Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Widziałem Polskę w ruinie. Niech Jarosław Kaczyński mnie teraz przeprosi

(33)
Wreszcie mi się udało. Zobaczyłem tę zrujnowaną Polskę, o której Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i cała pisowska brać opowiada od miesięcy. Dech zabiera.
  • 2015-11-02 17:24 | anastazja

Gratulacje

Gratulacje dla autora,koniec z robieniem wody z mózgu. Młody człowiek wykonał prace za dziennikarzy.Ciekawe czy tv pokaże.
  • 2015-11-02 17:36 | b1234

Re:Widziałem Polskę w ruinie. Niech Jarosław Kaczyński mnie teraz przeprosi

Za nic nie będą przepraszać, już mają władzę. Przecież tylko to się liczy.
  • 2015-11-02 17:44 | woytek

Re:Widziałem co chciałem zobaczyć ?

Te zadbane domy Polaków to zasługa ich indywidualnych ambicji i pracowitości.
    Miarą ruiny Polski jest jej dług wewnętrzny i zewnętrzny i nadmierna ilość obcych banków , które w czasach globalizmu
    spełniają rolę kolonizatora.
  • 2015-11-02 18:13 | Prol_enio

Niech redaktor oszczędzi sobie i innym tych lamentów. Przyczepiliście się tego hasła wyborczego jak rzep psiego ogona. Nie takich głupoty się podczas kampanii wysłuchuje. Panie redaktorze, ostatni akapit to jak końcówka amerykańskiej produkcji filmowej-tandeta. Czy w tym kraju często się zdarza żeby politycy za cokolwiek przepraszali?Dlaczego miałaby to zrobić akurat ta ekipa :). Na Pana miejscu bardziej bym się zainteresował co miało znaczyć że państwo istnieje tylko teoretycznie.
  • 2015-11-02 18:38 | jakowalski

Był Pan Redaktor może w Łodzi, n.p. na ul. Gdańskiej (samo centrum tego miasta)? Albo w Wałbrzychu? Może w Radomiu? Albo też na Mazowszu, ale nieco na bok od głównych dróg? Albo w jakiejś po-PGRowskiej wiosce?
  • 2015-11-02 18:58 | quetzalcoatl

To drobny szczegół, Panie redaktorze. W tym kraju jest o wiele więcej dowodów zaprzeczających tezie o jakiejkolwiek ruinie. Życzę Panu Redaktorowi jak najlepszego samopoczucia, jednak każdemu zdarza się korzystać z usług naszej służby zdrowia. Wówczas, czekając miesiącami na wizytę u specjalisty bądź zabieg będzie miał Pan dość czasu na podziwianie wspanialej architektury szpitali. Gdy konieczne okaże się dochodzenie swych praw przed sądem, będzie miał pan lata całe, by podczas kolejnych rozpraw podziwiać rozmach, z jakim wzniesiono sądowe gmachy. Podczas wizyty komornika, który zechce wyegzekwować od Pana długi sąsiada lub osoby noszącej to samo co Pan nazwisko, będzie mógł Pan podziwiać najnowszy model BMW, którym w asyście policji Pana odwiedzi. Długo by jeszcze wymieniać, ale po co... Tak, tak, o ruinie mowy być nie może...
  • 2015-11-02 19:23 | tkw

Pan Rzeczkowski zachwyca się halami, drogami itd. I słusznie, mamy tego sporo. Tylko to nie rząd je buduje, nigdy nie widziałem ani Tuska ani Kaczyńskiego z łopatą w ręku na budowie drogi. Te rzeczy budujemy my, obywatele i firmy, wybudowalibyśmy tego więcej i lepiej, gdyby politycy nam nie przeszkadzali i nie zabierali 70% tego co wypracujemy „bo rząd wie lepiej jak te pieniądze zagospodarować, ludzie i firmy to przecież sami debile”. Żadna władza, ani PO ani PIS, nie może nie dać pieniędzy na budowę dróg, kwestia czy da 50. mln więcej czy mniej ale pole manewru jest tylko takie – 50 mln. Wojsko też musi co rok dostać swoje, żadna władza nie może nie dać w tym roku nic i nie może dać 2 razy więcej niż w poprzednim, w sumie wojsko dostaje kilka miliardów co roku a politycy mogą co najwyżej dać te 100 mln. więcej albo mniej i o te 100 mln. jest walka, reszta to automat. Tak samo służba zdrowia – dostaje pieniądze ode mnie, od podatnika, pytanie tylko, ile po drodze przejmie rząd i ukradnie bądź zmarnuje. Tak samo szkolnictwo, Policja itd. - 95% budżetu jest z góry ustalone automatycznie, politycy mogą co najwyżej wpłynąć na wydawanie tych 5%.

