Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

(16)
Być może wyczyn Beaty Kempy przybliżył punkt krytyczny i do frontu oporu przeciwko bezczelności ekipy PiS oraz ostentacyjnego łamania przez nią prawa przystępują nie tylko coraz szersze kręgi zwykłych obywateli, ale też funkcjonariusze państwa.
 • 2015-12-11 18:50 | andrzej52

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Obawiam sie, że spor ten będzie sie ciągnął w nieskończoność i będzie znakomitą przykrywka do innych działań pisich.
  Wczoraj nastąpił skok na finanse państwa, zlikwidowano regułę wydatkową, uniemożliwiającą rządowi dowolne zwiększanie wydatków państwa.
  Inny obrazek pokzaujacy bezczelność pisich, i to ich najwyższych "dostojników".
  Widziałem dzisiaj w publicznej TV filmik pokazujacy atak na dziennikarza pisich zwolenników w czasie wczorajszej kolejnej miesiączki.
  a nastepnie tłumaczenie ich wysokiej rangi osobnika, niejakiego pana Karczewskiego.
  otóz ten pan stwierdził, że dziennikarz sprowokował całe zajście, ponieważ był w nieodpowiednim miejscu.
 • 2015-12-11 19:17 | azur

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Obydwie Panie Beaty wystartują w nowej konkurencji: zamach na prawo, robiony na lewo.
 • 2015-12-11 22:12 | gramin

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Bardzo bym sobie życzył, aby to co pisze Pan Krzysztof Burnetko okazało się prawdą.
  Demokracja to przede wszystkim rządy prawa, a nie większości parlamentarnej, jak to z uporem maniaka powtarzają ludzie PiS i ich zwolennicy. To prawo i pewne mechanizmy proceduralne powinny przede wszystkim decydować o stanie państwa, a nie zachcianki jednej partii politycznej.
  Ciekawe, czy Polska zda ten egzamin z demokracji?
 • 2015-12-12 05:53 | andrzej52

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  "Ciekawe, czy Polska zda ten egzamin z demokracji?"
  Obawiam sie, że prawnymi metodami nie obronimy demokracji. Obawiam sie, że dojdzie do zamieszek prowokowanych przez pisich, następnie do naszego majdanu. A do obrońców demokracji przyłaczą sie socjalni wyborcy pisich, zawiedzeni niezrealizowanymi obiecankami.
  Daje pisim max. 2 lata.
  Chyba , że wyprowadza wojsko na ulice, ale nawet wtedy moga mieć małe szanse, patrz : odmowa lotu Casą do Brukseli.
 • 2015-12-12 07:34 | amelie2

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  "Styropiany" zdjęły maski i wzięły się za łby. Jest to nowy etap niszczenia Polski. Nie mamy już polskiego przemysłu, lotnictwa, rozwalono szkolnictwo i służbę zdrowia. Teraz przyszła kolej na instytucje państwowe. Tak to jest gdy się niszczy inteligencję, a o przyszłości kraju decydują sklerotycy i niewyskrobane matołki. PIS spacyfikuje resztki ludzi myślących i mamy w Polsce mieszaninę Arabii Saudyjskiej z Koreą Północną.
 • 2015-12-12 08:15 | azur

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Kaczyńskiemu pomału się zbiera. Sprawiedliwość boska jest nierychliwa, ale jak już nadejdzie, uderza bez litości.
 • 2015-12-12 09:51 | Polesky

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  W sprawie publikacji orzeczeń TK ciekawe wydaje się to, że w ogóle "jest temat". Chłopaki i dziewczyny najwyraźniej mają jednak świadomość, że łamią prawo i przeciągają sprawę, tak jakby chcieli możliwie jak najdłużej zachować względnie czyste ręce.
  Dopóki nie ma publikacji, Duda jeszcze może się tym faktem zasłaniać i nie przyjmować ślubowania od trójki sędziów wybranych w październiku. Po publikacji obu orzeczeń TK ostatnia domniemana przeszkoda formalna zniknie i zostaną mu tylko dwa wyjścia: przyjąć ślubowanie i narazić się szefowi albo nie przyjmować i ewidentnie złamać konstytucję. Z kolei moja ulubienica p. Kempa odwlekając publikację tych aktów bierze na siebie odpowiedzialność za przestępstwo urzędnicze.
  Wygląda na to, że trwa przerzucanie się gorącym kartoflem. Ale czas płynie, prędzej czy później jakaś decyzja musi zapaść. A kiedyś ktoś pójdzie za to do piekła. Tylko kto?
 • 2015-12-12 11:48 | Jacek, NH

