Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mimo zamachów w Paryżu Szkocja otwiera drzwi dla uchodźców

(18)
Szkocja przyjmie w sumie 40 proc. ze wszystkich uchodźców, którym schronienie na Wyspach obiecał premier Cameron. Ale sprawa uchodźców dzieli Europę.
  • 2015-11-17 21:53 | Patagon

Witamy w Szkocji

http://wpolityce.pl/swiat/272161-proba-zamachu-na-merkel-odwolany-mecz-niemcy-holandia-trwa-ewakuacja-kibicow

A co bedzie ze zlotem mlodziezy katolickiej, w jakim stanie sa sluzby odpowiedzialne za bezpieczenstwo? Jestem muli-kulti, dlaczego nie mam byc? Zyje w kraju imigrantow, wszyscy sa skads. Ale chce byc bezpieczny, w pracy, w domu i poza domem, na wakacjach, na uczelni wsrod studentow czy w kinie. naturalnym odruchem gdy strzelaja do niewinnych ludzi i podkladaja bomby w imie jakis wsoich celow jest chec mordu i wypedzenia takich. Problem kogo wypedzac skoro trudno zidentyfikowac target. Wiec czlowiek mysli lepiej wszystkich innych, arabow, moslemow moze mexykanow zwanych latynosami. Ale wowczas Ameryka przestala by byc soba i kto by tutaj pracowal? Mexykanie opanowali scinanie trawy do perfekcji juz sa monopolistmi, ogolnie moslemy sa taxi-drivers, polacy buduja i sprzataja aha i remontuja samochody tak jak ukraincy, francuzi nauczaja z niemcami w szkolach lub pracuja budujac samoloty albo na uczelniach, wlosi sa wlascicielami restauracji, a zydzi wlascicielami wszystkiego z prasa, tv i filmem i naturalnie sa wykladowcami uniwersytetow. Najtrudniej zatem wskazac przed faktem mordu czy zamachu tego/tych i ich eliminowac. Wiec pozostanie jak dotychczas, wszyscy bedziemy francuzami lub charlie, pobiadolimy o ataku na ludzkosc i moze zrobimy spacer trzymajac sie za lapki az do nastepnego ciosu.
  • 2015-11-18 00:36 | camel_

Re:Mimo zamachów w Paryżu Szkocja otwiera drzwi dla uchodźców

Szkocja jest pusta, ale uchodźcy bardzo szybko wyniosą się na południe, bo im poziomo padający deszcz z pewnością nie będzie odpowiadał.

BTW. Zauważcie, że to się dzieje od lat pod różnymi pretekstami zasiedla się Europę przybyszami spoza niej. Najpierw po cichu, powoli, ospale. Potem ludzie się obudzili i zaczęli niepokoić, więc tłumaczono że demografia, że pomogą. Potem okazało się, że nie pomogli, że są na zasiłkach. To zmieniono melodię "biedni uchodźcy". Po drodze całe kilogramy prac naukawych, jak to emigracja pomaga gospodarce, jak diversity ubogaca. Ale wygląda na to, że znów się połapali, choć Cameron nie odpuszcza, jak widać.

Wszystko to przy wtórze steku przekleństw pod adresem Europejczyków, że się wyprowadzają z dzielnic opanowanych przez ubogacaczy, że odbierają dzieci ze szkół pełnych maleńkich osiedleńców (z pewnością nie dlatego, że poziom nauczania leży a przemoc rośnie, tylko dlatego, że są też 500 lat za Verą).

Paleta technik bogata i różnorodna, cel ciągle ten sam - zatomizowane, podzielone społeczenstwo, doskonały "materiał ludzki" dla nadchodzącego Nowego Świata Huxleya :)
  • 2015-11-18 09:14 | jmag

Brawo Szkocja

A jednak są Ludzie w tej Europie !!!

