Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

(15)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel ogłosiła, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych i będzie ponownie ubiegać się o urząd kanclerski jako liderka chadecji (CDU/CSU).
 • 2015-12-09 17:14 | woytek

  człowiekiem roku polityk który będzie współwinny rozpadowi UE

  Ostatnie lata obnażyły "nagość" ideową UE, która nie potrafiła rozwiązywać problemów podrzucanych jej przez globalnych politykierów mających własne interesy globalne. "Człowiek roku" , który wydawał się aspirować na szarą eminencję polityki europejskiej okazał się może zręcznym politykiem niemieckim , ale będzie współwinny rozpadowi UE. Unia nie będzie juz nigdy taką UE o jakiej marzyli światli Europejczycy . Unia okazała się "sprzedaną narzeczoną" globalnych korpracji i banksterów.
 • 2015-12-09 17:20 | sprint

  Dekada z Angela

  Dobrze wywazony artykul o kanclerz Niemiec z podtekstem, ze pomimo ostatnich niepowodzen w kraju i za granica z powodu zbyt otawrtej polityki imigracyjnej przetwra ona i zostanie kanclerzem na nastepne 5 lat. Znam niemieckie opinie z dyskusji w tv i w prasie, ktore sa niezbyt przychylne kanclerz, lecz na ogol media, jej wlasne CDU i polityczni oponenci sa przekonani, ze nie ma kto jej zastapic i ze jej polityka budzi wsparcie wsrod establishmentu. Faktem niezaprzeczalnym jest to, ze szczegolny sentyment do migrantow ekonomicznych i brak wypowiedzenia sie na temat ilosci naplywu obcych kulturowo czy brak ochrony wsponych europejskich granic ma wyplyw na zmiane orientacji politycznych obywateli UE. Nikt nie zaprzeczy, ze dzieki niekontrolowanemu naplywowi wszelkiej masci migrantow i kombinatorow do Europy wybory wygrywaja we Francji, czesciowo w Szwajcarii i Austrii oraz krajach skandynawskich partie nacjonalistyczne i prawicowe, ktore znajduja poparcie u nauczonych do stabilizacji oraz spokoju obywateli tych panstw. To polityka Merkel zburzyla ten spokoj i stabilizacje, gdyz ona wlasnie ubzdurala sobie, ze Niemcy i Europa musza sie zmienic. Teraz siedzi cicho i nie zabiera glosu, czekajac na dogodna sytuacje, zeby znowu jakas wolta wyplynac i wygrac zaufanie. Jutro rozpoczyna sie w Karlsruhe zjazd jej partii, CDU, ktory okresli i nakresli przyszla polityke partii na przyszlosc. Pomimo sprzeciwu politce kanclerzw tzw. bazie CDU jej gora stoi za swoja przewodniczaca. Namieszac moze Junge Union, czyli Mloda Unia, mlodzi czlonkowie partii, ktorzy zadaja okreslenia sie swej szefowej wyraznie za ograniczeniem naplywu obcych, scislejszej kontroli i ochrony granic zewnetrznych unii. Stoi to w zgodzie z glownym oponentem siostrzanej partii, bawarskiej CSU, ktorej szef, Seehofer, otwarcie krytykuje Merkel za jej polityke z migrantami. Tak wiec Niemcy nie rozumieja lub udaja, nawrotu Europy do tradycji nacjonalistycznych i narodowych, a to ich kanclerz jest ta winna, co podkresla stale Orban, zarzucajac jej polityce zaproszenia migrantow do Niemiec sytuacje sprzyjajaca podzialowi a nawet rozpadowi UE.
 • 2015-12-10 14:52 | axiom1

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  lo bosze, panszczyzniane chlopstwo i wasale cenzuruja. oczywiscie zadnych nie chwalebnych opini o swym panie (pani) z zachodu nie mozna tu opublikowac. panszczyzniany chlop i wasal cenzra broni swego pana z zachodu.
  motlochu, kiedy do was dotrze cywilizacja XXI wieku ?
 • 2015-12-11 02:06 | Klopfer

  Bzdura, Herr Krzemiński!