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  "Za wywołanie awantury wokół Trybunału Konstytucyjnego odpowiedzialna jest Platforma Obywatelska, przyznają zgodnie eksperci. Gdyby PO wybrała tylko tych sędziów, których kadencja upływała w poprzedniej kadencji Sejmu, nie doszłoby do zamieszania, jakie obserwujemy w ostatnich dniach - tłumaczy dr hab. Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Eksperci nie mają też wątpliwości, dlaczego wokół TK jest tyle rozgłosu. Problem tkwi w tym, że kilka stacji telewizyjnych oraz dziennikarzy i polityków chce bronić stanu, który politycznie pragnie zmienić PiS. W związku z czym mamy do czynienia z kampanią, koncentrującą się na tym, jakie "biedne" jest państwo i jaka "biedna" Platforma - tłumaczy dr Wojciech Jabłoński. Zdaniem dr hab. Wawrzyka winę za wywołanie awantury, jaką od kilku tygodni możemy obserwować, ponosi wyłącznie Platforma Obywatelska. - Wybierając członków TK dla przyszłej kadencji parlamentu, złamała niepisany zwyczaj, który do tej pory obowiązywał w Sejmie - tłumaczy politolog UW. Podobnie uważa dr Jabłoński. - Mało kto pamięta o korzeniach obecnego sporu, który swoją decyzją z czerwca wywołała PO."
 • 2015-12-12 11:49 | Janusz 40

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Urzędnicy państwowi, to grupa zawodowa mianowana przez władze PO-PSL (w dużym stopniu) .Zwiekszenie ilości pracowników administracyjnych (o nponad 100 tysiecy) wynikało nie tyle z rzeczywistych potrzeb, ile z chęci powiększenia wiernego władzy elektoratu. Teraz też - nowa władza może dojść do wniosku, że jest ich za dużo, a ci co są - nie zawsze odpowiadają zadaniom, jakie stawia przed nimi rzeczywistość.

  Stąd - właśnie ta grupa zawodowa będzie najbardziej aktywna w walce o zachowanie swoich stołków - dla zmyłki bedą mówic, że walcza o demokrację
 • 2015-12-12 12:03 | znafca in spe

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Jak czytam te wszystkie wypowiedzi o PiSie na roznych forach to zastanawiam sie KTO w koncu glosowal na PiS? Krasnoludki? Trzeba bylo wczesniej myslec majac przed oczami te dwa lata "rzadow" prezesa & consortes. I dla przypmnienia klasyka;
  Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
 • 2015-12-12 15:15 | drezdenski

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  O Bajko Ty moja.........
 • 2015-12-12 21:38 | piotr3005

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Jak na razie to PO/PSL i Nowoczesna robią zadymę w Państwie a zwalają na PiS, złamali konstytucję najpierw ale krzyczą łapaj złodzieja. Upolitycznili TK i wyprowadzają udzi na ulice mam nadzieję, że wyborcy i obywatele to docenią w następnych wyborach za 4 lata. Popaprańcy skarżą się w Brukseli i niemiaszkom, wstyd panowie, wstyd.
 • 2015-12-13 07:30 | maleńkie_sioło

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  @ znafca in spe

  Szkoda rzecz względna. Jeden sondaź pokazuje lekki spadek notiwań PiS, drugi wzrost. Wniosek z tego taki, że działania PiS spotykają się z aprobatą ich elektoratu. Trudno więc mówić o szkodzie, skoro ten elektorat tego najwyraźniej oczekuje.

  A maszerowanie ramię w ramię z pomysłodawcami obecnego konfliktu, czyli politykami PO, którzy chcieli być cwani i przecwaniakowali, nosi znamiona amnezji niestety.
 • 2015-12-13 12:16 | andrzej52

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  2015-12-13 07:30 | maleńkie_sioło
  Obawiam się, że gdyby praprzyczyna konfliktu o Trybunał nie był wybór 2 sędziów przez PO, to pisi znaleźli by inny powód do wojny.
  Ta formacja musi mieć wroga, to ich napędza. Oni nie potrafia życ w zgodzie .
 • 2015-12-13 21:57 | znafca in spe

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  2015-12-13 07:30 | maleńkie_sioło

  czyzbym trafil na tego z grupy 20% uprawnionych do glosowania, ktorzy oddali swoj glos na PiS?
  I znowu klasyk;
  "koryto pozostalo a tylko swinie sie zmieniaja".
 • 2015-12-14 19:22 | Withold

  Re:Urzędnicy państwa prawa kontra zamach stanu PiS

  Z tego co do mnie dochodzi, to nawet po tej wypowiedzi Witek, że ona na pewno w "przepisowym" terminie wydrukuje, tak się nie stanie. Abstrahując od wszystkiego, Boże! (pasuje tutaj) jak ta Szydło z Dudą są ubezwłasnowolnieni przez Kaczyńskiego. Nie da się dłużej ludziom mydlić oczu, że oni poza braniem na siebie odpowiedzialności podejmują jakiekolwiek decyzje. Szydło rozumiem. Z dnia na dzień, a raczej z minuty na minutę może pójść precz, ale Duda. Przecież nie ma takiej siły.
  Nie myśli? Stał się pośmiewiskiem, podejrzewam, że nawet w PiS-je. Nie do wiary.