W Szkoci rozumieją, że uchodźca to nie znaczy terrorysta. Teraźniejsi terroryści to głownie obywatele starej Europy, drugie pokolenie emigrantów zarobkowych, którzy są nikim bo obcięto im korzenie. Winą można obarczać ich rodziców i starą polityka imigracyjna Europy Zachodniej. Nie uczono ich ani kultury przodków ani język. Wszystko dlatego bo ich rodzice chcieli być lepsi niż rodowici obywatele. Swoje też dołożyła stara polityka językowa nakazująca rodzicom nawet w ich domach mówić z dziećmi w języku państwa, w którym mieszkają. Efektem tego wyrośli ludzie, którzy słabo mówią w jakimkolwiek języku, z poczuciem pustki w środku. Ci młodzi ludzie są zagubienie i szukają jakiegoś sensu życia. Tego czego nie dostali ani od swoich rodziców ani od państw Europy. Stanowią oni łatwy nabytek na mięso armatnie do samobójczych ataków dla IS (Al-Ka’idy i byłych żołnierzy Husajna).
    Mieszkając w Niemczech serce mi się kroi gdy widuję rodziców Polaków rozmawiających tylko ze swoimi dziećmi po niemiecku. Te dzieci, również odcięte od korzeni, też mogą mieć w przyszłości problemy. Szukając swojego JA część z nich może dołączyć do IS albo jakiego innego Ku Klux Klanu, który zniekształca wartości katolickie.

Jest duża różnica miedzy uchodźcami a emigrantami zarobkowymi.
    Uchodźcy uciekają od wojny i chcą później wrócić na swoje ziemie.
    Emigranci zarobkowi często zostali sprowadzenie przez samych Europejczyków do prac, których sami nie chcą wykonywać.

Bądźmy Ludźmi nie egoistycznymi zwierzętami
  • 2015-11-18 11:30 | jakowalski

Mag
    Jeśli tak bardzo pragniesz pragniesz, aby mieć u siebie w domu terrorystę, to przyjmij go do siebie, ale zbuduj sobie ten dom na Bliskim Wschodzie, a nie w Polsce. Poza tym, to ci „uchodźcy” z III świata nigdy nie wrócą do siebie, czyli do owego III świata. Natomiast imigranci ekonomiczni muszą by przyjmowani legalnie, tylko wtedy, jeśli nie ma bezrobocia wśród obywateli kraju przyjmującego owych imigrantów oraz muszą być ci imigranci dokładnie sprawdziani, nie tylko czy mają oni odpowiednie kwalifikacje do wykonywania pracy, do której się ich sprowadza, a także czy nie są oni jakimiś ekstrermistami, a szczególnie czy nie mają oni powiązań z organizacjami terrorystycznymi.
    Niestety, ale władze Niemiec nie dbają dziś o swoich obywateli, stąd też przyjmują oni do siebie miliony podejrzanych osób, do kraju, gdzie miliony rodowitych Niemców nie mogą znaleźć dla siebie pracy. A to się musi bardzo źle skończyć.
  • 2015-11-18 12:14 | kaesjot

@jmag - wrzuć do wyszukiwarki hasło "Elin Krantz" - ona tez myślała tak jak Ty.
    Nie życzę Tobie jej losu.
  • 2015-11-18 13:43 | abchaz

Brytyjczycy,niedawno jeszcze Panowie Imperialni, z wiedzą,nawykami i umiejętnościami zarządzania masami różnych nacji i różnych kultur ,nie mają naszych obaw. Współczesne UK jest silne obywatelami i sprawną administracja.
    Nie ma sensu snuc jakichkolwiek porównań między UK i RP odnośnie polityki imigracyjnej.
  • 2015-11-18 13:59 | azur

Szkocja zaprasza uchodźców. Najlepiej na Szetlandy albo Orkady, tam najbardziej wieje.
  • 2015-11-18 14:09 | jmag

Jakowalski,

nie powiedziałem, że zgadzam się z teraźniejszą polityką Niemiec.

Ze względu na skale procederu dla mnie uchodźcy powinni być kontrolowani: mieszkać w osobnych obozach z kontrolą w formie aresztu domowego, nie mieć wszystkich praw obywatelskich. a gdy ktoś złamie prawa to odsyłać ich z powrotem. Po wojnie można ich odesłać do ich rodzimego kraju. I tak byłoby to dla nich o wiele lepsze niż pozostać na wojennych ziemiach. Emigranci zarobkowi by na coś takiego nie poszli. Dla chętnych można zaoferować nisko płatną pracę. Jak się to dobrze zorganizuje to obie strony mogą mieć z tego korzyść. Uchodźcy to też bardzo duży potencjał. Trzeba go jednak umieć wykorzystać. Aktualnie mieszkam koło kilku obozów z uchodźcami i ich towarzystwo wcale mi nie przeszkadza.