To nie rząd buduje Polskę, ją budujemy my, miliony obywateli. Rząd (każdy) jak się za coś weźmie, to ZAWSZE zrobi to źle i po drodze połowę ukradnie. Różnica pomiędzy kolejnymi rządami jest w sumie niewielka, między PO i PIS takoż, tyle, że ekipa PIS jest ogólnie uczciwsza. PIS rządził 2 lata i PO, mimo usilnych starań – nawet powołali na ministra panią Piterę z jednym zadaniem: „znajdź przekręty PIS-owskie” - nie znalazła nic. To szukanie haków na PIS kosztowało nas, podatników 4 lata ministrowania pani Pirtery, jak policzyć jej zarobki i jej zespołu, to wydaliśmy kilkadziesiąt milionów „psu w gardło”. PIS ma jakiś (jakiś) plan – lepszy czy gorszy ale ma, PO miała jeden plan – dokopać PIS‑owi, trwać przy władzy i nachapać się, obywateli PO miała tam, gdzie opisała to przy okazji spożywania ośmiorniczek za MOJE pieniądze. I chyba nie jestem osamotniony w tej opinii, o uczciwości PO świadczy wynik ostatnich wyborów.

Nie jestem zawodowym dziennikarzem, z racji zawodu wprawionym w analizowaniu słów polityków, ale jakoś pojęcie „Polska w ruinie” rozumiem znacznie szerzej niż w znaczeniu budowlanym. Przykłady:
    1.
    Przebudowuję swój dom. Całość kosztów oceniam na 150.000 zł, do tego papierologia (wymagane prawem dokumenty) kosztować mnie będą ok. 25.000 zł. Wśród wymaganych dokumentów była np. opinia geologiczna - przyszli dwaj panowie, nawiercili przez 3 godziny ręcznie kilka dziur i skasowali mnie na 1.500 zł. Prawo wymaga ode mnie opinii geologicznej, to nic, że nowy dom stoi w miejscu, gdzie stał stary od 100 lat, nic, że nowy dom jest prawie taki sam jak stary – państwo traktuje mnie jak debila. Choć buduję swój dom na swojej ziemi, to państwo wie lepiej ode mnie co mi potrzebne. A te papiery potrzebne mi jak umarłemu kadzidło – ale muszę wydać te pieprzone 25.000.
    Budowę zacząłem 10 lat temu, buduję dom i 2 budynki gospodarcze, miałem zrobiony projekt przez architekta – w sumie dokument liczył kilkadziesiąt stron i został zatwierdzony, pozwolenie dostałem. Teraz potrzebne mi nowe pozwolenie (stare wygasło), architekt musi zrobić nowe projekty – dla każdego budynku oddzielnie projekt liczy ok. 500 stron. Tak się zmieniło prawo budowlane, 10 lat temu na 3 budynki wystarczył projekt liczący 50 stron, teraz urząd wymaga projektu na 1.500 stron. Dla mnie to jest rujnowanie Polski, bo Polska to także ja i to mnie te przepisy rujnują, to ja muszę karmić coraz więcej urzędników. Wyjechało 3 miliony obywateli a urzędników mamy o 100.000 więcej – dla mnie to rujnowanie Polski, dla pana Rzeczkowskiego może to być dowód istnienia raju w Polsce.

