  Jak pani uzupełni wykształcenie dorosłych? – które ich arabsko-afrykańskie umiejętności nam się przydadzą? Do czego wykorzystamy ten Kapitał Ludzki? Uruchomimy fabryki produkujące tam-tamy? – raczej nie, bo nie mamy know-how. A może kebaby? A może zaczniemy eksportować dżihad?
  Bo co my poczniemy z 20 tysiącami ludzi bez kwalifikacji, przydatnych w Europie: zrobimy z nich zamiataczy ulic? – przecież u nas ulice zamiatają samochody-polewaczki. To może hodowców kóz? – fajny pomysł, tylko ziemie muszą kupić – a ziemia u nas droga. Jeszcze ma być podatek katastrastralny: ciekawe, czy na kozim serze da radę zarobić na podatki, ZUS-y i kataster?
  Bo to będzie razem z 95% dochodów każdej małej firmy rodzinnej…

  Skąd pani weźmie opiekę lekarską? – także specjalistyczną?
  Przecież nasz system opieki medycznej jest niewystarczający dla nas samych (po wyjeździe 3 milionów ludzi!) – nikt nie marzy o poziomie europejskim w tym względzie dla własnych obywateli. Ludzie czekają na operacje po 2 lata – teraz mają czekać po 2,5 – bo pani jest młoda, zdrowa i ma dobre serduszko dla małych dzieci z Afryki?

  Jak pani będzie zwalczać lokalne choroby, które ci ludzie ze sobą przywiozą? – na całym świecie z tym jest problem, o czym tacy dobrzy ludzie jak pani – nie informują, bo i po co.
  A wie pani może, jak jest koszt leczenia amebozy – oraz koszt diety po amebozie? Bo ja wiem. I wiem, ilu lekarzy od takich chorób mamy w Polsce.

  Aaaaa…. – a może to prawda, co słyszałam, że opiekę medyczną i filtr epidemiologiczny mają zbudować prywatne firmy, ludzi powiązanych z WSI, którzy mają już europejskie kontrakty medyczne na sumę rzędu 30 milionów złotych?! – to znaczy, że „litościwi ludzie martwiący się o uchodźców” to są płatne trolle, propagandyści i naganiacze?
  To znaczy, że ci przyjezdni biedacy wszystko dostaną na tacy… Więcej niż polskie głodne dzieci, lepiej niż nasi starzy i chorzy kombatanci, Powstańcy Warszawscy, tak? A przez jaki czas będą na wykwintnym garnuszku Europy? – i co potem? – gdy już się przyzwyczają do dobrego życia? Co będzie POTEM?

  Jak pani to zamierza zrobić?

  Jak pani będzie zwalczać obrzezanie kobiet – zabójstwa honorowe – i przemoc wobec kobiet kobiet w tej kulturze?
  Da im pani do poczytania „Wysokie obcasy”? Czy powachluje pani tych ludzi konwencja antyprzemocową? A może pozamiata pani temat poprawnością polityczną? – ograniczy mi pani wolność słowa – zamknie mnie pani a klucz wyrzuci w Śródziemne Morze?

  Czy pani opiekowała się kiedyś chociaż psem ze schroniska? – czy pani wie ile zachodu kosztuje wyprowadzenie go na prostą? Ucywilizowanie?

  Pani nie ogarnia realnych kosztów społecznych, nie mówię nawet o zwykłych materialnych – tej operacji. PRZECIEŻ TO SĄ LUDZIE.
  Na Boga, to ludzie. Mają znacznie więcej sfer do wyprostowania niż półdziki pies, którego ktoś bił – pies który spędził życie przywiązany do budy.

  To jest problem z wyobraźnią przestrzenną.
  Ludzie to nie są kawałki papieru ani bity – te głupoty, które pani wypisuje nic nie kosztują, ale my mówimy o LUDZIACH, którym nie jesteśmy w stanie realnie zaoferować NAWET takich warunków pobytu, jakie ma u nas domowe bydło.

