Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

(8)
Kryzys imigracyjny przypomniał polskiej prawicy o istnieniu Grupy Wyszehradzkiej, czyli nieformalnego zrzeszenia Węgier, Czech, Słowacji i Polski.
 • 2015-09-26 08:05 | __

  Boszesz jacy wy jesteście toporni...

  Boszesz jacy wy jesteście w swojej propagandzie toporni...
  Już trwa wyjaśnianie że "Polacy nic się nie stało"
  A coś się wydaje, że w "rządzie" generał Kopacz prawa ręka nie wie co robi lewa
  vide kompromitujące głosowanie w/s Ziobry

  Po co wybierać ekipę w której nic się nie da zrobić bo każda inicjatywa
  jest upupiana przez chaos/niekompetencję? Każdy tylko nie wasi ulubieńcy
 • 2015-09-26 11:41 | steve118

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  Grupa G4 ma sens ale tylko bez Polski.
  Nasza polityka naddaje się najwyżej do G1+ g o,o1= G1,01, tzn. USA+ Polska.
  Uwaga, zero po przecinku jest ważne.
 • 2015-09-26 20:27 | woytek

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  Chaos I kompromitacja , to jedyne wrażenie jakie na wyborcach robi polityka prowadzona przez wasali kolejnego "nadzorcy", który żarty sobie robi z bezrozumnego podporządkowania brązowonosych.
  Była szansa , żeby małe panstwa odezwały sie jednym głosem , komentując skandal jaki w Europie wywołali globaliści .
  Jednak zwyciężył wrodzony wasalizm elit skundlonych 44 latami komunizmu. To pokoleni , które udaje przed wyborcami , że podejmuje decyzje, kolejny raz się kompromituje. Można przewidzieć , że po zmianie ekipy zmieni się tylko nadzorca wasali - co widać , słychać i czuć, patrząc na tyk skarłowaciałych politykierów.
 • 2015-09-27 14:25 | AKon

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  Jeśli dążymy do utrzymania obecnego stanu quasi-kolonialnej pozycji Polski w stosunku do Niemiec to nie ma.
 • 2015-09-27 18:02 | panamarcina

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  Właśnie bardzo dobrze zrobiono. Polska pokazała że różni się od reszty krajów postkomunistycznych i mentalnie najbliżej jej do zachodu. Zachodnia Europa ma racjonalne podejście do emigrantów, natomiast byłe demoludy czyli obszar byłego: NRD, Czechosłowacji, PRL-u i Węgierskiej Republiki Ludowej to ciągle jeszcze kraje gdzie na ksenofobii, rasizmie i nacjonalizmie można ugrać niezły kapitał polityczny, przykład: Węgry Orbana, któremu temat uchodźców niemalże "spadł z nieba" i pewnie dziękuje za niego Bogu. Rok temu w Budapeszcie odbywały się demonstracje przeciwko niemu i jego władza chwiała się , ale pojawili się "poganie u bram" i w tą stronę można skierować całą agresję i frustrację gawiedzi. To są zresztą znane numery, podobne wkrótce zobaczymy w Polsce w wykonaniu PiS-u. Od jesieni będziemy znów walczyć ze złowrogim układem a także zalewem islamu pod przywództwem naczelnika państwa: Pana Jarosława.
 • 2015-09-27 22:58 | gramin

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  Co za durne komentarze!
  Po pierwsze Polska w sprawie uchodźców zachowała się zwyczajnie przyzwoicie. To prawicowe straszenie dzikimi chordami islamskich terrorystów, którzy zaleją Polskę i wprowadzą tu szariat jest zwyczajnie głupie i niepoważne.
  Problemem jest to, że prawica w Polsce nie ma żadnego pozytywnego pomysłu na rozwój kraju, dlatego ciągle bazuje jedynie na wzbudzaniu irracjonalnych lęków. Najpierw obcy kapitaliści niszczący świetnie prosperującą polską gospodarkę (jaką oczywiście mieliśmy w okresie schyłkowego komunizmu), później smoleński "zamach", następnie zbrodniczy gender, teraz islamscy terroryści.

  Po drugie, sprzeciw wobec unijnych ustaleń był bez sensu, bo Polska tak czy siak zostałaby przegłosowana. Dużo rozsądniej było dojść do jakiegoś kompromisu przy stole negocjacyjnym, niż twardo bronić pozycji nie do obrony. Tak też zachował się rząd i jest to jak najbardziej właściwa postawa.

  Po trzecie, Grupa Wyszehradzka "wypięła" się na Polskę i jej postulaty w związku z wojną na Ukrainie. Poza Polską pozostali członkowie byli przeciwni wprowadzaniu dotkliwych sankcji dla Rosji, więc "płacz" czeskich publicystów, że Polska ich teraz zdradziła jest zwyczajnie nie na miejscu.

  Oczywiście należy razem współpracować i istnienie Grupy Wyszehradzkiej uważam za jak najbardziej wskazane, wcale to jednak nie oznacza, że mamy jako kraj zachowywać się w sposób głupi, irracjonalny lub szkodzący naszemu wizerunkowi u Zachodnich partnerów, bo tak zachowują się nasi partnerzy z Europy środkowej.
 • 2015-09-28 17:17 | azur

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  Polityka Czech, Słowacji i Węgier jest egoistyczna i dość wredna. Można mieć z nimi kontakty, ale z ograniczeniem.
 • 2015-09-29 18:34 | jakowalski

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  azur
  Polityka Czech, Słowacji i Węgier jest polityką realną, dbającą o interesy Czechów, Słowaków i Węgrów, a nie Niemców czy też elit rządzących dziś Ameryką.