Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

(18)
Stawiający ogrodzenia tłumaczą się, że muszą jakoś sobie radzić, przecież migracja trwa. Tymczasem nie ma dowodów, że zamachowcy przedostali się do Europy z migrantami z Bliskiego Wschodu.
 • 2015-11-17 09:43 | Jacek, NH

  Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  To musi być fascynujące doświadczenie, ogłaszać wszem i wobec, że jest się idiotą. "Bezgraniczna głupota Unii w końcu nas zabije. Skoro nie ma kontroli granic zewnętrznych, to trzeba przywrócić wewnętrzne. Unijna, lewacka głupota ma poczesne miejsce w poczcie winowajców za kryzys z uchodźcami."

 • 2015-11-17 10:02 | Paweł Dębski

  Szanowny Panie Redaktorze, bredzisz Pan!

  Nie ma dowodów, że wśród imigrantów są terroryści z ISIS?! Jakich jeszcze dowodów pan potrzebuje? O ile w ogóle pan jest na nie wrażliwy...

  Cytując Rzeczpospolitą:
  "Nazwisko widniejące na syryjskim paszporcie znalezionym obok terrorysty, który wysadził się przy Stade de France, Ahmad al-Mohammad, może nie być prawdziwe, ale dokument jest autentyczny. Policjanci ustalili bowiem, że nosi on znaki biometryczne takie same jak sprawcy ataku. A to będzie miało bardzo poważny wpływ na dalszą debatę o uchodźcach.
  Mohammad w październiku przeszedł identyczną drogę co przynajmniej 500 tys. osób szukających azylu w Europie. Wylądował na greckiej wyspie Leros, po czym ruszył na północ przez Bałkany, po drodze występując o azyl w Serbii. To potwierdza najgorsze przypuszczenia przeciwników masowej imigracji, że wśród uchodźców mogą się przedostać terroryści. Fala napływających uciekinierów jest tak duża, że nie da się jej efektywnie skontrolować." (http://www4.rp.pl/Terroryzm/311169859-Falszywy-uchodzca-okazal-sie-terrorysta.html)

  Ponadto przywódcy ISIS wielokrotnie zapowiadali, że ich zwolennicy zostaną rozproszeni wśród imigrantów, by w ten sposób bezproblemowo dotrzeć do Europy. Nie wydaje mi się, żeby mieli zrezygnować z tej taktyki. Zatem, jakim prawem pisze pan takie głupoty, jak w powyższym artykule? Kogo chce pan w ten sposób ogłupić, bo o przekonywaniu akurat trudno mówić.
 • 2015-11-17 11:50 | Vera

  Czy na pewno?

  A może to przysłowie:
  Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

  Może jeśli Francuzom wydawało się, że mogą bezkarnie wysyłać wojsko do Libii, Mali i połowy czarnej Afryki, zamieniać w gruzy miasta w Syrii (łatwo mówić o "infrastrukturze") i mogą uważać się za naród kultury i pokoju to może wreszcie do nich dotrze, że się mylą. Jeśli się zamienia w gruzy całe kraje jak żaden inny kraj w Europie, to kiedyś trzeba ponosić konsekwencje. Właśnie nawet Rosjanie się o tym przekonali.
  Tymczasem Francuzi nawet nie wiedzą, po czyjej stronie walczą. Raz Assad to wróg, raz przyjaciel. Raz Al Kaida to terroryści a raz trzeba im pomagać. I ratowanie kopalni diamentów to nie wszystko.
  I to nie multi-kulti jest winne tylko jego brak. Tam, gdzie prowadzi się rozsądną politykę multikulturalną, tam zamachów nie ma jak choćby w Holandii czy Niemczech. A zwalanie winy na uchodźców to tylko brak odpowiedzialności.
  Inaczej jak to na wojnie: Raz my ich, raz oni nas. Można płakać, ale nie można się dziwić.
 • 2015-11-17 12:04 | camel_

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Panie Jędrzeju, zadał pan pytanie, więc odpowiadam: narody mają prawo do decydowania kto będzie w ich domu mieszkał. Kto i ilu tych ktosiów. Ponieważ Polska. Niemcy czy Szwecja to nie jest bezpański teren, właściwie nieco pustawy, gotów do zasiedlenia, jak widzi to lewica. To są państwa, kraje i kultury. Razem zrzucamy się w formie podatków na wspólne cele. Teraz do tego tortu dosiadł się milion imigrantów, szykuje się do uczty wiele milionów, rodzą się następni chętni. I to w astronomicznym tempie.