  Ja szanuję ludzi, w przeciwieństwie do pani.
  Wiem cokolwiek o ich potrzebach. Wiem co to jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ za drugiego człowieka.

  Poza tym, jak mawiają Chińczycy, jeżeli komuś uratowałeś życie – jesteś do końca życia za niego odpowiedzialny. Tak właśnie jest w tym przypadku, przecież oni tu zostaną, bo w Afryce wojna jest CIĄGLE. Od lat 60-tych. I NARASTA. My nie mówimy o akcji humanitarnej typu zawieźć wodę i pampersy – my mówimy o implantowaniu setek tysięcy przyszłych obywateli.

  Dlaczego pani oszukuje – choćby sama siebie – w tym względzie? Czas spojrzeć na fakty, zamiast snuć chore nieodpowiedzialne rojenia o uratowaniu Aryki, która musi to zrobić sama i na własny koszt. Takie jest życie proszę pani. Nam Polakom nikt nie pomagał.
  NIGDY. Za wszystko płaciliśmy słone rachunki.

  Pomiędzy tymi ludźmi są dżihadyści.
  To nie bajka tylko fakt: to widać i na Peloponezie i na wyspie Kos. Jak ich pani chce wyłapać, jeżeli nie macie wspólnego języka? A wystarczy taki jeden, żeby się rozerwał w warszawskim metrze w imię Allaha, iżby zrobiło się pani bardzo przykro. To że pani zresztą się zrobi – to nie problem, ale moje dziecko i dziecko sąsiadów też jeździ metrem.

  Ja nie chcę ponosić odpowiedzialności za cały głodny świat.
  My mamy własne problemy geopolityczne: Europa się nie spieszy, żeby je rozwiązywać – wręcz odmawia nam pomocy, więc niech się problemami basenu Morza Śródziemnego – i swoim postkolonialnym rachunkiem zajmie sama.
  Nie było uczciwości wobec Polski nawet w głupiej sprawie odszkodowań za skutki rosyjskich sankcji: dostaliśmy najmniej, a straciliśmy najwięcej. No a kwota energetyczna? Teraz zwrotnie mogę ogłosić brak zainteresowania dla problemów innej części Europy.

  Polacy zawsze byli w porządku wobec uchodźców, których nikt im nie wciskał gwałtem, jak w tym przypadku.

  Brytyjski Iran to był zresztą bodaj jedyny przypadek w naszej tysiącletniej historii tego rodzaju. Zawsze było odwrotnie np. przez ileś wieków uciekali do nas Żydzi – z całej Europy. To my mamy tradycje faktycznej tolerancji, także religijnej i obyczajowej – chyba szkoda, że zna pani bartoszewski wariant naszej historii, a nie ten prawdziwy.

  W XX wieku przyjmowaliśmy Ormian, Greków, że rzucę spod palca – bo te historie znam najlepiej. Ostatnio przyjęliśmy jako społeczeństwo nieznaną, ale wielotysięczną, liczbę Ukraińców. Ach, sami sobie to załatwili – to dzielni ludzie – nie są uchodźcami formalnie, bo tyrają jak woły. Im nie przysługuje wsparcie ani zasiłek 3 tysiące na rodzinę czy osobę (w końcu nie wiadomo). Niemniej znaleźli u nas schronienie przed wojną.

  Teraz NIE jesteśmy przygotowani do przyjęcia i obsługi takiej liczby ludzi jak 20 tysięcy – już nie mówię o 81 tysiącach, bo taka jest procentowo polska kwota, a tym bardziej o przyjęciu ich rodzin (czyli docelowo 200-800 tys.).

  Nie ma nawet dostatecznej liczby TŁUMACZY, już nie mówię o asystentach kulturowych – żeby się zająć tymi analfabetami (to ważne, bo będą niesamodzielni), którzy swoje muzułmańskie porządki zaprowadzają wszędzie, gdzie trafią (polecam opowieści nieszczęsnych Ukraińców, którzy zostali zmuszeni w naszych ośrodkach dla uchodźców zamieszkać z Czeczenami – i to nie jest dowcip, że w krajach skandynawskich masywnie wzrosła liczba gwałtów: ci „uchodźcy”, jak ich puścić luzem – gwałcą – na wyspie Kos też gwałcą, nawet własne miłosierne opiekunki).

