Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polski faszyzm z akcentem moskiewskim

(1)
2015-11-28 17:19 | Helena Orzeszkowa
Niedawno Media rosyjskie cieszyły się kolejną «radosną» nowina o Ukrainie. Zawiadamiało się, że lider polskiej partii «Zmiana» Mateusz Piskorski zawiadomił o stworzeniu 14 kwietnia w Lublinie organizacji «Restytucja Kresów». Według niego, organizacja będzie zajmować się pytaniem powrócenia polskiego majątku na terytorium Zachodniej Ukrainy albo-otrzymanie kompensacji pieniężnej od Ukrainy za zostawioną Polakami na tych ziemiach nieruchomość do 40-te lata XX wieku.
Według danych rosyjskich Mediów, organizacja łączy się dziedzicy byłych właścicieli nieruchomości na terytorium Zachodniej Ukrainy; członkowie organizacji mają bazę danych tego majątku; i tworzy się grupa prawników, która z prawnego punktu widzenia zajmie się kompensacjami. Widocznie, jak mówił, Piskorski przyczyną stworzenia podobnej organizację było podpisanie Ukrainą «Ugody o asocjacji z UE», w której «zaznaczało się sprawiedliwe rozwiązanie tych pytań».
Informację o inicjatywie partii «Zmiana» rosyjskie Media rozkręcały kilku dni. Polskie przedstawicielstwo kanału telewizyjnego «Sputnik» nawet wzięło wywiad u głowy organizacji «Restytucja Kresów» - Konrada Renkasa zastępcy kierownika partii «Zmiana»). Według jego słów, w Polsce teraz nalicza się do 150 tys. potencjalnych dziedzice Polaków, eksmitowanych z Zachodniej Ukrainy («Wschodnich Kresów»), ogólna suma może sporządzić do 5 mld dolarów USA.
Restytucjonalisty Ukrainy z oznakami faszyzmu.
W świetle podanej wyżej informacji niepoinformowanemu czytaczowi będzie ciekawo dowiedzieć się, kto te restytucjonalisty z partii «Zmiana», którzy chcą otrzymać od Ukrainy 5 mld dol. USA w ciężki dla jej czas. Partia «Zmiana» była stworzona w lutym 2015 roku. Charakterystycznym jest ten fakt, że strona https://www.facebook.com/partia.zmiana «Zmiany» «bardzo podoba» się takim zwolennikom Rosji, jak greckiej partii «SIRIZA», niemieckiej Lewej partii, Hiszpańskiej lewej partii „Podemos”.
Głową partii "Zmiana" jest M. Piskorski — generalny sekretarz Europejskiego centrum analizy geopolitycznej (Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych), dyrektor badawczego centrum "Wschodnia Europa" Międzynarodowego instytutu najnowszych państw, rosyjski agent wpływu. Prawdopodobnie, zwerbowany służbami specjalnymi FR na początku 2000-х lat. Współpracuje on z organizacją międzynarodową z obserwacji za wyborami CIS - EMO(http://www.cis - emo.net), stworzonej przez służby specjalne FR dla nadania legitymistyczności lojalnym do Moskwy reżimom na terytoriach postsowieckiego obszaru, a także w konfliktowych regionach, gdzie stąpnęła noga okupanta rosyjskiego (Naddniestrze, Południowa Osetia, Abchazja, Krym, "DNR", "LNR"). Głową CIS - EMO do 2013 rok był rosyjski neonacyzm Ołeksij Koczetkow, który również współpracuje z Europejskim centrum geopolitycznej analizy. Swego czasu A. Koczetkow był członkiem organizacji neonacyskiej "Rosyjska jedność narodowa ".
Pan Mateusz uczestniczył jako obserwator międzynarodowy " od CIS - EMO na tak zwanych wyborach i referendach w Rosji, Południowej Osetii, Naddniestrzu, "DNR" i "LNR" (w listopadzie 2014 r.) Krymu (w marcu 2014 roku). Wszystkie "wybory" i "referenda" on nazywał "legitymistycznymi" i "demokratycznymi".
