Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

(43)
W atakach terrorystycznych we francuskiej stolicy zginęło 129 osób, rannych zostało 352 osoby. W środę policjanci wzięli szturmem kryjówkę dżihadystów w Saint Denis.
 • 2015-11-13 23:27 | azur

  Atak islamistów

  Islamistom łatwo jest działać we Francji, gdzie 10% ludności stanowią muzułmanie, głównie pochodzący z Afryki Północnej, Jest to poważny dylemat dla rządu francuskiego, bo przecież ci muzułmanie są obywatelami Francji. Na razie Polska nie ma tego problemu.
 • 2015-11-14 00:11 | axiom1

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Skandaliczna postawa USA. Poslugiwanie sie Islamem w celu siania zametu na swiecie jest degradacja ponizej wszystkiego co z ludzkoscia zwiazane. Wsciekle bandyckie imperium laureata pokojowej nagrody Nobla !!! To wiecej niz hanba. Zalosne rowniez ze to Brzezinski chwali sie pomyslem na wykorzytywanie Islamu w celach terroryzmu. Umiarkowani terrorysci w Syrii,... co za amerykanskie osiagnecie,... degradacja absolutna.
 • 2015-11-14 00:35 | qfu qfu

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  W obliczu zamachów w Paryżu żaden rozsądny polityk już nie wspomni o przyjmowaniu uchodźców na teren Europy, a tym bardziej do swojego kraju. Chyba, ze chce zostać politycznym samobójcą.
 • 2015-11-14 00:47 | rumot

  Paryż- stało się nieuniknione?!

  Witam.
  To co się wydarzyło dzisiaj (Francja), jest jak by konsekwencją tego co UE robiła przez ostatnie lata, polityka PO była zgodna i służalcza do mocarzy UE {Niemcy, Francja, Anglia}. Nie bez znaczenia był wybór DT(kaczor Donalda Donald Tusk-duck pamięta go jak mówił po kaczemu) nie mylimy z Kaczyńskim na wybór mało znaczącego stanowiska w UE.
  I co? pani Ewa Kopacz obraziła się na nas Polaków.
  Ale jaka zawziętość i buta pani EK.
  Pamiętam jak kilka lat temu pan Niesiołowski szydził, drwił i z pianą na ustach zachęcał Polaków do nienawiści do PIS-u. Nic nie mam wspólnego z tą partią.
  No to mamy emigrantów w Europie i jest fajnie , myślę ze Niemcy są już na celowniku tzw.PA (PUTIN IM NIE POMOŻE).
  Wracając do Francuzów to sami są sobie winni, przez stulecia wyzysku krajów podbitych *Afr.pół., polityki bezwzględnego brania i wyzyskiwania tych narodów , w końcu się to na nich odbiło. Nie ma co się żałować tego państwa, żal i szkoda tylko niewinnych obywateli (choć też korzystali z bezwzględnej grabieżczej polityki rodzimych rządów).
  Pytam się, dlaczego my teraz mamy płacić za setki lat wyzysku przez elity UE na innych narodach. Jak cyniczne są słowa prezydenta Hollanda że ból i cierpienie francuskich rodzin go tak bardzo boli, a czy ten naród wie ile krzywdy i bólu wyrządził ty biednym kulturowo , ale za to bogatym w minerały krają.
 • 2015-11-14 13:37 | zynek

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Panie Szostkiewicz,

  jakos bardzo mi brakuje komentarza potepiajacego ksenofobie Polakow i ich nieuzasadnione leki i obawy w sprawie imigrantow z krajow islamskich....
 • 2015-11-14 15:47 | Jacek, NH

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  "Tępe powtarzanie, że wszyscy jesteśmy Francuzami oznacza dzisiaj, że wszyscy jesteśmy baranami prowadzonymi na rzeź. Dość już pustych haseł, pięknoduchowskich frazesów i zaklęć na europejską współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa, które nie są warte papieru, na którym je zapisano.
 • 2015-11-14 16:34 | juszczyniak

  @rumot


  W obliczu (brak mi adekwatnego przymiotnika!) zamachów w Paryżu nie wypada drzeć papę. Ksenofobia nie zna jednak takich zahamowań. Twój wpis jest tego dowodem.

  To, drogi rumocie, nie odruchy humanizmu u Europejczyków, wśród nich wielu Polaków, są przyczyną terroryzmu, jak sugerujesz w swim wpisie.