  Proszę mi nie opowiadać, że przyjadą do nas Syryjczycy – i że to chrześcijanie. Bo nie pani o tym decyduje, kto gdzie pojedzie, tylko Europa.

  Pani nam tutaj chce przehandlować Niderlandy + Inflanty; to są kocopoły i pani chciejstwo a nie realia.

  A Europa hojnie obdziela czarnoskórymi muzułmanami. Bo, po pierwsze, ich jest przeważająca liczba – a po drugie: Syryjczyków którzy są najmniej kłopotliwi dostana lepsi od Polski. Tak samo lepsi jak byli lepsi przy podziale kasy za skutki sankcji: kraje skandynawskie, Niemcy oraz Francja.

  Co jeszcze? – pani nie ma pojęcia zielonego na temat katolicyzmu – wyśmiewa pani religię albo zwalcza – a obecnie posługuje się nią pani instrumentalnie: uważa ją za łom do walenia mnie po głowie.

  Nie okazuje pani szacunku katolikom, nie zadawszy sobie trudu, żeby sprawdzić, dlaczego ta paskudna ubeczka Krwawa Luna Brystygierowa (kumpelka z pracy mamy i taty byłej pani prezydentowej Komorowskiej tak nawiasem), nawróciła się na stare lata.

  Mówi mi pani „kochaj bliźniego swego” – a ja przecież kocham moją rodzinę, moich rodaków i mój kraj – to jest mój podstawowy chrześcijański obowiązek, zadbać o ich potrzeby, wykonać swoje obowiązki. Poza tym regularnie płacę na misje, od lat, jak mnie stać.

  Nie szermujcie katolicyzmem jako argumentem. Bo to śmieszne. Nie wiecie nawet co powiedział Jezus na temat prawa do samoobrony.

  Mamy takie prawo. A kilkadziesiąt tysięcy ludzi – w większości młodych facetów, którzy stanowią forpocztę muzułmańskiej nawały w kraju, który na podstawie Układu Poczdamskiego jest właściwie jednonarodowy – wymaga samoobrony.

  Przy samoobronie nikomu nie wolno przesadzić.
  Najmniejszy koszt to zamknięcie granic i nie przyjęcie tych ludzi.

  Jeżeli ich weźmiemy – to z Afryki runie lawina emigrantów. Tym pani pomoże, a tamtym – nie?

  Przecież ten problem musi być rozwiązany lokalnie, naprawdę tego nie widać?

  PS. Nie protestuję przeciwko wydaniu na to jakichś pieniędzy – pod warunkiem, ze projekt pomocy na miejscu będzie trzeźwy – i da gwarancję że 3/4 nie zostanie rozkradzione.

  PS 2. Ci ludzie nie dorośli do demokracji – mają inny system – antydemokratyczny – ich kultura taka jest. Pani chyba naprawdę nic nie czytała – pani nie wie, co to społeczeństwo patriarchialno-feudalne, w dodatku zarządzane przez imamów i oparte na zasadach religijnych, które odrzucają tolerancję – i promują wojnę z niewiernymi.

  Albo ich pani wynarodowi – JAK? (czy prawo europejskie pozwala polonizować obcych?) – i wtedy mogą być obywatelami demokratycznego państwa, albo oni zabiją pani kulturę – a co gorsza MOJĄ. Ja nie chcę takich problemów, dość mi kłopotów z pani niedojrzałym podejściem do naszej rzeczywistości oraz historii.

  PS 3. 20 tysięcy Polaków mieszka w Kazachstanie. ONI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO.
  Pani nie obchodzi ich los, bo pani nie zna historii własnego kraju: to są potomkowie tych, których nie udało się Andersowi zabrać ze sobą do Iranu.
  Dla mnie to są jedyni ludzie warci zainteresowania. REPATRIANCI.

