Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

(23)
One woman show – tak niedzielną konwencję Zjednoczonej Lewicy określił szef sztabu wyborczego. Podczas spotkania oficjalnie wysunięto kandydaturę Barbary Nowackiej na premiera.
 • 2015-10-04 15:34 | Mandark

  fajna bajka

  Nowacka to dobra kandydatka, a program ogólnie jest słuszny, ale czy można uwierzyć, że to coś więcej niż gra wyborcza? Zjednoczona Lewica raczej nie utrzyma się po wyborach, a SLD nie zmieni się nagle w ideową lewicę.
 • 2015-10-04 15:36 | azur

  Nowacka działa

  Nowacka może popsuć szyki Kaczyńskiemu, to znaczy przejąć zwolenników Kukiza. Jest to osoba przebojowa, sogestywna w tym co mówi, choć jeszcze mało doświadczona. Mówiła przydługo i nie wszystko w jej programie jest do przyjęcia. Ważne, żeby w wyborach dostała 12-15%, a może jeszcze więcej. Gdyby PO osiągnęła wynik w pobliżu 30% i do Sejmu weszły jeszcze PSL i Nowoczesna, PiS nie mógłby samodzielnie rządzić, a o to w końcu chodzi.
 • 2015-10-04 16:17 | Zwiastun

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Gratulacje dla Pani Nowackiej,
  Jedna tylko prosba, prosze posluchac Cimoszewicza i usunac Millera, Palikota i innych lesnych dziadkow.

 • 2015-10-04 16:34 | axiom1

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Nawet kioskiem Ruchu nie kierowala !
 • 2015-10-04 17:50 | artur702

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Jakieś dziwne te polityczne obyczaje w Polsce. Niedemokratyczne procedury w ponoć demokratycznym państwie. Psuć zaczął Donald Tusk mianując Ewę Kopacz na premiera polskiego rządu jak jakiś car i jedynowładca z Bożej łaski, a zatem nie jest ona premierem z demokratycznego wyboru i nie posiada mandatu premiera z wyborów demokratycznych. A miał Donald Tusk 3 miesiące czasu na przeprowadzenie demokratycznych wyborów następcy Przewodniczącego PO. Kontynuował ten styl Jarosław Kaczyński mianując Beatę Szydło kandydatką na premiera, która też nie będzie miała mandatu z demokratycznych wyborów. Tą samą ścieżką poszła Zjednoczona Lewica mianując Barbarę Nowacką jako kandydatkę na premiera. Gdzie my żyjemy? Czy to jeszcze Europa, czy jakaś Bananowa Republika Picu-Picu?
 • 2015-10-04 18:04 | woytek

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Same premierzyce w tej polskiej polityce eunuchów. Jak tak dalej pójdzie premier będzie z łapanki.
  To niepokojące zjawisko jest objawem poważnej choroby politycznej tego pokolenia polityków dotkniętych "wirusem kiejkuckim".
  Czy oni boją się odpowiedzialności za podejmowane decyzje ?
 • 2015-10-04 18:23 | jerzy.n19

  Re:Lewica zwiera szyki, by oddać władzę PiS

  Będę nudny, jak arytmetyka wyborcza. Każdy, kto rozrzuca głosy elektoratu anty-PiS-owego, oddaje głos na PiS!
 • 2015-10-04 19:24 | wladimirz

  Nowacka jest tylko paprotką(awatarem) Millera, Palikota, Senyszyn czy Nowickiej (40 tys premii) itd ... ;-)

  Awatar ma ładnie wyglądać i "lewicowo" - i to robi. Natomiast władzy nie ma i mieć nie będzie żadnej - mają ją nadal Miller i Palikot! A za nimi stoją Irak, Kiejkuty, antysocjalna polityka!!!
 • 2015-10-04 19:58 | stok

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Barbara Nowacka już się dawno skompromitowała. Wstrzymała się od głosu, kiedy Tusk, Kopacz i PSL zabierali emerytury spracowanym Polakom, również tym kalekim, jak ja.
 • 2015-10-04 21:35 | Jaqualine