2.
    Inny przykład. Mam gospodarstwo rolne, więc co roku przysługuje mi dopłata unijna – w sumie kilkaset złotych rocznie, żadnego szaleństwa ani orgii finansowej. Kilka dni temu dostałem pismo z ARiMR, że przelew do nich wrócił, bo zamknąłem rachunek w banku. Faktycznie, zapomniałem podać im nowy rachunek. Więc tydzień temu wybrałem się osobiście do ARiMR, podałem nowy numer rachunku, pani wpisała do komputera, wydrukowała stosowne potwierdzenie, ja je podpisałem i już. Dziś dostałem DECYZJĘ o zmianie moich danych – szef ARiMR podjął DECYZJĘ że nastąpi zmiana moich danych – a przecież ja o tę zmianę sam osobiście wnioskowałem ! Koszt wysyłki tej decyzji – 7,50 – po co mi ona ? Ogólnie zanim dostanę tę nieszczęsną dopłatę, otrzymuję ok. 5 decyzji, wysyłka każdej to 7,50 (każda ze zwrotką), koszt samych decyzji (jedna głupsza od drugiej) to ok. 10% kwoty jaką dostanę – w przyszłym roku chyba oleję tę dopłatę, bo jak dostaję kolejną kretyńską decyzję, to mnie, podatnika, krew zalewa.

3.
    Inny przykład. 3 lata temu moja znajoma starała się o dofinansowanie z funduszy unijnych założenia działalności gospodarczej. Rok wypełniania dokumentów, kolejne etapy wyboru kto te pieniądze dostanie – dostała 38.000 (ona i 10 innych osób). Niedawno dowiedziałem się, ile pieniędzy było do dyspozycji na każdego z tych 11-tu „szczęśliwców” - było po 200.000 „na głowę”, każdy dostał po 38.000, resztę (11 razy po 162.000 = 1.782.000) zjadły koszty przydziału tych środków – po drodze nachapało się kilka urzędów, w każdym po kilkunastu urzędników miało co robić przez rok. Dla mnie to rujnowanie Polski i Unii, dla pana Rzeczkowskiego to może być dowód na raj na ziemi.

Polska i Europa jest w ruinie, proces postępuje i jest to nie do zahamowania. Właśnie jesteśmy świadkami umierania Europy, widzimy to patrząc na tę falę imigrantów, która zaczęła Europę zalewać. Jeśli ktoś się zastanawia, skąd się to wzięło i czy da się to zahamować, to podam tylko jedną informację:

rok 1990. Ludność Europy stanowi 14% ludności świata, ludność Afryki stanowi 12% ludności świata.
    rok 2015 (25 lat później). Ludność Europy stanowi 9% ludności świata, ludność Afryki stanowi 17% ludności świata.

No ale najważniejsze, to dokopać PIS-owi. Za wszelką cenę. Tylko to jest ważne.
  • 2015-11-02 20:05 | kordonek

Też poproszę o przeproszenie naszej grupy która liczy obecnie 13 tysięcy,i Polska w ruinie" i która publikuje zdjęcia tej zrujnowanej Polski .Krystyna Głowacka.-admin str, zapraszam https://www.facebook.com/groups/polskawruinie/
  • 2015-11-02 20:09 | Sylwester1955

Za późno Panie, za późno.
    Ludziska nie głosowali bo PiS kłamał, ludziska głosowali przeciw PO. Byłem sympatykiem POP. Było wiele grzechów PO ale pierwszy który doprowadził mnie do szału to były model jako minister transportu i paniusia, która pojęcia o sporcie nie miała jako minister sportu, o ministrze sprawiedliwości, który sobie na lewo załatwiał pozwolenie na spluwę nie wspomnę. Dobito mnie kradzieżą mojej kasy na OFE. Zrobiono ze mnie idiotę. Dla mnie koszty tego co pan widział były za duże. Nie będę wymieniał dalej bo mi się nie chce. Nie głosowałem teraz na PiS ale na PO też nie. I na przyszłość też nie będę na nich głosować.
  • 2015-11-02 20:28 | kasjodor