  A tak w ogóle, to najbardziej interesują mnie 3 miliony, w tym miliony wykształconej za moje pieniądze młodzieży, które wyjechały za chlebem. Ja ich chcę REPATRIOWAĆ, zamiast się szarpać z cywilizowaniem muzułmanów.
  To droga zabawa i zbędna. I wcale nie zapobiegnie katastrofie demograficznej w naszym kraju – odwrotnie, akurat pogłębi problem – załamie nasz budżet, zmusi nas do walki szerokim frontem z problemami, których nie znamy – a z którymi cała Europa sobie nie radzi od wielu lat.

  Polska miała problem z przyjęciem 100 (stu) uchodźców – Polaków z Donbasu. Premier Kopacz miała to w nosie, nie mieliśmy możliwości i pieniędzy. Gdyby prawica, która pani uważa za NIETOLERANCYJNĄ I NIEHUMANITARNĄ – nie narobiła rabanu pod niebiosa, to ci ludzie byliby sczeźli w Donbasie.

  A teraz nagle astronomiczne wielkości nie wiadomo kogo, nie wiadomo skąd i po co? – za moje pieniądze? Pani chce być dobrą ciocią za moje pieniądze?

  PS. 4 Ktoś zapytał, skąd wzięłam liczby, bo on słyszał że bierzemy tylko 2 tysiące uchodźców. Proste jak konstrukcja cepa.

  W Europie JUŻ jest 800 tysięcy wniosków o azyl (a to początek).http://prawo.money.pl/…/uchodzcy-w-europie-juz-800-tys-wnio…
  http://prawo.money.pl/…/uchodzcy-w-europie-juz-800-tys-wnio…

  Polska kwota wynosi 5,65 procenta.
  https://www.google.pl/search…

  Proszę wziąć kalkulator i obliczyć, czy to są 2 tysiące.
  Bo mnie wychodzi, że 5% od 800 tysięcy to 40 tysięcy JUŻ TU I TERAZ, na wejściu.

  Rząd pani Kopacz, a wcześniej Tuska – nie potrafił postawić się Europie w żadnej istotnej sprawie. Myśli pani, że teraz się skończy na 2 tysiącach? Wetkali im 2 tysiące – to wetkają cała kwotę. To jest prawo znane w negocjacjach – a nasz rząd już pękł: już zgodził się wziąć ileś tysięcy (są różne dane od wyjściowo 2 do 10 tysięcy, ludzi z Erytrei – proszę sobie sprawdzić na mapie, gdzie to jest).
  Podjęto za mnie zobowiązanie, na które mnie – i nas jako państwo oraz naród – NIE STAĆ.

  I niech mi pani nie wciska kitu o solidarności i humanitaryzmie; NIGDZIE TYCH PRZYBYSZY NIE CHCĄ. Bo mają coś w głowie, oprócz propagandy – a przede wszystkim wiedza, że koegzystencja kultury zachodniej i muzułmańskiej NIE JEST MOŻLIWA
  http://http://wpolityce.pl/…/259953-unijne-kwoty-dla-uchodzcow-to-…-…

  Na koniec – ktoś mi zarzucił w komentarzach filozofię Kalego.

  A skąd, nie jestem Kali. Ja tylko wyrosłam z cierpienia za miliony, w przeciwieństwie do niego oraz pani. I nauczyłam się asertywności: to współczesna cnota. Dlaczego pani mnie wpycha w średniowiecze?

  Kiedy Jan Karski prosił o bombardowanie torów do obozów koncentracyjnych – świat miał to głęboko. Kiedy płonęła Warszawa – świat miał to głęboko. Teraz ja z głębokim smutkiem popatrzę jak tonie Afryka, pociągając za sobą Europę – bo jestem mądrzejsza o miliony umarłych.