  Przyczyną jest chory na umyśle były prezydent USA, George Walker Bush; no i jego byli sojusznicy, w tym Polska!.

  Pomijam zbrojenie afgańskich Talibanów i tym samym generowanie Al-Kaidy z Osamą bin Ladenem na czele.
  Prawdziwa rozpierducha zaczęła sie bezpodstawnym, bandyckim (wbrew prawu miedzynarodowemu!) napadem na Irak.

  Uważam, że choćby z samego taktu, wszyscy wielbiciele owego bohaterskiego czynu, winni teraz właśnie trzymać papę!

  Karta wojen USA, od eksterminacji Indian począwszy, pięknie zapisana napewno nie jest. Wyjątkiem są dwie wojny światowe i zwycięstwo w wojnie domowej nad Południem, znoszące w USA niewolnictwo.

  Obwinianie winą za terroryzm otwartych na uciekinierów krajów jest po prostu pomyłką. Nad Twoimi preferencjami polityczno-religijnymi nie próbuję nawet łamać sobie głowy.
  ...............................................................................................................................................

  PS. Moja osobista wrzutka za GW:

  "Duda do Francuzów: Jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą."

  "Francuski rysownik: Nie módlcie się za Paryż. "Nie potrzebujemy więcej religii.""

  -Czy Dudzie da się to wytłumaczyć?!
 • 2015-11-14 18:05 | zadymausa

  Co za skurwysynstwo

  Tak przejmuje sie calkowita kontrole nad wlasnym spoleczenstwem.I jakos nikt nie nawoluje do zaprzestania bombardowan Syrii.Totalna paranoja i ciagle oglupianie coraz wiekszych mas ludzkich.
 • 2015-11-14 18:21 | chris6

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Jestem normalnym człowiekiem, a wy???
 • 2015-11-14 18:21 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  No cóż, Zachód walczył z umiarkowanymi, często areligijnymi przywódcami z tego regionu, takimi jak na przykład Mosadek (Mosaddegh) w Iranie, Naser w Egipcie, Arafat w Palestynie a obecnie walczy on z Asadem w Syrii. Nic więc dziwnego, że próżnię po nich zastąpili popierani przez Zachód religijni fanatycy finansowani przez Arabię Saudyjską, przyjaciela Zachodu nr 2 w tym regionie (wiadomo, kto tam jest przyjacielem Zachodu numer 1).
  Na szczęście mamy w Polsce u władzy mądrych ludzi, patriotów nie skażonych bakcylem poprawności politycznej, takich jak Jarosław Gowin - wicepremier i minister szkolnictwa wyższego, który właśnie powiedział, że „...wydarzyło się to, co od początku było oczywiste. Otwarcie granic europejskich dla nieograniczonych rzesz imigrantów i fałszywa ideologia multikulturalizmu radykalnie zwiększyła wzrost zagrożenia atakami terrorystycznymi. Europa znajduje się w stanie wojny i trzeba wyciągnąć z tego konsekwencje zarówno na forum unijnym, jak i w Polsce”.
 • 2015-11-14 18:35 | rumot

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Juszczyniak a może Chiny, Nepalczycy, Marsjanie i inne UFO są winne tej tragedii.
  To nie ksenofobia ale fakty historyczne.Czasy kolonialne

