Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy może istnieć internet bez reklam

(13)
Internet bez reklam. To brzmi jak utopia. Ale żyje w niej już 200 mln internautów, w Polsce – co trzeci. Czy niszczą w ten sposób fundamenty sieci? A może to tylko Apple próbuje niszczyć Google?
  • 2015-10-07 23:08 | Miron62

Reklamy i Polityka

Bardzo fajny artykuł. Było by jeszcze fajniej, gdyby Polityka usunęła agresywne reklamy ze swoich artykułów dla tych, którzy płacą co miesiąc abonament za dostęp do serwisu.
  • 2015-10-09 09:54 | TW vel OŹI

Re:Czy może istnieć internet bez reklam

Popieram!
    Też jestem za usuwaniem reklam dla abonentów. Jestem w stanie nawet za to nieco więcej zapłacić ;).
  • 2015-10-10 17:40 | camel_

Dawno dawno temu, kiedy drzwi zapinały się na guziki... pamiętam jak zrezygnowałem z prenumeraty pewnego miesięcznika zaraz po tym, kiedy zorientowałem się (wiem, późno), że większość jego objętości zajmują reklamy a czytać nie ma czego... Poczułem wtedy, że wydawca ukradł mi z kieszeni tych parę dolarów. AdBlock działa znakomicie, wraz z uzupełnianymi wpisami do pliku hosts zapewniają mi błogi spokój a reklamodawcom uniemożliwiają śledzenie moich kliknięć i wizyt. Media muszą powrócić do sprzedawania treści czytelnikom a nie czytelników - reklamodawcom.
  • 2015-10-16 23:51 | palum

@camel_

Ostatnie zdanie cudne celne.
  • 2015-10-30 23:09 | remm

"Taki apel mógłby ujrzeć co trzeci czytelnik niniejszego artykułu, gdyby w papierowej wersji gazety też można było korzystać z AdBlocka".

W papierowych wersjach gazet reklamy znajdują się OBOK tekstu, często na osobnych stronach, i nie utrudniają jego czytania. W wersjach internetowych są natomiast po chamsku wyświetlane NA tekście albo ZAMIAST tekstu. Dlaczego nie u góry i z boku strony? Wtedy też będą widoczne, a jeśli ktoś akurat zainteresuje się reklamowanym produktem, to sobie kliknie. Wtedy znacznie mniej użytkowników zainstaluje AdBlocka, bo po co.
  • 2015-10-31 00:21 | logodygmat

Artykuł ma 3 ekrano-strony i można kliknąć 1, 2, 3. Dlaczego pomiędzy 1-2 i 2-3 nie ma strony z reklamami, jak w gazecie? Bo webmaster był leniwy. A dlaczego mogą tu komentować nie abonenci? Bo webmaster był leniwy? A dlaczego u góry modułu dyskusyjnego nie ma paska z reklamami? Bo webmaster był leniwy? A dlaczego na stronach polityki jeszcze jest miejsce dla ludzi na komentarze, przejrzyste, czytelne, kreatywne? Bo webmastr polityki.pl dobrze zarabia, no, czyli po prostu był leniwy. Ale po prawej stronie, szerokość paska, jak po lewej na menu (wyszukiwanie, forum), można by na reklamy przeznaczyć. Pod tym menu jest pustka, no to już lenistwo. Będzie się lepiej czytać, powinny być krótsze zdania w komentarzach, to z powodu optyki dwóch pasków z lewej i prawej strony. Środek dla internautów. Czy może istnieć internet bez reklam? Nie musi. Skoro są byle jak albo na cały ekran, to tylko oznacza lenistwo. Nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz?
  • 2015-10-31 05:51 | snakeinweb

Pamiętam jeszcze Internet z czasów 14 KBitowych modemów, kiedy ikonek nawet nie wyświetlano. Czysty tekst. To był najlepszy Internet jaki pamiętam. Wartościowe teksty i znakomite dyskusje oparte na argumentach. Potem już było tylko gorzej.

Te całe reklamy tak schamiały, że bez ich blokad Internet jest praktycznie nieużywalny. A niektóre strony jak ONET czy WP, to jeszcze przed rozwojem blokerów zacząłem za chamskie reklamy całkowicie bojkotować i do dzisiaj tam w ogóle nie zaglądam poza sporadycznymi przypadkami, gdy przez nieuwagę skorzystam z jakiegoś linka.

