Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mamy radykalną zmianę na prawo

(16)
Po raz pierwszy po 1989 r. jedna partia wzięła wszystko. Ma prezydenta, teraz ma większość w parlamencie. A ściślej mówiąc: całą władzę skupił w swoich rękach Jarosław Kaczyński.
 • 2015-10-26 05:01 | woytek

  Czy to wyższa matematyka wyborcza III RP

  Na stronie internetowej podajecie wyniki Zjednoczona Lewica 7 % , a PSL 5,7%.
  a potem informacja , że Zjednoczona Lewica nie wchodzi do Sejmu, a PSL wchodzi ?
 • 2015-10-26 07:30 | zoso7

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Od 10 lat mawiałam: Przy życiu trzyma mnie ciekawość kto wygra najbliższe wybory i... żeby to nie był PiS. Czas umierać.
 • 2015-10-26 09:10 | Andrzej Falicz

  "Polityka " wspolautorem sukcesu PiSu Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Zwyciestwo PiS moze sobie rowniez zapisac na konto POLITYKA.

  Natretnej propagandy lacznie z nieczystymi chwytami i straszeniem bylo po prostu zdecydowabie za duzo dla wiekszasci Polakow.
  Stanowily one widomy dowod na istnienie tzw.ukladu czyli symbiotycznego korupcyjnenego i pasozytniczego wspolzycia elit finansowych, medialnych i politycznych (PO).

  Kolejne artyjuly stawaly sie coraz bardziej histeryczne i oderwane od rzeczywistosci laczbie z obrzydliwa prowokacja Zelnika.

  mozecie sobie panowie u panie z POLITYKI...pogratulowac.
 • 2015-10-26 11:29 | cmos

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  woytek
  "Czy to wyższa matematyka wyborcza III RP"

  A może by tak zapoznać się z ordynacją?
  Podpowiedź: Próg dla koalicji jest inny niż dla partii.
 • 2015-10-26 11:31 | wiceburmistrz irena luczas

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Zgadzam sie z teza, ze "mainstreamowe", liberalne media i prasa przyczynily sie do zwyciestwa PiS. Pp pierwsze, przez 8 lat wszyscy bali sie PiSu tak bardzo, ze stosowali wobec PO taryfe ulgowa. PO nie czula sie kontrolowana, nie czula presji opinii publicznej. Stad uwiad i degrengolada.
  Po drugie, liberalne media przyjely narracje "albo PiS albo PO", ktora byla korzystna dla obu duzych partii. Bojac sie smoka, widzialy w PO Swietego Jerzego i staraly sie zapewnic jej maksymalny komfort. Stad nieprzychylny stosunek do wszelkich alternatywnych bytow politycznych. Stad ciagle sugestie, ze trzeba glosowac "uzytecznie", a nie marnowac glosow na politczny plankton. Stad zlosliwe wyszydzanie Palikota, Petru czy Piskorskiego, czy przemilczanie innych, slabnacych sil politycznych (PD, SdRP etc). Taka linia trwala az do ostatniego tygodnia kampanii, kiedy dziennikarze uswiadomili sobie, ze tylo wejscie do Sejmu wielo malych antyPiSowskich partii moze uchronic nas przed dominacja PiSu. Ale wiekszosc wyborcow postrzega dzis scene polityczna w kategoriach dychotomicznych. Przez 8 lat opowiadali im, ze sa tylko PiS i PO. No, wiec jesli maja dosc PO, glosuja na PiS. Proste. Reasumujac: taryfa ulgowa wobec PO uniemozliwila powstanie innego ugrupowania, ktore mogloby przejac rozczarowanych PO, a to, ze PO sie w koncu zuzyje i zdegeneruje, bylo oczywiste (patrz punkt pierwszy).
  Po trzecie: wybryk ostatnich 3 dni kampanii, czyli promocja Zandberga. Facet nie powiedzial naprawde niczego odkrywczego, takie same ogolniki i banaly jak inni. Tyle, ze byl sprawniejszy retorycznie i nowy. I mial latwiejsze zadanie, bo reprezentowal skrajna lewice, wiec jego przekaz byl czysty i wyrazny, nieskazony koniecznoscia uwzglednienia realiow politycznych i gospodarczych. A media liberalne nieodpowiedzialnie oszalaly z zachwytu. Gdyby to sie stalo 3 miesiace przed wyborami, to moze byloby ok: dac nowej partii szanse na zaprezentowanie sie, wyjasnienie programu itp. Ale te same gazety, ktore 3 miesiace temu mowily tylko o PO i Kopacz i ktore krzywily sie, ze Petru odbierze glosy PO, 3 dni przed wyborami zachwycily sie rewolucyjnym jezykiem polskiej SYRIZy. Efekt: Zjednoczona Lewica nie wchodzi do Sejmu, a PiS ma wiekszosc.
  Gratulacje. Dobra robota :-(
 • 2015-10-26 11:42 | MMK

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  "Czy to wyższa matematyka wyborcza III RP ?
  Na stronie internetowej podajecie wyniki Zjednoczona Lewica 7 % , a PSL 5,7%.
  a potem informacja , że Zjednoczona Lewica nie wchodzi do Sejmu, a PSL wchodzi ?"

  Nawet w tak prostej rzeczy jak głosowanie, trzeba mieć odrobinę wiedzy aby rozumiec co się dzieje:)
  ZLew to koalicja i jej próg wyborczy to 8%.

