Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Usterka? Zamach? Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa wciąż niejasne

(8)
Jeśli teoria o zamachu się potwierdzi, oznacza to, że np. na lotnisku w Szarm el-Szejk nie działają procedury bezpieczeństwa. Jeśli udało się raz, może się powieść znowu.
 • 2015-11-06 07:48 | wg.

  skoro

  Autor: ... Skoro ktoś sobie zadał trud, by bombę w samolocie umieść, to powinien o tym na prawo i lewo trąbić, by siać lęk.

  Jakoś tego typu logika nie przeszkadza Macierewiczowi i Kaczyńskiemu sugerować że to Rosjanie umieścili bombę/y w Tu-154. Pomimo że o tym Rosjanie nie trąbili ani na prawo ani na lewo. Ani też ich domniemany poplecznik warszawski Tusk.

  A generalnie coś raczej skąpo z alternatywnymi teoriami konspiracyjnymi w tym przypadku, (hel, pancerna brzoza, etc). Na zachętę podrzucam że być może ludziom Antka czy Jarka udało się ukradkiem bombę w tym Airbusie Rosjanom podłożyć, na zasadzie "Smoleńsk pomścimy" jak obiecali.. Fajna, co?
 • 2015-11-06 09:37 | azur

  Re:Usterka? Zamach? Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa wciąż niejasne

  Amerykanie chyba wiedzą, co mówią odnośnie przyczyn ostatniej katastrofy lotniczej na Synaju. Na Rosjan padł strach, będą omijać Egipt i inne kraje arabskie.
 • 2015-11-06 12:35 | jakowalski

  Re:Usterka? Zamach? Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa wciąż niejasne

  Amerykańska rakieta?
 • 2015-11-06 12:36 | jakowalski

  Re:Usterka? Zamach? Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa wciąż niejasne

  azur
  Stracą na tym NIE Rosjanie, a Egipcjanie.
 • 2015-11-06 14:38 | scrambler

  Re:Usterka? Zamach? Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa wciąż niejasne

  do 2015ezwzględnie wykorzystywane -11-06 09:37 | azur
  wiedzą???
  czyżby???
  raczej wiedzą, co chcą osiągnąć.
  Niezależnie od rzeczywistej przyczyny wypadku - wydarzył się w miejscu tak komfortowym dla rozegrania w trybie szybkim ( bo tylno taki ma tu znaczenie) partyjki międzynarodowego pokera politycznego. Współczucie, tragedia, ofiary - podobnie jak w wielu podobnych przypadkach (np. Smoleńsk czy Donbas) - są bezwzględnie wykorzystywane dla doraźnych potrzeb polityki. W ub. roku nad Donbasem latało wiele samolotów liniowych mimo regularnej wojny na ziemi. Tzw. decydenci, zwłaszcza odpowiednio wysoko umocowani politycznie, byli świadomi zagrożenia m. in. tym, co się tam wydarzyło. Ruch samolotów liniowych jest bowiem swoistą i wygodną tarczą dla prowadzenia rozpoznawczych działań powietrznych, możliwą dosłownie pod osłoną każdego pojedynczego sam.pasażerskiego. Równie cyniczni polityczni decydenci dali "małpie brzytwę" i się stało. Co by się wydarzyć nie mogło, gdyby ... ruch lotniczy przekierowano nad inny obszar.
  Dlatego również katastrofa na Synaju nie może się "zmarnować" - jakakolwiek jest o niej prawda, będzie znana pewnie dopiero za co najmniej kilka miesięcy. I będzie już zupełnie "nieświerza" do użytku ... politycznego.
  Kto by umiał wyjaśnić, dlaczego teraz, zanim cokolwiek przebadano, znaleziono czy udowodniono ( w porównaniu z Donbasem nawet nie ma żadnych filmów, zdjęć itp) UK, Niemcy i USA tak bardzo eksponują domniemanie o zamachu bombowym, a rok temu (Donbas) jakoś nie byli aż tak szybcy/ zdecydowani i konsekwentni, mimo, że WIEDZIELI już wtedy prawie wszystko to, co tylko częściowo opublikowano oficjalnie miesiąc temu, a o całości być może nie dowiemy się nigdy? Cóż - przede wszystkim łatwiej jest w to coś grać i może nawet ugrać wskazując dość abstrakcyjnego winnego (może się już dowiedział, że coś gdzieś podłożył?) niż ryzykowne wskazanie na osiłka z głowicami BMR w zagrodzie, które w dodatku ponoć może mu ktoś ukraść i użyć bez jego wiedzy (tak, jak "wypożyczył" sobie system BUK) .
  Proszę spróbować śledzić wydarzenia na bieżąco właśnie pod tym kątem - jak bardzo NIEISTOTNA dla realizacji strategicznych (choćby tylko doraźnych, wręcz "dojutrkowych") celów, ważnych z punktu widzenia polityki obojętnie której grupy interesów, jest cała RESZTA ŚWIATA. Chyba, że ją da się też wykorzystać... Niestety, żeby grać w tą grę, trzeba również wyglądać jak gra.
 • 2015-11-06 17:48 | azur

  Re:Usterka? Zamach? Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa wciąż niejasne

  Paskudnie wygląda to złomowisko samolotu po katastrofie, na Synaju czy pod Smoleńskiem. Kupa pogiętej blachy i poszarpane szczątki ludzkie. Odchodzi ochota od podróży samolotem.
 • 2015-11-07 12:34 | jakowalski

  Re:Usterka? Zamach? Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa wciąż niejasne

  azur
  Pamiętaj, kto stoi za ISIS - sojusznicy Zachodu a głównie przyjaciele USA z takich państw Bliskiego Wschodu jak Arabia Saudyjska, ZEA, Kuwejt czy też Katar, a przede wszystkim pewne państwo tego regionu – jedyne, które posiada tamże broń jądrową i środki jej przenoszenia. :-(
 • 2015-11-10 10:16 | MartinBaruch

  Teraz polska ...

  Teraz polska ...