W 1990-te lata M. Piskorski był ideologiem ruchu "z" ogoloną głową Północnej Polski, wydawcą nazistowskiego czasopisma "Odalan". W 2000 roku w gazecie "Ja-Rosjanin"M. Piskorski, pisał, że biała Polska musi być razem z białą Rosją, tak jak to, co teraz odbywa się między Polską i Niemcami... - to jest utajoną niemiecką inwazją ekonomiczną, w rzeczywistości- żydowski sposób przenikania „.
Innym ciekawym personalem z partii "Zmiana" jest Bartosz Beker- zastępca kierownika partii, lider organizacji faszystowskiej "Falanga", która podtrzymuje reżimy Putina, Asada, terrorystów z "DNR" i "LNR"; główny redaktor internet portalu organizacji "Xportal". W 2014 roku B. Berker spotykał się na Donbasie z jednym z liderów terrorystów D. Puszilinym.
Nazwanie i symbolika "Falangi" (ręka z obnażonym mieczem) apeluje do faszystowskiego "Narodowo-radykalnego obozu-Falanga". W trzydzieste lata ta organizacja zorganizowała wielkie pogromy gromady żydowskiej Polski.
Członkowie współczesnej "Falangi" podczas przeprowadzenia manifestacji nie wstydzą wykrzykiwać "Hajle Hitler", a także wymagać zniszczenia "żydowskiej okupacji Polski".
ІІІ. Kto komu jest winny?
Żeby ocenić prawowitość wymagań faszystów polskich od Ukrainy koniecznie należy wspomnieć niektóre historyczne fakty o "Wschodnich Kresach" na Zachodniej Ukrainie. Z wielką przykrością dla Piskorskiego oprócz Polaków w ХХ stuleciu przymusowemu przesiedleniu w Polsce poddawali się i Ukraińcy-w 1944 -1946 latach, w 1947році (operacja "Wisła"), 1948 i w 1951 latach.
Tak, w 1944-1946 latach odbywało się wzajemne przesiedlenie Polaków i Ukraińców do Polski i w USRR odpowiednio. 9 września 1944 roku w m. Lublin była podpisana ugoda między rządem USRR i Polskim komitetem wyzwolenia narodowego "O ewakuacji ukraińskiej ludności z terytorium Polski i polskich obywateli z terytorium USRR ". Za faktem odbywało się oparte na gwałcie przesiedlenie polskiej i ukraińskiej ludności. Wskutek tego z Polski było wyeksmitowano blisko 500 tys. Ukraińców Etnicznych. Jeszcze 150 tys. Ukraińców było deportowano na zachód Polski podczas operacji"Wisła".
Później, na wykonanie umów między ZSRR i Polską republiką "O radziecko-polskiej granicy państwowej ", od 16 sierpnia 1945 roku i "O wymianie działkami terytoriów państwowych ", od 15 lutego 1951 z byłych ziem ukraińskich było przymusowo wyeksmitowano w głąb terytorium USRR około 33 tys. Ukraińców.
W ten czas z nowych terytoriów Polski (odebranych w Niemczech) wysiedlali się etniczni Niemcy i zasiedlali się Polacy- pochodzące z Zachodniej Ukrainy i Białorusi. Przypomnimy, że według wyników Jałtańskiej konferencji Polska otrzymała części Zachodnich Prus, Śląska, byłe wolne miasto Dancyg i dzielnicę Szczecina.M. Piskorski, jak człowiek, który studiował na uniwersytecie w Szczecinie, musi pamiętać o tych faktach historycznych.
Historycy myślą, że, w przesiedleniu Polaków zainteresowane było kierownictwo, polskie co pragnęło osiedlić zachodnie ziemie republiki, na których przedtem mieszkali Niemcy.Bardzo ciekawy jest i inny fakt. Na moment pierwszej fali przesiedlenia (1944 rok), między Polską i ZSRR nie było podpisano umowę o granicy, Lecz w Umowie 1944 roku już był wskazany terytorium, z którego były zmuszone wyjechać Polacy i Ukraińcy. Wątpliwie, że komuniści z USRR samodzielnie wyznaczyli terytorium przesiedlenia.
