Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

(13)
Jeśli Polska miała jakieś szanse na udział w natowskim programie Nuclear Sharing, to minister Tomasz Szatkowski swoim wystąpieniem je zmniejszył. Albo nawet pogrzebał.
 • 2015-12-08 14:20 | azur

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  Macierewicz chciał odpalić rakietę atomową, ale wtyczka mu się pomyliła.
 • 2015-12-08 14:22 | Jacek, NH

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  Redaktor się wczoraj urodził? Historia o tym, że Polska chce mieć dostęp do broni atomowej, datuje się od czasów władzy E. Gierka..
 • 2015-12-08 15:09 | woytek

  Re:Broń atomowa w Polsce? O to walczyła Solidarność ?

  Ludzka głupota nie zna jednak granic . Elity polityczne starego kontynentu nie zauważyły , że stetryczały i tkwią w epoce zimnej wojny. Obłuda przybrała formy groteskowe , o czym świadczy sama propozycja urzednika z polskiego MON. Wreszcie się dowiedzieliśmy o co walczyła Solidarność ? Ona walczyła o skladowanie na terenie Polski broni atomowej globalnych mocarstw.
  Taki jest obecnie wymiar polskiej suwerenności.
 • 2015-12-08 16:19 | Patagon

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  Krotka, zwiezla informacja o stanie polskiej armii i szansach w/g autora na skaldowanie broni atomowej. Gdyby pisal to Zakowski na czym dzieki Bogu sie nie zna, mielibysmy bluzgi i pomyje. Widac wyraznie roznice w klasie pracy dziennikarza i propagandysty. Mysle ze moglby Pan dodac informacje ze niezrozmieszczanie baz a tym bardziej stacjonowanie broni nuklearnej na terenach bylych kolonii Rosji sowieckiej bylo kwestia porozumienia z zachodem dotyczacym niepodleglosci tych panstw i wstapienia ich do NATO. Najwazniejksza informacja dla mnie z tego artykulu pozostaje opisanie stanu wojska polskiego, a dalej moge sobie dopowiedziec kto rzadzil i czyje to dzielo i oczywiscie Szatkowski, ktory uchodzi za specjaliste w sprawach militarnych ale moz byc dyletantem dyplomacji. Polska powinna sama w ciszy rozwijac wlasna zdolnosci do posiadania rakiet sredniego zasiegu i glowic atomowych. Zdolnosc do odpowiedzi tym samym czym grozi nam Rosja jest najlepszym sposobem dyscypilnowania tego imperialisty. Zadna obrona przeciw-rakietowa tego nie zrobi, jest za droga i niepewna. Nie ma takiej obrony na zmasowany atak, wyszukanie celu i zniszczenie, a nie atrap.
 • 2015-12-08 16:56 | sprint

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  Nawet najlepsza i najlepiej uzbrojona pollska armia nie jest w stanie oprzec sie Rosji. Jak mowil Putin w 3 dni jego soldaty moga stanac w Warszawie i to jest prawda. Dlatego szkoda wyrzucac miliardy na uzbrojenie konwencjonalne, ewentualnie systemy obrony przeciwrakietowej albo amerykanska tarcza. Tak prawdziwie to Polska ma jednego wroga - Rosje. Przeciw temu wrogowi na pewno nie oprze sie male wosko polaskie, chocby najlepiej uzbrojone. Jedyna szansa to wydac miliardy na zbudowanie po kryjomu wlasnej bomby atomowej. Tak jak to uczynil Pakistan, Izrael , Korea Pln czy obecnie Iran. Posiadajac bron nuklearna moglibysmy dluzej Rosji sie oprzec, znaczy zadac jej takze powazne straty. Tylko ze o checi posiadania broni nuklearnej nie mowi sie ot tak sobie w wywiadzie telewizyjnym, jak to uczynil nowy wiceminister, lecz zachowuje sie to w glebokiej tajemnicy. Takie jest moje zdanie i ja sie z nim licze - jak to wyrazil sie kiedys byly posel i byly pilkarz J. Tomaszewski.
 • 2015-12-08 17:56 | Slawomirski

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  Polska nie jest partnerem godnym amerykanskiego zaufania. Za duzo jest w niej rosyjskich agentow i postkomunistow.

  Slawomirski
 • 2015-12-08 18:01 | Aspiryna

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  Bron atomowa na terytorium Polski? Nie, dziekuje!
 • 2015-12-08 23:42 | andrzejz

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  zakładając że dostalibyśmy te głowice to i tak by były tylko zmagazynowane na naszym terenie , kody dostępu do ich uzbrojenia posiada tylko ich właściciel czyli usa i to oni byliby jedynymi dysponentami , a ich interesy nie są tożsame z naszymi tak że ich składowanie nie podniosło by w żaden sposób bezpieczeństwa Polski a wręcz przeciwnie gdyż w razie konflitku magazyny z nimi byłyby celem do jak najszybszego zniszczenia
 • 2015-12-09 00:09 | Roman Werpachowski

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  A tak w ogole to po co Polsce ta bron atomowa? Na kogo te bomby bedziemy zrzucac? Czy to tylko taka glupia polska ambicja "daja to brac"? Czy ktos pomyslal, ze obecnosc takiej broni na terenie Polski moze dac pretekst Rosji (albo komus innemu) do nuklearnego uderzenia wyprzedzajacego?
 • 2015-12-09 10:50 | Vera

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  @Werpachowski
  W zasadzie ten artykuł jest świetną ilustracją przyczyn, dlaczego PiS rządzi.
  Bo Szanowny Pan i inni zadajecie pewne pytania.
  A tymczasem autor takich pytań sobie nie zadaje. W zasadzie wszystko byłoby cacy. Dobrze by było mieć broń atomową żeby postraszyć sąsiadów i się w Europie dowartościować. Co tam zakaz rozprzestrzeniania, można go obejść. I Polak będzie Największy Na Świecie.
  Główny i największy problem w tym według autora, że PiS swoją zachłannością zmarnował tę szansę. Jak na razie. I tego mu szkoda.
 • 2015-12-09 11:19 | zak1953

  Kontynuator planu Rapackiego i planu Gomułki...

  Paląc inicjatywę sprowadzenia broni atomowej do Polski, Macierewicz i spółka wpisują się w rosyjskie plany strefy buforowej między Rosją, a Europą zachodnią. Do tego stają się kontynuatorami idei strefy bezatomowej w Europie Środkowej, które przed laty bezskutecznie propagowali Gomułka i Rapacki. W czasach Układu Warszawskiego Polska była na celownikach bombowców B-52 oraz rakiet z głowicami jądrowymi NATO. Obecnie grożą nam głowice rakiet rosyjskich, co w wypadku obecności NATO-wskiej broni jądrowej trzeba by przyjąć za pewnik. A tak, Rosjanie najwyżej rozjadą Polskę przy pomocy broni pancernej. A to jednak spora różnica. Jąderko albo gąsienice.
 • 2015-12-09 16:48 | woytek

  Re:Broń atomowa w Polsce? Pomysł podrzucony przez globalnych polityków.

  A kto Polsce zagraża ? Polsce zagraża głupota polskich elit politycznych . Na próbie aneksji obcych terytoriów , po II wojnie światowej nikt na razie nie skorzystał . Wszystkie interwencje poza granicami własnego państwa były po II wojnie światowej nieudane.
 • 2015-12-10 13:16 | Fragless1

  Re:Broń atomowa w Polsce? PiS sam spalił ten pomysł na wstępie

  Rosja - Abchazja, Rosja - Osetia, Rosja - Krym. Jest jeszcze np. Timor Wschodni.