Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

(25)
Antoni Macierewicz wrócił w wielkim stylu. To, co nawygadywał podczas spotkania z Polonusami w Chicago, nadrobiło z nawiązką kilkumiesięczne milczenie wiceprezesa PiS.
 • 2015-10-07 16:21 | Andrzej Falicz

  Straszenie Macierewiczem

  Komorowski Bermanem?
  Przeciez on jest jedynie slupem ogloszeniowym firmy "cinkciarz".
 • 2015-10-07 16:22 | Andrzej Falicz

  Macierewicz sie myli

  Komorowski nie jest drugim Bermanem jest jedynie slupem ogloszeniowym
  firmy "Cinkciarz".
 • 2015-10-07 16:43 | woytek

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago.

  Używanie Macierewicza jako straszaka jest objawem lęku Prawa i Sprawiedliwości przed przejęciem władzy i pełnym zwycięstwem wyborczym. Macierewicz hipnotyzuje głosem i argumentami pewną część wyborców, ale to nie jest to grupa wyborćów , których głosy by zadecydowały o totalnym zwycięstwie w jesiennych wyborach.
  O zwycięstwie zadecydują wyborcy z poglądami wolnymi od obsesji i uprzedzeń historycznych . Pan Macierewicz odstrasza tych wyborców, którzy obawiają się przejęcia kierownictwa PiS przez grupę posła Macierewicza.
  Można podejrzewać , że obecne kierownictwo PiS zaczęło się obawiać totalnego zwycięstwa i ciężaru władzy , więc pozwala panu Macierewiczowi na takie wypowiedzi , które odstraszają wyborców umiarkowanych.
  Czyżby PiS chciał się podzielić władzą z innymi ugrupowaniami ?
 • 2015-10-07 17:33 | janadam48

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  I oto chodzi. cyt "Hasłami „ukarać zdrajców” i „rozliczyć aferzystów” można ludowi tak nabełtać w głowach, że wojna polsko-polska nabierze nowej dynamiki" To jest celowe działanie. Chodzi o to aby ciemny lud zapomniał o pustych obiecankach PiSu. Wszystkie obiecane działania mające pobudzić gospodarkę pojdą w kąt. PIS ze swoimi obsesjami zajmie się tym czym potrafi. Będzie ścigał wszystkich szarych i burych aferałów a jak ich zabraknie zacznie pożerać swoje przystawki. Zjedzą Kukiza i nasiąkniętego grzybami Piechocińskiego a potem zaczną zjadać siebie nawzajem. Po około dwóch latach naród się wkurzy i pogoni to dziadostwo z Sejmu i Senatu. Powstanie jakieś nowe ugrupowanie bez zbolałego styropianu i prawdziwych polaków, którym się wszystko należy. Może wtedy nastanie normalność i zajmiemy się poważnymi sprawami. ;-(
 • 2015-10-07 18:46 | Copernicus

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Cóż, jest jeszcze i taka możliwość (piszę tu i tam o tym nie nie tylko ja): gdyby PiS wygrało wybory i poczęło rządzić to zacznie PONOSIĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ! A to już jest niebezpieczne wobec ogromu niespełnialnych praktycznie obietnic. Poza tym sam W.Cz. Prezes sam mówił, że w mętnej wodzie dobrze się łowi ryby. Teraz PiS bełta ludziom w głowach by przed samymi wyborami do końca zgłupieli. Dzisiejsza wypowiedź pani Szydło o występach pana Macierewicza świadczy o tym dowodnie.
 • 2015-10-07 19:20 | zza kałuży

  Wizyta Macierewicza w Chicago...

  ...miała na celu namaszczenie Gugulskiego na następcę Kwiatkowskiego jako polonijnego posła. Adam Kwiatkowski, dzisiejszy urzędnik Kancelarii u Maliniaka, to jest pierwszy poseł wybrany do Sejmu głównie głosami z zagranicy, w tym w lwiej większości z Chicago. Macierewicz przedstawiał Gugulskiego temu elektoratowi, o którego względy będzie starało się więcej pisowskich kandydatów, np. Frąckowiak.
  W sumie mówimy o kilku, maksymalnie kilkunastu tysiącach głosów, które jak widać są wystarczająco atrakcyjnym kąskiem dla PiSu.
 • 2015-10-07 21:14 | woytek

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago.