Nie zapominajmy, że to też my Polacy u boku naszych przyjaciół Amerykanów i innych państw NATO w Iraku zdestabilizowaliśmy bliski wschód. Dyktatorzy Iraku czy Syrii dopuszczali się też ludobójstwa. Ale jak się powiedziało A to trzeba umieć powiedzieć B. Ale patrząc na teraźniejszą Polskę ludzie myślą, że muszą być cwaniakami bo inaczej zostaną frajerami. Brak honoru.
  • 2015-11-18 18:17 | jajo13

Alternatywa dla Niemiec tak podskoczyła w sondażach, ze stała się trzecią siłą nad Odrą.
    To cytat. Jaka trzecia siła nad Odrą, rzeką graniczną?Albo się wymsknęło, a miało być za Odrą, albo proszę spojrzeć w atlas. Pierwszy raz czytam, by Niemcy nazwać krajem nad Odrą.
  • 2015-11-18 18:58 | salam

@camel_
    Mieszkam w Szkocji i z uchodzcami i emigrantami z powodu pracy i wolontariatu mam do czynienia wiecej niz duzo. Nie wyniosa sie na poludnie, poza tym od kilku miesiecy trend jest odwrotny, jako ze Szkocja jest mniej anty-emigracyjna niz Anglia. I dobrze.
  • 2015-11-18 19:27 | PianoTuner

Re:Jmag

Bzdury wypisujesz.

Problemem nie jest "odcięcie od korzeni" lecz zwykly brak pieniędzy. Dzieci z rodzin imigrantów są często biedne, a gdzie bieda tam większe szanse na sytuacje kryminalne.

Dlatego też polska nie powinna przyjmować uchodźców. Duża ich część w ogóle nie da rady nauczyć się języka a co dopiero znależć jakąś sensowną prace..

"Efektem tego wyrośli ludzie, którzy słabo mówią w jakimkolwiek języku, z poczuciem pustki w środku" O Jezu... :) Zapewniam Cie, że mam rodzine za granicą i ci ludzie wcale nie sprawiają wrażenia jakby mieli "pustke w środku". Fakt faktem słabo mówią po polsku, ale po niemiecku mówią tak, że żaden niemiec nie jest w stanie zauważyć różnicy.
  • 2015-11-18 19:28 | remm

@jmag
    …„drugie pokolenie emigrantów zarobkowych, którzy są nikim bo obcięto im korzenie”… „Ci młodzi ludzie są zagubieni i szukają jakiegoś sensu życia. Tego czego nie dostali ani od swoich rodziców ani od państw Europy. Stanowią oni łatwy nabytek na mięso armatnie do samobójczych ataków dla IS”…

A nie zastanowiło Cię, dlaczego tak jest TYLKO w przypadku muzułmanów? W Europie od pokoleń żyją różne grupy etniczno-religijne, od Żydów poprzez Hindusów po buddystów i taoistów z Dalekiego Wschodu. Im też było ciężko. Też musieli się uczyć nowego języka i kultury. Z mozołem torowali swoim dzieciom lepszy start. Mimo to nie przychodziło im do głowy, żeby narzucać gospodarzom swoją kulturę i religię, zwłaszcza za pomocą materiałów wybuchowych.

A co powiesz o braciach Carnajew? Choć byli pierwszym pokoleniem imigrantów, radzili sobie świetnie: jeden studiował medycynę, drugi ożenił się z Amerykanką z dobrego domu, która dla niego przeszła na islam. I co?

Islam to zaraza, powinien zostać zdelegalizowany jak nazizm. Jeśli istnieją umiarkowani i tolerancyjni muzułmanie, to niech odetną się od zgniłych korzeni i założą własny odłam. Na wzór mogą wziąć polskich Tatarów.
  • 2015-11-18 20:40 | jakowalski

jmag
    Oferowanie imigrantom nisko opłacanych prac kończy się zawsze powstaniem etnicznych gett i radykalizacją tychże imigrantów (patrz n.p. USA).
    Poza tym, to nikt się nie pytał Polaków, czy chcą oni brać udział w awanturach wojennych USA w Iraku czy też Afganistanie. A to, że dyktatorzy Iraku czy Syrii dopuszczali się ludobójstwa nie upoważnia Zachodu do dokonywania tamże ludobójstwa, tyle że tym razem w imię tzw. zachodnich ideałów.
    Co do obozów dla uchodźców z Syrii - ich miejsce jest w krajach graniczących z Syria, czyli np. w Turcji i Jordanii a szczególnie zaś w Izraelu. Wytłumacz mi, dlaczego Izrael, choć okupuje część Syrii (Wzgórza Golan) nie przyjmuje uchodźców z Syrii? Podobno Izrael to jest jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie, nieprawdaż?
  • 2015-11-18 23:28 | Yrq

