Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koniec Platformy Tuska i Kopacz. Czy partia przetrwa to bezkrólewie?

(9)
Przegrana odchodzącej premier w wyborach na szefa klubu PO to symboliczny koniec tej Platformy, którą znaliśmy. Nowa fala wzbiera w partii, ale może okazać się za słaba, by ją unieść.
 • 2015-11-13 11:50 | MMK

  PO musi odejść.

  PO powinna odejść w przeszłość.
  Jak każda partia która bezczelnie łże w swoim programie wyborczym.
  Dość robienia w wała swoich wyborców.
 • 2015-11-13 12:16 | snakeinweb

  Wina Tuska ;-)

  Platforma Obywatelska już dawno została zdegradowana do mdłej wydmuszki i atrapy partii politycznej, wiernej kopii PiS-u. A doprowadził ją do tego Donald Tusk, wyczyszczając PO z osobowości, żywotności i podmiotowości. Klasyczna partyjka wodzowska, prywatna własność przypadkowego satrapy. Tusk do tego uciekł z łajby jak Kapitan Schettino jak już wiedział, że sprowadził ją na skały.

  Teraz to widzimy tego rezultaty.

  A w polskich tak zwanych mediach od 25 lat nie słyszałem, aby zapytano o strukturę, liczebność i zakorzenienie tak zwanych partii politycznych w Polsce. W takich Niemczech partia CDU/CSU ma 650.000 członków a opozycyjna SPD ma 500.000 członków. W takiej Hiszpanii Partia Ludowa ma 800,000 członków a trzy główne siły polityczne mają razem 1.500.000 członków.

  Pani Merkel jest kimś, ale w 5 minut może być zastąpiona 5 równie dobrymi lub nawet lepszymi ludźmi. Abo dwustoma, po przygotowaniu parutygodniowym. Pani Merkel ma samych informatyków w partii więcej niż taki PiS ma w ogóle członków. A może i PiS i PO razem wzięte licząc tych żywych i płacących składki członków. Nie wspomnę już o inżynierach, prawnikach, nauczycielach i innych zawodach, które razem wzięte składają się na ogół kompetencji, reprezentatywności, zakorzenienia i w końcu również legitymizacji tamtejszych partii politycznych.

  I media w Polsce o takie rzeczy nigdy nie pytają myląc ciągle zamknięte bandy kolesi i kreatur medialnych z normalnymi, otwartymi i obywatelskimi partiami politycznymi. Zastępując rzetelne analizy sceny politycznej i procesów politycznych relacjami z filmików animowanych i mydlanych oper telewizyjnych. Czym się różnią partie polityczne od atrap partyjnych można sobie przeczytać między innymi tutaj: Porównanie ustroju partii politycznych w Polsce i w Niemczech
 • 2015-11-13 12:56 | AOlsztynski

  Zupełnie nie tęsknię

  Proponuję już Platformą O. się nie zajmować. Za bardzo ich sprawy Polaków nie interesują (ani sprawy pseudo-lewicy).
 • 2015-11-13 15:52 | abchaz

  Re:Koniec Platformy Tuska i Kopacz. Czy partia przetrwa to bezkrólewie?

  Szef klubu oraz szef PO in spe są smacznym kąskiem do schrupania.
  Będą podatni na perswazję PiS.
  Może o to chodzi ?
  Najważniejszy jest biznes.
 • 2015-11-13 16:26 | azur

  Re:Koniec Platformy Tuska i Kopacz. Czy partia przetrwa to bezkrólewie?

  Wbrew hiobowym głosom, wieszczącym upadek Platformy, jestem lepszej myśli. PO przetrwa, ale z nowymi ludźmi i nową strategią działania. Partia centrowa jest potrzebna i takie partie istnieją w wielu krajach. PiS natomiast to partia narodowo-lewicowa zwąca się prawicową. Były już w przeszłości partie narodowo-socjalistyczne i wiadomo jak się to skończyło.
 • 2015-11-13 16:52 | jakowalski

  Re:Koniec Platformy Tuska i Kopacz. Czy partia przetrwa to bezkrólewie?

  azur
  Ty wciąż popierasz PO?
 • 2015-11-13 19:27 | Vera

  Jak to się można przejechać

  A wielki wódz Tusk już myślał, że przechytrzy i znajdzie wierną poddaną do przechowania mu ciepłego fotelika po powrocie z Brukseli. A tu kombinowanie skończyło się przekombinowaniem. Inaczej mówiąc wielki wódz okazał się być wcale nie taki wielki.
 • 2015-11-13 22:35 | woytek

  Re:Koniec Platformy Tuska i Kopacz. Czy partia przetrwa to bezkrólewie?

  Te "spasione koty" - określenie Lisa, a on się na nich poznał , będą poddawane kuracji odchudzającej przez byłego ministra zdrowia? Co ten biedny Tusk narobił z taką zgraną paką Niesiołowskiego i Czumy ?
 • 2015-11-13 23:55 | azur

  Re:Koniec Platformy Tuska i Kopacz. Czy partia przetrwa to bezkrólewie?

  Faktem jest, że problemy PO zaczęły się już za Tuska, który popełnił błąd, zostawiając Kamińskiego na czele CBA. On okazał się wtyczką Kaczyńskiego i prawdopodobnie zorganizował podsłuchy czołowych działaczy PO, którzy dali się nagrać jak dzieci w restauracji. Podsłuchy stały się dla Kaczyńskiego orężem, pomocnym do wygrania wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Chyba jednak główną przyczyną klęski PO było oczekiwanie zmian przez ludność, niemrawa kampania wyborcza Komorowskiego i postawa Kościoła, otwarcie popierającego PiS. W takiej sytuacji Kopacz mimo wysiłków niewiele mogła zdziałać, tym bardziej, że PO zachowywała się biernie. Oczywiście po pewnym czasie ludzie zrozumieją swój błąd i nastąpi otrzeźwienie. Jak mówią, mądry Polak po szkodzie.