Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie żyje Monika Zbrojewska, była wiceminister sprawiedliwości

(18)
Informację o jej śmierci podała Naczelna Rada Adwokacka. Monika Zbrojewska miała 43 lata.
  • 2015-10-31 20:07 | __

incydent...

Prowadzenie samochodu mając 2 promile to incydent? A mi się wydaje że przestępstwo
    zagrożone karą do 2lat paki..
  • 2015-10-31 23:11 | Patagon

Re:Nie żyje Monika Zbrojewska, była wiceminister sprawiedliwości

Sprawka PiS i przekletej ich prasy. Szanowana mloda jeszcze kobieta, naukowiec i adwokat. Zapewne samobojstwo lub powiklania jako skutek nagonki na atrakcyjna pania. Geby pelne maja pouczen i wskazan a slow proroka zapomnieli : Jeslis bez winy rzuc pierwszy... kazdemu zadaza sie zly dzien w zyciu, nikt z nas nie jest doskonaly i malo mamy wyksztalconych przyzwoicie ludzi a bezensownie tracimy.
  • 2015-11-01 11:59 | jakowalski

Nie broń kogoś, kto był doszczętnie zdemoralizowany i skorumpowany. :-(
  • 2015-11-01 15:35 | jacek2

+1
  • 2015-11-01 16:24 | Pablos

Może zabrakło pomocnej ręki?

Jedno wydarzenie pociąga drugie. Ktoś nie zbadał problemów jakie miała pani Zbrojewska. W toku kampanii wyborczej wielu osobom zabrakło wrażliwości. Tagedia. Jak czasami blisko jest do śmierci. R.I.P.
  • 2015-11-01 16:56 | Wojtek-1942

Prowadziła będąc pod wpływem alkoholu! Pod jakim lub czyim wpływem prowadziła tego nie wiadomo.
    Z poważaniem W.
  • 2015-11-01 20:50 | maksymilian

@ Patagon
    Właśnie, i słusznie Pani Premier Kopacz ostrzegała przed głosowaniem na PiS. Tłumaczyła nam, że nadejdą straszne czasy.
    No proszę, PiS jeszcze nie przejął pełni rządów, a już zabija ludzi.
    Strach pomyśleć, co będzie dalej!
    Artykułami w Naszym Dzienniku Kaczyński będzie wybijał przeciwników niczym Zeus gromowładny.
  • 2015-11-02 04:28 | citizen

Tragedia

Dla mnie straszne jest to, kiedy ktoś umiera w tym wieku w takich okolicznościach. Na dodatek u szczytu kariery zawodowej, na dodatek z tak miłym wyglądem. Przyjrzałem się jej zdjęciom dostępnym w internecie i uderzają na nich jej podkrążone oczy, czy coś kryje się za tym. Nie lubię plotek ale chciałbym wiedzieć, czy były jakieś dodatkowe czynniki.
  • 2015-11-02 08:42 | Wojtek-1942

Jeśli komentarz wytyka błędy dziennikarza to się go nie zamieszcza? Taki standard?
    Z poważaniem W.
  • 2015-11-02 12:19 | maksymilian

@ Patagon
    No to żeś chyba mocno przegiął.
    Wiceminister sprawiedliwości pijana w siwy dym w samo południe siada za kierownicę - ale nic to, "każdemu zdarza się zły dzień w życiu".
    Ja już pomijam, że normalnym ludziom raczej nie zdarza się chlać na umór w południe, coś z tą panią było jednak chyba nie tak.
    Gdyby w tym stanie rozjechała kogoś na przejściu dla pieszych - też miałbym się nad nią użalać, bo "miała zły dzień".
    To smutna tragedia, tyle że mogła mieć jeszcze gorszy finał.
    Utrata stanowiska to dla większości ludzi bynajmniej nie oznacza końca świata - jeśli tak było w przypadku tej pani to tylko smutna refleksja, że są ludzie, dla których kariera jest ważniejsza od życia.
    A co do nagonki prasowej - to wprawdzie nie czytałem, ale gdyby taki przypadek dotyczył osoby z innej opcji politycznej to wątpię, aby właściwe media obeszły się z nią łagodniej.
  • 2015-11-02 12:21 | jlk

Pragnę przekazać szczere i głębokie wyrazy współczucia Bliskim zmarłej tragicznie wybitnej prawniczki, pracownika Uniwersytetu Łódzkiego

pragnę także wyrazić głębokie zaniepokojenie i niezgodę na sposób informowania o zatrzymaniu Zmarłej pod zarzutem prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu - podawanie w podobnych wypadkach danych osobowych wraz z fotografią,
    było nie tylko niewłaściwe a nawet nieludzkie, ale także niezgodne z prawem;
    wczoraj przeczytałem o wypadku, w którym pijany kierowca odpowiedzialny za śmierć dwóch mężczyzn został zgodnie zasadami przedstawiony jako Andrzej S. - dlaczego więc podobne zasady są niekiedy pomijane?
    czy Zmarła zrobiła coś strasznego? Chyba nie, skoro tylko w ostatni weekend zatrzymano 1030 nietrzeźwych kierowców, którzy pozostają anonimowi - oczywiście słusznie, dopóki sąd nie podejmie - być może - decyzji o ujawnieniu ich danych osobowych;
    niezwykły był komentarz do zatrzymania, wygłoszony przez kierowniczkę katedry, odpowiedni raczej w ustach sędziego
    uzasadniającego orzeczenie, o celowym, czy też świadomym wykroczeniu, będącym niedopuszczalnie gorszącym przykładem dla studentów prawa;
    może więc - również w drodze wyjątku - należałoby upublicznić dane osobowe, zdjęcie, rodzaj i miejsce wykonywanej pracy Zatroskanego Obywatela, który zablokował samochód Zmarłej a następnie wezwał policję; tym razem oczywiście chodzi o postawę godną naśladowania
  • 2015-11-02 13:21 | jakowalski