I po raz kolejny dumny jestem z tego, że również wybrałem Szkocję, jako miejsce docelowe! Tak, tak, wiem, teraz nie będą mógł, wychodzić na ulicę bezpiecznie i pewnie wybuchnę w autobusie! Przypominam, że w Szkocji od lat rządzi i zyskuje na popularności partia, która ma w nazwie Narodowa. Multi kulti również, jak wszędzie się tu nie sprawdza: kupjąc u muzułmanina, dostając pocztę doręczoną przez Polaka i dostosowując przerwę na posiłek do koleżanek, które obchodzą Ramadan....
  • 2015-11-19 23:31 | PeterPaul

40 procent z 20 tysiecy do roku 2020 ???

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale wychodzi mi 8000 na przestrzeni pieciu lat ...Czyli mniej niz aktualnie przyjmuja Niemcy w ciagu tygodnia ?!?
  • 2015-11-20 17:20 | jakowalski

Yrq
    Belgowie też byli kiedyś dumni, że przyjmują imigrantów z krajów arabskich. A skończyło się to mało ciekawie: http://wyborcza.pl/1,75477,19218114,dlaczego-bruksela-produkuje-tak-wielu-dzihadystow-specyficzne.html#ixzz3s34g11Bq
  • 2015-11-22 22:53 | sejang

jmag

Problem jest w tym że nie sposób rozpoznać czy wyłapać terrorystów z pośród uchodźców/emigrantów. Być może nawet sami uchodźcy wiedzą lub domyślają się kto z nich jest z ISIS ale boją się mówić, albo też w jakiś sposób się z nimi solidaryzują.

Jak jest informacja o zatrutym mięsie z danego kraju to nie importuje się żadnego mięsa z tego państwa aż do wyjaśnienia- choć pewnie większość jest ok . Tak samo powinno się zrobić z uchodźcami, jeśli nie jesteśmy w stanie wykryć pojedynczych bandytów to nie wpuszczajmy ich póki będziemy w stanie to zrobić lub upadnie ISIS. Nie chciałem używać takich uogólnień ale w tej chwili nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeśli zamachowcy przybyli tu razem z uchodźcami to winni tragedii we Francji są Ci którzy ich zaprosili. Bo było to do przewidzenia !!! Skoro ja prosty człowiek to wiedziałem to mądre głowy też.

Trzeba zamknąć granicę i nie wpuszczać żadnych mężczyzn zdolnych do walki, dać im alternatywę - obozy szkoleniowe i niech walczą o swoje ziemie.Trzeba postępować radykalnie, bo jest nie wesoło. Na przeciw nas jest dzicz z która ma za nic swoje życie a tym bardziej innych. Nie da się z nimi w żaden sposób negocjować, to po prostu żywe zło.
  • 2015-11-24 11:08 | jakowalski

Jeszcze raz w sprawie tzw. uchodźców. Otóż biali Europejczycy, głównie z Zachodu tego kontynentu, od setek lat kolonizowali Azję, Afrykę, Australię i Amerykę, zasiedlili prawie całą Amerykę i Australię z Nową Zelandią, sporą część Afryki (na północy n.p. Algierię, na południu n.p. RPA i Rodezję) a nawet i Azję (przykładowo: Hong Kong, Makao a nawet całkiem spore europejskie społeczności mieszkające do niedawna n.p. w Azji Południowo-Wschodniej czy też w Indiach), a więc nic dziwnego, że teraz ludy z tych dawnych kolonii, n.p. niedawno jeszcze francuskiej Syrii, chcą przeprowadzić się do Europy - bogatszej przecież niż Syria. Ponieważ Polska nie czerpała korzyści z kolonii zachodnioeuropejskich, to też nie ma powodu, aby Polska pomagała ludności tych dawnych kolonii Anglii, Francji, Belgii czy też Holandii, a więc w naszym Polaków interesie, to Polska powinna jak najszybciej wystąpić zarówno z UE, które chce nas zalać imigrantami ekonomicznymi (i to pomimo tego, że mamy w Polsce, i to od wielu lat, wielomilionowe bezrobocie) jak też i z NATO, które chce nas wciągnąć w swoje kolejne brudne, (neo)kolonialne wojny, które przecież z definicji są nie do wygrania.