  Proszę mi nie zawracać głowy humanitaryzmem.
  To jest Idea, która polega na zawiezieniu wody i pampersów, a nie sprowadzaniu ludzi do siebie, na swoją zielona, zbankrutowaną wyspę i użeraniu się z muzułmanami na własnym gruncie.
  Nie mam ochoty na Dzikie Pola na warszawskiej Ochocie ani na wsi pod Gdańskiem tj. na konsekwencje faktu, że pani nie potrafi przewidywać skutków własnego działania. Nie."
 • 2015-09-23 20:48 | jakowalski

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Konkretnie: dlaczego czasami trzeba zrobić to, co niewygodne, zdobyć się na coś, co jest niekomfortowe? A co jeśli okaże się w niedalekiej przyszłości,, że przyjecie tych uchodźców było naszym wielkim błędem?

 • 2015-09-23 21:31 | margogoschka

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Pomoc ludzia w potrzebie, uciekajacym przed okrucienstwem wojny nigdy nie bedzie nazwana bledem. Polacy od pokolen szukali schronienia na obczyznie. Masowo kozystaja z goscinosci innych krajow emigrujac za chlebem. Dlaczego odmawiaja goscinnosci i opieki innym ?
 • 2015-09-23 21:32 | margogoschka

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Pomoc ludzia w potrzebie, uciekajacym przed okrucienstwem wojny nigdy nie bedzie nazwana bledem. Polacy od pokolen szukali schronienia na obczyznie. Masowo kozystaja z goscinosci innych krajow emigrujac za chlebem. Dlaczego odmawiaja goscinnosci i opieki innym ?
 • 2015-09-23 23:46 | margogoschka

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Czy pomoc ludziom uciekajacym przed okrucienstwem wojny mozna bedzie nazwac kiedykolwiek bledem.
 • 2015-09-24 01:47 | kruk

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Cieszy mnie, ze ten apel pochodzi od autorow ksiazek dla dzieci. Dziecinstwo to ten okres zycia, kiedy umysl jest najbardziej otwarty na swiat, najbardziej swiata ciekawy. I dlatego dzieci, chronione przed przesadami rodzicow, najszybciej asymiluja nowoczesnosc i toleruja odmiennosc religii i obyczaju. Dwoje dzieci roznych kultur moze lepiej sie rozumiec niz dwoje doroslych z tego samego zascianka. I potrafia swietnie sie razem bawic, znam tego liczne przyklady.
  Najlepszym sposobem trafienia do dzieci jest ciekawy przekaz o swiecie. Bodaj GW pisala kiedys o uczniach podstawowki, ktorzy polubili malego azjate po tym, jak jego matka pokazala im zwykle zycie ludzkie w ich rodzinnych stronach. Dlatego tak wielka role ma do spelnienia literatura dziecieca. Ale nie wystarczy powiedziec dzieciom, ze uchodzcow powinnismy przyjac. Trzeba im tez pokazac, ze mamy z nimi sprawy wspolne i ze zycie z nimi moze byc ciekawsze.
 • 2015-09-24 07:16 | kaesjot

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Poniższy tekst umieściłem na blogu red. Szczerka w odpowiedzi tym, którzy postulują bezwarunkowe wpuszczanie uchodźców, " bo to tylko człowiek". Na razie "wisi w moderacji" i zapewne ukaże się za 2 tygodnie , jeśli w ogóle się ukaże.

  Niby cegła to zawsze cegła ale to nie to samo !
  Zależnie z jakiej gliny ulepiona, jak wypalona może mieć diametralnie rożne właściwości.
  Nieważne, że to człowiek – ważne, kim jest i jakie są jego prawdziwe zamiary.
  Czy każdego, bez wyjątku, kto zapuka do Twoich drzwi wpuszczasz do mieszkanie bez sprawdzania kto to, skąd i w jakim celu chce wejść.
  Na pewno taki nie zapuka i powie ” to ja – złodziej ( lub morderca ) – przyszedłem Panią obrabować ( albo nawet zamordować ) i dlatego musi mnie Pani wpuścić “.