  @ zza kałuży
  "Macierewicz przedstawiał Gugulskiego temu elektoratowi, o którego względy będzie starało się więcej pisowskich kandydatów, np. Frąckowiak."
  Ten młody człowiek syn ostatniego więznia PRL-u który został profesorem "histerykiem" klasy radio Tirana, to kolejny dowód , że również PiS nie może uwolnić się od wstawiania na listy wyborcze dziedziców synekur po kombatantach. Do polityki powinni wchodzić ludzie , którzy zaistnieli w biznesie, w gminie, w województwie , a nie dzieci karierowiczów którzy zaczynali w TPPR , a kończyli jako kombatanci walki o demokrację.
 • 2015-10-07 22:00 | azur

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Teraz pewnie Macierewicz ruszy w objazd po Polsce ze swoimi pogadankami. Lud boży i proboszczowie już na niego czekają.
 • 2015-10-07 23:22 | azur

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Nigdy nie miałem wysokiego mniemania o Polonusach z Chicago, spod znaku orkiestry Małego Franka. Dla nich Macierewicz to szczyt intelektu.
 • 2015-10-08 01:40 | Jan Bohynski

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Ciekawy jestem, jakie sa podstawy prawne, brania udzialu w polskich wyborach prezydenckich i wyborach do polskiego sejmu, osob, ktore wprawdzie sa owciaz obywatelami polskimi, ale od lat przebywaja za granica. W innych krajach, po okreslonym okresie przebywania poza granicami kraju, takie prawo sie traci. Osobiscie uwazam, ze Polacy przebywajacy stale za granicami Polski, nie powinni miec praw wyborczych. Rowniez przebywajacy za granica i nie glosujacy z tego powodu JB.
 • 2015-10-08 06:37 | anastazja

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  racja
 • 2015-10-08 12:09 | AKon

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Mylicie się, jeśli myślicie, że obywatele zagłosują na PO czy ZLew tylko po to by uratowac "skórę" wam i dotychczasowej, zdemoralizowanej klasie politycznej.
 • 2015-10-08 13:44 | zynek

  Völkischer Beobachter czul by sie zawstydzony

  Pada pytanie z SALI do Macierewicza
  - Czy Tusk byl agentem Stasi
  Macierewicz odpowiada
  - odpowiedzcie Panstwo sami
  Czy to znaczy ze p. Macierewicz powiedzial ze Tusk byl w Stasi ?
  Zalecia z logiki ktos mial ?
 • 2015-10-08 18:35 | zza kałuży

  @zynek Zalecia z logiki ktos mial ?

  2015-10-08 13:44 | zynek
  Na mój rozum @zynek to jest ale bardzo mądry i wykształcony człowiek. Bardzo chciałbym być taki jak on.
 • 2015-10-08 18:40 | zza kałuży

  @Jan Bohynski

  "Ciekawy jestem, jakie sa podstawy prawne, brania udzialu w polskich wyborach prezydenckich i wyborach do polskiego sejmu"
  Kodeks wyborczy. Jest taka ustawa, wiesz?

  "W innych krajach, po okreslonym okresie przebywania poza granicami kraju, takie prawo sie traci"
  Możesz podać przykłady?
 • 2015-10-08 18:43 | zza kałuży

  @azur

  "Nigdy nie miałem wysokiego mniemania o Polonusach z Chicago, spod znaku orkiestry Małego Franka. Dla nich Macierewicz to szczyt intelektu."
  Krew z krwi i kość z kości. Także twojej, @azur. Polonia w Chicago to okolice Moniek i Tarnowa. Oba te miasta są w Polsce, wiesz? Głosują i myślą tak samo jak Mońki i Tarnów.
 • 2015-10-08 19:54 | azur

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Plany PiS-u staną się jawne po wyborach, po których będzie rządził samodzielnie. Jedyne wyjście to przeczekać ten niedobry czas gdzieś daleko od Polski, ale przecież wszyscy nie wyjadą.
 • 2015-10-09 00:19 | Jaqualine

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Pan Macierewicz pokazał na co stać Pis, teraz zarzeka się, że wszystko powiedziane w USA to jego własne poglady, a PIS odcina się od niego. Trochę szkoda, że nie odciął się od Elżbiety Kruk na lubelszczyźnie, bo jej osoba jest równie nie na miejscu na listach wyborczych co poglądy Macierewicza w USA.
 • 2015-10-09 00:39 | Patagon