  "Natomiast chaos w rządzie Angeli Merkel wokół sprawy uchodźców oraz wyraźna zmiana nastrojów społecznych, łącznie z nasilającymi się atakami na cudzoziemców – wszystko to podkopało dumę Niemców z ich „kultury powitania”, która jeszcze latem pchała ich na dworce, aby tam kwiatami witać imigrantów."

  Mam przeogromną satysfakcję móc panu powiedzieć, że kłamie pan w żywe oczy!
  W Niemczech nie było żadnej "kultury powitania"! Te scenki na dworcach, to majstersztyki manipulcji medialnej, która przelicytowała jeszcze antyrosyjską hecę w związku z kryzysem na Ukrainie.
  Są w Niemczech jednostki, które dopuszczają się kryminalnych czynów w stosunku do przybyszów, znacznie więcej jest takich, którzy ofiarują prywatnie swą pomoc na różne sposoby, lecz zdecydowana i niestety nadal milcząca większość obywateli BRD, niekoniecznie tylko Niemców, jest po prostu przrażona tym, co ten babsztyl, von allen guten Geisten verlassen, wyrabia!

  Tak, tak, panie Krzemiński, "Królowa jest naga" i niesie UE do grobu!
 • 2015-12-11 07:12 | axiom1

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  Kiedys bylem zwolennikiem Merkel, ale ona zawiodla. Nie potrafi zademosntrowac absolutnie zadnych zdolnosci przywodczych.

  Nie potrafi zajac sie kryzysem ekonomicznym, nic nie zrobila w sprawie amerykanskich rozbojow u granic Eurpopy, wspmagala odradzajacy sie faszyzm na Ukrainie, .... Nie zrobila nic w sprawie ochrony prywatnosci europejczykow wobec amerykanskiego szpiegostwa. Dala sie zaszczuc na Rosje i wciagnela w to Europe. Ona po prostu nie istnieje jako przywodca.
  Co gorsze formalne urzedy Uni sa tylko farsa co pograza Europe.

  Jest wiecej niz zadziwiajace ze ona nawet nie zna zrodel obecnego kryzysu uchodzcow !!!

  Czy to sie polskiemu waslowi podoba czy nie taka jest prawda. Cenzura nie zmieni tych faktow.
 • 2015-12-12 15:09 | gostom1

  Solidarność! Polacy nie zna drogi jednokierunkowej.

  Pani Merkel to ta sama osoba, która zaprosił Was wygłodniałych Polaków do obfitego stołu. Teraz po kilku ileś lat jak się najedliście, głośno bekacie i odchodzicie od stołu pozostawiając nam oblizane koście i nezapłacone faktury.
 • 2015-12-12 23:38 | Vera

  NIe rozumiem dlaczego

  Dlaczego Pan Krzemiński aż tak bardzo rozmija się z prawdą.
  Merkel ani nie otworzyła granic ani nawet nie jest autorem pomysłu.
  Bo chyba nazwisko Neudeck i "Cap Anamur" powinno coś Panu mówić. Proszę nie udawać, że Pan o tym nie słyszał.
  Od dziesiątków lat Niemcy znani i szanowani są na świecie z uczynności i dobrego serca dla ludzi w trudnej sytuacji. I żadne wrogie komentarze tego nie zmienią. To już kolejny raz Niemcy sprawdzili się jako ludzie chętni do pomocy. A Polacy jeszcze ani razu. Bo przecież o przyjmowanie Greków nikt ich nie pytał. Jak to jest, że prości ludzie w Niemczech przyjmują do swoich własnych domów obcych, dają im utrzymanie i pomagają w rozwiązywaniu problemów. A Polacy masowo wyżywają się w nienawiści, co pokazują akcje przeciw osobom, które deklarują pomoc. Jak to jest, że Pan, niby liberał i chodząca kultura, a nie potrafi ani słowa napisać w obronie tych ludzi z sercem? Polska nienawiść to i pańska zasługa.
  Po prostu widać wyraźnie, że co najmniej ta światła część społeczeństwa wyciągnęła wnioski z wojny.
  Bo Merkel wcale nie otworzyła granic tylko ujęła się za ludźmi traktowanymi butem, pałą i drutem kolczastym na granicy węgierskiej. I za to cieszy się w kraju wielkim szacunkiem. Tyle, że stosunek do niej nie jest skutkiem tylko tej jednej sprawy. Ale tego nie zarzuca jej nikt, a jedynie, że sprawa ciągnie się bez końca. Z Bayern przyszła wiadomość, że przyjęto milionowego uchodźcę. I jakoś Niemcy się nie zawaliły. Choć nikt nie udaje, że problemów nie ma.
 • 2015-12-12 23:59 | woytek

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku ?