  Można stworzyć wielka listę osób, które mimo przynależności do gatunku ludzkiego na miano "człowieka" nie zasługują"
 • 2015-09-24 09:39 | ewa leonarda

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Nie okaże się błędem - okaże się wyzwoleniem.
  Nie bójmy się uchodźców, bo choć to czasem też wyznawcy innych religii, to przecież sami uciekają przed nią a jakby mieli popełniać ataki terrorystyczne, to Niemcy były by już rozniesione w puch a przecież nie są.
 • 2015-09-24 13:51 | kaesjot

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  @fronczaska - to się nazywa racjonalnym, liczącym się z realiami stanowiskiem.
  Podpisuję się pod każdym Twoim zdaniem.
  Potencjalny złodziej pukając do drzwi twego mieszkania nie ujawni przecież kim jest i dlaczego chce się dostać do środka.
  Trudno uwierzyć, że zwolennicy przyjęcia imigrantów aż tak są naiwni !
  Prędzej uwierzę, że ktoś ( kto ? ) im karze tak pisać .
 • 2015-09-24 14:06 | kaesjot

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Czy wszyscy starający się dostać do Europy rzeczywiście są uciekinierami "spod bomb" ?
  A czy nie ma wśród nich takich, co to szukają łatwego i wygodnego życia na cudzy koszt i "zwiadowców" mających przygotować przyczółki na nadejście "sił głównych" w celu przejecie cudzych ziem ?
  Mało mamy przykładów takich, którzy użalając się nad " biednym zwierzątkiem " zostali przez to zwierzątko pokąsani ?
 • 2015-09-24 19:07 | ampleforth

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Nie ma zadnych uciekinierow spod bomb, to bzdury na potrzeby propagandy. Nikt z tych uchodzcow nie wyruszyl w podroz bezposrednio z Syrii. To ludzie, ktorzy spedzili rok lub dwa w obozach dla uchodzcow w Turcjii. Libanie i Jordani piszac podania o uzyskanie azylu. Wnioski zostaly w wiekszosci odrzucone ... Skad wzial sie pomysl aby wyruszyc do Europy? Raz, za namowa rodziny, krewnych lub znajomych przebywajacych juz w Europie, dwa za namowa przemytnikow opowiadajacych bajki o europejskim raju. sadze, ze wlasnie te bajki sa glowna przyczyna.
 • 2015-09-25 00:09 | kruk

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  @kaesjot 13:51
  No wlasnie, kto nam kaze stawac w obronie uchodzcow? Kto ma w tym jakis wrazy interes? Moze jednak podzielilbys sie jakimis przypuszczeniami?
 • 2015-09-25 00:16 | woytek

  Re:Przyjmijmy uchodźców,... ale to nie są uchodźcy .

  Uchodźcy to są ludzie uciekajacy z kraju , którego dotknęła tragedia wojny między państwami , lub katastrofa naturalna , jak trzęsienie ziemi czy tsunami. Ci ludzie "z Syrii", których organizatorzy exodusu kierują na Europę poludniową są ofiarami "chirurgicznych" bombardowań wykonanych przez konkretne kraje i organizatorzy tej tragedii powinny ponosić koszty tego brabarzyństwa.
  Kraje które są zmuszane do przyjmowania tych uchdźców powinny domagać sie nowej , europejskiej Norymbergii.
  To jest wydarzenie które tworzy precedens. Kierując sie tym doświadczeniem , będzie można przyszłości dzielić się kosztami awantur takich nieudaczników jak Sarkozy, Schulz czy Merkel.
  To oni wywierali wpływ na wydanie zgody na tę awanturę.
  Polska nie ma nic z tym wspólnego z wyjątkiem współudziału w zbrodni kilku politykierów.
 • 2015-09-27 20:21 | p.graff