  Na mocy traktatu wersalskiego, tureckie posiadłości na Bliskim Wschodzie oddano pod mandat francusko-brytyjski, zgodnie z umową z 1916. W marcu 1920 Kongres Narodowy proklamował niepodległość Wielkiej Syrii. Jej królem został ogłoszony Fajsal I. 24 kwietnia 1920 Francja i Wielka Brytania dokonały podziału Bliskiego Wschodu, w wyniku którego terytorium Wielkiej Syrii i Libanu przypadło Francji.Ogromne pola naftowe i gazu ziemnego stały się własnością takich firm francuskich jak min. TOOTAL.
  Jeżeli omijałeś szkołę z daleka to oczywiście możesz tego nie wiedzieć .
  I teraz my wszyscy musimy za to płacić a ja się nie zgadzam z takim tokiem myślenia, oczywiście mamy obowiązek pomuc ludziom zagrożonym wojną, ale państwa które budowały swoją potęgę na ludzkiej krzywdzie i biedzie muszą pochylić głowy i naprawić to zło co wyrządziły innym społecznością..
  Na marginesie, czy zwracając żydowi uwagę że ma przekrzywioną myckę na głowie na lewą stronę jestem antysemitą.
 • 2015-11-14 19:34 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Ciekawy komentarz z „Wyborczej”: Jeśli w następnych dniach Francja wyśle wojska do Syrii (zamiast zając się imigrantami we Francji), będzie to znaczyło, ze ten rzekomy zamach został zainscenizowany w celu zwiększenia poparcia w Europie dla dalszej destabilizacji Syrii. Koalicja Rosji, Syrii, Iranu i Iraku skutecznie wypycha przecież stamtąd agenturę USA/Turcji/Arabii Saudyjskiej/Izraela. Obywatele Europy z powodu kryzysu imigracyjnego woleliby, żeby wojna tam się skończyła (co oznacza udział Asada w rządzeniu i zachowanie Syrii w rosyjskiej strefie wpływów). Więc co trzeba zrobić? To co widać, wywołać panikę i zagrozić niemal wojna w Europie. Za te ataki konsekwencje powinien ponieść Hollande, Merkel, Tusk i cała reszta. Jeśli zamiast usunąć imigrantów, wyślą oni wojska do Syrii, będzie to potwierdzenie, że to wszystko zostało zainscenizowane.
  marian_koniuszko3
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19186627,zamachy-we-francji-msz-zaleca-ostroznosc-loty-do-francji-bez.html#ixzz3rUZ5K4bq
 • 2015-11-14 22:07 | lonnol

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Kilka dni temu w Charlie Hebdo ukazał się satyryczny rysunek dotyczący katastrofy rosyjskiego samolotu nad Synajem. Podobno Rosjanom nie było do śmiechu. Czy w tym poczytnym tygodniku ukaże się w przyszłym tygodniu jakiś śmieszy rysuneczek o masakrze w Paryżu? Przecież nie ma żadnego tabu, można się śmiać ze wszystkiego i terroryści nie mogą tego Francuzom zabronić, prawda?
 • 2015-11-14 22:16 | rumot

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  (jakowalski )prawdę mówisz .
 • 2015-11-15 01:37 | de_tonacja

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Państwo Islamskie powstało w wyniku wojny Stanów Zjednoczonych z Irakiem. Polska brała w tej wojnie udział. Jesteśmy współodpowiedzialni za zamach.
 • 2015-11-15 09:58 | juszczyniak

  @rumot


  Dajmy sobie spokój.
  Nie zgodziłem się i nie zgadzam się nadal z Twoją mylną, aczkolwiek w Polsce powszechną tezą, iż winni terroryzmu są otwarci na świat Europejczycy. Tak wyraziłeś się w swoim pierwszym wpisie.
  Odniosłem się do niego, podając właściwe przyczyny.
  Efekt... "Groch o ścianę!"

  Po szyderczym odniesieniu się do podanych przeze mnie przyczyn, rozpisujesz się o dawnej historii regionu Syrii.
  Jakoś od czasu przez Ciebie podanych historycznych przemian do podanych przeze mnie działań USA, po części ramię w ramię z nowoeuropejską Polską, terroryzm był prawie nie znany.

  "Dyskusję" z Tobą zamykam, bo jakiż w niej sens?

