Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawo i Sprawiedliwość bierze się za media

(5)
Po Trybunale Konstytucyjnym PiS uruchamia drugi kluczowy front mający umożliwić długie i bezproblemowe rządy tej partii – bierze się za media.
 • 2015-12-03 02:37 | kruk

  Prawo i Sprawiedliwosc bierze sie za media

  Bedzie wspieranie talentow medialnych za pieniadze publiczne wedlug kryteriow narodowo-katolickich. To dopiero bedziemy miec tworcze zderzenie opinii! Oczywiscie nie bedzie to "opinia medialna".
 • 2015-12-03 10:29 | jakowalski

  Re:Prawo i Sprawiedliwość bierze się za media

  Kruk
  Widać, jak mało wiesz (zresztą tak samo jak redaktorzy „Polityki czy też „Wyborczej”) o realiach burżuazyjnej demokracji parlamentarnej. Otóż w krajach z większościową ordynacją wyborczą (tzw. JOW-y), gdzie rząd ma z definicji zapewnioną większość w parlamencie (n.p. w UK czy też w Australii) działają trzy, jakże „demokratyczne” instytucje:
  - tzw. gag czyli odebranie głosu posłowi/senatorowi opozycji przez spikera („marszałka”) danej izby parlamentu;
  - tzw. gilotyna, czyli zakończenie przez spikera („marszałka”) danej izby parlamentu dyskusji na danym projektem ustawy, kiedy opozycja zaczyna ten projekt krytykować oraz
  - tzw. bicz (whip) – jest to poseł, najważniejszy w hierarchii partyjnej zaraz po przywódcy partii, czyli zaraz za szefem rządu, który pilnuje, aby posłowie mu de facto podlegli głosowali tak, jak sobie tego życzy szef danej partii. Ponieważ w systemie JOW-ów praktycznie nie ma szansy, aby do parlamentu wszedł ktoś bez poparcia aparatu dużej, zamożnej partii, to brak poparcia ze strony szefa partii oznacza w praktyce koniec kariery politycznej danego posła czy też senatora.
  To by było na razie tyle...
 • 2015-12-03 22:14 | Aspiryna

  Re:Prawo i Sprawiedliwość bierze się za media

  Na szczescie dla mieszkancow Wlk. Brytanii polityk o pogladach Kaczynskiego nigdy nie bylby w stanie dojsc do wladzy!

  P.S. A moze, doktorze Keller napiszesz tez cos o USA, lub Kanadzie? Czy w USA prezydent bylby w stanie notorycznie lamac
  konstytucje, tak jak to od samego poczatku swojego urzedowania czyni w Polsce prezydent Duda?
 • 2015-12-04 09:39 | jakowalski

  Re:Prawo i Sprawiedliwość bierze się za media?

  Aspiryna
  W UK do władzy doszła, w 100% legalnie, Pani Thatcher, mająca poglądy bardzo ekstremalne w porównaniu do J. Kaczyńskiego, a długotrwałym ministrem spraw zagranicznych oraz premierem UK był także (też w 100% legalnie) Pan Eden - człowiek uzależniony od narkotyków. Eden stał na czele rządu JKM w roku 1956, czyli podczas kryzysu sueskiego, który mógł się przecież przekształcić w konflikt nuklearny – przypominam, że UK była już wówczas (dokładnie od roku 1952) mocarstwem nuklearnym, w odróżnieniu od Polski, która nie ma obecnie broni masowego rażenia. Poza tym, to prezydent Duda nie łamie konstytucji RP, a prezydenci USA nie raz łamali konstytucję USA - n.p. prezydent Reagan nielegalnie finansując tzw. contras (prawicowych rebeliantów) w Nikaragui poprzez równie nielegalną wówczas sprzedaż broni do Iranu. Poza tym, to USA i Kanada powstały na bazie Holokaustu tamtejszych Indian, a więc z punktu widzenia prawa są to nielegalne twory od samego ich początku.
 • 2015-12-14 17:56 | malpa-z-paryza

  Re:Prawo i Sprawiedliwość bierze się za media

  moze po przejsciu tsunami w kraju, ba moze byc nawet kilka, wrescie politycy zrozumieja ze nie mozna grac pod siebie, medaia a zwlascza TVP powina byc w rekach ludzi ze swiata kultury a nie w rekach politykow, ( byl przygotowany projekt, ale oczywicie polityc-y sie nie zgodzili!) wybor sedziow do TK przez srodowisko prawnikow, sedziow a nie przez politykow ( tez jest taki projekt)

  immniej polityki tym wiecej jest wolnosci i demokracji! ale to nie znaczy swawola i chaos, bo od tego jest prawo i wladza wykonawcza.

  panie Jakowalski

  przestajmy porownywac Polske do innych krajow, a zwlaszcza z wielka tradycja demokracji, do mocarstw, Kiedy WB panowala nad pol swiatem, Polska wogle nieistniala, dzieki komu? no wlasnie naszym sarmackim patriotom, ktorzy sprzedali kraj aby tylko utrzymac swe przywileje. Kiedy Polak mowi, ze wykombinowal, zdobyl droga nielegalna, to Anglik sie oburzy, bo godzi to w narod i postawe obywateska. Daleko nam do postaw obywatelskich, uczymy sie, i dzisiaj dzieki Kaczynskiemu spoleczestwo uswiadaamia sobie i przechodzi przez lekcje nauki o demokracji.