Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

(9)
Obawiam się, że głośne domaganie się statusu Polski na arenie międzynarodowej niewiele pomoże. A już na pewno nikt go nie uzyskał poprzez stawanie sztorcem.
 • 2015-11-18 20:57 | woytek

  po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego przez prez Kaczyńskiego automatycznie zrezygnowano z samodzielnej polityki zagranicznej

  "Widziały gały co brały" i co podpisywały. Od wielkości do śmieszności tylko jeden mały krok , co doświadczyły nie takie potęgi militarne jak armia ministra Macierewicza . Znaj proporcje mocium panie.
  Trzeba walczyć o pozycję gospodarczą w Europie , ale o to zdecydowanie trudniej niż bojowe miny w telewizorze.
  Złotówka leci na łeb w przeliczeniu do walut światowych , ale to nikogo nie dziwi ?
 • 2015-11-19 00:16 | kruk

  Re:Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

  Wyglada na to, ze obecny rzad traktuje nasz status miedzynarodowy podobnie jak dotacje z UE. Statusu trzeba sie domagac tak samo jak wiekszych doplat dla polskich rolnikow. Genialne w swej prostocie!
 • 2015-11-19 08:10 | janekwisniewski

  Re:Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

  Panie Redaktorze
  Zamordyzm nie ma polityki zagranicznej , bo nie rozumie zagranicy. ba , nie rozumie nawet wlasnego kraju , vide opolszczyzna.
  Bardzo mnie smieszy gdy Polak mowi nie dla imigrantow bo to terrorysci , gdy wiekszosc obywateli , gdyby mogla sama by wyemigrowala. tak jakby zycie w Polsce bylo przyjemnoscia. Ktos kiedys powiedzial "Immigration is the sincerest form of flattery" , ja bym powiedzial " don't flatter yourself".
 • 2015-11-19 09:26 | Leonidas

  Re:Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

  Europa znalazła się na ostrym wirażu, w który to zakręt nasi nowi ministrowie weszli z prędkością światła. Styl i początek urzędowania fatalny. O ile wcześniej nie miał kto pojechać na rozmowy na Malcie to zaraz po Paryżu pierwsi odezwali się nasi politycy chociaż nikt ich do tablicy nie wzywał a Europa w tym czasie okazywała solidarność.. Dla mnie rozczarowaniem jest zwłaszcza postawa Waszczykowskiego, Od doświadczonego dyplomaty oczekuję więcej rozwagi w wypowiedziach. Zachowanie Szymańskiego budzi wątpliwości czy takie ministerstwo jest Beacie Szydło w ogóle potrzebne a jeżeli nawet to czy Szymański jest właściwym człowiekiem na to stanowisko.
  Generalnie to w dalszym ciągu niewiele można powiedzieć o kształcie polityki zagranicznej nowego rządu. PIS w dalszym ciągu bardziej przemawia do własnych wyborców niż do świata chociaż kampania wyborcza się już zakończyła. Zapewne niedługo pani premier wybierze się w podróż poza Polskę. Z harmonogramu wizyt będzie można przynajmniej określić priorytety w doborze partnerów zagranicznych Polski. Osobiste relacje też będą nie bez znaczenia. Mniejsza o status interesuje mnie praktyka.
 • 2015-11-19 11:39 | jakowalski

  Re:Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

  Janek Wiśniewski
  Polacy emigrują, gdyż nie ma dla nich, po ponad 25 latach (nie)rządów POPiSu (pod różnymi nazwami), SLD i PSL w Polsce pracy za godziwą zapłatę. Poza tym, to mamy chyba demokrację, a więc zróbmy referendum, w którym pytaniem będzie „czy zgadzasz się na imigrację z Bliskiego Wschodu do Polski?”.
  Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to raczej do polegania przez PiS (podobnie jak poprzednio PO czy SLD) w polityce zagranicznej na USA, które to państwo jest przecież, i to od wielu lat, główną siłą destabilizująca pokój na świecie.
 • 2015-11-19 15:00 | azur

  Re:Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

  Nadymanie się i prężenie muskułów można uprawiać tylko na terenie Polski, bo poza jej granicami wywoła to tylko pusty śmiech i wzruszenie ramionami.
 • 2015-11-19 16:47 | Tanaka

  Nie ma powodu do zdziwienia

  PIS nic nie wie o świecie, pani Szydło wyszła z worka, więc nie wie do kwadratu. Co w tym "ekspoze" pokazała.
  Niepokoić jest się czym, ale to już wynika z zasady, że takich cymbałów wyborca wziął i wybrał.
 • 2015-11-20 10:18 | mzak

  Re:Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

  Ekspoze było wystąpieniem o niczym. Dostosowane do wyborców PIS. Partia ta zbyt długo była w destrukcyjnej opozycji,
  swoją politykę opierało na totalnej krytyce rządzących. Teraz potrzeba podejmować działania, decyzje i brać za nie odpowiedzialność. I jest problem. Bo realny świat wygląda inaczej niż PiS wciskało Polakom w kampaniach wyborczych. Hasła nośne na polskiej ulicy w Europie mogą często wywołać zdziwienie i lekceważenie. Realnie jesteśmy wciąż krajem biednym, gospodarczo zacofanym, finansowo niesamodzielnym. Nie my dyktujemy europejskie reguły politycznej gry.Tulenie się do małych,
  krzykliwych ale bez większego wpływu Węgier- jest totalnie bez sensu
 • 2015-11-21 00:38 | Patagon

  Re:Dziwią i niepokoją pomysły PiS na politykę zagraniczną

  Obecny rzad nastawia sie na rozwiazanie podstawowych problemow kraju ruin i zgliszcz, jakie pozostawila Partia Oszustow i zlodzieii. A to wymaga olbrzymiej pracy. Mysle ze polityka miedzynarodowa bedzie zajmowac sie prezydent podobnie i bezpieczenstwem kraju w wymiarze miedzynarodowym - armia i krajowym - wszystkie sluzby. Czyli ze przygotowujemy sie do ewolucji w strone modelu francuskich rzadow prezydenckich i skupienia tam wladzy wykonawczej. Rzad bedzie od spraw wydawania pieniedzy i dbania o wszystkie sprawy wewnetrzne. To bedzie nas przygotowywac do zmiany konstytucji z inna rola Sejmu i Prezydenta. Waszczykowski bedzie wspolpracowac ze Szczerskim a ksztaltowac polityke bedzie Prezydent. I to jego trzeba obserwowac, co mowi lub gdzie jedzie.
  Czy bedzie lepiej - czas pokaze, ale napewno rozdzielenie wladzy bedzie po mysli reformatorow i cywilizowanego monteskiuszowego swiata.