  Angela Merkel pozbawiła Unię Europejską systemu immunologicznego . To jest bezbronny kontynent wydany na manipulację służb specjalnych globalizmu, które podrzucają Europie kolejną żabę . Od czasu kijowskiego Majdanu Europa jest poddawana eksperymentom politycznym , których efekt jest łatwy do przewidzenia.
  Niemieckie kompleksy okazały sie zabójcze dla samych Niemiec jak i dla Europy. Bez systemu odpornościowego , Europę zniszczy "syryjska grypa" polityczna. A polskie lemingi ogłupione propaganda libertyńską nie potrafią patrzeć dalej niż na koniec własnego nosa.
 • 2015-12-13 18:24 | Pablo_Morales

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  Mutti Merkel jest klasycznie niekompetentną - i do tego bardzo upartą - osobą u koryta w Europie. Ta kobieta jest odpowiedzialna za najgorszy ruch polityczny od czasów 2.WŚ. Niemcy wywołali już dwie wojny i oby rozruchy w Niemczech nie rozlały się na Europę. To, że dojdzie do bardzo poważnych rozruchów społecznych w Niemczech, to jedynie kwestia czasu!

  Bezdzietnej starszej pani Niemcy powinni już dawno podziękować - to dawna szefowa propagandy FDJ na Univ. Leipzig z czasów NRD, która bardzo szybko stała się politykiem związanym z protestami w 1989 roku, po to żeby wstąpić do CDU po zjednoczeniu Niemiec. Kohl zrobił z niej swoją protegowaną, a ona pierwsza go zaatakowała, gdy Kohl się tylko "potknął" (skandal korupcyjny CDU).

  W wyniku jej niekompetencji do Europy przybyło 1,5 mln NIELEGALNYCH migrantów z Afryki, a większości to analfabeci, W/g UN refugee agency jedynie 1 na 122 (0,8%) z nich to prawdziwi uchodźcy! Na ulicach Niemiec i w ośrodkach dla migrantów już teraz dochodzi do aktów przemocy na niespotykaną wcześniej skalę. Niemiecka policja jest na skraju wytrzymałości.

  Ta kobieta jest jeszcze u władzy tylko dlatego, że jak pokazała historia, Niemcy to naród podążający za swoimi przywódcami w odróżnieniu od Amerykanów, który "usuwają" liderów, którzy zbłądzili.

  ""
 • 2016-11-20 21:32 | jakowalski

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  Vera 2015-12-12 23:38
  Niemcy są znani z tego, że ślepo podążają za swoimi przywódcami, nawet wtedy, kiedy oni prowadzą ich ku zagładzie. A Merkel wiedzie Niemców i przy okazji też i UE ku zagładzie. :-(
 • 2016-11-21 01:18 | Vera

  Kontynuacja po roku

  Po roku: Nie wycofuję się z ani jednego słowa napisanego rok temu o Niemcach i Merkel. Wtedy swoim gestem serca zasłużyła na pokojowego Nobla. Dzisiaj, po roku doświadczeń moja ocena Merkel jednak się zmieniła. Ta kobieta w strachu przed motłochem nie dodała odruchu rozumu do odruchu serca tylko zamieniła go na zimną stal. Niemcy jak nikt odsyłają azylantów z powrotem. W tym roku ponad 21 tysięcy. Głównie Kosovo, Albania itp.. Niby racja ale pamiętam, że chaos spowodował tam napad USA/DE na Serbię w 1999. Zresztą 21 tys to i tak mało w porównaniu z liczbą napływających. I mam do Merkel pretensje właśnie o brak jakichkolwiek trwalszych rozwiązań. To się źle skończy.
  Zaś mój wielki szacunek kieruję ku ludziom, którzy ratują z morza tysiące tonących. Głównie kobiet i dzieci. Tych Niemców z sercem, ratujących ludzi w potrzebie jest raczej coraz więcej niż mniej podczas kiedy Polacy dyskutują o tym, że w 3cim pokoleniu może będą z nich terroryści. To chciwość, egoizm i tchórzostwo. Zresztą ten rok pokazał, że terroryzm nie jest w Niemczech żadnym problemem. Mimo rozdmuchiwania w polskich mediach histerii i wrzasków motłochu. Tego motłochu jest może 20%, szczególnie na wschodzie o postkomunistycznej mentalności. To dziedzictwo komunizmu okazuje się trwałym nabytkiem.
  P.S. O wyborach zadecydują nie uchodźcy tylko stosunek do Rosji i próba wyrwania się z niewolniczej służalczości wobec USA. I tu miejsca dla Merkel nie widzę.
 • 2016-11-21 08:40 | axiom1