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Polacy byli wychodźcami od powstania kościuszkowskiego, listopadowego, Styczniowego, w 1945 andersowcy zostali w Anglii. Masowo emigrowali do Francji i do Ameryki , za chlebem. Góralu czy ci nie żal. Po 1990 r. Polacy masowo wyjeżdżali do roboty, najpierw pół-legalnie gdy zniesiono wizy, potem całkiem legalnie i masowo: do Anglii, Niemiec, Irlandii, nawet do Islandii. Uchodźstwo polskie, polityczne, wojenne, ekonoimiczne, stworzyło olbrzymia diaspore, wsżedzie naświecie można spotkac polskie rodziny i społeczności.
  Węgrzy emigrowali w tysiąc osiemset czterdziestym ósmym a potem w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym szóstym, po inwazji radzieckiej. Czesi w sześćdziesiątym ósmym, też z po inwazji radzieckiej.
  Wstyd w całym poradzieckim obozie. Syf w całym poradzieckim obozie.
 • 2015-09-28 08:15 | kaesjot

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  @kruk - ja po prostu "dmucham na zimne".
  "Sparzyli się" ci, którzy wcześniej przyjęli imigrantów muzułmańskich.
  Nie powiesz chyba, ze Niemcy, Francja, UK nie maja żadnych z nimi problemów lecz wręcz same korzyści.
  Ja zwyczajnie nie chcę sam sobie sprowadzać dobrowolnie tego kłopotu na głowę.
  Tyle nam wpajano, że trzeba być asertywnym wiec jestem. Jak trzeba to też jestem empatyczny ale tam, gdzie nie spodziewam się agresji w zamian.
 • 2015-09-28 09:00 | azur

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Obecna fala uchodźców z Syrii jest najbardziej wartościowa - to ludzie wykształceni i raczej zamożni, dla których warunki życia w Syrii stały się nie do zniesienia i których stać było na poniesienie wysokich kosztów. Najwięcej skorzystają Niemcy, którym potrzeba rąk do pracy, a tu dostają gotowych wykształconych ludzi. Polska obejdzie się smakiem, bo i tak ten, kto przypadkiem trafi do Polski, szybko przeniesie się do Niemiec, zachęcany pokrzykiwaniami Kaczyńskiego i jemu podobnych.
 • 2015-09-28 22:17 | jakowalski

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można?

  1. Jakie kwalifikacje mają autorzy książek dla dzieci, aby pouczać innych na temat tak złożonego problemu jakim jest niekontrolowana ekonomiczna imigracja z III świata do I świata?
  2. Polacy emigrowali z Polski do państw o podobnej kulturze, czy to w Starym, czy też w Nowym Świecie, a co ważniejsze, emigrowali oni aby pracować oraz starali się asymilować w kraju swego wychodźstwa. Obecna fala imigrantów jedzie zaś do Europy głównie po zasiłki, jako że w Europie brakuje od lat pracy dla Europejczyków oraz nie ma ta obecna fala imigracji z III świata nawet najmniejszej chęci, aby asymilować się w Europie – co gorsza, ci imigranci chcą zmieniać Europę na swoją modłę. A dla takich zachowań nie powinno być tolerancji.
  3. Niemcy mają u siebie 2 miliony swoich własnych bezrobotnych, a więc na pewno nie potrzebują oni imigrantów, szczególnie, ze Niemcy są przeludnione, a popyt na ludzką pracę będzie w nich maleć, choćby ze względu na postęp techniczny, który jest przecież z natury pracooszczędny.
 • 2015-09-30 08:09 | azur

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Bez uchodźców nie powstałyby Stany Zjednoczone i cała reszta państw Ameryki. Kaczyński jest jak wódz indiański w wigwamie wołający: nie chcę żadnych przybyszów! My tu będziemy polować na bizony i nie potrzebujemy żadnych Nowych Jorków ani drapaczy chmur i autostrad.
 • 2015-10-04 00:43 | camel_

  Re:Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  @azur - dlaczego sądzisz, że przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu ucywilizują nas i pobudują nam drapacze chmur i autostrady? Byłeś ostatnio w Warszawie?