  Model zasiedlania Europy Arabami i Murzynami jest nie do utrzymania. Po prostu Europejczycy nie są w stanie wypracować środków koniecznych do wykarmienia ich wszystkich, zwłaszcza w sytuacji, kiedy trwają niepokoje społeczne spowodowane poczuciem skrzywdzenia u przybyszy, którym "rasistowscy eurpopejczycy" niedostatecznie szybko i usłużnie podsuwają frukta.

  Zresztą o czym mowa? Cala ta imigracja jest zapoczątkowana przez wielki biznes, który pragnie ...klientów. Przecież mówi się o tym w City głośno: Europejczycy nie kupią już więcej lodówek i płaskich TV. Jest miliard Murzynów, ale ci nie mają pieniędzy ani gniazdek na palmach. Rozwiązaniem było przeprowadzić ich do Europy z jej gniazdkami i zapewnić sobie w ten sposób klientelę na wszystkie pralki i na miliony pustych mieszkań, pozostałych po bańce budowlanej. Cała reszta to tylko efekty...
 • 2015-11-17 12:53 | AKon

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Złym pomysłem jest przywrócenie kontroli granicznej w ramach strefy Schengen UE, natomiast trzeba w końcu doprowadzic do "realności" granic zewnętrznych Unii Europejskiej, przeprosic Orbana za nazywanie go "faszystą", nie dopuścic do samowolnej migracji do Europy - tych, którym to się udało (drogą morska) bezzwłocznie i bezwzględnie deportowac. Francji zamykanie granic nic nie da, ponieważ w jej 10%-owej mniejszości muzułmańskiej dżihadystów jest na pęczki.
 • 2015-11-17 15:17 | sprint

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Wg mnie potwierdza sie to, ze nalezy ograniczyc naplyw migrantow do Europy. Jesli nie sa winni oni zamachom na razie, nie ma pewnosci, czy nie stana sie terrorystami pozniej albo ich potomkowie, skoro zamachow w Paryzu dokonali muzulmanie urodzeni w Europie. Nie mozna wiec liczyc na integracje i ucywilizowanie, bo zbrodniarzami staja sie najczesciej ludzie urodzeni i wyksztalceni w Europie, jak to mialo miejsce rowniez ze sprawcami z11 wrzesnia 2001 roku. Nawet ci mlodzi obecnie naplywajacy masowo migranci moga zmienic sie w terrorystow, niezadowoleni z obiecanych kokosow zycia w Europie, gdy okaze sie, ze jest inaczej. Jak widac po dotychczasowych ich wystepkach w drodze na Zachod bardzo szybko ze skrzywdzonych tzw. uciekinierow przeobrazaja sie w buntujacych sie i wrogich przeciwnikow. Stad blisko juz do wciagniecia sie w spisek terrorystyczny przeciwko swoim dobroczyncom. Migrantow nalezy jak w Australii ladowac na statki i odsylac do krajow ich pobratymcow, tez muzulmanow. Nie rozumiem, czemu szukaja schronienia u swoich wrogow chrzescijan?
 • 2015-11-17 16:03 | Vera

