Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

(14)
Literacka nagroda Nobla dla Swietłany Aleksijewicz przypomina, że polska polityka w stosunku do Białorusi musi być żwawsza.
 • 2015-10-09 20:43 | Manifest

  Wielki Łukaszenka

  Stworzył najbardziej stabilne i demokratyczne państwo w Europie. Gratulacje
 • 2015-10-09 22:17 | woytek

  Re:polska polityka w stosunku do Białorusi musi być żwawsza.

  polska polityka w stosunku do Białorusi musi być żwawsza. Białorusini powinni się szybciej pozbywać majątku narodowego na rzecz globalnego kapitału. Białoruska ospałość jest niepokojąca. Najważniejsze prawa wolnych ludzi to prawo do ustalanie płci przez osoby nieletnie i LGBT dla dorosłych . Niezrozumienie tych problemów pozostawia Białorusinów w kompletnej izolacji od światłej Europy.
 • 2015-10-09 23:09 | jakowalski

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Polska nie powinna wtrącać się w wewnętrzne sprawy Białorusi. Tylko tyle i aż tyle.
 • 2015-10-10 01:00 | jobrave

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  @Woytek, Świetny wpis,brawo! :))))
  -----------------------
  "Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję",

  Panie Redaktorze, błagam,tylko nie to, niech polskie władze na miłość boską- nikogo i nic już zagranicą nie wspierają, a to, co wspierają, niech przestaną.
  Trzymamy właśnie jedną łapę w wyjatkowo śmierdzącym, ukraińskim nocniku, więc nie pchajmy drugiej, do kolejnego. Na razie niech polskie władze zaczną wspierać Polaków w Polsce, bo jest pod tym względem sporo do zrobienia i róbmy wszystko, by żyć w zgodzie z sąsiadami.
  Polska mąciła już na Białorusi i nic z tego nie wyszło, mąciła na Ukrainie, też nic, popsuliśmy sobie za to,i tak złe, stosunki z Rosją na jeszcze gorsze.
  Na takie gry może sobie pozwolić dobrze uzbrojone bogate państwo, natomiast zgadzam się, z tym, że powinniśmy rozwijać współpracę gospodarczą, kulturalną, naukową. I na tym koniec. A demokrację rozwijajmy u siebie.
 • 2015-10-10 07:34 | le_mon

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  @woytek
  W dziesiątkę :))
 • 2015-10-10 08:13 | azur

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Łukaszenko jest żwawy, macha kosą, trudno za nim gonić.
 • 2015-10-10 12:11 | ecres

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Za żwawym [podążaniem -straszna myśl.A jak się okaże ,że nasz kapitalizm to zguba dla milionów,a Białoruś uboższa ale równa dla wszystkich?No i kłuje Kuba ,lata embarga a oni wytrzymali.
 • 2015-10-10 16:38 | Byniek

  Autentyczna.

  W Internecie można znaleźć nagrania z spotkań Łukaszenki ze społeczeństwem. Padają bezkompromisowe i odważne pytania z sali, a " Baćka" dzielnie, a bywa, że i dowcipnie odpowiada.Przykład. Panie prezydencie niektórzy mówią, ze jest pan dyktatorem. Grobowa cisza, zafrasowane oblicze i odpowiedź.... lepiej być dyktatorem, niż pederastą.
 • 2015-10-10 19:59 | steve118

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  "Stereotyp każe sądzić , że sąsiedzi ze wschodu żyją w prymitywnym sowieckim skansenie" , ten skansen to robią Polakom w głowach polskie media, takim tekstami jak ten. Odwalcie się od Białorusi! Tam żyją ludzie zadowoleni z życia bardziej niż u nas. Czy redaktor nie czyta międzynarodowych badań? Czy Ukraina niczego Szanownego Redaktora nie nauczyła?
  Polskie niesienie demokracji dla sąsiadów, jest żałosne i odbierane tam jako polskie warcholstwo, a więc prawidłowo.
  Najwyższa pora mądrzeć i się uczyć na błędach.
 • 2015-10-10 20:35 | tl132