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  Zainstalowanie Donka Tuska na czele Rady Europy bylo aktem swinstwa wobec Europy. Merkel postawila na sluge, nieudolnego, nie-wykwalifikowanego Donka narazajac Europe na ryzyko. Swinstwem jest rowniez sam sposob zainstalowania Donka. Europejczycy nie mieli prawa wybierac !!!

  Mekel zademostrowala szokujacy brak odpowiedzialnosci wobec europejczykow i powinna zniknac ze sceny politycznej.

  Europa ne ma ani kierunku, ani strategi, ani wizji, ani planu, ani zdolnosci rozwiazywania problemow. Ma natomiast Donka niuleczalnie chorego na rusofobie ktorego jedyna zdolnoscia jest podzeganie do konfliktu zbrojnego z Rosja.
 • 2016-11-21 12:16 | axiom1

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  " Nie wycofuję się z ani jednego słowa napisanego rok temu o Niemcach i Merkel. Wtedy swoim gestem serca zasłużyła na pokojowego Nobla."

  Rzeczywiscie. Merkel razem z pokojowym laureatem Nobla z bialego domu i Sarkozym rozpetali zawieruche w Tunezji, potem w Libi, Egipcie i Syrii i na Ukrainie.
  Poslugujac sie terroryzmem !!!

  Zniszczyli ekonomie tych krajow, miejsca pracy i domy i bezpiecznstwo. Swym bandyckim zachowaniem ta szatanska trojka "demokratow" spowodowala setki tysiecy ofiar i miliony uchodzcow.

  Po czym " swoim gestem serca " zaczeli przyjmowac uchodzcow bez porozumienia z innymi krajami powodujac ze niemcy w Niemczech, frncuzi we Francji,...polacy w Polsce,.. sa zmuszeni do konkurowania o prace z nelegalnymi immigrantami co obniza place i zwieksza biede.

  Ani Unai ani Merkel nie zrobili nic aby naprawic swe bledy. Gdzie tam Unia dalej skupuje skadziona z Syrii rope, finansuje, uzbraja i szkoli terrorystow w Syrii i jeszcze szczuje opinie publiczna przciwko Rosji ktora jest jedynym krajem walczacym z terroryzmem.

  To jest obled. Europa-Unia przyczynila sie do zniszczenia swych wlasnych rynkow zbytu i teraz placi za uchodzcow ze zniszczonych krajow.

  Tacy jak Merkel, Sarkozy powinni trafic do ICC.
 • 2016-11-21 15:01 | zly

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  @Vera
  'Zresztą ten rok pokazał, że terroryzm nie jest w Niemczech żadnym problemem.'
  Pociag w Wurzburgu,zamach w Monachium,zamach w Ansbach..Na jakim swiecie zyjesz, kobieto..
  Kiedys i ty bedziesz uciekala do Polski z kalifatu berlinskiego. Ale watpie,by Polacy cie przyjeli.
 • 2016-11-22 18:31 | ThomasZNiemiec

  Re:Angela Merkel Człowiekiem Roku według TIME. Jakie było 10 lat jej rządów?

  Bardzo szanuje Pana Krzeminskiego. Pan zna dobrze Niemców a fakty sa prawdziwe. Tylko nie mozna podsumowac to co ludzie czuja co mysla na rózne tematy bo ludzie sa rozni i nie mysla wszyscy to samo. Sa w Neimczech jak w Polsce rozmaite poglady na te tematy o których Pan pisze. Mysle ze Pan ma bardzo dobre intencji chce byc dokladnie, rzetelny, ale zadanie pisac na temat co 80.000.000 ludzi mysli musi byc porazka.