Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

(13)
Nie spodziewałam się, że nastąpi to tak szybko – mówiła Janina Paradowska w Poranku Radia TOK FM.
 • 2015-11-12 14:04 | azur

  Paranoja smoleńska

  Katastrofa została już dawno wyjaśniona, ale Kaczyńskiego sumienie ciągle gryzie, więc z uporem zwala winę na innych. Przypomina się bajka Andersena o szatach króla. Wszyscy udawali, ze król jest ubrany, a był nagi. Tyle, że nie chciałbym oglądać Kaczyńskiego bez ubrania.
 • 2015-11-12 16:35 | snakeinweb

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  Ustrój polityczny Polski stanowi, że państwo jest prywatną własnością partyjnej hołoty. Tak jak w PRL-u. ~Polacy w Polsce i tak nie mają nic do powiedzenia nie mając możliwości suwerennego wyboru swoich przedstawicieli do Sejmu. Mogą tylko zatwierdzać tak jak w PRL-u to co im wcześniej partyjna hołota wybierze.

  Ponieważ własność prywatną należy szanować, to nie wypada się wtrącać i krytykować, co ten PiS tym razem zrobi ze swoją prywatną własnością. Wyszło przez nieporozumienie na nich, że mają teraz większe prawa do państwowego koryta. Więc niech nim zarządzają jak chcą.

  Jak się uda kiedyś w Polsce wprowadzić normalną demokrację, to obywatele tę partyjną hołotę przegonią. Dzisiaj niestety nie mają takiej możliwości.
 • 2015-11-12 17:32 | jakowalski

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  azur
  A ja nie chciałbym oglądać au naturel Mme Kopaczovej.
 • 2015-11-12 19:53 | Slawomirski

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  Smieszne jest to wracanie Polityki do ideologii smolenskiej w kontekscie ferment spolecznego zachodzacego w Europie. Widac ze interesy Polski nie leza na sercu redakcji Polityki a niszczenie spolecznej jednosci jest jedynym celem jej publikacji.

  Slawomirski
 • 2015-11-13 02:05 | observer

  Cyrk "Polska"

  Jakie to wielkie szczęście że Polska nie ma broni nuklearnej. Ten psychol Macierewicz pewnie by jej użył.
 • 2015-11-13 10:06 | dorcus

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  Zastanawia mnie ile jeszcze znaków, przesłanek i informacji wprost muszą dostać dziennikarze, żeby zrozumieć, że "ideologię smoleńską" tworzą jej "zagorzali przeciwnicy". Tak, Droga Redakcjo, Wy tworzycie tę ideologię.
  Ile jeszcze artykułów, wywiadów, wpisów na blogu muszą popełnić (w rzeczywistości rzekomi) przeciwnicy tej ideology, żeby wreszcie pojąć, że są jej twórcami?
 • 2015-11-13 14:37 | snakeinweb

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  @dorcus

  To prawda połowiczna. Prawdą jest, że media liberalne łatwo dało się zinstrumentalizować jako narzędzie PiS-u do zatopienia całej debaty publicznej w odmętach smoleńskiego obłędu. Patrz słynna 7-godzinna transmisja TVP pod przewodnictwem PO z maniakalnych obrad komisji sejmowych Macierewicza. Media nie tworzyły ideologii smoleńskiej lecz grały jak mu PiS zagrał przyczyniając się do sukcesu PiS-u.
 • 2015-11-13 14:54 | azur

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  @jakowalski - "au naturel" to już lepiej Pawłowicz albo Senyszyn.
 • 2015-11-14 14:16 | azur

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  Do ideologii smoleńskiej, wyrosłej na wierutnych bzdurach o wybuchu w samolocie, walnie przyczynił się Kościół. Aż roi się po kościołach, zwłaszcza we wsiach i małych miasteczkach, od tablic pamiątkowych upamiętniających tych, którzy "polegli pod Smoleńskiem', są też pomniki "Golgoty Wschodu", zrównujące ofiary zbrodni katyńskiej, z ofiarami katastrofy Tu 154 w 2010 r. Nie wiem, jak długo dobry Pan Bóg będzie tolerował te kłamstwa.
 • 2015-11-14 16:24 | Patagon

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  Ciekawe ze nagle szanowni prof wychodza z ukrycia i glosza autorytetami swoich tytulow ze wybuch zniszczyl samolot. Ile jeszcze wyjdzie z szafy tych nowo-widzacych. Wiec tytulanci przestaja sie bac ostracyzmu przelozonych i tymczasowych liderow mediow albo sa koninkturalni i chca sie dostosowac do zmiany nurtu? To mozna odniesc do poprzednich zaprzeczen i ponizania myslacych niezgodnie z nurtem. Gdzie zatem jest prawda? Naleze do zakonu smolenskiego wierze w zamach szoku nie przezyje, tylko satysfakcje gdy prawda ujzy swiatlo i moze wyjasni dlaczego ja ukrywano i zaklamywano. Jestem zwolennikiem karania klamcow i manipulatorow, politykow i dziennikarzy ale nowa ekipa nie pozwoli mi nic zrobic. To tylko katole, nadstawia drugi policzek i wybacza i zapomna, beda obchodzic obchody jak zawsze tu jest.
 • 2015-11-14 16:36 | Patagon

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  http://niezalezna.pl/72906-iv-konferencja-smolenska-spotkanie-niezaleznych-naukowcow

  http://telewizjarepublika.pl/iv-konferencja-smolenska-kilkudziesieciu-naukowcow-dyskutuje-o-katastrofie-z-10-kwietnia-2010-roku,26095.html
 • 2015-11-14 19:24 | Gama

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  "To nie był zwykły wypadek" Jak byk na transparencie. Wybory wygrane. Kaczaki mogą być wreszcie sobą. Podobno tłumy światowej sławy naukowców potwierdają teorię spiskową Maciarewicza. Obrzydzenie bierze co ci pisowcy wyrabiają.
 • 2015-11-15 15:21 | azur

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  Faktycznie, pomnik Jana Pawła II na Wawelu jest przerażająco brzydki. Bliźniacze pomniki, zdaje się projektowane przez prof. Dźwigaja, straszą w całej Polsce. Nowe kościoły w większości też straszą swoją brzydotą. Jak jeszcze w tych kościołach zabraknie wiernych, Kościół w Polsce będzie mógł się skupić na badaniu katastrofy smoleńskiej i budowie stosownych pomników.