  Syryjczycy Syryjczycy

  Policja w Serbii poinformowała, że zatrzymano drugą osobę u tym samym syryjskim paszportem i nazwiskiem Ahmad al-Mohammad. Ten fałszywy paszport wyprodukowano w Turcji i można tam go kupić. Tyle "dowodów" Rzeczypospolitej.
  Zresztą porównajmy:
  Jeden paszport syryjski na milion i jeden Polak złapany w IS. I ponad 20 Polaków w walczy w IS, organizacji tajnych służb Saddama, do której Syryjczycy wcielani są przymusowo. A Polacy są w niej dobrowolnie.
  Czyli, jak pisze @Sprint:
  "Nie mozna wiec liczyc na integracje i ucywilizowanie (Polaków), bo zbrodniarzami staja sie najczesciej ludzie urodzeni i wyksztalceni w Europie". Prawda, choć niezbyt święta. Raczej ta trzecia.
  Wniosek: Zamknąć granice Europy i wypieprzyć Polaków.
  Gratulują, Panie Sprint zawziętości i inteligencji. Gratuluję. Dobrze Pan to zauważył.
 • 2015-11-17 16:50 | camel_

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  @Vera - dobrze piszesz z wyjątkiem kawałka o polityce multikulturalnej. Zamachy nie były efektem tego, że panstwo francuskie nie spieszy się z budową meczetów. Zamachy są wynikiem czegoś zupełnie innego, więc ich brak (jeszcze) w Niemczech nie oznacza dla Francuzów konieczności przyciśnięcia pedału przyspieszenia multi-kulti. Multi-kulti to slabość społeczeństw a nie ich siła. Siła, organizacja i pokój są w jedności. Tak nas poucza historia, ta prawdziwa, nie jej lewicowa wersja, w której "wszyscy jesteśmy emigrantami". Bo nie jesteśmy. Wielkie migracje plemion to było wypychanie jednych i zajmowanie terenu przez innych, nigdy nie multi-kulti czyli wiele osobnych kultur zajmujących ten sam teren. Wiele kultur na tym samym obszarze to przepis na wojnę domową.
 • 2015-11-17 17:58 | zezem

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  2015-11-17 11:50 | Vera
  tam zamachów nie ma jak choćby w Holandii czy Niemczech
  ...................................................................
  Dania: 14 i 15.02.2015 - z broni maszynowej zabity duński dokumentarzysta , ranni dwaj policjanci. W nocy ostrzelana synagoga w dzielnicy Kopenhagi; Krystalgade - zabity strażnik , ranni dwaj policjanci. Sprawca :Omar Abdel Hamid El-Hussein, urodzony w Danii.
  Holandia: 2.11.2004 - Theo van Gogh postrzelony przez Marokańczyka, Mohammeda Bouyeri, który następnie leżącemu poderżnął gardło.
  Niemcy - wiele przypadków udaremnionych ataków planowanych przez ekstermisów islamskich jak np.z 31.07.2006 ,planowane zdetonowanie butli gazowych w pociągu regionalnym bądź na dworcu.

 • 2015-11-17 18:34 | Vera

  Multi-kulti

  Ja nie piszą o polskim myśleniu o multi-kulti, które ma być sentymentalnym brakiem wiary we własną siłę społeczną i sflaczałym permisywizmem, kiedy to innym wszystko wolno, a ci "dobrzy" ciągle mają wątpliwości i biją się z myślami, czy przypadkiem komuś nie robią krzywdy. Właśnie dzisiaj padło w Niemczech pytanie, czy istnieją tam dzielnice takie jak Molenbeek w Brukseli, europejskie centrum islamizmu. Odpowiedź była, że nie istnieją i to nie dlatego, że nie wolno tylko dlatego, że nie są potrzebne. Widocznie nawet Turcy nie odczuwają potrzebny do mieszkania w gettach bo się nie czują obco i nie muszą odgradzać. Jak tchórzliwe i słabe jest społeczeństwo, które myśli, że zakazami budowania meczetów zapobiega islamizacji. Jest dokładnie odwrotnie. A błąd Francji polega na odrzuceniu tych ludzi na margines. Niech sobie żyją w gettach. i permisywizm, niech sobie robią co chcą. Takie to ich multi-kulti.
  A co do walk plemion to mam poczucie, że się różnimy w argumentacji o jakieś 500 lat.
  Jest wręcz przeciwnie: każde plemię na swoim to przepis na wojnę o swoje 500 lat temu. Dzisiaj współżycie i szacunek wzajemny a nie posiadanie gwarantują spokój.
 • 2015-11-17 20:24 | ampleforth