  PS. Kto z nas obu/obojga omijał szkołę, można by osądzić na podstawie ortografii i interpunkcji wpisów. Logiką również nie grzeszysz.
 • 2015-11-15 12:42 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  1. Niestety, ale polskie (neo)liberalne elity, do niedawna będące u władzy w Polsce tak samo jak (neo)liberalne elity będące dziś u władzy w Niemczech i we Francji nic nie rozumieją odnośnie przyczyn i skutków tych ostatnich zamachów terrorystycznych w Paryżu. Nie rozumieją one, że tu nie chodzi o wybór pomiędzy wolnością a bezpieczeństwem, a wybór pomiędzy wolnością a zniewoleniem Europy a więc także i Europejczyków przez fanatyczny, bliskowschodni (dokładniej arabski) islam.
  2. Nie rozumieją też te elity, że tak chwalona i popierana przez nie polityka „multikulti” okazała się kompletną porażką i że wśród tzw. uchodźców, których chcieli oni tak bardzo przyjąć do Polski, znajdują się przecież terroryści i ich zwolennicy. Wystarczy przecież, że zaledwie 1% z tych 7 tysięcy „uchodźców”, czyli siedemdziesięciu będzie zwolennikami muzułmańskiego fundamentalizmu, a 10% z tych zwolenników terroryzmu, czyli siedmiu, będzie gotowymi na wszystko fanatykami – przecież te ostatnie zamachy w Paryżu to było „dzieło” zaledwie 8 terrorystów, znacznie mniej niż 1% francuskich muzułmanów, ale bez tej wielomilionowej obecności muzułmanów we Francji, to do tych zamachów by przecież nigdy nie doszło. Pamiętajmy też że każdy z tych 7 tysięcy „uchodźców” ma prawo sprowadzić swoją rodzinę, a więc szybko zrobi się z nich 70, a później 700 tysięcy, co już radykalnie zmieni skład narodowościowy Polski.
  3. Niestety, ale politycy francuscy boja się dziś powiedzieć prawdę o sprawcach owych zamachów i ich zwolennikach, a świadczy tylko o tym, że nie reprezentują ci politycy, z M. Hollande na czele, interesów Francuzów, a tylko interesy międzynarodowej finansjery, że siedzą ci francuscy politycy z liberalnego centrum w kieszeniach szejków z Arabii Saudyjskiej czy też Kataru. Przecież gdyby byli oni prawdziwymi Francuzami, to dawno przecież pozbyli by się oni z Francji wszystkich zamieszkałych tam osób pochodzenia arabskiego, bez względu na ich formalne obywatelstwo. Inaczej, to przecież w najlepszym razie dojdzie we Francji do władzy pani Le Pen, a w najgorszym to lepiej nawet nie myśleć.
  4. Dodam jeszcze, że ten ostatni zamach terrorystyczny w Paryżu dokonany został przez piątą kolumnę islamu we Francji, tak długo tolerowaną przez kolejne rządy francuskiej liberalnej centro-prawicy. Ponadto, to francuskie specsłużby nic o planowaniu tych zamachów nie wiedziały, jako że nie mogły one przecież umieścić swoich agentów wśród terrorystycznych organizacji islamskich, które są przecież szczelnie zamknięte dla osób nie wyznających religii proroka Mahometa. Dziwię się, że pozostali politycy na Zachodzie Europy są tak naiwni jak Francuzi, którzy nie zrozumieli, że zamknięta, nie integrująca się, a przy okazji zmarginalizowana ze względu na swoje zacofanie obyczajowe i kulturalne mniejszość muzułmańska musi się stać wylęgarnią radykalnych bojówek terrorystycznych. Dziwie się też Niemcom, że pozwolili oni kanclerz Merkel na otwarcie granic Niemiec, a co za tym idzie Unii Europejskiej dla nielegalnych przybyszów z Bliskiego Wschodu, wśród których muszą przecież być zwolennicy terroryzmu a nawet i wyszkoleni terroryści.
  5. Pytanie jest więc nie czy się pozbyć muzułmanów z Europy, ale jak się ich pozbyć. Niestety, ale tam, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, a więc z powodu tych zamachów ucierpią także uczciwi muzułmanie, którzy obecnie przebywają w Europie. Ale ponieważ nie da się łatwo i ze 100% pewnością odróżnić uczciwego muzułmanina, od nieuczciwego, czyli zwolennika terroryzmu skierowanego przeciwko Europie i Europejczykom, to jedynym wyjściem jest pozbycie się z Europy wszystkich przybyszów z Bliskiego Wschodu. Inaczej, to czeka nas także i w Warszawie taka sama, jak nie gorsza masakra, jaką mieli ostatnio Francuzi w Paryżu. :-( Niestety, ale jedyne długofalowe rozwiązanie problemu muzułmańskiego terroryzmu w Europie to deportacja wszystkich muzułmanów z Europy, i to bez wyjątku. Inaczej, to następny taki zamach terrorystyczny będziemy mieli w Warszawie. Ale na szczęście Polacy nie chcą być ofiarą tej obecnej beznadziejnej polityki UE, a więc domagają się oni coraz częściej i głośniej, aby Polska jak najszybciej opuściła UE i NATO, aby następny podobny zamach nie miał miejsca w Warszawie.
  6. Poza tym, to przypominam, że tzw. Zachód (w tym Francja) walczył z umiarkowanymi, często areligijnymi przywódcami z tego regionu, takimi jak na przykład Mosadek (Mosaddegh) w Iranie, Naser w Egipcie, Arafat w Palestynie a obecnie walczy on z Asadem w Syrii. Nic więc dziwnego, że próżnię po nich zastąpili popierani przez Zachód religijni fanatycy finansowani przez Arabię Saudyjską, przyjaciela Zachodu nr 2 w tym regionie (wiadomo, kto tam jest przyjacielem Zachodu numer 1).
  7. Na szczęście mamy dziś w Polsce u władzy mądrych ludzi, patriotów nie skażonych bakcylem poprawności politycznej, takich jak Jarosław Gowin - wicepremier i minister szkolnictwa wyższego, który właśnie powiedział, że „...wydarzyło się to, co od początku było oczywiste. Otwarcie granic europejskich dla nieograniczonych rzesz imigrantów i fałszywa ideologia multikulturalizmu radykalnie zwiększyła wzrost zagrożenia atakami terrorystycznymi. Europa znajduje się w stanie wojny i trzeba wyciągnąć z tego konsekwencje zarówno na forum unijnym, jak i w Polsce”.
 • 2015-11-15 13:01 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  A tymczasem Francuzi na te ataki zareagują marszami w obronie „multikulti oraz bombardowaniem Syrii. Dobrze wiemy, do czego to doprowadzi. :-(
 • 2015-11-15 14:14 | MartinBaruch