Wojtek
    Prawnik nie może tłumaczyć się w sądzie nieznajomością prawa, jako że nieznajomość prawa nie jest okolicznością łagodzącą, szczególnie zaś w stosunku do prawników. Ciekawe, kto dał tej pani dyplomy mgr i dr prawa, kto ją wpisał na listę adwokatów i kto ją wypromował na wiceministra, i to sprawiedliwości?
  • 2015-11-02 18:16 | Jarek16

@jakowalski Sądzę, że obrażanie pamięci o dopiero co zmarłej kobiecie jest czynnością obrzydliwą w najwyższym stopniu.
  • 2015-11-02 18:26 | Byniek

Warto wiedzieć.

Dla prokuratora ( również sędziego ) złożenie z urzędu, to śmierć cywilna. Nie tylko bowiem traci uprawnienia emerytalne ( jeżeli je ma ), to na dodatek nie może już podjąć zatrudnienia w żadnym zawodzie prawniczym.
    JIK - Twoja uwaga jest trafna. Winnymi śmierci Moniki Z. są również politycy, ogłaszający bezrefleksyjnie ( po co ? ) szczegóły wydarzenia i krwiożerczy dziennikarze.
  • 2015-11-03 07:27 | Tubylec

Odruch sumienia?

Miała zły dzień”??!! Dobre sobie. A ten co zabił 2 osoby na przystanku, też miał zły dzień? Ale może zabiły ją wyrzuty sumienia? Wtedy należałoby pochylić czoła, że jednak wykazała się wyobraźnią. Chociaż lepiej, żeby tę wyobraźnię wykorzystywała twórczo, a nie kończyła wędrówkę. Reasumując – dobrze, że ktoś zablokował jej auto, być może komuś uratował życie. Sam to kiedyś zrobiłem no-cą, w lesie na pustej szosie. Później rodzina mówiła mi, że jestem kretynem. Przecież mogli mnie zabić. Jeden nie mógł, bo spał na tylnym siedzeniu. Drugi mógł, ale był tak zaskoczony, że zesztywniał. Powiedziałem mu, że jestem z Po-licji  może to go tak zamurowało? Mało tego, auto z tym śpiącym zepchnąłem po-za asfalt, na pobocze i zostawiłem na światłach awaryjnych. Tego zaskoczonego wsadziłem do swojego auta i pojechałem na komisariat. Po drodze trochę się roz-luźnił, zaczął myśleć i zaczął mi uciekać w czasie jazdy. Nie szarpałem się, zatrzymałem się, a ten zwiał do lasu. Kluczyki zawiozłem na komisariat, powie-działem, gdzie stoi auto i tyle. Być może też ktoś żyje a mógł nie żyć. Bardzo mi to poprawia humor  Tak więc liczę na odruch sumienia u pani prawniczki, a nie na skutki nagonki. Ten co okaleczył Juranda i został puszczony wolno, gdy mógł podzielić jego los, też nie wytrzymał i się powiesił, tak bywa.
  • 2015-11-03 12:54 | Byniek

Tubylec.

To w lesie swą szosy i to asfaltowe ? Słuchaj rodziny, miała rację.
  • 2015-11-03 19:02 | sławek.m

@Tubylec
    Jesteś zapewne bardzo dzielny tylko nie napisałeś czy to auto jechało. Bo jeśli nie to w stojącym samochodzie można siedzieć, spać a nawet pić i nikomu, zwłaszcza tubylcom i innym domorosłym ormowcom do tego.
    A co do p. Moniki. Jeszcze nie wiadomo, co się stało, jaka była przyczyna śmierci a już mieszają ją się z błotem. Zabiły ją wyrzuty sumienia, bo jechała napita. Nie wiem czy śmiać się czy płakać na taki de… A może to nie była przyczyna tylko skutek. Może byłą poważnie chora. Nie wiadomo, ale była pijana.
    Do tego skorumpowana. Zapewne jakowalski dawał jej w kopercie skoro jest tego taki pewny. Pewności demoralizacji nawet nie chcę się domyślać.
  • 2015-11-04 17:34 | Klusia11

2015-11-03 19:02 | sławek.m

Do tego skorumpowana. Zapewne jakowalski dawał jej w kopercie skoro jest tego taki pewny. Pewności demoralizacji nawet nie chcę się domyślać.

I ja tam jestem pelna podziwu dla Jakowaskiego; na kazdy temat wie wszystko "najlepiej", jest nieomylny, zacny i prawy.
    Tylko wszyscy i zawsze rzucaja mu klody pod nogi, no i go dyskryminuja...........................

Obserwacja:
    W wielu dyskusjach tutaj. mozna zobaczyc/poczytac bardzo interesujace punkty widzenia i rozbiezne stanowiska
    dopoki Jakowalki sie nie pojawi. A potem juz jest tylko Jakowalki