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  W Niemczech nie istnieja takie dzielnice jak Moellenbeck? Co za bzdury. W samym Frankfurcie jest ich conajmniej kilka, sa dzielnice opanowane przez Marokanczykow, sa dzielnice gdzie wiekszosc zamieszkuana jest przez Turkow itp. Polityczna poprawnosc czyni niktorych slepcami na rzeczywistosc jaka ich otacza.
 • 2015-11-18 00:26 | camel_

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  @Vera - a kiedy rzeczywistość nie zgadza się z założeniami, tym gorzej dla rzeczywistości, co? Współżycie i szacunek wzajemny, gwarantują spokój, zgadzam się! Ale jak je uzyskać? Bo chwilowo żadną miarą się nie udało. Nigdzie. Świat obdarza muzułmanów i ich kulturę wielkim szacunkiem, z taktem odwracając głowę kiedy ktoś tam musi honorowo zaszlachtować jakąś nieposłuszną babę, wywieźć z kraju dziewczynkę, żeby jej coś tam wyciąć (co dziewczynki mają niepotrzebnego między nogami?), zabronić jej kształcenia czy co tam jeszcze zwyczaj nakazuje. I co? Jakie wyniki szacunku?

  Permisywizm zły, zaś przyzwolenie a wręcz chętne finansowanie islamu - dobre? Turcy nie czują się obco? W przeciwieństwie do ciebie znam ich osobiście i rozmawiałem o życiu w Niemczech (teraz wyjechali do USA) i powiem ci, że nie wiesz o czym piszesz.

  Błąd polega na "odrzuceniu na margines"? Kto ich odrzucał i jak nakazać tym cholernym miejscowym nie odrzucać? Jak zmusić? Jak im przygiąć łby do karków by ani dychnęli i nie odrzucali? A co, jak mimo to nie zechcą?

  Tak, różnimy sie w argumentacji. Ty żyjesz w różowym świecie lewicy, pełnym obłoczków i kucyków wzajemnie dających sobie buzi. Ja widzę, co się dzieje na świecie, pomimo różowych doniesień prasy. Rasizm w USA pod władzą czarnego prezydenta dostał przyspieszenia rakietowego. Świat wrze, nawet sami biedni uchodźcy drą ze sobą koty w ośrodkach na terenie raju wymarzonego. Niemcy wyprowadzają się z Berlina, by nie oddawać dzieci do szkół opanowanych przez imigrantów. Wiesz co? Czuję, że tego wszystkiego i tak nie będziesz w stanie dojrzeć. Jesteś 500 lat do przodu, w nieznanej epoce, w której wszyscy ludzie żyją w jednej, wielkiej komunie, bez podziałów. Jak z "Imagine" Lennona. Też bym tak chciał.
 • 2015-11-18 11:36 | jakowalski

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Sprint
  Generalnie masz rację, ale Australia także nie ma już dziś kontroli nad imigracją.
  Vera
  Turcy w Niemczech mieszkają w tureckich gettach, Taka jest prawda. Oni się nie integrują i tyle.
 • 2015-11-18 13:21 | Vera

  Gadać to każdy potrafi

  Ty, Kowalski.
  Zajmij się lepiej Portugalią bo jak na razie znowu na wszystkich możliwych forach zapełniasz połowę wpisów. Pewnie znowu wylecisz stąd na stałe.
  @Camel
  Jak to jest, że ja piszę na temat a Ty nie potrafisz się obejść bez wyzwisk i insynuacji. Skąd wiesz, w jakim świecie ja żyję? Dlaczego piszesz o rzeczach, które sobie wyobrażasz na mój temat? Czy ty potrafisz w jakikolwiek sposób normalnie rozmawiać? Te opowieści o kucykach. Śmieszne. Nie chodzi ci o argumenty tylko próbujesz złośliwie poniżać. To dyskusja?