  Teraz polska ...

  Teraz polska ...
 • 2015-11-15 14:31 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  A tymczasem szef KE Jean-Claude Juncker podkreślił, że „państwa UE nie powinny zamykać się na uchodźców w związku z zamachami w Paryżu”. Dodał, że „zamachowcy byli kryminalistami, a nie migrantami”, tak jakby oni byli rodowitymi Europejczykami. No cóż, pora aby Polska jak najszybciej wystąpiła z UE, jako że inaczej, to czka nas to samo co ostatnio Francuzów w Paryżu. :-(
 • 2015-11-15 15:37 | azur

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Ofiar mogło być znacznie więcej, gdyby zamachowcy przedostali się na stadion piłkarski. Na szczęście nie wpuszczono ich i wysadzili się na zewnątrz, zabijając siebie i pojedyncze osoby. Teraz islamiści muszą poszukać następnych kandydatów do raju Allaha, to im zajmie trochę czasu.
 • 2015-11-15 20:05 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  azur
  Wystarczy kolejna ósemka. Tym razem dostaną się oni nie tylko na stadion.
 • 2015-11-16 02:53 | Kavar

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  @jakowalski
  < jedynym wyjściem jest pozbycie się z Europy wszystkich przybyszów z Bliskiego Wschodu>
  Zgadzam sie,ale obecni eurokraci i klasa polityczna UE wydaja sie niezdolni do podjecia jakichkolwiek energicznych decyzji, a wkrotce moze byc juz za pozno, wszak rodziny arabskie we Francji maja po 8-10 dzieci i juz w nastepnym pokoleniu stana sie wiekszoscia w wielu regionach. Francje juz za 10 lat moze czekac wojna domowa na wzor Libanu, ktorego klasa rzadzaca takze nie potrafila utrzymac w ryzach islamskiego motlochu. Smutne to,ale obawiam sie,ze zachodni Europejczycy utracili juz wole przetrwania i przechodza do historii.
 • 2015-11-16 10:13 | Indoor prawdziwy

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  ''Na szczęście nie wpuszczono ich i wysadzili się na zewnątrz, zabijając siebie i pojedyncze osoby. Teraz islamiści muszą poszukać następnych kandydatów do raju Allaha, to im zajmie trochę czasu.''
  Aha. Kolejna generacja uczy się z doświadczeń poprzedników i kupi sobie przynajmniej jeden bilet na mecz. Dopiero prawdopodobnie następna generacja wpadnie na pomysł, że trzeba mieć TRZY bilety gdy są trzej terroryści.
  Więc mamy trochę czasu.
 • 2015-11-16 11:52 | lukald

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Do wszystkich głoszących nienawiść i ksenofobię przytoczę słowa Martin Schulz-a, oraz prezydenta Francji.
  Oni mogli zachować się jak ludzie. Dlaczego tak wielu Polaków tego nie potrafi ?
  "Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zaapelował w sobotę, by nie mieszać uchodźców z terrorystami, bo szukający azylu w UE to ludzie uciekający właśnie przed takimi jak ci, którzy dokonali zamachów w Paryżu.

  "Ci ludzie, którzy z dziećmi na rękach uciekają z Syrii, uciekają stamtąd ze względu na Państwo Islamskie. Oni są ofiarami dokładnie tych ludzi, którzy dokonali ataków w Paryżu" - podkreśla Schulz.

