Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

(22)
Ktoś kiedyś wymyślił sobie, że Europejczycy i Amerykanie nie marzą o niczym innym, tylko o życiu w ramach wspólnego obszaru gospodarczego. Po co nam to?
 • 2015-10-06 19:26 | jakowalski

  Poraz zatrzymać tego potwora!

  Dopóki nie jest NA TO za późno!
 • 2015-10-06 21:01 | Stas Czaplicki

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  Mimo, ze artykul krytykuje TTIP nie dowiedzielismy sie jednak, jakie sa jego wady i moze zalety. Trudno jest sobie wyrobic jakies zdanie na podstawie tych podchodow, ktore uprawia autor.
 • 2015-10-06 22:32 | znafca in spe

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  Stas Czaplicki

  problem polega na tym, ze najwazniejsze punkty tej "umowy" sa scisle tajne.
 • 2015-10-07 08:06 | woytek

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  Głobalizm jest udoskonaloną formą komunistycznej dyktatury w której rządy Komitetu Centralnego KPZR przejeły nieformalne gremia ponadnarodwych instytucji finansowych i banksterzy . Demokracja w takich tworach ponadnarodwych jest fikcją .
  Efekty tych działań widać w UE , która nie jest w stanie podjąć działań w obronie jej zewnętrznech granic.
  Globalnymi potworkami rządzą służby specjalne , a wybieralne rządy tylko realizują polecenia tych służb.
  Taki jest mój obraz globalnego świata .
 • 2015-10-07 09:13 | kaesjot

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  woytek - z tą drobną różnicą, że funkcja sekretarza czy członka Politbiura nie była dziedziczna.
  Człowiek jest zwierzęciem stadnym a każde stado musi mieć przewodnika. Tenże zaś przewodnik bierze za to stado odpowiedzialność i musi w stadzie utrzymać jedność i dyscyplinę inaczej stado przestaje być stadem.
 • 2015-10-07 09:27 | znafca in spe

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  woytek

  to nie ma nic wspolnego z komunizmem, niemniej o tym pisal Marks, ktorego podejrzewam z tego powodu wykladaja na wielu amerykanskich uniwersytetach. To jest dyktarura banksterow, jezeli wiesz co to znaczy.
 • 2015-10-07 10:57 | jakowalski

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  woytek
  Globalizm nie ma nic wspólnego z komunizmem, a znany jest od dawien dawna. Globalna była przecież dyktatura Rzymu (Pax Romana), a później n.p. globalne było imperium brytyjskie (Pax Britannica). Dziś mamy globalizację pod dyktatem USA (Pax Americana), która jednak wyraźnie ma się ku schyłkowi, a zastąpi ją najprawdopodobniej dominacja Chin (Pax Sinica).
 • 2015-10-07 13:11 | tuciu

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  @woytek "Taki jest mój obraz globalnego świata ": składam najgłębsze wyrazy współczucia
 • 2015-10-07 16:28 | woytek

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  @ drodzy panowie
  Globalizm i kapitalizm w tej formię do której zmierza jest perwersyjną odmianą "komunizmu" . W przyszłości nic nie będzie własnością ludzi , a wszystkie dobra będą własnością banków. Biznes i osoby prywatne będą zaciągały pożyczki w bankach , ale nigdy ich nie spłacą do końca. W upadłych miastach dawniej kapitalistycznych krajów całe dzielnice są własnośćią banków.
  Nikt nie jest zainteresowany odbudową tych dzielnic ponieważ właścicielami domów I biznesów w tych dzielnicach są banki , a nie konkretni ludzie . Banki przejmują farmy , biznesy , surowce , a użytkownicy spłacają tylko procenty od zaciągnietego długu , nie spłacając długu.
  Dlatego ważne jest by banki w Polsce były polskie . Gdy będą to banki obce to cały majątek Polaków przejdzie w ręce tej perwersyjnej odmiany "komunizmu" jakim jest globalizm. Bankierzy są sekretarzami dawnego Komitetu Centralnego KPZR.
 • 2015-10-08 07:27 | axiom1

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  2015-10-06 21:01 | Stas Czaplicki

  Trafna obserwacja.