  Kpiny

  I po raz kolejny w poliotyce odstawia się teatrzyk :/ To Miller i Palikot będą pociągać za sznurki. Wystawiają kobiety bo nimi łatwo jest manipulować. Jedyna kobieta, która jest silna to Kopacz. Tam na pewno Ani Karpiński, ani Trzaskowski, ani żaden inny polityk nie będzie się spierał. Kobieta, która potrafi dążyć do celu.
 • 2015-10-05 08:28 | azur

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Może to przemówienie było płomienne, ale mnie nie porwało. Był to zlepek tekstów różnych autorów, Nowacka nie wiedziała dobrze, co czyta. Było tam wiele mało realnych obietnic, bez wskazania źródła ich finansowania.
 • 2015-10-05 09:06 | busybee01

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  mam nadzieje, ze w artykule jest mowa o podatku katastralnym
 • 2015-10-05 10:38 | kaesjot

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  @woytek - wg mnie to pozytywne zjawisko.
  Po 26 latach już wiedzą, czego nie wiedzą. W nastopnym ćwierćwieczu te wiedzę posiądą tylko czy sił i zdrowia jeszcze starczy?
 • 2015-10-05 10:53 | kaesjot

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  axiom1 - być kanclerzem wyższej uczelni to znacznie więcej niż kierowanie kioskiem Ruchu, malowanie kominów czy jeżdżenie ciężarówką.
 • 2015-10-05 11:42 | axiom1

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  @kaesjot

  Widac ze studiowala dla tytulow tak jak znany nam Kowalski.

  "Jest magistrem inżynierem w zakresie informatyki, uzyskała także MBA, ukończyła ponadto studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo związana z uczelnią zarządzaną przez ojca – objęła stanowisko jej kanclerza.

  Nic nie zrobila z wyuczonymi zawodami. Nie posiada doswiadczenia duzej korporacji. Informatyka i MBA bez doswiadczenia to za malo na premiera.

  A jesli chodzi o te uczelnie ? Tajemnica jak widac co to za uczelnia.

  Ogolnie juz przez 26 lat polskie szkolnictwo nie potrafilo wyksztalcic przedsiebiorcow zdolnych do utrzymania sie na wolnym rynku. Poza wyzyskiem prcownika polski przedsiebiorca nic nie potrafi.
 • 2015-10-05 12:09 | jakowalski

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Axiom
  Kierowanie państwem wymaga zupełnie innych kwalifikacji niż prowadzenie budki z gazetami. Tak samo jak w wojsku inne kwalifikacje ma (albo raczej powinien mieć) dowódca drużyny (taktyka na najniższym szczeblu), inne dowódca dywizji (taktyka na wysokim szczeblu) a jeszcze inne wódz naczelny (strategia, ocierająca się, a często wręcz nieodróżnialna od polityki, szczególnie jeśli chodzi o mocarstwo), to tak samo jest w przedsiębiorstwie (dobry majster rzadko jest dobrym dyrektorem) a szczególnie w państwie, do kierowania którym (w 99 przypadkach na 100) zupełnie nie są przydatne doświadczenia z biznesu (chyba, że ponadnarodowego, takiego jak n.p. GM – „co jest dobre dla GM, jest dobre dla US”), jako że biznes działa w ramach państwa, a państwo jest przecież zupełnie innego typu organizacją niż przedsiębiorstwo, mającą zupełnie inne, znacznie szersze cele niż prywatna firma. Wytłumaczył ci to też kasejot.
  Swoją drogą, to żaden z liderów liczących się polskich partii politycznych czy też ich zgrupowań, nie ma dziś kwalifikacji do rządzenia państwem. Ale to jest osobny temat...
 • 2015-10-05 12:35 | jakowalski