  Szef PE zwraca uwagę, że określanie teraz uchodźców jako "ryzyka", to robienie z ofiar odpowiedzialnych za akty przemocy. Dodał, że Europa powinna mieć wobec szukających schronienia wspólne standardy, a ci którzy nie kwalifikują się do otrzymania azylu powinni być odsyłani.

  "Francois Hollande słusznie powiedział, że to jest atak przeciwko wszystkim nam, przeciwko naszym wspólnym wartościom, otwartemu społeczeństwu, poszanowaniu jednostek, wzajemnemu wsparciu, wolności słowa, religii. Nasze wartości są dokładnie przeciwstawne wobec tego, co reprezentują ci ludzie, którzy myślą, że powinni zabić każdego, kto się nie zgadza z ich wierzeniami" - podkreślił szef PE. Dodał, że UE powinna trzymać się własnych wartości i być zjednoczona, bo gdy jest podzielona jest słaba. "
 • 2015-11-16 12:02 | __

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Odwet Francji że tak powiem tradycyjny (drôle de guerre): 12 samolotów zrzuciło 20 bomb.
  USAAF wylatało tam 45 tys misji do tej pory dla porównania...
 • 2015-11-16 17:25 | azur

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  @jakowalski - nie jest znowu tak łatwo znaleźć kandydatów na samobójców i odpowiednio ich wyszkolić. Trenować ich jest trudno, bo islamista, jak saper, myli się tylko raz i jak go później poskładać z powrotem?
 • 2015-11-16 21:47 | Jacek, NH

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  "Bezgraniczna głupota Unii w końcu nas zabije. Skoro nie ma kontroli granic zewnętrznych, to trzeba przywrócić wewnętrzne. Unijna, lewacka głupota ma poczesne miejsce w poczcie winowajców za kryzys z uchodźcami."
 • 2015-11-17 09:09 | kaesjot

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Wczoraj obejrzałem po raz n-ty Avatar.
  To nawet nie była aluzja - to było powiedziane wprost, jak działają międzynarodowe korporacje poprzez usłużne im rządy by posiąść potrzebne im surowce.
  Mogę zrozumieć przyczyny i motywy działania bojowników islamskich ale jako potencjalna ofiara ich działań będę bronił na wszelkie sposoby przed wpuszczeniem ich do "swojego domu".
  Pomagać - owszem, ale tam, u nich na miejscu..
  Mogę podrzucać jedzenie wygłodniałej watasze wilków ale do swojej zagrody nigdy ich nie wpuszczę !
 • 2015-11-17 22:59 | camel_

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  > "Szef PE zwraca uwagę, że określanie teraz uchodźców jako "ryzyka", to robienie z ofiar odpowiedzialnych za akty przemocy. " - to dlatego nie mam zaufania do takich ludzi, jak szef PE. Bo kłamią.

  Nikt nie określa uchodźców, jako "ryzyka", tylko wskazuje się na fakt, że wśród niewinnych uchodżców mogą znaleźć się zbrodniarze, nie do odróżnienia od samych uchodźców.

  Stopień nieuczciwości intelektualnej, który ogarnął środowiska lewicowe i elity polityczne Europy jest niewyobrażalny a towarzyszące temu natężenie oszukanczej propagandy wręcz obezwladniające. Nikomu nie wolno myśleć i działać rozsądnie, bo natychmiast poczęstowany zostaje wszystkimi dostępnymi inwektywami: nazista, rasista, ksenofob i w ogóle nieludź.

  Europejczycy mają wyłączyć mózgi i pozwolić zasiedlić swoje ziemie milionami (już wkrótce) przybyszy. Bo tego Wymaga Jej Mość Gospodarka Wzrostu.

  A zatomizowane społeczeństwo, podzielone rasowo, wyznaniowo i kulturowo to "samo dobre" dla władzy. Bo boi się ona tylko jedności a o niej nie ma mowy w społeczenstwach ubogaconych licznymi podziałami, jak np. amerykanskie.
 • 2015-11-18 08:26 | Archer100

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  "W atakach terrorystycznych we francuskiej stolicy zginęło 129 osób – władze w Paryżu sprostowały informacje o 132 ofiarach. Ranne są 352 osoby, ponad 90 jest w stanie krytycznym."