  Dzis w XXI wieku rzekomo demokratyczna Unia i rzekomo demokratyczne USA negocjuja cos miedzy soba co jest scilse tajne a bedzie dotyczyc 800 mln ludzi po obu stronach Atlantyku.

  To jest skandaliczne !!! Osoby odpowiedzialne za ta szarade winny byc nazwane po nazwisku i natychmiast wyrzucone ze stanowisk publicznych.


  Pasywne stanowisko rezimu PO w tej sprawie jest rownie haniebne. Rezim PO ma obowizek ponformowac polakow o wszystkich szegolach tych negocjacji.
 • 2015-10-08 09:45 | Fragless1

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  No zaraz. Skoro nikt nie spłaca w pełni kredytów, to najbardziej stratne są same banki. Po co im upadłe nieruchomości, których nie mogą sprzedać? W efekcie niebawem upadną same banki. Nie masz się więc o co bać. :)
 • 2015-10-08 11:05 | jakowalski

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  woytek
  Ile razy mam ci jeszcze tłumaczyć, ze obecna globalizacja nie ma nic wspólnego z komunizmem a bardzo dużo z kapitalizmem rynkowym? A co do banków, to jeśli pozwala się im kreować (w formie kredytu) państwowy pieniądz (dolary USA, funty brytyjskie, franki szwajcarskie, polskie złotówki czy też euro UE) to powinny one być państwowe.
  Fragless
  Nie jest prawdą, że nikt nie spłaca w pełni kredytów, a własność bankrutów banki sprzedają na licytacjach, a na te nieruchomości praktycznie zawsze znajdują się chętni – wszystko zależy tu od ceny na nie. Prawdą jest zaś to, że kapitalizm rynkowy niemalże z definicji oparty jest na kredycie, czyli na bankach, jako że nie jest on przecież w stanie funkcjonować bez kredytu.
 • 2015-10-08 22:02 | Starbucks

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  nie moge uwierzy, ze taki tekst pojawil sie w Polityce. Brak jakiejs klepki, tekst ma mnie zniechecic do czegos o czym nie dowiedzielismy sie z artykulu ... Hallo?
 • 2015-10-08 23:34 | woytek

  Re: zebrali ponad trzy miliony podpisów i co z tego ?

  @jakowalski
  Dramatem quasikomunizmu radzieckiego i PRL-owskiego był brak właściciela wielkich i małych przedsiębiorstw . Niby brano kredyty na inwestycje , ale tak naprawdę i tak decydowało KC jak te pieniądze wydać . Decyzja na należała do wąskiego grona osób na najwyższych stanowiskach w hierachii politycznej. Jak to się skończyło to wszyscy wiemy.
  Dramatem globalizmu pozostającego pod nadzorem ponadnarodowych korporacji jest brak rzeczywistego właściciela tych korporacji . Decyzje podejmuje wąskie grono polityków powiązanych z bankami i to oni decydują czy ratować bankruta , czy też długi rozłożyć na inne kraje.
  Czym się różnią te dwa ustroje ? Subtelnymi różnicami. Obłuda ludzi trzymających władzę w obu systemach jest również porównywalna. Tylko opozycja wobec tego oczywistego przekrętu jest nowocześniej kontrolowana w czasach dyktatury globalizmu . W obu systemach rola inteligencji jako opozycji była znikoma, a wręcz żądna . W obu systemach rola służb specjalnych jest ogromna.
  Więc czy one się różnią ? Tym , że możemy sobie pogadać na internecie?
 • 2015-10-09 07:52 | znafca in spe

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  woytek

  poczytaj sobie co z definicji jest "komunizmem" i nie pisz faramzonow na ten temat.
 • 2015-10-09 09:13 | woytek

