Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fakty i mity o klimacie

(4)
Będzie zimno. Będzie gorąco. Będzie miniepoka lodowcowa. Będą susze i upały, a oceany podniosą się o kilka metrów do 2050 r. W co wierzyć?
 • 2015-09-30 13:16 | lakkot

  znowu propaganda

  James Hanses jest tak samo kontrowersyjny jak "naftowi" naukowcy, Autor, nie bedac objektywny, traci tylko na wiarygodnosci. A szkoda, bo przeciez mozna przytoczyc prawdziwe argumenty zamiast siegac od razu po ekstremistow, czy to z jednej czy z drugiej strony.
 • 2015-10-04 13:10 | pawel-l

  Re:Fakty i mity o klimacie

  Jeden z bardziej jednostronnych i tendencyjnych artykułów jakie pojawiły się w polityce.
  Ci na rządowych etatach to fachowcy, a Ci co kwestionują to oszołomy na garnuszku nafciarzy.
  Równie dobrze można by napisać, że większość naukowców żyje z rządowych pensji, dotacji i grantów i nigdy w życiu nie zaryzykują kariery dla kwestionowania obowiązujących norm.
  Dla przykładu jeden odważny:
  Curtis G. Callan Jr, the then-President of the American Physical Society
  http://www.australiannationalreview.com/top-physicist-claims-global-warming-scam/?inf_contact_key=9c9a16b40cd754949bf67d3ead9af7bfb95ef04ca38d24cf186ef6380523e08d
 • 2015-10-13 10:12 | amciej

  Re:Fakty i mity o klimacie

  Chyba jeden z najsłabszych, najbardziej propagandowych artykułów w dziale "nauka", jaki się ostatnimi czasy pojawił. Krótki cytat jest najlepszym komentarzem do jednostronności "Sposobem na sianie klimatycznego zwątpienia jest też nagłaśnianie sporów pomiędzy czołowymi naukowcami. Bo faktycznie jest, że takie spory istnieją- tyle tylko, że nie dotyczą tego czy planeta się ociepla (co do tego nie ma wątpliwości), ani tego, czy ludzkość jest temu winna (bo jest)."
  Czyli autorka twierdzi, że naukowcy nie spierają się czy ludzkość jest winna ociepleniu klimatu...
  Artykuł można streścić jednym zdaniem- działalność człowieka przyczyniła się do ocieplenia klimatu, bo tak jest i już.
 • 2015-10-13 21:54 | jakowalski

  Re:Fakty i mity o klimacie

  Klimat jest tak złożonym systemem, że nauka nie daje sobie wciąż rady z jego zrozumieniem. Najprawdopodobniej na klimat największy wpływ ma aktywność Słońca – ta już znana nauce oraz ta nauce jeszcze nie znana, a nie działalność ludzi, która ma nieistotny wpływ na zamiany klimatu. Przypominam, że epoka lodowcowa nadeszła na 100% nie na skutek działalności ówczesnych ludzi.