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  2015-10-07 23:22 | azur
  Mieszkam tutaj i bylem na spotkaniu i chce powiedziec ze Polacy ciezko pracuja i pracy im nie brakuje, czasami na 2 i 3 etatach. Daj Boze zeby takie nieszczescie was spotkalo.
  Mamy przekonanie ze za kradziez nalezy przykladnie karac, za ciezka prace solidnie nagradzac, bo tak jest w USA. Macierewicz mowil do audiencji rzeczy bardzo oczekiwane tutaj, bo nalezy karac za zdrade i niegospodarnosc i kradziez. Nalezy karac za brak patriotyzmu gospodarczego bo tak sie robi w Ameryce, dlatego USA sa mocarstwem. Gdybyscie wiedzieli ilu ludzi ma w Polsce realna wladze, to nikt z was nie glosowalby na PO, przykrywke przed odpowiedzialnoscia malwersantow.
  W kraju totalitarnym wladze dzierzy despota i kilkunastu poplecznikow, w kraju demokratycznym wladza zawsze nalezy do kilkudziesieciu, najwyzej niewiele ponad 100 osob i prezydent lub premier jest ograniczony przez innych i prawo.
  Taka niewielka grupa, w Polsce Tuska bylo ich moze 30-50 ma pelna odpowiedzialnosc za to co zrobili i ma aparat partyjny jaki ma wygrac aby ich uchronic. Glosujesz nie na partie ale na tych kilkudziesieciu. Zadaj sobie teraz pytanie o jakosc tych ludzi, jakosc polskich elit wladzy.
  To tylko gadanie o powszechnej inwigiklacji i karaniu, represje prawne moga spasc tylko na tych kilkudziesieciu, nie na ciebie. Oni walcza o wszystko, o wlasna skore, wykorzystuja oplacane i umoczonew komunizmie tv, radio, prase i cala partie. Walczy o bezkarnosc tylko kilkadziesiat osob.
 • 2015-10-09 03:15 | Jan Bohynski

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  zynek - Nie zciemniaj sprawy, marnie ci to idzie. Obciales drugi czlon odpowiedzi M., w ktorym byla zawarta sugestia do udzielenia przez " Polonusow z Chicago " odpowiedzi pozytywnej na pytanie o przynaleznosc obywatela Tuska do do STASI. O zajecia z uzywania glowy do myslenia, to sie lepiej zapytaj Macierewicza. JB.
 • 2015-10-09 09:11 | Slawczan

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  @2015-10-09 00:39 | Patagon
  ,,Nalezy karac za brak patriotyzmu gospodarczego bo tak sie robi w Ameryce" - nie wiedziałem, że szanowny Pan jest lewakiem bo z tego zdania domaga się Pan ukarania ,,jak za zdradę" zarządów większości korporacji amerykańskich, które nie dość, ze wywiozły swą produkcję do różnych Chin to jeszcze na dodatek kombinują jak mogą by nie płacić rządowi USA podatków.
  ,,USA są mocarstwem" - cóż widzimy tą mocarstwowość - gdyby świat nie udawał, że amerykańska waluta jest cokolwiek warta to były by nici z tej mocarstwowości. Agresja na Irak i ratowanie prywatnych banków, które własna chciwość wpędziła w tarapaty pogrążyły budżet USA. Gdyby Chiny nie chciały podtrzymywać iluzji, że ich papiery dłużne rządu USA mają wartość większą niż papier na którym są wydrukowane byśmy zobaczyli co jest naprawdę warta gospodarka USA.
  Oczywiście kontrargumentem jest to, ze obecne korporacje amerykańskie zawracają miejsca pracy do USA ale dzięki temu powiększa się tylko klasa ,,working poor" no i jest ciągły popyt na imigrantów legalnych i nielegalnych.
 • 2015-10-09 15:59 | Patagon

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  2015-10-09 09:11 | Slawczan
  Piszac o patriotyzmie gospodarczym mialem na mysli zakaz i kontrole transakcji jakie moga grozic przejeciem amerykanskiej wlasnosci szczegolnie korporacyjnej przez obce podmioty na mocy ustawy Exon-Florio o inwestycjach i bezpieczenstwie narodowym.
  Z tego wzgledu USA sa wlascicielem wszystkich mediow, finansow, ubezpieczalni takze przedsiebiorstw. Choc Przeciez inni mogliby je przejac za niewielka cene. USA sa zadluzone we wlasnych bankach i poziom obligacji rzadowych w rekach Chin to ok 10%, do tego Dollar jest jedyna waluta wiekszosci transakcji miedzynarodowych wiec USa swoj dlug moga utopic w inflacji bo drukuja pieniadze.
  Mowiac o wywozacych swoja produkcje korporacjach powinnes wiedziec ze sa to w dalszym ciagu amerykanskie korporacje zlecajace produkcje tanim krajom, np Polsce. Pozbylismy sie umiejetnosci produkcji ale projekty i plany z technologia czyli praca koncepcyjna zostala w USA. Polski Bank Handlowy jest z nazwy polski poniewaz zostal przejety przez Citi Bank. Nie na odwrot. Z tego wynika jak pisal Immanuel Wallerstein, ty zyjesz na peryferiach ja w centrum. Masz robic to co ja wymysle, a wazny dla mnie jestes tymczasowo bo jestes tani korporobotnik lub fizyczniak.
 • 2015-10-09 16:39 | Nieznajomek