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Axiom
  1. Na wyższej uczelni studiuje się głównie po to, aby uzyskać jej dyplom. Wiedzę można przecież zdobyć innymi drogami, poza takimi kierunkami, które wymagają drogich laboratoriów (medycyna, biologia, fizyka czy chemia oraz nauki techniczne).
  2. Polska nie ma swoich własnych, prawdziwie wielkich korporacji, a przecież tylko doświadczenie z ich kierowania jest użyteczne dla szefa rządu.
  3. Przedsiębiorcy się nie da wyszkolić na wyższej uczelni. Nauczyć można bowiem tylko teorii zarządzania, ale jeżeli ktoś nie ma predyspozycji do bycia menedżerem, to mu nie pomoże nawet MBA z MIT. Analogia do kierunków aorystycznych: ktoś, komu „słoń na ucho nadepnął” nigdy przecież nie zostanie wirtuozem, nawet po skończeniu najlepszego konserwatorium.
  4. Każdy prywatny biznes opiera się z definicji na wyzysku pracownika. Zysk bierze się bowiem z wyzysku, z tego, że kapitaliści zabierają ludziom pracy owoce ich trudu.
  5. Nudny jesteś z tymi wycieczkami w moją stronę.
 • 2015-10-05 13:14 | goodideas

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  "podatek katastralny od nieruchomości wielkich wartości" czyli od jakich?
  "od dużych majątków" czyli jakich?
  "zakaz eksmisji" czyli można nie płacić zobowiązań, bo i tak nikt nie doprowadzi do egzekucji? takie populistyczne ogólne nieprzemyślane hasła byle tylko chwyciły. Przykre jest to, że w świadomości większości polityków większość Polaków do idioci, którzy uwierzą w proste hasła, nie będą w żaden sposób ich weryfikować ehh
 • 2015-10-05 13:37 | ecres

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Sytuacja taka.Kandydatka na premiera a w tyle głowy jak zdobyć 8%.W tany jak inne ,poobiecywać.Otóż ludzi lewicy,pojdą do wyborów i zagłosują na nią ,tam ,gdzie kandydują nowi ,młodzi i znani kandydaci.A to co widać w t rerenie =, kandydatami są byli aparatczycy PZPR-z adecyduje, że stare wyleniałe wygi zniszczyły naiwną kobietę.
 • 2015-10-05 14:33 | Withold

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  Widziałem z nią wywiad w telewizji. Pierwsze wrażenie rzeczowa, rozsądna, ładna twarz. Pytanie o program.
  Punkt pierwszy - 15 złoty na godzinę i za Gombrowiczem widzę mordę Millera, drugi punkt - religia won ze szkoły i widzę mordę Palikota. Reszta w podobnym stylu. Ot cała Pani Nowacka.
 • 2015-10-05 16:26 | MMK

  Nie nawoływujmy do koalicji anty-PiS !

  "PiS nie mógłby samodzielnie rządzić, a o to w końcu chodzi."
  Jak PiS nie będzie rządzić teraz, to moze w nastepnych wyborach wraz z przystawkami mieć większość konstytucyjną i będzie Kaczyński w roli Orbana/Łukaszenki na dłużej.
  Dwa, z Prezydentem Duda nikt, poza PiSem nie porządzi skutecznie.

  Polacy wybrali Dudę - niech lepiej PiS rządzi.
  Polacy niewiele pamiętają z rządów PiS 8 lat temu - musza sobie widocznie przypomnieć.
 • 2015-10-05 19:01 | malpa-z-paryza

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  brawo pani Nowacka,
  tylko prosba do mediow, przestancie ja lansowac na premiera, jescze nie weszli do Sejmu a juz oglaszaja rezultaty!
  to jest kpina z wyborcow.
  step by step.

  i popieram calkowiecie wypowiedz AZURA.. i jestem przekonana, ze pani Nowacka nie pozwoli sie ograc przez Millera ni przez Palikota, ona ma jaja.
 • 2015-10-05 19:18 | jakowalski

  Re:Lewica zwiera szyki, Nowacka oficjalnie przejmuje stery

  goodideas
  1. W obecnych polskich warunkach, to milion złotych to już jest spory majątek.
  2. Chodzi o zakaz eksmisji „na bruk”.