  Drodzy forumowicze, szanowny Autorze bloga:
  Dajcie mi jeden sensowny powod dla ktorego Polska mialaby dla Francuzow chocby kiwnac palcem w bucie.
  Gwoli przypomnienia odrobina historii: rok 1939 i uklad militarny pomiedzy Polska a Farncja i Wlk. Brytania. Uklad o wzajemnej militarnej pomocy w razie agresji na ktorys z krajow, sygnatariuszy. Nie trzeba chyba nam tlumaczyc, jakiej to pomocy doczekalismy sie od Francji. Skonczylo sie na wypiciu kawy na linii Maginota. I nie mowimy tu o 129 zabitych i 352 rannych lecz o setkach tysiecy ofiar, ktorymi Francuzi mniej sie wtedy przejmowali niz brakiem swiazych bagietek na sniadanie.
  Nawpuszczali Arabow do kraju to maja teraz problem. I to jest ich problem. Nie nasz. My musimy jedynie pilnowac, aby Arabowie nie zostali do nas wpuszczeni. I nie mozna, pod zadnym pozorem, pozwolic wmanewrowac sie w zadna 'pomoc', bo skonczyc sie to moze na wyslaniu naszych chlopcow do Syrii i Iraku.
  Poza tym dlaczego mamy sprzatac balagan pozostawiony po Francuzach? Zorganizowali oni serie 'demokratycznych' rewolucji w polnocnej Afryce, bombardowali Libie i obalili Kadafiego z zamiarem zawladniecia libijskimi polami naftowymi... Ciekaw jestem czy podzieliliby sie z nami dochodami z handla ta ropa?
  Wiec pytam sie jeszcze raz: dlaczego mamy im dzisiaj pomagac? Ile nam za to zaplaca? Co z tego bedziemy miec?
  Bo w polityce tylko glupiec pomaga bezinteresownie.
 • 2015-11-18 12:00 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Kavar
  Zgadzam się że obecni eurokraci i klasa polityczna UE są już w 100% niezdolni do podjęcia jakichkolwiek energicznych decyzji, oraz że wkrótce będzie już za późno, jako że rodziny arabskie we Francji maja po 8-10 dzieci i już w następnym pokoleniu staną się one większością w wielu jej regionach. Niestety, ale jeśli do władzy we Francji nie dojdzie Pani Le Pen, to Francję już za lat kilka czekać będzie krwawa wojna domowa na wzór Libanu, którego klasa rządząca także nie potrafiła otrzymać w ryzach islamskich i chrześcijańskich ekstremistów prowokowanych przez sąsiedni Izrael. Zgadzam się też, że zachodni Europejczycy utracili już dawno temu wolę przetrwania i przechodzą do historii. Stąd należy jak najszybciej wycofać Polskę zarówno z UE jak też i NATO - inaczej to nas też czeka krwawa jatka, tym razem n.p. w Warszawie albo Krakowie.
 • 2015-11-18 12:07 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Lukald
  A na czym ma polegać to zjednoczenie Europy? Na podaniu się fali nielegalnej imigracji z Bliskiego Wschodu i wprowadzeniu w niej szariatu?
  Azur
  Kandydatów na islamskich kamikadze nie brakuje. W Japonii musieli oni umieć pilotować samolot, a dziś wystarczy, że umieją wysadzić się w powietrze.
  Camel
  100% racja. Ale co z tego? To jest przecież głos wołającego na puszczy, opowiadanie głuchym o muzyce albo ślepym o malarstwie. :-(
 • 2015-11-19 15:07 | azur

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Jeszcze jeden islamista poszedł do raju Mahometa. Następni czekają w kolejce.
 • 2015-11-19 17:03 | pani w papilotach

  2 axiom1

  Proponuje prowadzenie doglebnych analiz po zazyciu tabletek na uspokojenie.
 • 2015-11-19 19:35 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  azur
  Zrozum, że dla fanatycznych islamistów taka śmierć z rąk „niewiernego” nieprzyjaciela to jest 100% pewna przepustka do raju, a więc największym z możliwych błędów jest ich zabicie w akcji wojskowej czy też policyjnej. Znów odbija się tu nieznajomość islamu przez elity tzw. Zachodu. :-(
  Jedyną nauczką dla takich fanatyków jest ich ujęcie żywcem i skazanie na karę dożywotnego obozu reedukacyjnego. Tylko świadomość bycia zmuszonym do długotrwałego pobytu, aż do śmierci, w takim obozie, połączona w przymusową dietą opartą głównie na wieprzowinie i wykonywaniu rozkazów muskularnych pań, przeszkolonych w sportach walki odstraszyła by islamskich fanatyków. Ale kto na tym coraz bardziej gnijącym Zachodzie odważył by się dziś na taką, jedynie przecież skuteczną, metodę walki z fundamentalizmem muzułmańskim? Na pewno nie ktoś z obecnych francuskich elit władzy... :-(
 • 2015-11-20 08:16 | janussss