  A co do dzielnic w Niemczech.
  To wy dyskutujecie z punktu widzenia mentalności nakazowo rozdzielczej, gdzie kiedyś partia kazała mieszkać jak leci wszystkim w korytarzu z jedną wspólną toaletą. A tu nawet w Warszawie to się już nie zgadza. Może zamiast mi wymyślać przeczytajcie najpierw wpisy na blogu Beaty Chomątowskiej tu w Polityce to się dowiecie coś o życiu miasta (tu Berlina) i ewolucji dzielnic. Bo taka dzielnica jak Kreuzberg, gdzie strach było wejść, dzisiaj jest wykwintna i podziwiana. I nie ma to nic wspólnego z żadnymi Turkami (co za brednie) tylko z tym, że są dzielnice biedniejsze i bogatsze i ludzie na tym samym poziomie lubią być bliżej siebie. Co to ma wspólnego z gettami.
  @ampleforth: A tu ciągle argumentacja: byłem i widziałem. Tak, tylko, że nie zrozumiałem a pouczam. I tu nie chodzi o to, że masz inne zdanie. Chodzi o to, że nie potrafisz bez wyzwisk.

  Smutne jest co innego: Unie Europejska powstała bez Polski, a nawet przeciw niej. Kiedy to dzielni polscy demokraci socjalistyczni robili wszystko żeby ją zniszczyć. Ileż to było w każdej rodzinie gadania o wyższości socjalizmu.
  Dzisiaj Unia poradzi sobie bez Polski nawet lepiej niż z nią. I nie istnieje żadne boskie prawo do tolerowania Polski w Unii po wszystkie czasy. Podskakujcie dalej i zobaczycie, że kiedyś trzeba będzie postawić granicę. Najpewniej na Odrze.
 • 2015-11-18 14:54 | ampleforth

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Nie nazywalbym tego tureckie getta bo jednak starsze pokolenie, ktore przyjechalo jako gastarbeiterzy ciezko pracowalo i zyskalo sobie szacunek Niemcow oraz dorobili sie wlasnych biznesow mniejszych lub wiekszych jak rowniez majatkow o jakich nawet nie snili z poczatku. Natomiast prawda jest, ze powstaly enklawy gdzie wiekszosc mieszkancow stanowia wlasnie grupy etniczne, ktore stworzyly wlasna infrastrukture tj sklepy, uslugi, restauracje itd.
 • 2015-11-18 20:22 | jakowalski

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Vera
  1. Czasy się zmieniły. Redaktorzy POLITYKI zauważyli zmiany w nastrojach Polaków,
  2. Unia Europejska jest dziś w stanie agonii. To jest już tylko żywy trup, nie potrafiący kontrolować nawet swoich granic.
 • 2015-11-18 20:25 | jakowalski

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Vera – p.s.
  To nie partia (PZPR) kazała Polakom mieszkać jak leci wszystkim w korytarzu z jedną wspólną toaletą. Takie mieszkania to budowano w Polsce przed wojną, w tym w tak podziwianym dziś przez oficjalne media dwudziestoleciu międzywojennym.
 • 2015-11-18 20:31 | jakowalski

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  ampleforth
  Turcy mieszkali w Niemczech od początku w swoich własnych etnicznych gettach i żaden Niemiec ich nigdy nie podziwiał, chyba że jakiś polityk nieszczerze starający się o ich głosy. Tureckie biznesy to są zaś wciąż w Niemczech głównie kebaby, a nie banki czy fabryki wytwarzające wyroby wysokiej technologii (high tech). A te enklawy, o których ty piszesz to są zwyczajne etniczne getta. Nazywajmy rzeczy po imieniu!