  Re: zebrali ponad trzy miliony podpisów

  @ znafca in spe

  Poczytaj sobie co z definicji jest "demokracją" i co jest "kapitalizmem" i jak to się ma do tego co widzimy w Polsce I innych krajach pozostających pod kontrolą globalizmu.
 • 2015-10-09 16:50 | jakowalski

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  Woytek
  Zdecyduj się, czy przedsiębiorstwa państwowe w PRLu czy też ZSRR miały czy też nie miały właścicieli i czy podobnie nie jest z obecnymi korporacjami. Przecież w PRLu właścicielem dużych i średnich przedsiębiorstw było państwo, zaś małe przedsiębiorstwa były albo spółdzielniami albo też prywatną własnością (tzw. prywatna inicjatywa, działająca w Polsce nawet za Bieruta). Problemem numer jeden PRLu czy tez ZSRR nie było przecież to, że brak było właściciela wielkich i małych przedsiębiorstw, a to, że zbyt dużą część PKB (czy jak kto woli Dochodu Narodowego) przeznaczano na zbrojenia. Jako że Zachód, a szczególnie zaś USA były znacznie bogatsze niż ZSRR wraz z jego satelitami, takimi jak n.p. PRL, to ZSRR wraz z Polską nie wytrzymały konfrontacji z Zachodem, jako że startowały one po II WŚ ze znacznie niższego pułapu niż USA.
  I zgoda, że opozycja jest dziś nowocześniej kontrolowana niż w czasach PRLu, jako że władza rozumie, że cenzura nie ma sensu, jako że dla władzy lepiej jest znać nastroje ludności zanim wybuchnie rewolucja oraz z tego powodu, że jeśli niezadowoleni mogą wylać swe żale n.p. na forach internetowych, to w ten sposób rozładowują oni swoją agresję i tym samym maleje ryzyko wybuchu rewolucji.
  I zgoda, ze w obu tych systemach rola inteligencji jest z definicji marginalna, nie tylko jako opozycji i że w obu tych systemach rola służb specjalnych jest ogromna. To są przecież systemy (ustroje) oparte na przemocy: zarówno kapitalizm państwowy znany z ZSRR i PRL, a zwany oficjalnie realnym socjalizmem, jak też i obecny kapitalizm rynkowy – żaden z tych systemów nie da się przecież utrzymać bez państwa i jego represyjnej roli w tłumieniu realnej opozycji.
 • 2015-10-10 15:37 | znafca in spe

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  woytek
  Jak widze nie przeczytales nic na temat "komunizmu" wiec nadal piszesz bajki na forum.
 • 2015-10-10 17:17 | jakowalski