Bardzo się cieszę, że pisze ktoś takie artykuły jak powyższy. Jest tylko mały problem - o wiele za późno. Należało to robić na początku roku, gdy nasilała się coraz wyraźniej oszczercza kampania PIS-u [o mediach rydzykowych nie wspominam bo tam to standard od lat]. Polska w ruinie, Komorowski i rząd sprzedają po cichu lasy by dać pieniądze żydom, nie ma już żadnych polskich firm [za sprawą PO rzecz jasna], Tusk w Brukseli wysługuje się Niemcom w zamian za kolejne stanowiska jakie ma dostać... itd, itp, etc. Mam spore grono pisowskich znajomych i siłą rzeczy byłem na bieżąco z tymi co rusz podrzucanymi wymysłami, niekiedy tak dziko głupimi, że aż nie chciało się wierzyć, że ktoś to kupuje. Ale kupowano. Czasem nawet całkiem serio, a niekiedy dla draki, bo w tych kręgach nie lubi się przecież 'zdrajców i sprzedawczyków z PO'.
    Przez cały czas aż do wyborów dziwiło mnie, że nikt nie próbuje z tym walczyć, niczego nie prostuje, że cała ta wściekle konsekwentnie prowadzona kampania prymitywnych bzdur i oszczerstw pozostawała w ogóle poza sferą uwagi mediów. Jakby nikt nic nie widział i nie słyszał. Nie ma wątpliwości, że Platforma swoim zachowaniem znakomicie ułatwiała PiS-owi całą tę akcję, podkładała się jak mogła i jak nie mogła. Ale to także media oddały – już od czasu katastrofy smoleńskiej – pole siewcom dezinformacji i niczym nieskrępowanych bredni. I jeśli Platforma bezapelacyjnie była znakomita w dziele samopogrążania się, to skala porażki sił demokratycznych [bo PiS i prawdopodobnie też partia Kukiza takimi siłami nie są] jest też w dużej mierze dziełem tych właśnie przez nikogo niepowstrzymywanych siewców czarnego PR i kłamstw. Zaważyli bardzo na powyborczym kształcie sceny politycznej i obawiam się, że długo będziemy się z tego wygrzebywać.
  • 2015-11-02 22:43 | Rinho

niestety - to właśnie PIS
  • 2015-11-02 23:06 | stiopagnomkin

Zgadzam się z autorem, Polska pozytywnie ewoluuje. Sądzę jednak, że się mówi 'dech zapiera'. Pozdrawiam
  • 2015-11-02 23:25 | rationalist-from-bloodlands

1. widzialem kolejki do lekarza - do onkologa i do ortopedy
    2. widzialem ile moj syn czekalby na wizyte u ortopedy dzieciecego bo ma bole. gdybym po prostu nie zaplacil prywatnie rownowartosci polowy pensji mojej zony (studia + znajomosc dwoch jezykow)
    3. widzialem wskaznik przyrostu naturalnego i co do tej pory robil rzad PO zeby ten wskaznik zmienic
    4, widzialem ile zarabiaja moi byli studenci w Polsce i ilu z nich zostalo wkraju w ciagu ostatnich osmiu lat
    5. widzialem ile mam na moim koncie ofe
    6. widzialem co zostalo z funduszu rezerwy demograficznej
    7. widzialem wskaznik zadluzenia kraju i wielu gmin
    .....
    nie popieram pis. ale kraj jest dla ludzi a nie ludzie dla kraju (choc wlasnie pis sadzi inaczej) . co mi po autostradach i lsniacych budynkach, jezeli trudno o sensowna prace, ludzie po studiach traktowani sa jak smieci a zadluzenie rosnie wraz z tabunem urzednikow?
    Nie interesuje mnie p. Kaczynski ani jego przeprosiny - interesuje mnie pytanie kiedy czasopismo mieniace sie inteligenckim przestanie byc tuba partii ktora oderwala sie od ludzi i stala sie banda przezartych soltysow ktorzy sadza ze sa mistrzami tanich rozgrywek personalnych (mam na mysli PO) a w gruncie rzeczy sa zalosnie nieudolni i oddali wladze w rece ludzi ktorzy 6 miesiecy temu byli niewybieralni.
  • 2015-11-02 23:47 | Patagon

