Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że nowelizacja ustawy o TK jest częściowo niezgodna z ustawą zasadniczą

(7)
Zmianę ustawę zaskarżyła grupa posłów PO, Rzecznik Praw Obywatelskich, Krajowa Rada Sądownictwa i pierwsza prezes Sądu Najwyższego.
 • 2015-12-09 16:50 | abchaz

  rewolucja parowóz dziejów

  Chwała jej maszynistom...

  Jednak ancienie regime się broni..legalizmem.
  Maszyniści mają legalizm w ......
  Bowiem nie legalizm a chęc szczera zrobi z Ciebie oficera.
  To ostatnie zdanie ku nauce urzędnikom pragnacym zachowac alibo zdobyc szlifY "O"
 • 2015-12-09 17:54 | Obserwer

  Re:Trybunał Konstytucyjny uznał, że nowelizacja ustawy o TK jest częściowo niezgodna z ustawą zasadniczą

  Tylko dlatego w części , a nie w całości jest niekonstytucyjna, gdyż TK nie orzekał w pełnym czyli 11-osobowym składzie. Sędzia to w uzasadnieniu podkreślił i uzasadnił.
  Z uwagi na skandaliczny proces przeprowadzenia legislacji tej ustawy w trybie bez czytań na sali plenarnej, ten akt z tego powodu nadawał się do całkowitej eliminacji z porządku prawnego, a tak do poprawienia niekonstytucyjnych artykułów. Szkoda, że nie było pełnego składu orzekającego, bo wówczas ten pośpiesznie wytworzony model ustawowy przepadłby w koszu na przemiał.
 • 2015-12-09 18:41 | AOlsztynski

  Re:Trybunał Konstytucyjny uznał, że nowelizacja ustawy o TK jest częściowo niezgodna z ustawą zasadniczą

  Za TK raczej nie będziemy ginąć! :)
 • 2015-12-09 21:39 | azur

  Re:Trybunał Konstytucyjny uznał, że nowelizacja ustawy o TK jest częściowo niezgodna z ustawą zasadniczą

  Znamienna była kompromitacja posła Asta z PiS-u, który poległ na pytaniach sędziego Tulei i wykazał się kompletną niewiedzą.prawniczą, zresztą podobnie jak prezydent Duda i jego doradcy, Ziobro oraz sterujący wszystkim Kaczyński. Tacy z nich prawnicy, jak całe Prawo i Sprawiedliwość.
 • 2015-12-09 23:52 | delfin

  Re:Trybunał Konstytucyjny uznał, że nowelizacja ustawy o TK jest częściowo niezgodna z ustawą zasadniczą

  Najpierw irytowala mnie, a teraz wręcz śmieszy infantylna argumentacja działaczy PiS'u, że ich brutalne obecne zachowanie spowodowane jest tylko i wyłącznie, poprzedzającym je bezpardonowym działaniem PO. "Maamaaa! On mnie ciągnie za wlosyyy! A bo onaaa mnie przedtem ugryzlaaa!" Występujący pod sztandarami miłosierdzia dzielne dziewczynki i chłopcy z PiS są na tyle opentani rutyna i przyzwyczajeniem, że muszą z tą bidna Platforma walczyć i nie zauważają, że jej już prawie nie ma, że za chwle rozplynie się we mgle historii jak KLD, UW, AWS. Radość przywalenia Platformie przysłania im obraz, że przecież istniejemy jeszcze my! Kobiety i mężczyźni żyjący tu i usiłujący postępować wedle zasad i reguł porzadkujacych, a nie dezorganizujacych życie. Mam nadzieję, że jest to ostatnie mordobicie styropianiarzy. Wraz z PiS'em, który robi wszystko, aby zniknąć w następnym rozdaniu, przepadna, mam nadzije, zideologizowani rewolucjonisci z hasłem na ustach: "alleluja i do przodu!" przeciw wydumanym wrogom. Już ptaki na drzewach cwierkaja, że nadchodzą czasy tych wspaniałych, inteligentnych, rozwaznych i chcących rozwiązywać racjonalnie problemy dziewczyn np z Nowoczesnej. Zdecydowanie bardziej kojarzą się z politykami przyszłości niż przypominający zadufanych pezetpererowskich bonzow, aparatczycy z PiS.
 • 2015-12-10 03:39 | Mauro Rossi

  Trybunał Konstytucyjny uznał

  "TK zakwestionował przepis zakładający, że złożenie ślubowania przed prezydentem zaczyna kadencję sędziego TK".

  A to oznacza. że sędzia i bez przysięgi u Prezydenta natychmiast, po wyborze przez Sejm, stawiłby się sędzią TK.

  No i wielka szkoda, że tego wspaniałego i absolutnie koniecznego przypisu nie było, kiedy w październiku PO-PSL wybrały sobie pięciu sędziów TK "na zapas". I bez złożenia przysięgi byliby oni sędziami TK, no plus tych 15 sędziów dalej urzędujących, więc przez dwa tygodnie mielibyśmy 20 sędziów TK, choć Konstytucja mówi o 15. :)

  No i taki jest ten TK.
 • 2015-12-11 04:07 | Adnan

  Re:Trybunał Konstytucyjny uznał, że nowelizacja ustawy o TK jest częściowo niezgodna z ustawą zasadniczą

  Jest zgodna z konstytucja czy nie?
  Nie mozna byc czesciowo w ciazy.
  Wszystkim tym, ktorzy beda probowali mi uswiadomic jak bardzo sie myle, odpowiadam od razu: Nie byloby zadnych problemow z TK, gdyby prawo w Polsce bylo jednoznaczne. Wszelkie dzielenie wlosa na czworo oraz mozliwosc wieloznacznej interpretacji prawa tylko poteguja obecny chaos.