Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

(13)
Andrzej Duda zastosował wobec Mariusza Kamińskiego prawo łaski, tłumacząc, że dowolny wyrok w jego sprawie miałby charakter polityczny.
 • 2015-11-17 21:33 | Jo.anka

  Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Dudyzacja prawa...
 • 2015-11-17 21:34 | znafca in spe

  Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  to tez ma charakter polityczny!
 • 2015-11-17 21:34 | snakeinweb

  Polska bezprawiem i nierządem stoi

  Polska bezprawiem i nierządem stoi, a partyjna hołota stoi całkowicie ponad prawem. PiS to doskonale demonstruje, ale tego nie wymyślił. Tak było, jest i będzie w tym państwie sprywatyzowanym przez samozwańcze bandy partyjne, których obywatele nie mają możliwości w wolnych, powszechnych i równych wyborach wywalić lub wymienić.
 • 2015-11-17 21:34 | Jo.anka

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Dudyzacja prawa...
 • 2015-11-17 22:52 | Jerzy zO.

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Był już w historii taki jeden, z wąsikiem, który majaczył: "mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość". PIS ma prezydenta, a Polska ?.
 • 2015-11-17 23:36 | and.wegrzyn

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Polacy głosowali za zmianą - no to się zmieniło. PiS tak bardzo się zmieniło, że już nawet nie pamiętają o tym, że sami uważali za konieczne aby przewodnictwo komisji było rotacyjne. To następna zmiana....
 • 2015-11-18 01:37 | Gadfly

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Bardzo jestem ciekaw, co na to Kukiz ze swoją zbierani... pardon ze swoimi posłami. Miał walczyć z partiokracją więc chyba skorzysta z takiej gratki.
 • 2015-11-18 01:53 | DasAutoGate

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Duda ułaskawił bo mu Jaruś kazał. Dufa to marionetka, tak samo jak Szydło, będą robić co im Jarek karze ,
  Następny do ułaskawienia w kolejce Dubieniecki..
  Niby po co tak się pchali do koryta karły moralne, żeby pozalatwiać swoje własne prywatne sprawy.
  Niedługo Jaruś będzie kazał w kazdym mieście stawiac pomniki swojego braciszka, i nie zdziwil bym się gdyby prosił Papieża żeby beatyfikowal Lesia.
  Ten rzad to chlew.
  Tylko chrumkanie słychac. I smród czuć.
 • 2015-11-18 01:53 | woytek

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  To przykre . Ułaskawienie dla koordynatora służb to policzek , a nie dar łaski. Duża niezręczność . Miejmy nadzieję , że tego rodzaju "gesty" nie będą rosły w postępie geometrycznym?
 • 2015-11-18 07:51 | kaesjot

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Prawo prezydenckiej łaski przysługuje tym, którzy skazani zostali prawomocnym wyrokiem sądu wyczerpawszy wcześniej wszystkie możliwości prawne.
  O ile mi wiadomo to Kamiński tej drogi jeszcze nie wyczerpał, zatem akt prezydenckiego ułaskawienia jest bezprawny.
  Zatem wniosek prosty - Duda pod Trybuna Stanu.
 • 2015-11-18 07:54 | mrjarwit

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Naczelnik wydał polecenie prezydentowi żeby pokazać swoim ludziom co teraz można robić za jego zgodą! To czy Kamiński był winien czy nie niema żadnego znaczenia! Tak samo prawo! Prawo jest teraz w ręku naczelnika który sam nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności konstytucyjnej! Pokazał polakom "gest Kozakiewicza" na zasadzie -I co mi zrobicie!_!
 • 2015-11-18 08:12 | wnukmarek

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Pan prezydent zrobił źle, bo teraz wszyscy aferzyści i złodzieje, których namnożyło się w przez ostatnie 8 lat w teoretycznym państwie ch... d... i kupy kamieni, będą wydzierać gardła, że stawia się ich przed sądem z pobudek politycznych, a wierne PO media będą wtórować. Ale do czasu. Na razie szczekają, a nawet wyją, później zaczną skamleć a następnie zaczną się łasić.
 • 2015-11-18 19:29 | Kropkozjad

  Re:Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego

  Szanowna Redakcjo!
  Z elementarnej, logicznej interpretacji przepisów Konstytucji RP (art. 139) wynika, że stosowanie prawa łaski wobec osób, które nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem nie ma sensu, ponieważ wobec nich wciąż obowiązuje zasada niewinności, określona w przepisie art. 42, ust. 3 Konstytucji. One w świetle prawa są niewinne, tak samo jak każda osoba, wobec której nie toczy się postępowanie karne.
  Tłumaczenie, że Mariusz Kamiński jest osobą o nieposzlakowanej uczciwości kompromituje jego autora mec. Derę. Czy ten prawnik nie wie, że skazuje się podsądnego nie za to, jaki jest (uczciwy, nieuczciwy, ładny, czy nieładny), ale za udowodniony jego czyn, wypełniający ustawowe znamiona przestępstwa, a to w obecnej fazie procesu zostało przyjęte. Ale proces p. Kamińskiego nie zakończył się, ponieważ wniósł on apelację, w wyniku której może być zmieniony wyrok pierwszej instancji, a on sam może zostać uniewinniony albo skazany. Dopiero wtedy, w tym drugim przypadku, byłoby dopuszczalne zastosowanie wobec niego prawa łaski.
  Szczególnie szokujące jest oświadczenie Prezydenta, że postanowił uwolnić wymiar sprawiedliwości od sprawy Mariusza Kamińskiego. To jest prezydenckie przyznanie naruszenia przez niego zasady podziału władz, podstawy państwa demokratycznego.
  Kierując się interpretacją, że Prezydent może ułaskawić każdą osobę w każdej fazie postępowania karnego, to przyznanie Prezydentowi uprawnienia do orzekania o winie. W doktrynie prawa karnego zostało przyjęte, że akt łaski nie oznacza uznania osoby nim obdarzonej za niewinną.
  Może prawnicy Redakcji POLITYKI rozważą, czy każda osoba niewinna w świetle prawa karnego, może ubiegać się o akt łaski Prezydenta. Precedens został stworzony. Może byliby chętni na taki akt łaski, wyrażający jego osobistą sympatię? Wprawdzie polskie przysłowie głosi, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ, ale zawsze co łaska, to łaska!
  Wprawdzie ocena ogólna działalności p. M. K. jako szefa CBA, ma daleki związek z jego niezakończonym procesem karnym, ale warto przypomnieć, że urabianie mu opinii bezwzględnego pogromcy korupcji jest bezzasadne. Gdy wreszcie premier Tusk zdecydował się zdymisjonowanie go, to w uzasadnieniu podał, że kierowane przez niego CBA - wielki aparat policyjny, faktycznie miało śladowe wyniki walki z korupcja, a faktycznie efektywnie wykrywanie działań korupcyjnych i sprawców korupcji prowadziła kilkuosobowa komórka w Komendzie Główniej Policji. Nie pamiętam już liczb dot. wyników śledczych obu tych organów, podanych przez Premiera, ale dysproporcja była szokująca. Wtedy w opinii publicznej CBA pod wodzą p. M. K. zajmowało się pozorowaniem działalności antykorupcyjnej.