Nie ma co czytac tego albo on udaje ze zlej woli, albo jest nierozgarniety. Ze zlej woli nie widzi? Ma kredyty i pisze bo zarabia na te kredyty, moze satysfakcji rozpadajacego sie narodu i panstwa....nienawisci do Polski?
    Polska nie jest w ruinie ale bez szans na niepodleglosc gospodarcza i polityczna, pozostanie neokolnia. Pracuje w pewnym olbrzymim koncernie amerykanskim H&K, prawie 140 tys analitykow we wszystkich prawie krajach swiata. dwa lata temu pisalem raport na temat mozliwosci usamodzielnia sie ekonomicznego Polski, jestesmy wiec na to przygotowani. Macie cieszyc sie z blichtru i opakowan, pomalowanych ruin, zachwalac postep, wzajemnie nienawidzic sie , dzialac chaotycznie i niekonsekwentnie.... Szans na tzw reindustrializacje nie macie, na przejecie fabryk koncernow tez nie , nie przejmiecie bankow i ubezpieczalni, zamowienia publiczne beda kierowane do niepolskich firm, pieniadze podarowane nawet nie opuszcza darczyncow, wam musi zostac zachwyt nad soba i wielkimi osiagnieciami 26 lat... Ten dziennikarz powinien wiedziec ze wolnosc jest tam gdzie pieniadze, wolnoscia sa pieniadze a wy ich nie dostaniecie. Nawet nie uda sie wam wprowadzic ustaw nalozacych obowiazek reinwestowania pieniedzy przelewanych przez obce podmioty na rynku krajowym , tak jak bylo to w poznych latach trzydziestych w Polsce. Ale bedziecie wynosic pod niebiosa osiagniecia i bedziecie potepiac PiS, jestescie bardzo prosci do zmanipulowania, rozbici i przekupni. Aha pisalem czy jest mozliwe odbicie przez was mediow? Mozliwe jest zalozenie nowych, tych nie ruszycie. Za bardzo zaangazowane sa w obrone wlasnego biznesu rzady i za duze profity przynosicie.
    A ja sie sprzedalem obcemu biznesowi za kase i moze troche mi zal, ale to przechodzi. Patrze teraz na wlasny zysk. Nie wy pierwsi i nie ostatni. Jedni mysla, wynajduja i dysponuja kasa innym przypisano role konsumentow, rozdysponowanych przez obce koncerny.
  • 2015-11-02 23:48 | kruk

Najlepiej widac te ruiny, kiedy sie do kraju przylatuje w odstepach kilkuletnich. Wtedy dopiero ma sie swiadomosc w jaka nedze popada Polska.
  • 2015-11-03 08:27 | azur

Ruina? No, może ruiny zamków w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Są naprawdę malownicze. W sam raz na urlop dla Beaty Szydło.
  • 2015-11-03 09:38 | asio_otus

Nie oceniaj książki po okładce.

Drogi autorze, proszę spróbować dostać się do lekarza specjalisty w ramach NFZ-u, zarejestrować firmę, wygrzebać się z trybów machiny urzędniczo-sądowniczej, znaleźć pracę w wieku powyżej 50 lat, spróbować wyprowadzić się "na swoje" będąc przed 30-tką i tak dalej.
    Zrozumie pan wtedy lepiej sens określenia "Polska w ruinie".
  • 2015-11-03 11:05 | ampleforth

Polska jest jak celebrytka, pozuje na sciance w pozyczonej sukience (koniecznie drogiej) i kaze sie podziwiac jaka ona piekna,
  • 2015-11-03 12:01 | wnukmarek

" Polska w ruinie" to tylko taka metafora. To władza reprezentowana przez koalicję PO/PSL jest w ruinie, moralnej. Dlatego przegrali wybory.
  • 2015-11-03 12:54 | kinews

Po przeczytaniu tego artykułu nasuwa mi się tylko jedno - żenada.
    Z całym szacunkiem do Pana redaktora, ale jak człowiek zapewne wykształcony o szerokim światopoglądzie, (skoro publikuje artykuły to zakładam że tak jest, chyba że inflacja na tytuły naukowe już aż tak bardzo daje się zauważyć) może pisać takie rzeczy.

Panie Grzegorzu czy umie Pan czytać miedzy wierszami?
    TAK, zgadzam się z opinią że Polska jest zrujnowana....
    Zrujnowana jest gospodarka, z czego kraj ma się utrzymać skoro przemysł nie działa?
    Wyprzedawane są ziemie pod zagraniczne nieopodatkowane tak jak przystało koncerny.
    Zrujnowana jest służba zdrowia, tylko ten kto obecnie nie ma nic wspólnego ze służbą zdrowia może powiedzieć że tak nie jest, ale poczekajcie Was też to dotknie.
    Służba zdrowia nie powinna nosić miana "służba", a już na pewno nie "zdrowia"....
    Rząd który przez ostatni rok zrobił więcej niż przez całe dwie kadencje. Czy naprawdę Pan tego nie widzi?