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Bezpieczniej jest wspierać opozycję w krajach dalszych od naszych granic...
 • 2015-10-10 21:09 | Knypel

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Dokładnie. Polska powinna szerzyć panujący w niej system żeby we wszystkich innych krajach było tak dobrze jak w Polsce.
  Jak nie zechcą po dobroci to należy ich zmusić do dobrobytu siłą.
 • 2015-10-10 22:11 | mopus11

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Parę tygodni temu ukazał się w GW felieton Justyny Kowalczyk pt. 'Moja Białoruś" Pisze w nim między innymi ,że ludzie tam, co nam wiadomo w sumie biedniejsi niż u nas ale szczęśliwszy. Z pracy najemnej kokosów nie ma ale nikt głodny i bosy tam nie chodzi. W większości Białorusini nie narzekają na rzeczywistość. Chleb, nabiał, wędliny smaczne i zdrowe. Bez chemii, którą w Polsce nas raczą. No i bez soli drogowej w żywności. Zaplecze dla sportowców, znakomite, lepsze niż u nas. Kraj czysty. Drogi zadbane. Oczywiście odczucia gościa są mocno subiektywne zdaję sobie z tego sprawę. Naturalnie zawsze można złośliwie powiedzieć, że to sprawiedliwy podział biedy, ale to Białorusini decydują. Panie redaktorze ręce precz od Białorusi!
 • 2015-10-11 08:58 | mikesz

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Z Wikipedii o laureatce literackiego Nobla Aleksijewicz.
  Aleksijewicz ma również swoje zdanie na temat Białorusi i Łukaszenki .  Swiatłana Aleksijewicz wyraża pogląd, że na Białorusi w pierwszej kolejności należy zbudować demokrację, a dopiero później myśleć o odrodzeniu białoruskiej kultury i języka. Ruchy zmierzające do odrodzenia narodowego oskarża o zbrodniczy romantyzm, z którym należy skończyć. Pisarka w ogólnych słowach deklaruje, że nie jest zwolenniczką przywódcy Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Niektórzy biografowie twierdzą, że jest znana z konsekwentnie krytycznego stosunku do jego polityki. Jednak pisarka wielokrotnie wyrażała się pochlebnie o Łukaszence i powtarzała jego retorykę. Nazywa go jedynym realnym politykiem w białoruskiej przestrzeni, i naszym liderem; twierdzi, że to on ocalił niezależność Białorusi i zagwarantował jej gospodarczą stabilność, przedłużył socjalizm, zadbał o studentów, ludzi biednych i starych; mówi, że kraj trzyma się na nim, a w kontekście polityki Federacji Rosyjskiej interesy jego osobistej władzy są zbieżne z interesami narodu. Po referendum w 2004 roku, które znaczna część opozycji i społeczności międzynarodowej uznała za sfałszowane, Aleksijewicz zaakceptowała zwycięstwo Łukaszenki i nazwała oficjalny wynik rezultatem woli narodu]. Aleksijewicz krytykuje także opozycyjne wobec Łukaszenki siły polityczne w swoim kraju, zarzucając im psychologię ofiary i oczekiwanie na pomoc ze strony najpierw Zachodu, potem Federacji Rosyjskiej, a w końcu sąsiadów: Litwy, Polski i Ukrainy. Jej zdaniem jest to wynik poczucia bezsilności. Uważa, że Białorusini powinni samodzielnie, bez zagranicznej pomocy, rozwiązywać problemy swojego kraju.

  Jak widać noblistka ma trochę odmienne zdanie niż Redaktor.
  Ale miejmy nadzieję ,że się poprawi.

  Oczywiście noblistka.


 • 2015-10-11 21:20 | westmind

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  Witam.
  Polska polityka powinna skoncentrowac sie problemach wewnetrznych .
  Niech wreszcie politycy w sprawach podstawowych zaczna brinic interesow Polski.
  Bialorus przetrwa z Polska lub bez Polskiej pomocy.
  Niech wreszcie Polska zrobi biznes z Lukaszenka. Gospodarcza wspolpraca i naukowa.
  Wszyscy skorzystaja.""