Reklama dyskretna, marginalna i nienachalna by mi nie przeszkadzała. Ale każda pierwsza chamska zagrywka na stronie skłania mnie do odreagowania i blokowania, a jak to niemożliwe to do bojkotowania.
  • 2015-10-31 19:10 | logodygmat

Wyszukaj na forum (wykaz) w poziomie. Cyferki mogą być przy danej kategorii na stronie, np.: Kraj (106114). Jest dość na to miejsca między Kraj i dodaj nowy temat.Jak i między POLITYKA.PL FORUM i Polityka.pl – strefa wolna od hejtu! Zatem można by 3/4 przeznaczyć na forum i 1/4 po prawej stronie na pion reklamowy.Przykład modułu komentarza:

2015-10-07 23:08 | Miron62
    Reklamy i Polityka
    Bardzo fajny artykuł. Było by jeszcze fajniej, gdyby Polityka usunęła agresywne reklamy ze swoich artykułów dla tych, którzy płacą co miesiąc abonament za dostęp do serwisu.
    zgłoś do usunięcia

Wysokość podstawowa dla wpisku/komentarza jest wystarczająca na moduł reklamowy. Z tego można wyznaczyć szerokość. Jaka jest netykieta dla reklam? Dlaczego polityki.pl nie stać na większą liczbę osób moderatorów? Pytanie wynika z założenia czasu dokonania moderacji.

Jak polityka.pl nie zarobi na forum, to go usunie, to również o idei hydroelektronowej. Oddam zatem 1/4 strony na reklamy.
  • 2015-10-31 21:20 | Patagon

Dlaczego autor nie opisal roznicy miedzy adblock i adblock plus, moglby omowic ublock lub inne. Moze potraktuje to pan jako sugestie tematu nowego artykulu. Ja obecnie uzywam abp plus.
  • 2015-11-01 00:37 | logodygmat

Zamieszczenie reklamy to nie jest najwyższa cena. Dla reklamodawcy liczy się kliknięcie w reklamę, co prowadzi do przez niego wskazanej strony. Zatem są tu dwie czynności - kliknęcie w reklamę i przekierowanie. Obie czynności można zakodować w obsługę forum, potrzeba trzech działań (3xZ): zamieszczenie komentarza, zapisanie, zatwierdzenie. Na przykład - jak ten komentarz.

klikam - zamieść, to powoduje ukazanie dla autora komentarza na stronie forum, ale go nie zapisanie, nie ma potrzeby, aby była możliwość reedycji, ponowne wczytanie strony, usuwa komentarz w trybie ukazania, który autor może sobie wcześniej skopiować

klikam - zapisz, to powoduje zapisanie do zatwierdzenia przez moderatora, czyli skończona edycja komentarza

Skoro skończona i klikam zapisz, to jest wykonana akcja, która może otwierać reklamę. I tu jest miejsce na pomysł jak? Czy na stronie wyskakuje okienko na 15 sekund, czy w nowej karcie? W nowej karcie nie wiem co się otwarło, może popatrzę, a może nie. Jest motyw ciekawości. Czy taka metoda odpowiadałaby reklamodawcy? Wyświetlenie strony w nowej karcie? Zapisanie komentarza jest zleceniem, a otwarcie reklamy w nowej karcie jej opłatą. W zatwierdzeniu komentarza przez moderatora chodzi o zupełnie inne zagadnienie. Nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz?
  • 2015-11-03 10:14 | leniuch102

Nie na moją głowę.

Nie będę się martwił za wydawców, reklamodawców dziennikarzy itp.
    Od zawsze instaluję adblocka sobie i rodzinie bo wolę mieć treść bez reklam niż z reklamami.
    Macie z tym problem, trudno.
    Ja mam problem z 15 minutowym gwałtem na kinomanach, których - za ich własne pieniądze - ogłusza się reklamami i co gorsza spoilerami innych filmów. Staram się spóźniać do kina o te 15 minut. Reklamy w tv przewijam, a jak nie nagrałem audycji - wyciszam.
  • 2015-11-05 13:48 | naltar

"Jeśli jedna trzecia Greków czy Polaków odwraca wzrok od reklam, tym intensywniej atakuje się banerami pozostałe dwie trzecie. Bo rachunek musi się zgodzić."
    Smieszny argument, ale tylko potwierdza klapki na oczach reklamo-sprzedawcow i wlascicieli stron. Kasa musi IM sie zgodzic. Jak musi, to niech blokuja dostep do swoich stron osobom stosujacym blokady. Jak widze taki komunikat (aby wejsc na nasza strone, nalezy odblokowac reklamy), to ja dziekuje grzecznie, wychodze. No, ale wiadomo, ze jak malpa zlapie banana (pieniadze) to nie pusci, taka masowa blokada rowalaby sie utracie banana, razem z obcieta reka, a na to reklamo-sprzedawcy NIE MOGA sie zgodzic. Bo im rachunek "musi" sie zgodzic.

nb, artykul jednak, mimo swojego tytulu, skupia sie na sprawie powierzchnionwej, tzn. wojnie, jaka reklamodawcow wypowiedzieli uzytkownicy. A mozna bylo zajac sie tematem glebiej - DLACZEGO obudzilismy sie z reka w reklamowym nocniku, kiedy mialo byc tak pieknie, dlaczego taki model internetu dominuje i czy oraz jakie sa mozliwosci istnienia internetu, ktory nie "musi" byc finansowany z reklam.
  • 2015-11-05 15:27 | stok

ILE KOSZTUJE internetowa prenumerata POLITYKI - BEZ REKLAM?!