Panu redaktorowi jeszcze przekazuje jedno słowo, które będzie poparciem dla pewnej grupy przedmówców.
    Proszę się przejechać tam gdzie jest źle, a nie tam gdzie jest dobrze i zobaczyć jak ludzie żyją i z czego...
    Poza tym ciekawe czy będzie Pan tego samego zdania jak będzie Pan emerytem...proszę przejechać się np. do Niemiec i zobaczyć jak wygląda niemiecki emeryt...i wtedy napisać o tym artykuł...

Krzysztof.
  • 2015-11-03 13:03 | andton

Tiaaa, przenośny sens określenia 'Polska w ruinie'....Bo dziesięć czy dwadzieścia lat temu to lekarze ustawiali się w kolejkach do pacjentów, firmę rejestrowało się w pięć minut, sądy działały nienagannie, wszyscy mieli pracę i własne mieszkania przed 30-tką i tak dalej...
    Za komuny to Gierek nie pożyczał pieniędzy, budował wszystko za'swoje', a kraj płynął mlekiem i miodem...
    Ludzie, ogarnijcie się, popatrzcie z sympatią na swój kraj, doceńcie zmiany, cieszcie się z tego, co macie! Zawsze można lepiej, szybciej, ale można też gorzej i wolniej.
    Nie porównujcie Polski do Wlk Brytanii czy Holandii, bo to nie ta liga i cieszcie się, że macie w szufladzie paszport i jak wam się nie podoba albo macie taki kaprys w każdej chwili możecie tam pojechać. Na weekend albo na resztę życia.
  • 2015-11-03 13:07 | _sens

@kinews..nic dodać nic ująć. to jest własnie sedno problemu, którego bananowa młodzież z bogatych dzielnic nie jest w stanie zrozumieć.
  • 2015-11-03 13:43 | neveronsundays

Czytam komentarze do artykulu i stwierdzam, ze jednak jest wielki stopien frustracji w Polsce. "tkw" -straszne zycie, sprzedaj pan wszystko, pojdz do kasyna, zeby predzej przepadlo i na galaz albo na dworzec, gdzie od lat siedzi moj brat, ktory tez uwazal, po co sie tak meczyc. Rozumiem, ze wielu z was jest bardzo chorych i nie ma czegos takiego jak " w chorym ciele zdrowy duch". proponuje groby masowe dla wszystkich, ktorym tak ciezko i ledwo zyja. NIE MECZCIE SIE!
  • 2015-11-03 15:56 | k.barbas

Komentujacy pozytywnie ten artykul jak i Pan Redaktor niewatpliwie nigdy nie mieszkali w 'normalnym' kraju ( nie mylic z pobytem na wakacjach) Polska jest jak karta kredytowa, ktora zbliza sie do wyczerpania limitu a nastepnie zostaja tylko odsetki do splaty a dlug nie maleje bo im dluzej niesplacany tym wieksze odsetki.
    W Polsce jest fasadowe bogactwo i to tez nie wszedzie. Ale to mozna zobaczyc i zrozumiec tylko z daleka, niestety.
  • 2015-11-03 18:36 | AOlsztynski

Dech zapiera...

Nawiązując do tematu:

http://paradoksydemokracji.blog.pl/2015/10/10/fot-2/

Można powtórzyć za autorem, obraz zależy od wykonującego zdjęcie, a także gdzie się spojrzy :)
  • 2015-11-03 19:09 | azur

Widziałem orła cień, ale to nie był Kaczyński.
  • 2015-11-04 11:43 | Zwiastun

Najbardziej zalosny wpis jaki czytalem w zyciu.
    Niech Pan zejdzie na ziemie.
  • 2015-11-04 13:56 | rgrygiel

