Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

(11)
Odkryciem był Adrian Zandberg, który ma świeżość i chętnie widziałbym go w Sejmie.
 • 2015-10-21 08:04 | azur

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  Nie była to debata, jakiej oczekiwałem. Ciągle jeszcze poziom merytoryczny większości przywódców partii jest nie za wysoki, może z wyjątkiem Petru, Piechocińskiego, oraz Zandberga z partii Razem. Kopacz zapewne ma doświadczenie i dużo wie, ale nie umie tego odpowiednio sprzedać, a poza tym jest już porządnie zmęczona trudami rządzenia i kampanii bez odpoczynku. Fatalne wrażenie robi Szydło, arogancka, powtarzająca wyuczone formułki i ciągle atakująca Kopacz, zamiast odpowiadać na pytania.. Nowacka wypadła dość blado, widać że brak jej doświadczenia. Korwin-Mikke i Kukiz bardziej nadają się do kabaretu niż do polityki.
 • 2015-10-21 08:37 | Sceptyczny

  "Adrian Zandberg, który ma świeżość i chętnie widziałbym go w Sejmie"

  To proste: niech Pan Redaktor głosuje na Zandberga i jego partię. Proszę się nie bać, program Razem i poglądy nie tylko Zandberga są bardzo racjonalne i wyważone, to nie są żadni ekstremiści jak pisze o nich wielu dziennikarzy ale inteligentni socjaldemokraci.
 • 2015-10-21 09:16 | axiom1

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  " W sumie była to całkiem, jak na polskie kampanijne standardy, które się obniżają od kilku już odsłon wyborczych "

  Czy to oznacza ze "Dream Team" zaraz po wyludzeniu wladzy w 1989 byl tym wyzszym standardem ? Prezydent Walesa wyksztalcenie podstawowe - Premie Mazowecki nawet bez podstawowki !

  Tylko Kukiz, Zandberg i Nowacka zachaczali o rzeczywiscie wazne sprawy dla Polski. Reszta, wogole nie powinni sie bawic w polityke. To rowniez dotyczy polskiego dziennikarstwa. Skandalem jest ze polskie tzw polityczne dziennikarstwo dopiero z takich debat dowiaduje sie polskich problemach.
 • 2015-10-21 11:18 | ewa leonarda

  Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  Całkowicie się zgadzam. Na tle innych kandydatów liderka PIS wypadła niesamowicie blado i słabiuteńko.
  Natomiast Zandberg to nie tylko odkrycie - to nowa generacja polityków, która pokazuje oblicze młodego pokolenia w Polsce. Wreszcie zbliżamy się do Europy.
 • 2015-10-21 11:21 | ajh

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  Zandberg musial byc bardzo dobry, ale wybralem Osokinsa i Tony Yanga. Ciesze sie, ze mamy Zandberga. Mozna bylo uratowac ZL zmuszajac Millera et co do dymisji.
 • 2015-10-21 13:06 | kostek_2004

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  NIestety Zandberg do sejmu nie wejdzie. Jego sukces nie cieszy bo zabierze głosy ZL, która tez nie wejdzie. I w ten sposób wszystkie głosy na lewicę zasilą PIS i to niemal podwójnie (patrz zasady liczenia głosów w ordynacji). Lewica jest zbyt słaba by dla własnego pięknoduchostwa ją rozbijac przed wyborami. Szkoda bo sejm skladający sie z PIS PO i ZSL i moze KUKIZA to będzie karykatura.
 • 2015-10-21 14:00 | PIRS

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  Debata która nie była debatą.
  Drętwe przepytywanie liderów partii, którzy na odpowiedź na pytanie mają 1-1,5 minuty. Co można powiedzieć w tym czasie i w takim schemacie? Żenujący popis dziennikarzy i polityków. Co by Państwo odpowiedzieli w minutę na pytania typu „Co zrobić żeby Polacy nie wyjeżdżali za pracą za granicę?” albo „Co zrobić, żeby Polska przestała się zadłużać?”. Ma być rzeczowo, wyczerpująco i ciekawie. Słuchacze i widzowie czekają na prostą receptę.
  Winni są oczywiście politycy, którzy przez lata nie dopuścili do powstania mediów publicznych z prawdziwego zdarzenia. Po pierwsze, takie media zmieniłyby dyskusję na tematy polityczne w kraju, gdzie ogromna większość obywateli swoją wiedzę czerpie z telewizji. Po drugie, dobrzy dziennikarze prowadziliby debatę między politykami, zadawali mądre pytania, dopytywali polityków i eliminowali banały i uniki z ich strony.
  ""
 • 2015-10-21 23:10 | Patagon

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  szukalem w tym czasopismie slow kilku informacji i komentarza w sprawie prywatyzacji Ciechu z najwybitniejszym polskim paserem nazywanym najwiekszym polskim businessmanem i wizjonerem itd jak dotad nic cisza nie wiedza ze tasmy sie ukazaly.
  oct 21, wed 4:09pm w PL to chyba 23 w nocy
 • 2015-10-22 13:41 | MMK

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  „Co zrobić, żeby Polska przestała się zadłużać?”.
  Zrównoważyć budżet.
  Oczywista odpowiedź.

  Trudniejsze pytanie byłoby:
  "jakie wydatki budżetu obciąć aby zrównoważyć budżet"...
 • 2015-10-23 14:30 | anastazja

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  Opatrzyły się już twarze Kłopotka, Pawlaka, Niesiołowskiego, Millera, Senyszyn.Ileż lat będą oni i im podobni grzać ławy sejmowe. Mamy wiele wspaniałych ludzi.Dajmy im szanse. Nie narzekajmy na zabetonowaną scenę. Mamy duży wybór.
  Posłuchajmy co inni mają do powiedzenia. Przecież jak wchodzą na mównicę sejmową, ci co tam siedzą po 20 lat to z góry wiemy czym na uraczą. Zagłosuję na nową partię, nawet jeśli nie osiągnie progu wyborczego. Od czegoś trzeba zacząć.
 • 2015-10-23 14:38 | anastazja

  Re:Całkiem dobra debata jak na polskie standardy

  Zagłosuje na Razem, bo nie mogę już patrzeć na tych Kłopotków, Szenyszyn, Niesiołowskich, Pawlaków, Kaczyńskich itp. Trzeba ich odesłać na zasłużone emerytury. Oni już nic ciekawego nie powiedzą.Mamy szansę na zmiany, jest w czym wybierać.