Również koniecznie należy pamiętać, że Umową 1944 roku obowiązywała wypłatę kompensacji dla rodzin, które "wykazały życzenia" przejechać na swoją historyczną ojczyznę. Gwarancje nadawał rząd USRR i Polski narodowy komitet zwolnienia. Jednak kompensację otrzymały daleko nie wszyscy i nawet przenosiny były w większości wypadków przymusowe.
W 1947 roku rząd Polski za poleceniem kierownictwa ZSRR przeprowadził operację "Wisła" po przymusowym przesiedleniu etnicznych Ukraińców ze wschodnich obwodów Polski do zachodnich (te, które były odebrane w Niemczech). Dekretem rządu komunistycznego Polski Ukraińcy byli pozbawieni prawa do gospodarstwa i majątku nieruchomego, które im należało.
IV. Kompensacje w Polsce
Pytania o kompensacji majątku, utraconego wskutek przesiedlenia w 40-50-х latach ubiegłego stulecia, już kilka raz decydowało się kierownictwem kraju. Tak, w 2003 roku było podpisano prawo "O realizacji prawa do kompensacji za majątek, co pozostał za zasięgiem dzisiejszych granic Polskiej " Republiki. Zgodnie z tym prawem, przesiedleńcom (ich potomkom) powracało 15% wartości od majątku utraconego. Nowym prawem od 2005 roku rozmiar kompensacji był powiększony do 20%. Dla tego projektu pieniądze wydzielały się z państwowego budżetu kraju. W lutym 2014 roku było podpisane nowe prawo. Według tego dokumentu, na kompensację mogli liczyć ci Polacy (potomkowie), które miały majątek w "Wschodnich Kresach", lecz nie przebywały tam stanem na 1 września 1939 (poprzednimi prawami ten moment nie uwzględniał się), a także ci, którzy nie zdążyli otrzymać kompensację w ramach realizacji poprzednich dwóch praw. Na podanie dokumentów dla kompensacji nowym prawem przypuszczało się 6 miesięcy (do końca sierpnia 2014 r.)
V.Szantaż Ukrainy
Na początku następnego roku będzie czynna ekonomiczna część Ugody o asocjacji między Ukrainą i UE.
Jak, zaznaczało się powyżej, kierownik "Zmiany" M, Piskorski otwarcie oświadczył, że inicjatywa o powrocie majątku Polaków na Ukrainie jest związana z podpisaniem przez Ukrainę Ugody o asocjacji. Czyli, najpierw on interesuję się wykonaniem zamówienia Kremla na zerwanie i dyskredytowanie procesu zbliżenia Ukrainy z UE, a nie interesami potomków mieszkańców "Wschodnich Kresów".
Jednak przypominamy panom M.Piskorskiemu, M. Domagale, B. Bekeru i innym faszystom polskim, że kompensację mieszkańcom (ich potomkom) "Wschodnich Kresów" już nieraz spełniał rząd Polski, bo polską stroną było zainicjowano przesiedlenie Polaków i Ukraińców, o czym świadczą podpisy polskich osób urzędowych na odpowiednich dokumentach.
Koniecznie trzeba pamiętać, że Rada Najwyższa Ukrainy 9 kwietnia uchwaliła ustawę "O Засудження komunistycznego i narodowo-socjalistecznego (nazistowskiego) totalitarnych reżimów na Ukrainie i zakaz propagandy ich symboliki". Celem prawa, w szczególności, jest niedopuszczenie powtórzenia przestępstw komunistycznego i narodowo-socjalistecznego (nazistowskiego) totalitarnych reżimów, dyskryminacji za narodową, socjalnego, klasowej, etnicznej, rasowej czy innymi cechami w przyszłości... ". Czyli Ukraina zasądziła to, że spełniał komunistyczny reżim USRR, ZSRR i Polski a więc i deportację Ukraińców i Polaków w 40-50-ch latach XX wieku.