  I jak widać wiedza stoi ponad kolejnymi RP ;)
 • 2015-10-26 11:43 | Piotr_Knas2

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Nie ujął bym tego jak Pan Andrzej Falicz, ale zespół polityki zbyt siłowo przerażał PiS-em. Teksty Pana Władyki i Janickiego były po prostu analizami i były one w porządku. Ale odezwy ze strony redaktora Baczyńskiego były przesadą. Takie teksty robią więcej złego niż dobrego. Aż człowiekowi się chce zrobić na złość, kiedy red. Baczyński mówił do nas jak do dzieci.
 • 2015-10-26 11:54 | ziołolipa

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Co prawda nie głosowałem na PIS, ale w zaistniałej sytuacji, życzę im pełnego zwycięstwa. Życzę im również dobrego rządu, bo jest to w interesie nasz wszystkich. By nie zrobili grzechu zaniechania, jak to zrobiła PO, bo to właśnie to przyczyniło się do ich marnego wyniku wyborczego.
  Pozdrawiam.
 • 2015-10-26 12:25 | jakowalski

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo?

  Na prawo? Odkąd to PiS jest prawicą? PiS to jest przecież typowa partia umiarkowanej, prokościelnej lewicy, stad też PiS zabrało głosy pseudo-lewicy spod znaku SLD czy też Razem. Prawica w Polsce to jest Korwin, Petru i PO.
 • 2015-10-26 12:31 | chemist

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Madre slowa panie Wladyka "Lud chcial to dostal" nic dodac nic ujac.
 • 2015-10-26 12:32 | chemist

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Madre slowa panie Wladyka "Lud chcial to dostal" nic dodac nic ujac.""
 • 2015-10-26 12:50 | mismacol

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Woytek, nie chodziłeś na WOS? ZL startowała jako koalicja więc ich obowiązuje próg 8%
 • 2015-10-26 15:57 | wnukmarek

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Lewica przegrała na własne życzenie. SLD żle oceniło sytuację i zjednoczyło się z lewactwem, tj Palikotem, tym samym główne hasła lewicowe i to te nośne przyćmione zostały konopiami, gejami i genderami. W dodatku jako koalicja podnieśli sobie próg do 8%. Miller na starość zwariował, bo notowania "Twojego Ruchu" to coś ok. 0,3 %. Samo SLD szybciej osiągnęłoby 8 % , choć potrzebowało 5 %.. Dla mnie to mistrzostwo świata w głupocie. Tą głupotą zawiedli swoich zwolenników, z których część zagłosowała na nieznane bliżej "Razem".
 • 2015-10-26 16:54 | zigi pepe

  Re:Mamy radykalną zmianę na prawo

  Jestem ciekaw czy będzie nadzur nad Sądami Powszechnymi
 • 2015-10-27 06:31 | Sceptyczny

  Zemsta Millera na SLD

  Zaczęło się od nominacji Ogórek. Miller zademonstrował wtedy: drodzy wyborcy SLD, mamy was w głębokim niepoważaniu, my sobie zrobimy żarty z poważnej sprawy jaką są wybory a wy na nas i tak zagłosujecie. Potem przyszedł sojusz z Palikotem: drodzy wyborcy, łączy nas z Palikotem głęboki sojusz, którego podstawą jest lekceważenie dla głoszonych haseł, one są tylko udawaniem bo stołki są najważniejsze a wy na nas i tak zagłosujecie.
  No to wyborcy potraktowali SLD z wzajemnością. Teraz pozostaje użyć w stosunku do SLD osinowego kołka.
 • 2015-10-27 08:34 | jakowalski

  Mamy radykalną zmianę na prawo z winy PO i tzw. lewicy (ZL i Razem)

  Cytuję (z małymi zmianami) z „aspermanki” (forum „Wyborczej”)
  Najistotniejsze były trzy błędy PO:
  1. Praktycznie całkowita bezkarność tzw. Warszawskiej Spółdzielni Spożywców (Radek Sikorski i ska), czyli konsumentów ośmiorniczek i kilometrówek za pieniądze z naszych podatków, a potem wmawianie wyborcom, że nielegalne były podsłuchy, a nie jedzenie za nasze i mocno podejrzane interesy które tam załatwiano. Umoczonych w te kolacyjki odstrzelono za późno, i finansowo ich nie rozliczono (to jest zadanie dla PiSu, jeśli PiS che być wiarygodny dla swych wyborców).
  2. Absolutna niemalże arogancja władzy, postawa że „władza wie lepiej”, co się przejawiło choćby w wyrzucaniu do kosza podpisów pod wnioskami o różne referenda, czyli inaczej lekceważenie głosu obywateli przez partię mającą w nazwie „obywatelska”.
  3. Last but not least: kryzys wokół tzw. uchodźców ,który dobitnie pokazał, że polskie władze poddają się dyktatowi Berlina i Brukseli w kwestii, która ma dla naszego kraju bardzo istotne znaczenie. Zamiast się postawić Berlinowi i Brukseli, establishment platformiany zaklinał rzeczywistość oderwaną na 100% od realiów „proimigrancką” kampanią propagandową, co wyborców mocno wkurzyło i napędziło kolejne głosy PiSowi. Partia Razem też nie przeszła progu 5% właśnie przez całkowite oderwanie się od głosu ludu w tej kwestii.