Wszystko to fuszerka na lichwiarski kredyt.
  • 2015-11-04 19:29 | Harnas

do:@ jakowalski @quetzalcootl@ rationalist-from-bloodlands@patagon@asio_otus @wnukmarek@kinews@zwiastun@rgrygiel

brawo Wam !!! Wydział Propagandy Komitetu Centralnego PiS-u na straży umysłowości narodu polskiego !!!!!
    zawsze czujni i gotowi .... żaden czekista wam nie podskoczy !!!
    i zgodnie z regułą genialnego łajdaka Gebbelsa --- kłamcie, kłamcie, kłamcie i jeszcze raz kłamcie aż w końcu wam uwierzą ( sic !)
    O łajdactwach Jarosława Kaczyńskiego ani słowa - czyli Telegraf sp. z o.o. nie istniała !!! , wyprowadzenie nieruchomości Expresu Wieczornego ( chyba tak to było, lub z innej gazety ) do spółki Srebrna ( aktualnie) to też nie jest sprawa dla reportera !!!! a w którym sądzie toczy się sprawa przeciwko byłemu rzecznikowi PiS-u, posłowi !!! o złodziejstwo z kasy Sejmu ????, dla ułatwienia podam nazwisko: Adam Hofman. Że dla jego żony specjalnie utworzono stanowisko w KGHM to pryszcz.
    O ośmiorniczkach PiS-u nie usłyszymy, to jest pewne. " Niezależne" ( hahahaha) publiczne media o to zadbają, żebyśmy zobaczyli jak elita pisiorska żre kartofle z maślanką i kiszoną kapuchą, dzień w dzień

Oni, tzn cały PiS, to niezłomni i waleczni co się mamonie nie kłaniają i mają w pogardzie dobra doczesne a SKOKI, to przykład uczciwej instytucji finansowej non profit .Tyle tylko że Bierecki , SKOK-ow szef najwyższy, dziwnym trafem był najbogatszym parlamentarzystą.......... !!! jak to wytłumaczyć ???? Potraficie !!!! PiS kłamał, kłamie i kłamać będzie
    Cała pociecha w tym, że i Savonarola i Robespierre zostali zabici przez prosty lud któremu ci pierwsi też obiecywali raj na ziemi.
    Tęskno mi Panie za rozumem, chociaż jego odrobinę ześlij między Bałtyk a Tatry, proszę !!!

• 2015-11-04 21:23 | jakowalski

k. barbas
    Racja: Polska jest jak karta kredytowa, która zbliża się do wyczerpania limitu a następnie zostają tylko odsetki do spłaty a dług nie maleje bo im dłużej jest on niespłacany tym większe są od niego odsetki oraz niestety, ale w Polsce jest tylko fasadowe bogactwo zakupione na kredyt i to też nie wszędzie. :-(
  • 2015-11-05 09:18 | _sens

@Harnas nie kompromituj już się. Wasze czasy rozpasania towarzyszu już minęły. Teraz czekają was procesy sądowe i słuszne wyroki za wasze machlojki. Dobre czasy dla waszego beztroskiego, bezczelnego rozpasanie już minęły i nie wrócą więcej. Bójcie się bójcie towarzysze bo sprawiedliwość nadchodzi.
  • 2015-11-11 10:38 | azur

Kaczyński nie musi mnie przepraszać. Ewentualnie może mnie pocałować.
  • 2016-01-26 18:40 | tkw

do 2015-11-02 19:23 | tkw

dziś czytam na interia.pl:

1.
    60 procent osób, które dotarły do Europy w grudniu to nie uchodźcy a imigranci ekonomiczni. Takie dane ujawnił w wywiadzie dla holenderskiej telewizji wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans. To potwierdza przypuszczenia i obawy krajów Europy Środkowo-Wschodniej, między innymi Polski.

2.
    Parlament Danii uchwalił we wtorek przepisy, które mają zniechęcić uchodźców do ubiegania się o azyl w tym kraju. Przyjęta reforma prawa azylowego przewiduje m.in. konfiskowanie uchodźcom wartościowych przedmiotów na poczet kosztów związanych z ich pobytem.

No ale jak PIS głosem Kaczyńskiego wyraził protest przeciw zmuszaniu Polski do przyjmowania imigrantów, to media zgodnym chórem opluwały i PIS i Kaczyńskiego.