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Kto po Paryżu ?
  NATO to kpina !!! Nie obroniła Eu przed nieuzbrojonymi AGRESORAMI. Czekają, aż
  przyjdzie 100 000 000 Islamistów ? Na co idzie nasza kasa ? POBUDKA !!!
  Miliony obcych ludzi spaceruje po Europie bez dokumentów, kontroli, szczepień, itd...
  EU nie zdało egzaminu z OBRONY GRANIC ! Bruksela do dymisji i pod trybunał ! ..
 • 2015-11-20 11:11 | divak2

  To żadni profesjonaliści, tylko brutale o umyslłowości gimnazjalisty

  Ciekawe szczegóły
  na temat zamachu i strzelaniny w Saint-Denis przytacza portal niebezpiecznik.pl. Otóż po akcji francuska policja sprawdziła m.in kosze na śmieci i znalazła włączony, niezablokowany, niezaszyfrowany telefon zawierający szczegółowy plan klubu Bataclan, z którego wysłano wiadomość Startujcie, my już zaczynamy. Po historii logowań tego telefonu dotarto do hotelu w Alfortville, gdzie jeden z zamachowców wynajął pokój płacąc kartą kredytową na swoje nazwisko (sic!). Kierując się uzyskanymi w ten sposób danymi (nie mam szczegółów, jakimi) dotarto do lokalu terrorystów w Saint-Denis. Sam nieboszczyk Abdelhamid Abaaoud, też nie był tytanem intelektu i ostrożności, ponieważ zgubił w Syrii swój niezablokowany, niezaszyfrowany telefon komórkowy, który udało się przejąć dzięki kontaktom w tamtejszych obozach dla uchodźców i dzięki danym, które z niego uzyskano, w styczniu udało się w Belgii zapobiec podobnej jatce jak ta w Paryżu. Wg. Niebezpiecznika Francuzi mieli dane pod nosem, tylko zaspali.

 • 2015-11-20 13:09 | AKon

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  małofrancusko brzmi ? Władze Republiki mówią, że zamachowcy byli francuzami - gratuluję zacnych obywateli.
 • 2015-11-20 17:11 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Polecam:
  Dlaczego Bruksela produkuje tak wielu dżihadystów? Nie mają pracy, nie mają przyszłości, są łatwi do zindoktrynowania.
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,19218114,dlaczego-bruksela-produkuje-tak-wielu-dzihadystow-specyficzne.html#ixzz3s34g11Bq
 • 2015-11-20 17:18 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Janussss
  Tak, nie dość że NATO nie jest w stanie obronić Europy przed niezbyt przecież licznymi i raczej słabo wyszkolonymi islamistami, to przynależność Polski do tegoż NATO naraża Polskę i Polaków na terrorystyczne ataki ze strony tychże islamistów. Jedyne wyjście dla nas to więc jak najszybsze opuszczenie zarówno NATO jak też i UE – inaczej to to, co niedawno wydarzyło się w Paryżu, wydarzy się w Warszawie.
 • 2015-11-20 21:21 | azur

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  @jakowalski - wcale nie jest tak, że wszyscy Arabowie chcą się zabijać, żeby iść do raju. Dowodem na to jest poszukiwany uczestnik zamachów w Paryżu, który, według zeznań znajomego, ze strachu nie wysadził się. Teraz szuka go policja, a także islamiści. Poza tym, nie wiadomo, czy ten muzułmański raj z dziewicami naprawdę istnieje, więc młodzi muzułmanie wolą mieć dziewczyny, niekoniecznie dziewice, tu na tym świecie. Świadczy o tym masowe gwałcenie kobiet na obszarze ISIS.
 • 2015-11-21 10:26 | jakowalski

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  Azur
  A gdzie ja napisałem, że wszyscy Arabowie chcą się zabijać, ażeby iść do raju? Wystarczy, ze 1% z ponad półtora miliarda wyznawców Allacha tego chce, a to jest już 15 milionów gotowych na wszystko fanatyków - więcej niż cała ludność takich państw jak Portugalia, Grecja, Czechy, Belgia, Węgry, Szwecja, Szwajcaria czy też Dania! Gwałcenie kobiet przed dostaniem się do raju nic nie ma zaś tu do rzeczy.