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  PiS walczy o bezapelacyjne zwycięstwo.Im ma większe poparcie w sondażach tym bardziej radykalne stają się wypowiedzi"prawdziwych polaków".Kabaret jaki w ostatnich dniach przedstawiają kandydaci z różnych partii jest żenadą.Dlaczego mam głosować na kogoś takiego?
 • 2015-10-12 15:25 | Slawczan

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  @2015-10-09 15:59 | Patagon
  Zgadza się - to co napisałeś, szczególnie w ostatniej części swojej wypowiedzi. Ale tak właśnie role zostały rozpisane - w 1989r mieliśmy możliwość wyboru. I mieliśmy TYLKO 40mld dolarów długu. TYLKO. A więc mieliśmy WYBÓR. Tak sądzę. Mieliśmy też JAKĄŚ BAZĘ BADAWCZĄ, JAKIŚ PRZEMYSŁ ELEKTRONICZNY etc. Problem w tym, że NIE ODBYŁA SIĘ RZETELNA debata na ten temat. Aparatczycy komunistyczni z elitami solidarnościowymi dokonały wyboru właściwego dla typowych elit postkolonialnych - bez zważania na interes kraju czy ogółu przyjęły warunki MFW gdyż z ich punktu widzenia były one jednoznacznie korzystne. Resztę znamy - ,,obcy" kupił zakład - pierwsze co robił to likwidował zbędną (bo miał swoją) bazę badawczą, potem likwidował produkcję a finalnie zarabiał na sprzedaniu ziemi na przykład.
  Spójrzmy na ,,kariery" czołowych ,,prywatyzatorów". Balcerowicz? W zasadzie uczciwą pracą się nie skalał. Ciekawym kto finansuje jego FRO? Lewandowski? Kariera aparatczyka unijnego (to znacznie wyższy poziom niż mógłby osiągnąć w Polsce), Bielecki - dzięki wyprzedaży co cenniejszych kąsków z naszej gospodarki dostał szansę zostania ,,specjalistą od bankowości" w wymiarze europejskim.
  Podobnie było z OFE - zostaliśmy poinformowani ,,jak ma być"(znowu Balcerowicz). Bez debaty. Prof. Oręziak niedawno sama przyznała, że nawet środowiska ekonomistów zostały zmanipulowane przez rzekomą bezalternatywność tych rozwiązań. Zresztą do dziś informacje z kraju gdzie ten system został znacznie wcześniej wprowadzony czyli Chile są starannie pomijane. Dlaczego?Bo ten system (tamtejsze OFE) pozwolił się obłowić tylko cwaniaczkom nim zarządzającym. Obecnie rząd chilijski musi z przyczyn socjalnych rozważyć wypłatę emerytur państwowych. Na ten temat ,,guru" Balcerowicz nic nie mówi. Niekt nie mówi za to wszyscy wrzeszczą, że rząd ,,ukradł emerytury". Ich nie ma od 1998r.
  Mówienie DZIŚ o patriotyzmie gospodarczym jest po prostu AHISTORYCZNE. Taką rolę nam przeznaczono WTEDY i dziś jedyną szansę upatruję w Unii Europejskiej i standardach przez nią narzucanych. By im sprostać nie możemy być bez końca ,,folwarkiem pańszczyźnianym" opartym na wyzysku ,,chłopa". Niestety wymagałoby to ,,roszczeniowej" lewicy, której walka wymusiła by podniesienie kosztów pracy a więc finalnie zmusiła krajowe elity biznesowe do reorientacji ich modelu ,,gospodarowania" z wyzysku siły roboczej ,co jest możliwe dzięki masowemu bezrobociu (to znowu jest podtrzymywane przez rządowe regulacje typu elastyczne formy zatrudnienia etc.) w stronę ,,innowacji". Brutalnie mówiąc: po co kupować koparkę jak taniej jest mieć pięciu chłopa ze szpadlami do kopania. Co ważniejsze chłopy po wykopaniu rowu mogą zostać odesłane ze swoim szpadlami do diabła (elastyczne formy zatrudnienia!) a dla koparki trzeba by szukać nowej roboty lub ją sprzedać co jest znacznie bardziej uciążliwe DLA ZARZĄDZAJĄCYCH.
  Niestety mózgi gawiedzi zatruwane neoliberalnymi idiotyzmami nie dopuszczają myśli, że mogą zagłosować na lewicę. Każdy kretyn od Korwina bzdura sobie, że ,,gdyby nie lewackie państwo" to oni by byli na szczycie. Niestety na ,,szczycie"zawsze jest mało miejsca a ci co tam są ,,maczetami" są gotowi odrąbywać palce tych co się wspinają do góry. Byle nie spaść w dół bo dobrze wiedzą jaki ten dół jest. Sami dbają o to by to naprawdę jak największy dół.
 • 2015-10-17 02:24 | Slawomirski

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Bardzo dobry pomysl z Lukiem Triumfalnym w miejsce palcu im.Stalina.