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  Po raz kolejny przypominam, ze komunizmu nigdy w Polsce nie było! Przypominam też, że w latach 1944-1989 próbowano w Polsce, ze zmiennym i na ogół nie najlepszym szczęściem, zbudować socjalizm, który jest przecież tylko początkowym etapem w budowie komunizmu. Niestety, ale aby obrzydzić Polakom komunizm, czyli ustrój polegający na możliwie najpełniejszym zaspokajaniu potrzeb człowieka, to obecne mass media wmawiają Polakom, że w w owych latach panował w Polsce komunizm, gdy tymczasem ustrojem ówczesnej, rządzonej przez partie komunistyczne (PPR a później PZPR) Polski, był tzw. kapitalizm państwowy, jako że przecież w Polsce Ludowej istniały i działały poza giełdą, wszystkie inne instytucje typowo kapitalistyczne, takie jak pieniądz, procent, banki, weksle (oraz czeki, będące rodzajem weksli), firmy ubezpieczeniowe, spedycyjne (n.p. C. Hartwig), maklerskie (w żegludze morskiej, n.p. Chipolbrok Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe S.A, dawniej Chińsko-Polskie Przedsiębiorstwo Maklerów Okrętowych) i inne spółki akcyjne, n.p. Polimex-Cekop S,A.
  A gdyby nie władza komunistów w ZSRR i krajach z ZSRR związanych oraz w Chinach Ludowych, to ludzie pracy na Zachodzie nie mieli by przecież swojego „złotego okresu” dobrobytu w latach 1945-1980, okresu wymuszonego na kapitale przez to, że istniał wówczas i prosperował obóz socjalistyczny (dokładnie budujący socjalizm), w którym nie było bezrobocia, biedy i beznadziei. Ale że istnienie tego obozu oznaczało niższe zyski dla zachodniego kapitału, to ów zachodni kapitał zrobił wszystko, aby ten obóz zniszczyć. Udało się to kapitałowi w Europie, ale już nie w Azji (Chiny, Wietnam) oraz nie udało się to do końca w Ameryce (Kuba).
  Gospodarką wiecznych braków jest zaś kapitalizm rynkowy – jest on przecież gospodarką wiecznych braków miejsc pracy (praktycznie permanentne bezrobocie) oraz spowodowanego tymże bezrobociem i wynikłym z niego niskimi płacami brakiem środków do życia dla ogromnej większości mieszkańców naszego globu. Kapitalizm oznacza sklepy pełne towaru, ale wśród ogromnej większości ludności oznacza on permanentny i chroniczny brak dostatecznej ilości pieniędzy aby ten towar kupić. Kapitalizm rynkowy oznacza także długie kolejki w urzędach pracy i biurach opieki społecznej a przede wszystkim upodlenie każdego, kto nie ma kapitału, zmuszając taką osobę do sprzedawania kapitaliście jedynego, co ta osoba posiada, czyli swojej siły roboczej, i to po cenie niższej niż jej rzeczywista wartość -ekonomiczny przymus pracy w kapitalizmie dla każdego, kto nie ma kapitału. Kapitalizm rynkowy jest więc systemem, w którym olbrzymia większość ludności jest wyzyskiwana (a więc de facto okradana) oraz dyskryminowana ekonomicznie, a przez to także politycznie i kulturowo. :-(
 • 2015-10-16 03:34 | kruk

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  Niedawno 12 pastw wybrzezy Pacyfiku (Pacific Rim) podpisalo porozumienie handlowe, Trans Pacific Partnership (TPP) , obejmujace szereg zagadnien zwiazanych z rozszerzaniem handlu miedzy soba. Rokowania toczyly sie przez 5 lat i tez byly otoczone tajemnica. Argumentem za tajnoscia byla obawa, ze "wglad opinii publicznej w stan negocjacji" sprowadzi sie do walki grup interesow partykularnych o jak najwieksze korzysci lub blokowania rozwiazan niekorzystnych dla nich. Jest to mocny argument, aczkolwiek tajnosc nie gwarantuje optymalnych decyzji.
  Faktem jest, ze tylko nieznaczna czesc opinii publicznej zainteresowana jest wnikaniem w zawilosci traktatow, interesuja one wielkich graczy. Natomiast zawsze znajda sie politycy straszacy skutkami liberalizacji handlu dla zbicia wlasnych interesow. Warunkiem prawomocnosci traktatow jest ratyfikowanie ich przez parlamenty. Moze wiec poczekajmy az sprawa stanie sie publiczna, zanim zaczniemy sie bac.
 • 2015-10-16 03:39 | kruk

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  @axiom
  Ogol Polakow zapewne z zapartym tchem i zwlaszcza ze zrozumieniem sledzilby "wszystkie szczegoly tych negocjacji".
  Potem nic tylko obwolac referendum.
 • 2015-10-18 13:30 | jakowalski

  Re:Organizatorzy akcji „Stop TTIP” zebrali ponad trzy miliony podpisów

  kruk
  Parlamenty są od dawna w reku rzadzących nami elit. Parlamenty nie gwarantują więc demokracji, a wręcz przeciwnie, umacniają one rządy obecnych elit, czyli inaczej plutokrację. :-(